+1 oy
918 göst.
Aile kategorisinde (55 puan) tarafından

Oğlum 24 aylık ve doktorlar apitik otizm den şüpheleniyolar güzel anneler bunu yaşayan varmı varsa eğitim alınca düzeldi mi lütfen beni bilgilendiririn (çocuk nörolojisine gidecez)

16 Cevaplar

+5 oy
(348 puan) tarafından
Albert Einstein, Bill Gates ve daha birçok ünlü atipik otizmlidir. Erken tanı ve doğru eğitimle birlikte topluma çok çabuk adapte olurlar ve hatta eğitim konusunda yaşıtlarından önde bile gidebilirler. Çocuğunuzun yeteneklerini keşfedip o alanda ilerlemesini sağlamalısınız.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim şifa versin. ♡♡♡♡
(55 puan) tarafından
Amiin inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından

image

Egitimle gelisiyor cocuklar hic uzme kendini ❤️☺️ bak sana bir kadin aticam instagramdan bak ona .Egitim sayesinde bebegi col guzel konusuyor .Goz temasi da kuruyor Mutlaka takip et kuzu.Yaptiklari egitimleri bastan sona anlatiyor.Otizm de erken teshis cok onemli ☺️❤️ uzulme sakın cozumsuz bir sey asla degil 

(55 puan) tarafından
Yaaa çok teşekkür ederim size Allah razı olsin
(55 puan) tarafından
Allah razı olsun sizden hemen takipe aldım bakıyorum göz teması var benim oğlumun
tarafından
Senden de kuzum ❤️❤️☺️☺️ moralini aslaaa bozma .Ben hamileyken bu kadini takip etmeye baslamistim.O kadar guzel seyler paylasiyor ki .Simdi takipten cikmisim.Hic umudunu yitirme .Herkes otizmi cok korkunc bir sey olarak goruyor.Ama oyle degil.

Bir suru bilim insani otizmli ☺️❤️ dogru egitimle cok guzel yerlere gelecegine eminim evladinin

Bak bill gates , einstein ve daha bir cogu otizmli ama hepsi bilim insanni ❤️☺️
(55 puan) tarafından
Sizden Allah razı olsun şimdi videolarına bakıyorum kesinlikle haklısınız ama insan korkuyor işte ben Rabbimden gelen herşeye razıyım şükürler olsun ki başka sağlık problemi yok
0 oy
(849 puan) tarafından
Allah yardımcıniz olsun canım. Pek bilgim yok ama Özel eğitim okulları var yüksek ihtimal sizi oraya yönlendirirler.
(55 puan) tarafından
Şimdilik çocuk nörolojisine gönderdiler oradan sonra bakicaz inşallah orada kötü sonuçlar almayız Allah razı olsun dualarinizda bizlerede yer verirmisiniz
(849 puan) tarafından
Tabi canım sizin için dua edicem miniği öp yerime ♥️
(55 puan) tarafından
Allah razı olsun öperim ❤️
0 oy
(7,972 puan) tarafından

Çok gecmis olsun cnm korkma Allahin izniyle bin bir türlü tedavi var ve erken farketmissiniz düzelicek insallah

Nasil şüphelendin cnm ?
(55 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah düzelir. Seslenince bize bakmıyordu ve göz temasimiz yokti biz öyle şüphelendik
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Nasil suphelendn canim belirtileri neysi gecmis olsun insallah guzel sonuclsr alirsin
(55 puan) tarafından
Amiin inşallah güzel sonuçlar alırız ismiyle seslenince bize bakmıyor ve göz temasimiz yoktu şuan da baba diyor ama eşimin baba olduğunu bilmiyor
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Rabbim sifa wersin insAllah canm
0 oy
(7 puan) tarafından
Merhabalar. Ben okul öncesi öğretmeniyim aynı zamanda özel eğitim sertifikam var rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. Çocuğunuz gibi birçok öğrencimiz var. Doğru bir eğitimle tanısı ve raporu kalkan çok öğrencimiz oldu. Siz de en yakın merkezden yardım alabilirsiniz :) 
(1,439 puan) tarafından
Allah iyi öğretmenlerle karşılaştırsın inşallah öğretmende insanin hayatında büyük şans
(7 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Rabbim gönlünüze göre versin inşallah
(1,439 puan) tarafından
cok sukur bizim oyle bir skintimiz yok ama genel itibariyle normal okulda olsa öğretmen bir çocuğun şansı dir
0 oy
(996 puan) tarafından
Umarım sadece şuphedir sorun çıkmaz. Ama çıksa bile güçlü dur çünkü erken teşhis o kadar önemli ki eğer varsa bile bu kadar erken fark ettiğiniz için çok güzel bir eğitimle yaşıtları ile aynı olabilir. Bu şekilde olup erken teşhis ile eğitim alıp çok güzel yerlere gelen çok çocuk var. Rabbim şifasını versin size bağışlasın inşallah daha beterinden korusun 
(55 puan) tarafından
Daha erken farkettim psikologa gittim gelişim testi ıvır zıvır bugüne bekledik eşimin tahin işi olsaydı daha önce geçecektik merkeze belkide şimdiye baya yol almıştık ama.nasip böyleymiş çok teşekkür ederim
0 oy
(1,439 puan) tarafından
nerden anladınız nelerden suphelendinix ondan sonra mi gittiniz doktor mu dedi yanlis anlamayın da bilgi sahibi olmak istedim 
(55 puan) tarafından
Estağfurullah ben seslenince bakmamasindan ve göz temasından şüphelendm psikiyatrilere gittik ilk başta var dediler test yapıldı yok dediler ben yine yapamadım özele gittim bize varmı yokmu anlamadım ama başlangıç var dediler
(1,439 puan) tarafından
Tv telefon  tetikliyor mus bunlarla ugrasiyormuydu inş ilerlemez
(55 puan) tarafından
Evet çok seviyordu ilk başlarda biz zararı olmaz diye düşünüp izletiyorduk konuşur belki diye ama tamamen zararliymis keşke hiç acmasaydim
0 oy
(1,097 puan) tarafından
24 ay eğer otizmli ise oğlunu, farketmek için güzel bir yaş o kadar güzel gelişiyorlar ki. Kendim atipik otizm tanısı konmuş bir çocuk ile çalıştım. 4 yaşındaydı ve epitime o sene başlamışlardı. Konuşmuyodu parmak ucunda yürüyodu. Kendisine vuruyodu. Ve biz sadece 1 dönemde kelimede duyduk ondan. Parmak ucu yürümeside gitti. Çok geç başlamışlar aile özel eğitimi reddetmiş falan ama hala görüşüyoruz aile ile biz ona o bize o kadar çok şey kattı ki
(1,097 puan) tarafından
4 yaşına gelmişti onun aslında belirtileri varmış baba reddetmiş hayır oğlum normal diye. Televizyon tetiklemiş ve ilerlemiş. Küçükken hay.van sesi falan taklit edermiş hepsi gitmiş. O yüzden erken tanı çok önemli ve siz bilinçli olup doktora götürmüşsünüz. Bundan sonrası için sizden ricam doktor yönlendirmelerini dikkate almanız
(55 puan) tarafından
Zaten doktorlar ne derse onu yapıyoruz şuan oyunlar oynuyoruz bizimle oynuyor ama kendi halinde takılmayı daha çok seviyor biz yine de oynamaya çalışıyiruz teşekkür ederim
(1,097 puan) tarafından
Eğer tanı konarsa ve otizm derlerse üzülmeyin. Çok özeller. Lise bitirmiş otizm tanısı devam eden bi tanıdığım var. Ailesi çok bilinçli sadece çok korumacı. Ama dediğim gibi ailenin tanıyı reddettiği olayada şahit oldum. Allah yardımcınız olsun :) umarım otizm değildir öyleysede size çok iş düşüyor. O bıdıkla tanışmayı vakit geçirmeyi öyle çok istedim ki şuan anlatamam. Mutlaka haber edin olur mu
(55 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim muhakkak haber veririm ❤️
(1,097 puan) tarafından
Ne demek rica ederim
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Egitimle duzelir her sey telefon ve televizyondan uzak tut surekli aktivite ve oyun halinde olsun bildiklerini bile surekli tekrarlamakta fayda var 
(55 puan) tarafından
Telefon vermiyorum tv açık ama baktığı programlar kapalı ozaman bakmıyor kendi halinde oynuyor biz de oynuyoruz oğlumla sürekli tekrar ediyoruz
(1,663 puan) tarafından
İnsallah cabuk.atlatir bu bir farkindalik hastalik degil farkinda oldugun seyi duzeltmek daha kolay tek ilaci egitim canm Rabbim sifa versin
(55 puan) tarafından
Amiin canım Allah razı olsun
0 oy
(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 neyin ne oldugunu bilen bir cok doktor otizmin son 10 yilda cok fazla articagini soyluyorlar sebebini ise ben desem linc yerim ama onlar biliyor. Allah cocugunuza sifa versin  
(4,889 puan) tarafından
Sebebini merak ettim boşver linci
(11,217 puan) tarafından
Bize ve onlara yapilan asilar malesef.
(55 puan) tarafından
Bende bunu duymuştum bikac yerde de okumuştum inşallah yaniliyoruzdur böyle biseu yoktur
(11,217 puan) tarafından
Insallah
0 oy
(119,351 puan) tarafından
allah sifa versin 
(55 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Rabbim kuzuma şifa versin inşallah 
(55 puan) tarafından
Amiin Allah razı olsun insallah
0 oy
(7,746 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah 

Belirtileri neler nasıl anladiniz 
(55 puan) tarafından
Amiin Allah razı olsun belirtileri ismiyle çağırınca bakmıyordu ve göz temasimiz yoktu o şekilde anlamıştım ilk

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 178 göst.
22 Ocak 2022 Aile kategorisinde İnci 67 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 307 göst.
5 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 196 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde biri_iste (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 179 göst.
24 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgi& (7 puan) tarafından soruldu

380,318 soru

11,386,887 cevap

34,887 kullanıcı

...