0 oy
572 göst.
Aile kategorisinde (159 puan) tarafından
Bayramda kaynanama gittim topu topu bir buçuk saat oturduk belki doğru düzgün yüzüme bakarak birşey konuşmadı birşey anlatıyor eltimle konuşuyor inatla yüzüne bakıyorum ki dönüp bana da baksin yok yani bakmıyor.Eltimle arası iyi olunca bana böyle yapıyor onla arası limoni olsa bana can ciğer.O gün yine anladım bunu.Eltimle beraber oturuyorlar.Bizde 1 buçuk sene beraber oturduk eltim geldikten 4 ay sonra evi ayırdık

Eltim geldiği günden beri aslında ilk gunlerinde adam akıllı konuşmazdı benle kayırırdı resmen.Ben yabancıyım eltim akraba.Oyle acı çektim üzüldüm ki zamanında ama anladım ki hicdegmezmis .Sonradan eltim ona ne saygısızlıklar yaptı aynısını ben yapmış olsaydım kıyameti koparırlardi rezil ederlerdi beni aileme ama onun anne babasına bile hiçbirşeyi haber vermediler.El isen hep el kalıyorsun ben anladım.O tartismalari eltimin saygısızlık yaptığı vakitlerde nasıl iyi oldular bana hani kıymetini anladık der gibi.Ama işte yine boyleler iyi oldular diye benden uzaklasiyorlar bu sefer.Cocuk kandırır gibi iki gülünce yine güler yüzlü olurum ben sorunları umursamam yok sayarım iyi gecinirim buna alıştılar ama artık hicbirseye tahammül edemiyorum.1 ayı geçti tasinali gorumcemle komsuyduk diğer evimizde hala bize gelmedi ev taşıyan benim bayram da çarşıda karşılaştık o bana diyor niye gelmiyorsun ya dedim ev taşıyan benim istersen hiç öyle deme.Hafif olmamak lazımmış anladım.Eltim akraba diye ayıp olur deyip kesinlikle bu vakte kadar gitmiş olurdu o taşınmış olsaydi.Bana çoğu şeyde bunu yapıyorlar ciddiye almıyorlar iyi olmak salaklık olmuş.Yeni gelinlere gümüş kemer alınır onların adetinde.Bana almamislardi 3 sene geçti en son artık ben senin gelinin değil miyim bu zamana kadar dugunlere emanet kemerle yolladin beni diye konuştum.Gecenlerde aldilarkemeri.Ama asla artık ***** gibi su koyuvermem.İnsan çok kırılıyor 

9 Cevaplar

0 oy
(4,889 puan) tarafından
O kadar haklısın ki. Kendini ezdirmeyenler el üstünde tutuluyor 
(159 puan) tarafından
Benim için o kız da saygı var der dururlar ama boş yani onlara saygısızlık yapan tekrar onlara iyi olunca sanki ben onlara kötüyüm gibi konuşurken yüzüme zor bakar.Ben eltimle iyi olmasınlar demiyorum ama niye ayrımcılık yapıyorlar hani ben iyiydim saygiliydim işlerine geldiği gibi davraniyorlar çocuk var sanki karşılarında
-Reklam-
0 oy
(782 puan) tarafından
Aslında bu tipler büyük gelini ilk gelini çok tutarlar bende el.kiziyim 2.cisi kendi köylüsü birlik oturma olayi eltimde oldu onlar anlasamadilar  bence bu karakterle alakali birde eger senin ailen onlarla.iyi geciniyorsa senlede iyiyse seni tutar saçma ama bu tip kaynanalarda çok seni anlayabiliyorum emek veriyorsun canagina tükürmüş gibi oluyor hatta kendi ailen yerine koyuyorsun valla bacim ailen kim ? Sen esin ve cocugun ve kendi annen ve  babandır  gerisi hikaye bence çünkü bosuna dememisler           "Ağlarsa Anam Ağlar  gerisi yalan ağlar " bunu unutma...Senden uzak Allaha sen yakin..
(159 puan) tarafından
Ben ilk geliniyim ya evin büyük oğlunun eşiyim öyle kırgınım ki.Eltim eşimin amcasinin torunu onların köylüsü yani tüm aile aynı köyde zaten.Ailem kendi halinde sessiz insanlar bayramda babamı aramamislar bile babam yaşça büyük onlardan bu bayram aramamislar tabi kendi telaslari vardır onların sebepleri hep vardır zaten.Gelir gider bana kaynanam sorsan dünyalar iyisidir kötüdür diyemem tam ama bu durumlarla gözümde hiç oluyor
(782 puan) tarafından
Herkesin iyiliği kendine canım ona bakarsan sen daha cok iyilik yaptın ama sonuç degismiyor kendi ailen gibi asla olmaz  uzak.dur bak sana şunu bile hissettirmiş dis kapının dis mandalı  bence selam selam.meraba merhaba sen saniyormusun o eltine olmayacak bunlar o evee kim gelin giderse aynisi olacak izle ve gör cunku ayni dusunce yapisinda olan her kayinvalide gelinlere akrabasi olsa dahi  kaynana mantigiyla yaklasiyor
0 oy
tarafından
Konuşurken dikkate alinmamak yüzüne bakilmamak sinir bozucu biliyorum ne yazık ki. Benimde kaynanam benimle yaşıyor ve asla beni muhatap almaz, oğlum yarın misafir gelecek ye yapalım, sanki kendi yapıyor da, mutfağa girdiği bile yok. Oğlum şunu şöyle bunu böyle, önüne verdiğim pasta için bile oğlum içine şu girseydi böyle yapılsaydı daha iyi olurdu der. Sanki ben kuklayim robotum. 4 eltim var hepsi akraba herkes el üstünde tutuluyor ben yabancı olunca yediğim bir lokma bile gozlerine geliyor. Hamile halimle yediğim bir bisküvi ona dert olmuştu da geri kalanı gözümün önünde çöpe attı. 

Ben bu hayatta şunu anladım insanın şansı olacak, evlilikte yabancı oldun mu afedersin i.t. muamelesi görüyorsun. Sonra kocam dönüp bana annemle neden muhabbet etmiyorsun diyor, dedim annen beni muhatap alıyor mu?

Ne yaparsan yap yaranamazsin, bu yüzden ben vazgeçtim yaranmaktan, her gün 3 çeşit yemek yapıp sofraya koyuyorum ama babama dönüp kızın önüme çay bile getirmiyor dedi, senden benden sağlam kendisi.
tarafından
Başka şehirde Kendi evi var bekar çocuğu da var evinde, ama o valizini yatağını toplayıp bana taşındı. Ona yatak odası bile aldık. Hamileyim ve çok sıkıntılı,doktor otururken ayağını topla yerde kalmasın dedi, ayağımı koltugun üstüne bırakıyorum diye benimle 2 defa kavga etti koltukları sil diye, oysa bir çaydan bile kaldırmam yasak. Geceleri ağrıdan bulantidan uyuyamıyorum, sabah eşim işe gider uyumaya çalışırım gelir uyandırır. Utuledigim kıyafetleri dolaptan alıp tekrar yıkar düşük programda yikiyormuşum oğlu hastalanacakmiş. Sabah akşam din der durur, evin sırrı kimseye anlatılmaz der bana ama tüm herkese evimin özelini anlatmış, duyunca deliye döndüm, kocam için de annesi kanatsız melek, kanatlarını da kendisi takıyor zaten.
Geçen kaynım diyor annem bir gün olsun kimseyi incitmis değil, dedim evladı olarak seni incitmemis olabilir ama beni bir çok yerden incitti.
Bir gün bir yere gideceğiz ayakkabısını bırakmadım diye surat asti hem benimle hem oğluyla kavga etti, yahu ben kendi ayakkabimi giyerken sancı çekiyorum. Hiç bir şeyim olmasa iyi olsam bile herkes kendi ayakkabisini kendi bıraksın.
tarafından
Doktor yatış verdi geçenlerde, eşim kabul etmedi önce annem evde yalnız kalacak, dedim diğer oğluna gitsin tartıştık. Doktora dedim biraz işim var yarın sabah yatış yapalım, geldim eve banyo tuvalet odalar her yeri temizledim çantamı hazirladim sabah hastaneye gittik, eltini aramış ev b.oktan görünmüyor kızını gönder temizlik yapacağım. Hastanedeyiz oğlu devamlı ariyor anne ne yapiyorsun, iş yapıyorum çok yorgunum diyor. Yediği tabağı masadan kaldıramayan biri oysaki. Hastaneden çıktığım gün o sersem halimle bile mutfağa girip yemek yapıp misafir ağırladım. Yerinden kıpırdamadı
(159 puan) tarafından
Madem iyi olsan yaramıyor canına minnet o an ne gerekiyorsa öyle davran nefret ediyorum anneleri böyle yapsa bile görmüyorlar ya Allah tan eşim görüyor ama boşver diyor sen niye uzuyorsun kendini
tarafından
Dışarda yemeğe gittiğimizde annesinin çatalıni kağıttan çıkarmadım diye beni bosayacak kadar anneci biri, yeterki annesi incinmesin yerinden kıpırdamasin. Nerdeyse yemeği ağzına verecek eli yorulmasin diye. Kocam böyle yapmazsa ben de takmam zaten. Kahvaltı hazırladım midem bulaninca tuvalete koştum eşim annesinin çayini doldurmamışim diye sorun çıkardı, tuvaletteyim kusuyorum ya. Sanki anasının eli kınalı. Kocam bu kadar anasınin üstüne düşmese belki ben de böyle takmam. Çocuğum doğsun sağlıkla kucağıma alayım, kaynana mi takacagim ancak kendimle çocuğumla uğraşırım.
(159 puan) tarafından
Ne diye evlendi o zaman anasının dizinin dibinde kalsaydı evlenmesinler yaa öyleleri senin canın kıymetli değil sanki ne gerekiyorsa öyle yap sen
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Valla canim öyle benimki de bakiyom kim agzina s.icsa o tatli oluyor benim eltimde ayni dedgin gibi saygisiz cok sey söylüyor  ben akraba o yabanci sana yemin ederim zorla parasini alir gıkı cikmaz bende 5 yil ev ustunde kaldim ne ceyrekler ne paralarini buldum temizlik yaparken ama 1 tl  bile almadim gel gorki o daha seviliyor neymis o parasini topluuormus amabsagda sol da da onun bu huylarini konusuyor dusun kaynim bi ayakkabi tişört alsa hemen kocasina saklar istemekten hic utanmaz
(159 puan) tarafından
Yazık gerçekten boyle insanlarin yanından geçmemek lazım daiste aile içinde olunca yüz göz oluyor insan
(1,009 puan) tarafından
Bu da insana bir şereftir canim ben hic kimsenin 1 tl sine tenezzül etmem varsin o oyoe yapdin herkes kendibe yakisanini yapar benim arkammdan da altin gibi diyor bu konularda kendimi 1 tl icin rezil edemem
0 oy
(462 puan) tarafından
Valla ben akrabayı ama akraba olmayan eltimendaha iyi görümcem. Kaynanam benim yanımda konuşmaz eltimin yanında falan konuşur
(159 puan) tarafından
Hayret en azından o ayrımı yapmamislar
0 oy
(267 puan) tarafından
Genel olarak hep öyle değil mi iyi olanı aptsl yerine koyuyor insanlar 
(159 puan) tarafından
Öyle yapıyorlar canım bu şaşmiyor
0 oy
tarafından
Bende tam tersi 2.gelinim ve akrabayız. İlk gelinini öyle tutuyor ki. Dün aradı görüntülü, yüzü düşükmüş. Kızım ne oldu sana Emre(eşi)ile mi tartistin ben şimdi sorarım ona dedi. Ben suratım kaç defa asık indim bir kez bile sormadı, kavga ettiğimizi bildigi zaman yani. İnsanın cok ağrına gidiyor gercekten
(159 puan) tarafından
Öyle zoruna gidiyor ki insanın ben haklı olsam ben saygısızlık olmasın diye sesimi cikarmazdim birşeye demek ki yaramıyor.İyi görünüp iyi olup içten içe boyleler ama.İki yuzlulukten nefret ediyorum.Ben de diyorum kaynanam vicdanlı dünyalar iyisi kendimi kandiriyordum işte.Daha eltim yeni gelinken yöresel eşarpları var düğüne gidecektik ona verdi hazirlandi taktı güzel olmuştu eltim dedi istersen sen tak kaynanamı farke ettim kas göz yapıyordu ona verme diye.Eltimin geldiği ta ilk zamanlardan bu böyleydi öyle üzülmüştüm ki.Aralari bozuldu kavga ettiler saygısızlığını gordu onun şimdi duzeldiler diye yine samimiyetsiz geliyor bana aynı birkaç şeyi yapmaya başladı yine
tarafından
Valla sevmedikleri zaman ne yaparsan yap sevmiyorlar, bende yüzüne dedim artık ben ağzımla kuş tutsam yine yaranamam sana diye. Hasta oldum hamileyim de yataktan kalkamıyorum çıkıp da bir bakmadı sabah öğlen akşam yememişim. Kocam gelince de diyor ki Ayşe'ye yemek götür tüm gün boyunca sormayan kadın. Diğer eltim hastalandı da kendi eliyle nane limon yaptı içirdi ne diyim yani iki yüzlü insanlarla uğraşmak zor
0 oy
tarafından
Bizde de ben akrabayim eltim yabancı ama kaynanam asla ayrım yapmaz.elinden geldiğince adaletli davranmaya çalışır.ama herkeste degisebiliyor
(159 puan) tarafından
İnşallah hep öyle kalır eltinle de hep iyi olun inşallah çok üzücü şeyler bunlar kimse üzülsün kucumsensin istemem hic
tarafından
Allah razı olsun merak etme kimsenin ahi kimsede kalmaz.
0 oy
tarafından
Kız boşver salla gitsin mesafeli olmak her zaman iyidir. Onlar senin yüzüne bakmiyosa gözüne girmeye çalışma. Sen de onların yüzüne bakma mesafeli şekilde ziyaretini yap çık o zaman değerli olursun. İlerde bu uzulduklerini hatırlayıp boşa uzulmusum dersin bak dediydi dersin
(159 puan) tarafından
Haklısın ben de öyle yapıyorum artık üzülmek istemiyorum insan kırılıyor emeği boşa gitmiş oluyor işte.Madem iki yüzlülük yapiyorlar o zaman eltimle yine kötü olsalar zerre kadar alakadar etmez beni işi düşüp gelenler gibi olacaklar ben de yine aynı mesafeyi korurum ne yapayım.O an saymadi resmen beni ya ilk zamanlar aylarca yaptilar bunu ben nasıl olurda sıkı iyi oldular diye unuturum. Gerçi unutmadım ama keske mesafemi korusaydim çünkü tinne aynı hallerini goruyorum simdi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 219 göst.
0 oy
34 cevap 813 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 381 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde SakuraCicegi (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 976 göst.
17 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Elanur__ (462 puan) tarafından soruldu