+1 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Eşimde bende ikinci cocuk istemiyoruz 20 aylık oglum :angel:

Ama etrafımda çoğu kişi 2. Yap zor olur yaşin gecmeden(25 yaşındayım burada)) yalniz büyümesin yaşları yakin olsun birbirine gına geldi :angry:

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bize de söyleyenler oluyordu bende düşünmüyorum. Senin kadar küçük de değilim :) Tek çocuk tercihim, çünkü kariyerime geri dönmeyi istiyorum. Sürekli söyleyenlere masraflarını karşılayıp, gece gündüz bakacaksınız yapalım yoksa yatak odamıza kadar karışmayın dedim. Bir daha söylemediler. 
tarafından
Evet ☺️❤️ yani ikinci cocuk olmak zorunda degil.Simarik , bencil olur diyorlar ya hani .oyle olmuyor o .Cok kardes olup simarik buyuyen cok cocuk gordum .Tamamen ailenin bilincli yetistirmesiyle alakali bunlar.Cogu konuda seninle ayni fikirdeyim☺️
tarafından
Bencede kreşe verirsen zamanı gelince paylaşmayı da disiplini de öğrenir :).
tarafından
Anne baba ev icinde surekli paylasarak bir seyler yaparsa zaten direk ogrenir ki ☺️ cocuk anne babanin aynasi .kreste de pekistirir iyice❤️ benim kardesim var ve annem plansiz hamile kalmis o zamanlar .Ve ben bunun travmasini cok zor atlattim.Hep kiskanarak buyudum.Aramizda 1.5 yas vardi bebekligimi ve cocuklugumu hep abla olarak gecirmek zorunda kaldim.Tabi bunda ailemin payi da var mââlesef .Su an ki kadar pedagogij bilgi bilinmiyordu o zamanlar .Sen ablasin nîdâlariyla buyudum.O yuzden de hep cocuk yanim biraz buruk.bunu bebegim tasasin hic istemiyorum.Annesini paylasmak zorunda hissetmesin .Olan sevgim , ilgim , maddi imkanim onun icin olsun .Ee bir de kâriyer var .☺️
tarafından
Valla benim 4 kardeşim var. İyiki de varlar. Ama illa kardeş herşey demek değil. Kardeşiyle görüşmeyen bir sürü de tanıdığım var. Annelik evet çok güzel ama tüm hayatımı bitirip tek görevi annelik olan bir birey olmak istemiyorum. Kariyer, sosyal hayat, kültürel aktiviteler benim için önemli ve keyif aldığım şeyler. Ben mutlu olursam bebeğim de daha mutlu olur düşüncesindeyim.
tarafından
Ya var ya tamamen seninle ayni fikirdeyim.Boyle dusununce yadirganiyor toplumda ama kesinlikle biz sadece anne degiliz , olmamaliyiz da.

Sinemaya , tiyatroya , konserlere , arkadaslarimla vakit gecirmeye hakkim var.Olmali da.

Hayat annelikten ibaret degil.Ben de kardesimi cok severim su an .Hatta en yakin arkadaslarimdan biridir benim icin .Ama annemi dusunuyorum.Yani o kadar ofkeliydi ki ... Bu ofkenin sebebi biziz diye dusunurdum cocukken ve icsellestirirdim.Simdi annemle de aram cok iyi kardesimle de .Ama hayat annelikten ibaret degil❤️
-Reklam-
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Millete noluyo ayyy aklın varsa sakın peş peşe yapma magrifet degil
tarafından
Aynen canim zaten tek baktim kimse yoktu cok zorlandim
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Yapcam bi velet 5tane
0 oy
tarafından
Onlara göre demesi kolay. Biri hasta olunca diğerine onlar mı bakacakmis acaba. Sakın milletin gazına gelmeyin. :)
tarafından
Jsjsjjsjsj  seni hep bu postlarda gorecegime emin olarak girip gormek sjjsjdjdh
tarafından
Ahaha evet bende bunları bekliyorum içimi dökmek için :D
tarafından
Cok cocuk isteyen kadinlar kafasi yemek istiyor bence sjjsjsjs gel de bunu anlat .bana diyen olunca bu benim kararim diyorum :D yani bakan benim sonucta.6 ay oldu tek basima bakiyorum arada fena cinnet halleri geliiyo.ozellikle gece yuz kere uyaninca . bi de ikinci cocuk yapip son kalan beyim hucrelerimi de kemirenem djdjdjdj
0 oy
(611 puan) tarafından
İki tane olunca sakın ha sakın doğurma derler olsa dert olmasa dert onlara 
0 oy
(473 puan) tarafından
Gerçekten 25 yaşındasın ve yaşın geçmeden yap mı diyorlar :))) ben 29 yaşında anne olacağım ilk bebeğim :))
tarafından
29 yasinda da ben ana oldum sjjssjsjs :D en guzeli valla .daha genc olsam kafayi ekmek arasi yapip yermisim sjsjhshs
(473 puan) tarafından
Bunu bazen ben de düşünüyorum Şerife hanım. Bu yaşa kadar canım ne istediyse özgürce yaptım kimseye bağımlı olmadım. Evet annelik çoookkk çok güzel ama nasıl desem ben kocaman bir hayat yaşadım ve artık kendimi hazır hissettiğim vakit anne oluyorum. Geriye bakıp da ah ulan ben niye 20 yaşında evlendim falan demeyeceğim haliyle:)) tabi bu şekilde de yaşayıp mutlu olan vardır Allah daim etsin inşallah.
tarafından
Kesinlikle ya ☺️❤️ ben de .Ama minigim biraz buyusun gezmelere devam .2. cocuk istemiyorum.Eger olur da plansiz kalirsam âmenna.Ama buyuyunce hayatim kaldigi yerden devam edecek ☺️
(473 puan) tarafından
Hah aynen öyle o büyüyünce birlikte gezmeler eğlenmeler başlar:))
(3,491 puan) tarafından
Prenses 67 kolay diyemem ama imkansız da değil.

Nevasar maşallah, kendimden büyük ya da yaşıtım birini görünce çok seviniyorum, çevremde hep küçükler  var,

ccnntt çok teşekkür ederim, bilmukabele

Şerife hanım yine bir yorumda yerimizi almışız, selam sana,  ikinciyi benim gözüm kesiyor da adamım doğumdan sonra o defteri kapattı:)
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kız bizimkiler 30 dan önce 4 tane doğur diyo :) sonra pişman olurmuşum şuan bir oğlum bir kızım var ama kızım planlı şekilde değildi :) 
0 oy
tarafından

Cok gec kalmissin coooook 25 yas mi aman allahim bu zamana kadar neden bekledin hemen 3.ayda tekrar hamile kalman lazimdi :woot:

tarafından
Peki 29 yasinda doguran  ben sjjsjsjs
tarafından
İkinciyi 34 de dogurdum serifem sjsj neredeyse bi ayagim cukurda :D
0 oy
(119,126 puan) tarafından
etraf ne karisiyo 
0 oy
tarafından
Insanlar doguracagimiz cocukları kendine dert ediyor anlamıyorum. Yatak odasına kadar giriyorlar ya. Onlar bakmayacak ya. sen nasıl istiyorsan oyle yap cnm
0 oy
(9,247 puan) tarafından
34 yaşındayım banada 2. Yı yap dediler. Bebek ozamanlarda 3 aylıktı.şimdi 8. Bez mama sizdense hemen yapayım dedim çıt çıkmadı işimize karışmayın dedim
0 oy
(323 puan) tarafından
Yanlız kalmasın kardeş olsun diye ama ben de düşünmüyorum 2. Çocuk 
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Şuan olmasa bile ikinci çocuğu düşün bence çocuğunun bir kardeşi olsun  3 yaşını bitirince düşünebilirsin ayrıca yaşın daha genç millet 30 da yeni evleniyor :)
0 oy
(6,944 puan) tarafından
Bana da diyorlar sürekli ama senin yaşın büyük değil ki ben 30 yaşındayım benim yaşım büyük. 
0 oy
(13,798 puan) tarafından
Kiz boşver o baskiyi bana da çok yaptilar. Brn kendi isteğimle hamile kaldim. Hamile olduğumu bilmeden hala diyorlar kardeş yap çocuğa diye. Bende hayirlisi diye geçiştiriyordum. Eşimde merak etmeyin yolda ikinci dedi. O çocuk yap diye ısrar eden kitle bi hayirli olsun bile diyemedi. Yani laf olsun diye konuşuyorlar takma kafana. 
0 oy
tarafından
bn dinledim ama covugumun yasi ilerledikce arkadasa ihtiyac duydugunu gordugumden dinledim yani millet dedi diye degil.
0 oy
(4,391 puan) tarafından
kulak asmayin
0 oy
(622 puan) tarafından
22 yaşındayım 11 aylık kızım var bu kaza bela olmadıkça eşimde bende düşünmüyoruz bu buyuyene kadar kimse karışamaz buna kaynanam bazen yokluyor diyorum bakcaksaniz yapayım sorun değil bı çocuğu doğurmak basittir büyütmekse çok zor 
0 oy
(7,543 puan) tarafından
Bende hep tek çocuk taraftarıyım yok ilerde tek kalırmış yok bencil olurmuş vs vs ağzı olan akıl veriyor birbirinin kuyusunu kazan ne kardeşler gördük.
0 oy
(3,131 puan) tarafından
Bana da sürekli öyle diyorlar benimki de 22 aylık ama daha bebek ya ne sütten kestim nede bezden psikolojik olarak bile hazır değilim ama gelen giden ikinciyi yap diyor bence kimseyi dinleme ne zaman hazır olursan o zaman 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 481 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 251 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 842 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Enesin_annesi123 (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 447 göst.
9 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Beauty Alya & Mom (1,358 puan) tarafından soruldu

378,253 soru

11,321,394 cevap

34,765 kullanıcı

...