0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (679 puan) tarafından
Atopik dermatit olan bebeğim var bazen kasintidan sabaha kadar doğru dürüst uyumaz kızarıklıklar filan ve galiba egzamasi alerjiye bağlı tamamen iyileşir mi onuda bilmiyorum tekrarlayan çok Muş herkes nemlendirilmesi gerek diyor yani ömür boyu vücudunun kremlenmesi mi gerek ilerleyen yaşlarda ya daha kötüleşir de yaralar oluşursa canı yakarsa diye düşünüp kendimi üzüyorum 

12 Cevaplar

0 oy
(503 puan) tarafından
Bende 6 ay bu durumu yaşadım oğlum maf oldu kaç doktor kaç hastane gezdim fayda olmadi en sonda eczaneden egzamaya karşı Bepanthol aldım o çok iyi geldi çok şükür şimdi iyi
(679 puan) tarafından
Bende krem sürünce geçiyor ama tekrarlayan bişey beni rahatsız eden bu yani kreme bağlı kalmadan normal geçsin zamanımız istiyorum
-Reklam-
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Benim oğlumunda alerjiye bagli egzamaydi. 1 buçuk yasindan sonra bayağı hafifledi. Bu ay sonu 2 yas olcak kalmadi gibi bisey.
(679 puan) tarafından
Ne zaman çıktı sizde
(2,975 puan) tarafından
8 aylikti
0 oy
(2,205 puan) tarafından
Benim kızımda öyle aylarca çektik aylarc smdi yüzü hariç byerinde cikmiyo eczanede Bi ilaç yaptırdım çok işe yaradı kesintisi hep geçti sadece yüzünde yine cikiyo sürekli suruyorum
0 oy
tarafından
Atopik dermatitten başka dert vermesin Allah. Evet nemlendirmek önemli. Hergün ılık suyla duş aldır. Havluyla kurutma, müslin bezle nemini alıp, 5 dk içinde kremle. güzel bir nemlendirici kullan tabi. la roche posay ya da eubos çok iyi kremler. Terlemesin bebeğin, pamuklu kıyafet giydir. Kıyafetlerini alırken özellikle bak etiketine polyester içermesin. yumuşatıcı kullanma. Bizimkinde de var egzama. 3.5 aylıktı ilk çıktığında. 7 aylıkken alerji testi yaptırdık ne olur ne olmaz diye. Şükür bişeye alerjisi çıkmadı. Diş dönemlerinde arttı, çünkü vücut strese giriyor. Sonra geçti. Ara ara 2 yaşına kadar tekrarlayabilir. büyük çoğunluğunda bebek büyüdükçe geçiyor dedi çoğu doktor. Bu arada kaşıntı varsa deriden örnek alsınlar belki mantar, bakteri ya da enfeksiyonel birşey olabilir.
0 oy
tarafından
Bunun için bepantolun bı kremi var canım kullan bence bı dene istersende doktora danis
0 oy
(848 puan) tarafından
belli bir yaşa gelene kadar tekrarlamasına izin vermeden sürekli nemlendirmen gerek. bioderma atoderm yada la roche posay sydnet serisinden nemlendiricileri al Kullan canm
0 oy
(979 puan) tarafından
Egzema gibi ise gcmior ... Bnm göz kapaklarında var ama ne alerji ypior blmiorum bazen düzeliyor snra bir anda geri cikio kasimaktan temelli yara oluyor
0 oy
tarafından
Larosche krem aldım Dr tavsiye etti bize iyi geldi. 
0 oy
tarafından
Cnm bizde 3 aylıkken başladı 6 aylıkken geçti. Sizinki de geçer ins. Her gün nemlendiricisini sur. Bioderma atoderm preventive çok güzel öneririm onu
0 oy
(909 puan) tarafından
Canım bende egzama var bugün bir yazı okudum. Domates, yumurta, inek sütü, guleten, soya, konserve ürünler, balık, turunç giller uzak durun diyor. Bende leke gibi durdu kaşıdıkça
0 oy
tarafından
Canm benim bebeğinde çjktı doktor sigortanın karşılamayacagı bi ilaç verdi pahalıydı 300 tlydi alamadım eve geldim ağladım çocuğuna ilaç alamadım suçlu hissettim annemlere gitmiştik biz çocuğu sordular işte egzamaymış dedim bi bayan dediki çam ağacının yeşil yaprakları varya diken ki onları banyo yaptırdıgın suyun içine at onlarla banyo yaptır sonra suyun içinden al güneş gören yere koy onlar kuruyunca geçer dedi eve geldim ilk işim onu yapmak oldu yaptım yemnle o dikenli yapraklar kurudu o egzama gitti böyle postları görünce hep yazıyorum bak bana sonra soran çok oldu yaptıgımı söyleyince her kez şaşırıyodu 
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Bizimki iki yaşında geçti şampuanı mustela kremi linola kullandık kıyafetlerini bebek deterjanıyla yıkadım bir yıl boyunca çift durulama yaptım . Banyodan sonra kremledim heryeri i hatta gün içinde de kremledim sürekli nemli tuttum. Bezide bir buçuk yıl prima premium kullandım diğerleri bezler belini terletip egzemasını çoğaltıyodu. Yazın özellikle terledikçe duş aldır kremle suyu ılık olsun çok sıcak su kurutur cildi kaşındırır. İki yaşından sonra biraz daha rahatladık şu an iki buçuk yaşında hiç çıkmıyo çok şükür.  Egzema uyutmaz kıyafetleri pamuklu yumuşak olsun E bebeğin zıbınları yumuşak ben ordan alıyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 96 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minimalist (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 133 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aye1 (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
22 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oksuz06_ (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 176 göst.
16 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Baharyagmuru00 (1,072 puan) tarafından soruldu

381,221 soru

11,412,457 cevap

34,956 kullanıcı

...