0 oy
587 göst.
Aile kategorisinde (162 puan) tarafından
Büyük eltim 2. Evliliğini yaparken kaynanam 2 tane bilezik sözü vermiş ama yapmamışlar eltim geçen konusunu açtı kayinpedere hakkımı helal etmiyorum kaynanamla söz verdiler yapmadılar o zaman benim eşimde bekardi diğer kaynimda bekardi onlar yapabilirdi dedi benim bildiğim kocalar yapar dedim bize eşimiz yaptı diğer eltime de bana herkes kendine yaptı benim düğünde de eltimin düğünde de bileziklerimi yapın diye kocalarimiza laf attı kavga çıkarttı ikimizin düğünde de illa yapilcak diye ama tabi kimse yapmadı biz kendi borcumuzu mu ödeyelim ona bilezik mi yapalım sizce verilen söz diğer kardeşlere mi düşer kaynanaya mi yoksa kocaya mi he bu arada abisinin iki evliliğinde düğünde yapılan borçları eşya vs borclarini diğer kaynimla eşim ödemis her seferinde laf söyleyip duruyor büyük eltim 

21 Cevaplar

+2 oy
(2,366 puan) tarafından
Heyy Allahın ya akıl var mantık var esin dururken ne diye başkasının kocası yapacak anlamıyorum 
(162 puan) tarafından
Her seferinde söylenip duruyor benim düğünde kavga çıkardı düğüne falan gelmedi daha doğrusu geldi geri gitti diğer eltiminde düğünde kavga çıkartmış
(2,366 puan) tarafından
tam bir fesatlık tam bir kıskançlık abidesi yaaa ayyy
(162 puan) tarafından
Birde üzerinden kaç yıl geçmiş 10 yıl olmuş bizim evlenmemizi beklemis
-Reklam-
+1 oy
(49,023 puan) tarafından
bir gram vermem kurus bile vermem cocugumun hakkini ona mi yedircem mehir bosanmada verilir bosasin kocasini kocasi bosanirken oder
(1,782 puan) tarafından
Evet ya bende öyle biliyordum da yanlış mıdır diye yazmadım
(49,023 puan) tarafından
ben bosanirken diye biliyorum hep☺️ yapsin o zaman abi
(1,782 puan) tarafından
Hııı o yüzden bizde boşanınca sanıyoruz sanırım benimkini de versin o zaman ahahha
(49,023 puan) tarafından
gidip adamlarin yakalarina yapisalim ☺️☺️☺️
0 oy
(293 puan) tarafından
Tabi ki kocaya vermek düşer. O alıyor nikahına sonuçta. 
(162 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum
(293 puan) tarafından
Biraz fenalık yapıp alıyım da kimden alırsam alıyım diyor galiba
(162 puan) tarafından
Derdi o zaten kim yaparsa yapsın derdinde gidip eşini sıkıştıracak
0 oy
tarafından
Ayy enayi bekledi herhalde sizi,gitsin kocasından istesin.
(162 puan) tarafından
Zehir etti dügünümü kavga çıkartıp geri evine gitti
tarafından
Durup durup sizin düğünde isteyeceği tutmuş herhalde
(162 puan) tarafından
Ben kasıtlı olduğunu düşünüyorum
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Mehir kocanın hakkıdır canim,kaynanan söylemiş diye ona düşmez kocasına düşer o kocasının yakasına yapışsın nikahlı olduğu kişi o sonuçta 
(9,626 puan) tarafından
Çak ağzının ortasına iki tane,bak bi daha isteyebiliyomu saçma saçma konuşmasın eger onun peşine düştüyse araştırsın ayrıntısını,o zaman senin kocan da sana mehiri vermediyse yapmadiysa sende kayninin boynuna yapış ne saçma ya
(162 puan) tarafından
Benim imam nikahim kiyilirken bileziklerim nehirden sayıldı bişey istemedim
(9,626 puan) tarafından
Mehir, Mehir, İslam hukukunda erkeğin evlenirken kadına verdiği veya vermeyi taahhüt ettiği para, mal veya menfaat hediyesidir. Dolayısıyla mehri erkek verir

Bunu kopyala at o akilsiz eltine
(9,626 puan) tarafından
Yok canim misal verdim yani seninde öyle biseyin olsa başkasından istiyicek halin yok kocan yapmak zorunda eger istemiş olsaydın ama eltin belli ki anlamayan tipten
(162 puan) tarafından
Dini konulara gelince beni susturur kendileri o kendi bildiği doğrudur ben imam hatip lisesi okudum orda hocaların bize anlattığını anlatıyorum inanmıyor çok biliyor
0 oy
(11,216 puan) tarafından
eltin nikahi kimle kiymissa gitsin mehri ondan istesin. yanlis yerlerden medet umuo
0 oy
(7,285 puan) tarafından
Kocanın yapması gerekir tabiki de. Sizinkini kaynin mi yaptı ki onunkini sizin kocalarınız yapsın 
(162 puan) tarafından
Yo eşlerimiz yaptı
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Birincisi kaynana ve kayınpeder gelinin mehirinden sorumlu değildir eş yapmakla yükümlüdür. 

İkincisi kayninin iki kadını kuma mı getirmiş yoksa ikinci evliliğini mı yapmış anlayamadım
(162 puan) tarafından
İkinci evliliğini yaptı ayrıldı digerinden
(1,837 puan) tarafından
Anladım şimdi canım.
0 oy
tarafından
Aslında kaynananin verdiği söz mahir değil canım mehir imam nikahı sırasında istenen miktardir. Kaynanan söz verdiyse kaynanan yapmalı yada eltinin kocası senin eşine ve ya diğer kaynina düşmez içiniz rahat olsun 
0 oy
(4,887 puan) tarafından
Kimin nikahındaysa o almak zorunda. Eltinin de bir kocası olduğuna göre eşi alacak 
0 oy
tarafından
Hahaha salağa bak  onun gotu kalkmış size öyle konuştuğu zaman ha sktr kocan aldı seni nikahına ben degil diyin 
0 oy
(679 puan) tarafından
Size düşmez ki hangi kafayla bunu söylüyor acaba  eş yapar diye biliyorum ben eşine söylesin kıskançlık sezdim gibi sanki 
(162 puan) tarafından
Benim bildiğim eş yapar dedim bende zaten ama onun bildiği hep dogru
(679 puan) tarafından
Ozaman kendi doğrusunda gitsin sizde kulaklarınızı kapatın canım
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Mehir eş yapar. Verilen söz anne baba vermiş onlar yapmalı siz takinizi takgiysaniz hiç size düşmez he hediye Alican ağzı kapansın durumun var derseniz bilmiyorum şahsen yapmazdm
(162 puan) tarafından
Durumun olsada yapar mıydın sen
(6,858 puan) tarafından
İşte dedim ya olsada yapmam niye yapcam kolay mı kazanılıyor iki laf carparim ağzının ortasına bı daha da konusunu acamazdi kötü olcaksam da olurdum
0 oy
(1,015 puan) tarafından
2 tane mehir var mehri muaccel ve mehri müeccel var biri peşin ödenen diğeri nikah düşerse yada zaman belirlenmemiş ne konulduğunu bilmiom eğer kaynana söz verdiyse evlendiğinizde vericem diye tabi ki kaynanaya düşer diğer türlü eşe düşer konuşulduysa şayet abileri akraba vs hiç birine vermek düşmez. Eğer rakam belirlenmemiş olsaydı sonradan kız talep etseydi bu sefer evdeki gelinlerin aldığı müeccel Bakılır ortak Bi noktada kıza yine erkeğin ailesi veya erkek ödeme yapar. 
(1,015 puan) tarafından
Eşlerinizin ödeme yükümlülüğü sadece kendi eşine ve evladınadır.
(162 puan) tarafından
Aynen öyle
(1,015 puan) tarafından
Ama anladığım kadarıyla bu imam sorduğunda yapılan bir söz değil bu alal ade konuşulan bir şey sanırım o yüzden mehir olmaz mehir imam nikahı sırasında hoca tarafından sorulur şahitler huzurunda
(162 puan) tarafından
İstemeye gidince söz vermiş kaynanam
(1,015 puan) tarafından
Mehir değil o zaman kuzum o kendi aralarında kendi bilecekleri şey ister verir ister vermez mehir yükümlülüğüne girmiyor diye biliyorum
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Tabi ki kendi kocası ödeyecek ingernetten açıp bi okusun
0 oy
(1,782 puan) tarafından
Son cümleyi anlayamadım acaba diğer kaynınjn borcunu senşn eşin ve bu kızın eşi mi ödemiş canım
(162 puan) tarafından
Kaynım 2 evlilik yaptı ilk eşinden ayrıldı ikinci eşi ile evlendi biz 3 kişiyiz bu bahsettiğim eltim büyük eltim onun haricinde bir eltim daha var bende 3 gelinim diğer eşine de kaynımın düğün yapıldı bu eltime de yapıldı ikisinin de düğün masraflarını eşimle diğer kaynım ödedi büyük eğitimin eşi hiçbir şey ödemedi
0 oy
tarafından
onun eşi alacak o mehiri kaynı yada kayınpeder kaynanası değil helal etmiyorsa da eşine etmiyor 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Eltiniz baya saçmalamış tabiki kocaya düşer 
0 oy
(2,985 puan) tarafından
Kaynana söz vermiş kocaya düşmez kayinlara asla düşmez. Mehir dediğin başka bir şey nikah yapılırken sorar hoca damatın yükümlülüğündedir. Kaynananin söz verdiği şey mehir değil de hediyedir ancak. Yalnız eltin de aşırı yüzsüzmüş ne demek kayınlardan bilezik istemek
(162 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(120,251 puan) tarafından
eltin kafayi siyirmis

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 126 göst.
4 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde 28.08.PAPATYAMM (2,705 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 264 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Vidividi (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 266 göst.
17 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kaan.m (99 puan) tarafından soruldu

386,214 soru

11,547,037 cevap

35,222 kullanıcı