0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlar bi post Daha actim bir kac saat once ordada yazdim. Yeni bebegim var ve dogum doneminde kayinvalidem bana yanlislar yapti kalp kirdi degersiz davrandi. Bebegimin ilk bayramiydi kayinvalidem kayinpederin aramadi bebegime hediye yapmadi.. evlilik yildonumumuzdu her sene ararlardi aramadilar. E dun de anneler gunuydu onlardan bekledim tık yok ben de aramadim. Esimede aratmadim sadece mesaj atti.. haksizliyim hersey yasla degil hersey kucuklerden beklenmememli. Bn zor anne oldum seneler sonra nolurdu deger verio arasaydi

27 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Sanki büyük senmissin gibi aramalarını beklemek ? Benim bildiğim küçükler büyüklerini arar.?
-Reklam-
+5 oy
(3,451 puan) tarafından
Sen istersen arama etme, ama eşine engel olamazsın, onun seni dinleyip aramamasi da çok ilginç yani. 
+3 oy
tarafından
Eşinin annesının anneler gununu kutlamasjna engel olmak senı kınadıgın ınsanlarla aynı kefeye koyar, sen kendın kutlamayabılırdın ama eşine nıye aratmıyorsun bu senın hakkın degıl ki? 
0 oy
(3,279 puan) tarafından
Sen kendince haklı olabilirsin de eşinin bu durumla ne alakası var yani annesi sonuçta neden aratmadığınızı merak ettim. Benim eşim olsa asla durmaz arar ki olması gereken odur. Eşinize de hayret ettim doğrusu. 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Onlarda senden bekliyordur aranızda geçen problemler ne bilmiyorum ama bayram da anneler gününde tabi ki sen aramalıydın evlilik dönümü ne alaka yani arasalar tabi güzel olur ama ben bugüne kadar hiç böyle beklentiye girmedim 
0 oy
(73 puan) tarafından
Amacım kalp kırmak ya da yargılamak deol senin hayatın senin yasantin ama demeden yapamam 

Benim eşimin ailesi bana neler neler çektirdi 10 yılda ne yaşadım ben bilirim 16 yaşındaydim daha ben evlendifim de şuan 26yim şükür evimi ayırdım bir sene önce inan ki kayınvalidemin bana yaptıklarını senin ki sana yapsa arkana bakmadan kaçar gidersin ne kadar da kocanı sevsen yine bırakırdin 

O kadar olaya rağmen özel günlerde kendi annemden önce yine onu arıyorum bak gittim elini öptüm bir bardak çayımı içtim evime geldim çocuklarımla anneler günü diye kendi kızları yapmaz yapmiyolar da zateb o senin erdemligin olmaması gereken bişey ya kaynanam benimle nasıl uğraşırdi neler çektirdi bana hala da öyle yani en ufak bişeye başlar konuşmaya ama Allah bilsin neden çünkü çocuklarımın babaanesi kocamın annesi Allah var gam yok 
(514 puan) tarafından
Senin yaptiginda biraz fazla. Okdar sey ywpti ve sen hala ariyosun¿ Kusura bkma bu saygi degil bmbaska bisy
(73 puan) tarafından
Saygı değil zaten yaptığım...vicdanım el vermiyo o kadar
tarafından
Meltem sen de beni gördüm 22 yıllık evliyim 20 sinde senin gibi davrandım son iki yıldır dogrusu bu değilmiş yas gidince anliyosun sayelerinde biraz deyistim merhametle enayilik arasindaki dengeyi ben hep yanlış anlamışim simdi anlıyorum kendime yaptigim haksızlıklari
(73 puan) tarafından
Evet mayoo aynen de öyle şimdi diyorum yav ben niye çekmişim kime ne gebeliğim varmış bı tane çocuğum alır başımı giderdim ama yapamadim yapmadım hep aklımla vicdanim arasında gittim geldim Allah'a havele ettim hakkımı da helal ettim ki öbür tarafda da yüzlerini görmek istemediğim için
0 oy
tarafından
Evet yanlış yapmışsın özellikle de eşinin aramasına engel olarak onun da bu konuda seni dinleyip aramaması çok yanlış 
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Yanlış yapmışsın tabi 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Gereksiz bir alınganlık 

Esinede ayrı şaşırdım zaten
0 oy
(288 puan) tarafından
Kırılmanı anlıyorum ama cidden merak ettim eşin nasıl lafını dinliyor ben eşime anneni arama desem kıyamet kopar 
0 oy
(9,649 puan) tarafından
Özel günlerinizi kaynana k.pederin neden kutluyor pardon ? Anneler günü ise sen arasaydın hanginiz büyük hanginiz küçük 
0 oy
(916 puan) tarafından
Canım sende çok fazla beklentiye giriyorsun o yüzden her zaman daha fazla üzülürsün... çocuğumun annesi babası varken Rabb'im kimseye muhtaç etmesin ilk yada 5. Çocuk fark etmez ama kimse ona hediye yaptırmak zorunda değil...

Özel gün meselesi de bana çok çok saçma geldi o sadece seni ve eşini ilgilendirir ne mana onlar arasın ki böyle bir beklentiye girmek bana çok saçma geldi..

Eşine aratmaman konusu başı başına saçmalık yarın öbür sende kaynana olacaksın sırf gelinin istemiyor diye o kadar uğraştığın kendinden kısıp ona verdiğin geleceğini, gecelerini heba ettiğin oğlun seni aramayacak ve anneler gününü kutlamayacak he...bana çok itici geldi böyle bir şeye maalesef hakkın yok canım
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Yanlış yapmışsın canım 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Dün kendi anneni aradın mı, aramasını mı bekledin merak ettim. Hadi senin sorunun var böyle bir sey yapıyorsun eşinin annesini aramasına neden karısıyorsun. Az haddinizi bilin yahu. Kadınların evlatları ile evleniyorsunuz diye onların oglu olmaktan men edilmiyorlar. Kaynanaları sürekli kusurlu görüyor kadınlar ama istisnalar hariç kimse durup dururken sıkıntı çıkarmaz. Gelinler kendi huylarına bakıyorlar mı acaba k vleri kötülerken. 
0 oy
(57 puan) tarafından
Evet yanlış yapmışsın bayramda senin aramadn lazım sen aramalarını bekliyosn ve eşini dahi aratmiyosun burada büyük sen değil onlar herşey kucukten beklenir demişsin ama örf adet ve gelenek diye birşey var büyüğe saygı var.
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Kızlar bu postu yazan dalga geçiyor bence. sen küçüksün sen arayacaksın . Utanmadan neyin beklentisi. Hangi kafayı yaşıyorsun
0 oy
tarafından
Eşime aratmadim ne demek yaaa çok çok ayıp sizin aranız kötü olabilir ama o kadın kocanın annesi bunu yapmaya hakkın yok 
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Canm kusura bakma ama haksizsin herkes Anne oluyor herkesin bebeği oluyor tek sen anne olmadin yani bu sebepten dolayı büyüklerin seni aramasını beklemek yanlış .Anneler gununde hadi sen aramadin esini niye aratmiyosun o kadın onu büyüttü yetiştirdi eşininde armamasi şaşırtıcı...
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Yanlışın babasını yaptın
0 oy
tarafından
Ay daha neler bayram da seyranda anneleer gününde falan neden arasınlar snei

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 379 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 450 göst.
0 oy
22 cevap 385 göst.
31 Aralık 2021 Aile kategorisinde tahirarassumeyye (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 317 göst.
18 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,042 soru

11,407,681 cevap

34,943 kullanıcı

...