0 oy
141 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (514 puan) tarafından
Bebegim 3 aylik. 1 bucuk ay anne suru aldi sutum kesildigi icin mamaya gectim. Simdi sadece mama yiyor. Mama ile beslenen beveklerin gelisimi iyi olmaz diyorlar. Hasta olurmus gelismezmis. Bilen var mi? Mama ile besleyenler sizlerin yorumunu merk ediyrm

16 Cevaplar

0 oy
(7,163 puan) tarafından
Ne alakası var yaa su mamaya zehir gibi bakıyorlar varya öldürmedim geliyor onları bnm sütüm kesildi 3 aylıktan beri Mama yiyor oğlum ve Dr lar gayet iyi yasitina göre gelisimi boyu kilosu diyor Dr iyi diyorsa başkalarına b.ok yemek düşer 
(1,787 puan) tarafından
Eskiden mama yokken sütü kesilen pirinç unu veriyormuş o daha boş bir şey aslında ama hep pirinç unu verenler mamaya kötü gözle bakıyor ne versin süt varsa yazık ben kimseye söylemedim misal sütüm kesildi mama yiyor diye
(7,163 puan) tarafından
Vala bn diyorum mama veriyom diye bişey soyleyeninde ağzının payını veriyorum
(1,787 puan) tarafından
İyi yapıyorsun hak ediyorlar
(7,163 puan) tarafından
Sonuna kadar
-Reklam-
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Mamayi öcü gibi gösteren toplumun düşünceleri yüzünden biz anneler bole tedirgin oluyoruz işte. Olma canim gelişimi ile alakalı bir sorun olmaz
0 oy
(2,510 puan) tarafından
Yooo gayet iyi masallah
0 oy
tarafından
Benm kardesm 1 gün bile icemdi evet bir dönem sık hasta oldu şimdi 6 yasnda hiç hasta olmz anne sütüne göre aynı olmz bnmde 2 aylık kizm var mama + meme gidiyoruz
0 oy
(3,257 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

gelişmemiş mama bebeklerim :))) 15 ve 27 aylık

(13,787 puan) tarafından
Ahh bu fistiklar yine gelmis masallah size masallah Rabbom korusun nazarlardan:)
(12,500 puan) tarafından
Ben gecen bu bebisleri ikiz sanmıştım:)
(3,257 puan) tarafından
Teşekkürler teyzeler :)
0 oy
(4,648 puan) tarafından
15 aylık oğlum maşallah yani. Ne hasta oldu ne başka bişey. Gelişimde gayet iyi. Boyu kilo bağışıklık. Alakası yok
0 oy
(13,787 puan) tarafından
Ayyy bayilcam bu mamaya soyle diyenlerden artik ilk oglum mamayla buyudu 2 ay emdi kplikti napsam almadi snra gayette saglikli sukur ki gelisimide iyi boyuda uzun sukur
0 oy
(123 puan) tarafından
Ben de çok duydum bunu  şimdi 2 aylık bebeğim mama ile besleniyor sütün çok az geldiği için büyük oğlum da 3 yaşına kadar anne sütü aldı ama rüzgar esse hastalanır 
0 oy
(2,436 puan) tarafından
Sanki keyfi veriyorsun mamayı. Anlamıyorum bu insanları. Ne yani verme çocuk aç mı duracak bi şekilde karnı doyması lazım. Kimseyi takma canım. Bu sezeryan çok kötü, yarı ölü gibisin diyenler gibi sanırım. Sonuçta mecbur olmayan yapmaz. Psikolojik olarak sezeryan isteyenler bile mecburdur bence.. Karışmadan duramıyor insanımız malesef
0 oy
(323 puan) tarafından
Valla annemin sütü hiç olmamış beni hep mamayla beslemiş domuz gibiyim maşallah hiç bişey olmaz kuzenimin eşi de mama veriyor onun da sütü kesildi 2 aylıkken mama vermekten korkma 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sende buna inandın oylemi.... Resmen seni korkutmuşlar ewet anne sütü gibi olamaz hiç bir şey ama 34 sene ewwel mama ile büyümüşüm tek bir rahatsızlıgım var genetik oda romatizma. Kışın denize bile girsem hasta olmam.vsvs daha cok anlatabilirşm sana
0 oy
tarafından
Valla ben daha yeni doğum yaptım emziriyorum ama ablam 3 bebesini de mamayla besledi tosun gibiler hatta kayinvalidemin de sütü gelmemis o da eşime kaynima mama vermiş eşim maşallah hem uzun hem kilolu ben 2 yaşına kadar emmisim 153 boyum en son 8 aylık hamileyken tartıldım 53 kiloydum düşün 3 buçuk kilo çocuk doğdu kendim 45 kilo kaldiysam sukretcem anne sütü şart değil genetiği iyiyse çocuk her türlü gelişir sen elinden geleni yap yeter 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Tam tersi bazı mama ile beslenen çocuklar daha sağlıklı bazı anne sütü alanlar daha sağlıklı oluyor beslenmeden ziyade genetik canım bu sağlık işi mama veya anne sütü diye alakası yok  annemin hiç sütü olmamış ben bebekken sma yemişim kardeşim Milupa milumil confor içmiş şöyle diyeyim pek hasta olmayız gayet genlerimiz sağlıklı maşallah diyelim ve kardeşim 14 yaşında 1.85 boyunda kilosuda iyi zayıf değil 80 kilo falan yani mama içenler gelişmiyor diye birşey yok bu işler genetik 
0 oy
(175 puan) tarafından
Bnmkide çoğunlukla mama kullnfı yani sütüm az Dı hiç de bişey olmadı lütfen onları dinleyip moralini bozma biz sanki çocugumu za keyfimizden mama veriyoruz süt olsa süt vercz aç mı kalsın bnm oğlum hiç hasta olup doktora gitmedi Allah a şükür Allah da göstermesin yani 3 yaşına girck temmuzda daha 1 kere ateşi çıkmıştır öyle hasta olmştr sıksık hasta da olmz 1 kez de grip oldu hava değişiminden banada çocuk obez olur dediler yok hormonlu vırt zırt moralim o kadar bozuluyodu ki mamanin içeriğini okuyordu eşimde bak neler var falan diye ne yapayım küçük çocuga inek sütü versem meteblzması daha çok bozulurdu 
0 oy
(1,809 puan) tarafından
Annem çalıştığı için 3 ay sonra sütü kesilmiş ben 3 ay emmişim gayet büyümüşüz canım sağlıklı bir şekilde hiç annesini ememeyen bebekler var maşallah büyüyorlar dert etme sen mama verirken hep ten temasında bulun sev onu bebeği sevgi büyütür :) 
0 oy
tarafından
Cahil cahil konuşup annelerin moralini bozmasinlar. Bişey de olmaz. Mamayla büyüyüp fen lisenine giden tanıdığım var. Boyu da anasından babasından uzun masllah bünyesi de sağlam.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 62 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nzli (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 195 göst.
7 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zuzum81 (907 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 94 göst.
23 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 115 göst.
23 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu

374,655 soru

11,206,331 cevap

34,507 kullanıcı

...