0 oy
223 göst.
Diğer kategorisinde (116 puan) tarafından
Bir haftadır gayet iyi gidiyorduk yatağına kaçırma falan da olmadı. Çişi geldiğinde söylüyor kakası geldiğinde söylüyor. Ama geceden beri ne olduysa anlamadım tuvalete gitmek istemiyor lazımlığa oturmak istemiyor. Tuvaletini ne yapıyor ne de bırakıyor. Tuvaleti var diye de uyumuyor aynı zamanda. Bez bağladım yapmadı. Sabah kalktık tuvalete gittik iki kez kaka yaptı çişini de yaptı. Öğleden sonra hiçbir şekilde götüremedim oturmak asla istemiyor oyun falan da oynamak istemiyor. Hiç sinirlenmedim sakinim ama kendi içimde sinirleniyorum ne yapacağımı bilemiyorum lütfen tecrübeli anneler fikirlerini paylaşabilir mi? 

6 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Korktu mu acaba ? 
(116 puan) tarafından
Çişini yaparken korkmaya başladı bugün. Kakasını iki defa gördükten sonra oldu kakasını da bugün itirazsız yaptı ama sonrasında öyle oldu
(4,875 puan) tarafından
Çocuklar kakasını kendinden bir parça sanıp korkuyorlar. Göstermemeye bakın.
(116 puan) tarafından
Teşekkür ederim, göstermeyeceğim.
-Reklam-
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Biseyden korkma olablrmi
(116 puan) tarafından
Kakasını iki defa gördükten sonra oldu
(4,101 puan) tarafından
Ondan korkmş benim oğlumda ogretyorum şuan korkudan yapmyor
(116 puan) tarafından
İnşallah öğrenir uzun bir süreçmiş
0 oy
(159 puan) tarafından
Stikır alip yapıstirabilirsiniz ben kizima oyle ogretmistim bak her tuvalete gittigimizde sana bunlardan hediye edecegim cisimiz gelince kosrak tuvalete gidecegiz ve yapistirmalari toplayacaksin diye tuvaletin duvarlari stikırla dolmustu ogrenene kadar sonunda ogrendi cok rahatim simdi 3 yasinda 
(116 puan) tarafından
Her şeyi denedim bugün hiç ikna olmadı çok mutsuzum
(159 puan) tarafından
Anlafim canim bir ay daha bekle ozaman bezi bagla geri sende rahatla biraz oda rahatlasin cunki boyle ikinizde gerilirsiniz biraz zaman ver hem buyumus olur birazdaha yine denersin senin sakin oldugun bizamanda
(116 puan) tarafından
Bezini tekrar bağladım canım ama bu sefer bezine de yapmıyor bezine tekrar yapmayı öğretmek saçma geldi bilemedim araştırıyorum ama yaptıklarım dışında pek bir şey okuyamadım
(159 puan) tarafından
Bilemedim bende tutmasida cok sakincali
0 oy
(473 puan) tarafından
Bnce buda bı dönem. Bnm kizimda alıştı tam dedim ki kalmadan flnda korkmuyordu. Ama bu ara oda tuvaleti gelmesine rağmen gitmek istemiyor altına kaçırıyor. Bnmki de üç ay sonra 3 yaşına girecek
(116 puan) tarafından
İnşallah öğrenirler hemen bebekten önce bizim hazırlıklı olmamız gerekiyormuş
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Benim oğlumda kakasından korktu gitmek istemedi bende bak oğlum şimdi kakaya bay bay yapacaz dedim su döktüm gitti arkasındaysa bay bay dedim :) o günden beri anne bay bay yap diyor

Biz normal tuvalete yapıyoruz 

(116 puan) tarafından
Benim kızın ayakları yetmiyor daha lazımlığa alıştırıyorum o yüzden alışırsa tabi inşallah
0 oy
tarafından
Bazen erken öğrenen çocuklara ters etki yapabiliyo ben öyle duymustum
(116 puan) tarafından
Vaz mı geçmem gerekiyor bilmiyorum biraz daha mı beklemeliyim 20 ay erken mi
tarafından
Bir iki ay bekleyip tekrar devam edebilirsiniz benim kızım öğrenmekte çok zorlanmisti korkmuştu bir ay bekledim sonra tekrar öğretmeye başladım ondan sonra ogrendi
(116 puan) tarafından
Teşekkür ederim çok sağol❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 138 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Alparslan'ım<3 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 162 göst.
0 oy
3 cevap 120 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde melike03 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 192 göst.
31 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu

380,040 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı

...