0 oy
698 göst.
Diğer kategorisinde (13 puan) tarafından
Kızlar biz iki kişi çalışıyoruz evimizin kredisi devam ediyor ama İstanbul'da çok zor geçiniyoruz eksiye düşüyoruz çoğu zaman öyle gezme tozma lüksümüz yok   . Asıl sorum şu valilik onaylı sosyal medyadan gördüğü bir çocuğun rahatsızlığı için eşiniz yuksek mevlada para yatirsa nasıl karşılarsiniz . ( Hamileyim çocuğumuz olacak diye kredi çekip kenara 10 çeyrek koydum bunun dışında bir birikimimiz yok ve henüz bu ay ödemeye baslicam  )

36 Cevaplar

+4 oy
(7,768 puan) tarafından
eşin yapmış bir hayır sn yapmışsın bayır şükür aç değilsin açıkta değilsin hayırdan zarar gelmez
-Reklam-
+2 oy
(561 puan) tarafından
Adamin biri çok zenginmiş sormuşlar nasıl böyle oldu. Demiski Allah bana verdi ben baskalarina verdim Allah bana verdi ben başkalarına verdim Allah ile yarişilirmi o kazandi tâbi demiş 
+1 oy
(1,414 puan) tarafından
Bişiy demezdim heralde ya..

Sen bir verirsin Rabbim yerine 10 gönderir.. 
0 oy
tarafından
Mesela ne kadar yüksek fiyatına göre eğer ki milyarlar söz konusuysa göstersin dekontunu kime göndermişse yoksa onun dışında şüphelenirim hiçbir açıklamayı kabul etmem
0 oy
(572 puan) tarafından
Olumsuz dusunuyosan cok ayip basinizin gozunuzun sadakati olsun Allah size daha cok verir merak etme yaptiginiz sevabıda gunaha çevirme dile getirme 
0 oy
(119,526 puan) tarafından
cok iyi bisi yapmis verene allah verir basinizdan bi kaza bela gider helal olsun enisteye allah ummadigi yerdeb bi para nasip eder 
0 oy
tarafından
Ne yüce gonulluymus. Elbette haklısın kendi geçimini düşündüğün için ama şunu göz ardı etme yardıma muhtaç biri için emek vermek her babayigidin hakkı değil. Bencil insanımız çok. Rabbim iyiliğini mukafatlandirsin. Siz bir verdiniz size on donmeyecegi ne malum
0 oy
(5,492 puan) tarafından
O da başınızın gözünüzün sadakası olsun diye yapmıştır, yüksek dediğin ne kadar, bi maaşdan fazlaysa tabiki kızarım ama yapmış bi hayır Rabbim kabul etsin
0 oy
tarafından
Hiç bir şey demezdim hayır büyük iyilik sonuçta. Allah kat kat verir geri ama kötü düşünürseniz Bi hayrı kalmaz 
0 oy
(13 puan) tarafından
Şöyle benim ailem uzakta iki saat gittikçe evimin sebzesinj falan ordan getiriyrum hep bisyelrden kısmak zorunda kalıyorum çok şaşkınım sadece kızmak değil olsa zaten versin ama yok yabi her ay eksideyiz ay geliyor paranın çoğu eksiye gidiyor 
tarafından
Ne kadar bır para vermıs kı bu kadar dert ettın cnaım
0 oy
(309 puan) tarafından
Ne kadar güzel yapmış Rabbim daha fazlasını verir bizimde durumumuz çok iyi değil ama her ay illa ki smalı çocuklara yardımımız olur biz aç kalsakta olur çocuğum doysun iyi olsun o  bebekler de iyi olsun yeter canım senin benim başımıza gelmeyeceği ne malum öyle düşün 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Yüksek Mebla derken kaç TL onu söyle de
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Allah çok daha verir. 
0 oy
(219 puan) tarafından
Paylaştıkça çoğalır canım bebeğin bereketiyle gelir inşallah bence esin de baba olma psikolojisiyle etkilenip çocuğumun hayrina diye düşünüp de vermiş olabilir evi ihmal etmeyecek şekilde verdiyse çok ince bi davranış çok güzel 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Kesin olarak paranın hasta bir çocuğa gittiği belliyse bişey demezdim. Aksine takdir edip merhametli bir eşim olduğu için şükür ederdim. Çok şükür sağlığınız yerinde aç açıkda değilsiniz bence sende eşinle gurur duy. Parayı içkiye kumara harcamamış sağda solda gereksiz insanlarla gereksiz şekilde yememiş böyle düşün. Güzel bir şeye vesile olmuş. Sende anne olacaksin. O parayı verdiği hasta çocuğun annesini düşün belki de eşin iyi bir zaman da Hızır gibi imdatlarina yetişti. Rabbim böyle bişey için eşini vesile kılmış. Eşine böyle güzel bir şeyi nasip etmiş. 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

sadaka belayi def eder. cocugun ac acikta kalmicaksa o yardimin lafini etme canim. o cocuga 5 katti doner insallah :)

0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bi şey demezdim benim eşimde böyle sen bir verirsen Allah sana on verir kredi çekip çocuk olacak diye altın almak da mantıklı gelmedi bana ne oluyor ki kredi ödeyene kadar az az eşyalarını alıp kenara hastane parası atarım dünyaya bebek getireceğim diye faize bulaşmanın da anlamı yok 
0 oy
(7,993 puan) tarafından
Aslında iyi. Bişey yapmis ama durumunuz şuanda müsait değildi galiba sana göre.
0 oy
(784 puan) tarafından
Belkide o hayra karşılık Allah size daha verecek.

İlla durumu iykenmi insan hayır yapar .

Millet eşi yoklukta kumara verir diye dillendirir 

Sizde hayır yapmış diye 

Pes .
0 oy
tarafından
Parayı çocuğa yatırdığına inanmam ben

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 285 göst.
3 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy