0 oy
306 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (159 puan) tarafından
Oğlum 26 aylık ikinciye hiç hazır değilim o uykusuzluğu o süreci kaldiramam diyorum.Bu günlerde arka dişleri çıkıyor ateşi oluyor arada uyanıyor onda bile deliksiz uykuya alışınca zor geliyor :) sizin ikinci bebisler ne zaman geldi?Arayı çok da açmak istemiyorum rahata alışırım diye ama tabi dinlenmek de istiyorum.Oglum deliksiz desteksiz uyuyor 1 buçuktan beri.Asiri hareketli birde çok kuduruyor kardeşi olsa nasıl olur bilmiyorum :)Aralarında 4 yaş daha iyi gibi sanki yaa hem WC egitimi de biter rahat olur.Siz nasıl karar verdiniz kaza mı oldu yoksa :)

33 Cevaplar

+1 oy
(912 puan) tarafından
Oglum 3bucuk yasinda kardeşi olunca 4olucak insaAllah
(159 puan) tarafından
Maşallah bence çok çok iyi bir aralık Allah bagislasin
(912 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
-Reklam-
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Benimkilerin arası 3 er yaş okan 3 yaşındaydı Alişkom oldu aliş 2 buçuktu alparslan oldu 
(159 puan) tarafından
Maşallah.Asagi yukarı bu aralıkla yaygın galiba ama ben biraz daha bekleyecek gibiyim en azından bu yaz geçsin diyorum sünneti olacak oğlumun bezden de sünnetten sonra keserim dedim
(17,811 puan) tarafından
Eğer iki tane düşünüyosan bekle benim 3 kaza ile oldu yoksa ben iki yeter diyodum
(159 puan) tarafından
Evet biraz daha bekleyeyim diyorum kendim de hazır değilim
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Ben kizim 2 yaşindayken istedim ikinciyi ama kizim 3 yaşina girmeden 2 ay önce hamile kaldim. 
(6,724 puan) tarafından
Maşallah kuzuma❤️adini bile koymus❤️ ben bazen soruyorum kardes olsun mu diye canı isterse olsun diyor istemezse olmasin diyor☺️☺️
(13,886 puan) tarafından
Çevremizde hep iki çocuklu aileler var o yüzden heveslendi sanirim benimki. Ay bide dün diyorki anne babamla sen biraz çirkinsiniz inşallah kardeşim bana benzer :D
(6,724 puan) tarafından
Hahahah ☺️☺️☺️aboo cok fena kiz senin kiz  ☺️☺️☺️daha simdiden pat pat söylüyor mus herseyi
(13,886 puan) tarafından
Hemde nasil. Birde kizdiğimizi anlayinca tamam bu konuyu kapatiyoruz diyor. Hemen kıvırıyor :)
(6,724 puan) tarafından
Allah'ım Büyümüş te küçülmüş  ☺️
0 oy
(1,368 puan) tarafından
29 aylıktı hamile oldugumu öğrendim aralarında tam 3 yaş var. Şimdi iyi ki olmus diyorum 7 aylık kızım. Arayı açıp rahatlığa alışsam daha zor olurdu diye düşünüyorum. 
(159 puan) tarafından
Bir konuda çok haklısın görümcem 8 yaş koydu aralarına oğlu okula gidiyordu kızi da çok zor huysuz oğlunun ödevlerine doğru düzgün yardım edemiyordu hep de diyordu okula gider en azından tek bebek bakarım diye.Bence okula başlamadan önce olmalı ve ilk çocuk okula giderken ikincisi en fazla 2 3 yaşında olmalı
(159 puan) tarafından
Hmm mantıklı dedin aklıma yattı bak :))
(1,368 puan) tarafından
Aynen öyle uyku konusu özellikle. Sabah okula götür kahvaltıydı beslenmeydi geri okuldan al ödevleri. Ee bi de gece bebekle uğraş al sana pörtlemiş uykusuz gözler  :) büyük kızım 1. Sinifa başlayınca küçük 3 yaşını bitiriyo. Üçüncü de istemiyorum inşallah olmaz. Küçüğü de büyüttüğüm zaman benden rahatı yok  :)
(1,368 puan) tarafından
Yok ben ikinci Çocuk daha istemiyorum biraz büyüsün derken şimdi böyle diyorum düşün. Bence çok açma arayı.
(159 puan) tarafından
3 yaşındaki bebek deliksiz uyur rahat yaa okula giden çocuğun için.İyi olmuş yani bak ne güzel.Kismet hadi bakalım :)
0 oy
(3,354 puan) tarafından

Ocak ayında öğrendim ikinci hamileliği sürpriz oldu biraz beklemiyorduk:)oglum 3.5 yaşında olacak inşallah kardeşi olunca

(159 puan) tarafından
Gayet güzel aralık :) Allah bağışlasın canim.Suan erken gibi geldi benim için şuan olsa doğunca 3 buçuk yaşında olacak aslında yaa ama en azından bu yaz geçse daha iyi gelir bana :)
0 oy
tarafından
Bennnn tam uykusu düzeldi ağlama krizleri bitti yeme içme düzeldi ... Yanlışlıkla 2 . Ye kaldım 47 doğduk ... Bebisten sonra kizim başa döndü bu gece intihar edesim geldi:):) ağlama krizleri başladı ve aşırı kıskanç oluyor ... Ben belki 10 yaşına gelince yaparım diyorum daha bilinçli oluyorlar en azından yorulunca bakar ... Farkında kardeş olduğunun zarar vermiyor ama kıskanıyor ... Yemesi bozuldu çıldırmak üzereyim:) 
(159 puan) tarafından
Oyyy şuan iyice arayı açmak istedim :) inşallah geçer ama bu günler yapısında da vardır onun bazıları çok sorun çıkarmıyor ben de oğlumu pek tahmin edemiyorum ne yapar :)
0 oy
(4,430 puan) tarafından
3.5 yaşındaydı kızım minnak kızım doğduğunda öğrenir öğrenmez tuvalet işini çözdük baştan baya zordu da şimdi rahatız 5 aylık olduk tabi uykusuzluk var ama napcan oda tuzu biberi birde kolik  kızım uykular haram çoğu zamsn:)
(159 puan) tarafından
İyiymiş yine bizim şuan oksaoglumda 3 buçukta olur hemen hemen.Ayy oğlum da kolikti ikinci de öyle olsa yandım :) mosmor olurdu ya çok zor bir bebekti
(4,430 puan) tarafından
Yok biri nasılsa diğeri ters oluyor dediler cidden öyleymiş ilki uyurdu bu uyumuyo:)
0 oy
(866 puan) tarafından
Oğlum 15 aylık 2. Yi düşünüyorum hatta istiyorum ama nasip arası çok olmasın beraber herşey paylaşarak arkadaş gbi olsun istiyorum ama bir yandanda temizlik ev çocuk bakımı çok ama çok yıpratacak beni bununda biliyorum hamile değilm şuan ama nasip
(159 puan) tarafından
Biraz bekle derim canım en azından 2 yaşı bekle istiyorsan kararliysan sana daha rahat olur öyle
(866 puan) tarafından
Nasip artık ya oluruna bıraktım :))
0 oy
(7,685 puan) tarafından

3.5 yaşında oğlum var daha 2. Yok seneye Eylül gibi dogursam bi daha yeter :D

(159 puan) tarafından
Hahah :) güzel bir aralık eşime kalsa 6 yaşı bekler sen çocuğu uyutmaya calisirken kafam şişiyor diyor :) bana yardım ediyor ama o bile hazır değil düşün yani
(7,685 puan) tarafından
Valla çocuk işi zor bi de benim oğlum aşırı hareketli yani yolda bile zor tutuyorum benim oglumu kendimi bilerek erkenden 2. Yapmam a.ptallik olurdu :D
(159 puan) tarafından
Evet bende şuan için bilinçli olarak erken diyorum ama çok çok da açmam arayı azıcık daha zamanı var :)
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Benimde oglum cok zor buyudu tek olsun yter diyordum cok yipranmistim surpriz oldu:) suan ilk oglum 2 5 yasinda ikincin 4 aylik:) iyiki olmus annesinin pasasi
(159 puan) tarafından
Yıpranma süreci geçti 1 buçuk yaşa kadar acayip zordu geceleri çok uyanırdı tam uykusu düzeldi rahat ettim valla işte bu rahatlık güzel geliyor :)))
0 oy
(2,538 puan) tarafından
Ben de oğlum okula başlasın öyle diyordum çok zor büyütmek o uykusuzluk falan tam rahata alıştım 2 yaşına geldi uykuları düzeldi derken hoopp kazayla hamile kalmışım 4 aylık şuan kızım olucak artık oda büyüyünce rahata ererim inşallah :D 
(159 puan) tarafından
Öyle ya gerçekten zor tam şimdi aylardir rahatız biz de çok yaramaz sadece su koyuvermek istemiyorum hemen :)
(2,538 puan) tarafından
Benimki de çok yaramaz ahh görsen Allah yardım eder diyorum oda büyür gider zor ama Allah'tan kayınvalidem altımda oturuyor yardımcı oluyor sağ olsun
0 oy
(119,346 puan) tarafından
kaza kurbaniyim ama iyikide olmus
(159 puan) tarafından
İyikiyse o zaman süper Allah bağışlasın
0 oy
(2,350 puan) tarafından

İkinciyi eşimde ben de istedik. 20 aylıktı oğlum nasip oldu hamilelik şimdi 3 aylık prensesim ve 3 e girecek paşam var. Tabi o zamanlar uykusuzluk gitti oğlum uyyordu sabaha kadar tekrar başa sardık işler biraz daha arttı ama bunu bilerek isteyerek yaptık. Şükür nasip oldu <3

(159 puan) tarafından
Allah yavrularınızı size bagislasin canim.Oglun gece mi uyanmaya başladı bebekten sonra yani
(2,350 puan) tarafından
Yok canım o uyyor devam onun ki kız oldu ya eski uyanmalarim başladı yani çok alışmadsn deliksiz uykuya başladım tekrardan o yüzden sıkıntı olmadı benim için
0 oy
tarafından
Benim kızım bir yaşına girdi  bir hafta sonra 3. Buçuk haftalık hamile olduğum u öğrendim 
(159 puan) tarafından
Biraz erken olmuş hayirlisi canım ben şahsen yapamazdim oğlum çok kuduruk :)
tarafından
Uysal sakin benim kızım  canım ikincisi. Süpriz oldu ama.  Bu günleri bana. Nasip eden e. Şükür ler olsun nur topusu  gibi. İki tane.  Bebeğim var. Biri  25 aylık  diğeri üç aylıklar şimdi beraber büyüyolar
0 oy
(7,254 puan) tarafından

Oğlum temmuzda 3 olacak ikincisi yok :)

(159 puan) tarafından
Simdi dusenseniz çok güzel bir aralık en rahatı en erken böyle gibi
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Oğlum şuan 2.5 yaşında kızım doğduğunda aralarında tam 3 yaş olacak .
(159 puan) tarafından
Çoğu kişi böyleymiş tam ilki bagimsizlasirken ikinci oluyor sanırım
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Kızm 16 aylikti oğluma hamile olduğumu öğrendim araları 2 yaş zor oluyor ama en azından iyi anlaşıyorlar oyun arkadaşı oluyorlar birbirlerine 
(159 puan) tarafından
İlk çocuk zor bir çocuk değilse yürüyor ama oğlum çok yormustu beni
(1,601 puan) tarafından
Kızım maşallah çok akilliydi usluydu Kızım hiç yormadi beni oğlum tam tersi çok yaramazdi mahvoldum şimdi biraz daha iyiyiz şükür
0 oy
(611 puan) tarafından
9 yaş var aralarında :)
(159 puan) tarafından
Kız nasıl dayandin bebek görünce istemedin mi:)
(611 puan) tarafından
Kaza eserim olmasaydi düşünmüyordum canım. Çocuklari çok seviyorum ama bir daha en başa dönmek bir sorumluluğu daha almak bana göre cilginlikti. O kadar önleme karşılık geldi :))
(159 puan) tarafından
Ama uzun bir yaş aralığı yani nadiren böyle :)burdan sonrası kısmet işte gelmek istemiş hayırlı olsun hayırlı evlat olsun inşallah :)
(611 puan) tarafından
Arada kaybın oldu yasaydi 6 yaş olacaktı aralarında yine vardı sene. Amin canım hepimizin ki
0 oy
(839 puan) tarafından
Kizim 8 aylık kazara oldu 1 aylık hamileyim 
(159 puan) tarafından
Kısmet canım kazaya birşey diyemiyor insan sevincini yasa zorluğuna Allah kerim inşallah kolay geçer
0 oy
(340 puan) tarafından
1ci çocuğum 9yasinda.2ci çocuk 7yasinda.3cu çocuk 3yasinda şimdi yine hamileyim iyikide varlar çok şükür Rabbım olmayan herkese versin inşallah 
(159 puan) tarafından
Maşallah yaaa evin içinde 4 çocuk olacak nasıl bir duygu bu?Bazen düşünüyorum Allah'ım nasıl güzeldir zor ama güzeldir tam aile hissediyor insan
(340 puan) tarafından
Aynen biraz zor tabi ama bi okadarda mutluluk verici ben ve eşim karabalik seviyoruz ☆♡

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 288 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 198 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde Kizimcanim (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 204 göst.
31 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Defne21defo (800 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,016 göst.