0 oy
769 göst.
Aile kategorisinde tarafından
ben anne evini hicbiseye değişmem.hele ilk senelerde kendi evim zindan gibiydi esim ve ailesinden dolayi.annem babam bana hic kizmaz kotu söylemez.esim ve ailesi cok kaba kavgacı genel anlamda insan sevgileri yok.kendi ailem cok naif kimseyi kirmazlar comertler.çocuklar büyüyünce ne hisseder bilmuyorum.ayrilmayi hic dusunmuyorum kimseye yuk olmak.istemiyorum ama evde guvende hissetmiyorum.kendimi ve çocuklarımı ya siz??

65 Cevaplar

0 oy
(1,610 puan) tarafından
Evliliğimin ilk zamanlarında her yönüyle anne evi kesin olarak diyebilirim. Çünkü birlik oturuyordum şimdi kendi evimdeyim ve kendi evim diyorum anne evinin ayrı yeri tabi oluyor. EVCAĞZIM EVCAĞZIM SEN BİLİRSİN HALCAĞZIM diyorum 
tarafından
ne guzel mutluluklar
(1,610 puan) tarafından
Sağol
-Reklam-
0 oy
(791 puan) tarafından
Evin içindeyim ve annmlerde raht degilim ya çocuklar rahtsz ederse onları ya hasta olurda
0 oy
tarafından
Kendi evim de tek yaşasam süper iyi 

Babamın evi de çok rahat çok iyiler ama çocuklarımın düzeni bozuluyor kendi evimde istediğim satte yatıp istediğim saatte kalkıyorum bazen evi topluyorum bazen hiç canım bişey yapmak istemiyor annemgildede öyle tabi ama ne bileyim kendi evim daha iyi 
tarafından
Boşver kız ye iç senin çocuklarının ihtiyaclarini gideriyorsa çocuklarınla gez toz eylen
tarafından
ihtiyaclarimizi karşılar karsi gelmedigmz ailesiyle iyi olduğumuz surece.istedgm gibi yasayamiyorum istedigim hicbseyi yapamiyorum sanki sadece gün gecriyoruz
tarafından
Ne diyim kuzum rabbim hakkında hayırlısını versin biraz düşün nasıl iyi hissediyorsan öyle yap
tarafından
ay yok ayrilik yaşatamam ogluma zarar görmediği surece ama iste beraberliğimizi istemeyen bi ailesi ve bana merhameti olmayan bi esim var allah yardımcımız olsun
tarafından
Amin bacım:)
0 oy
tarafından
Ben bu dünyada hiçbir yere sığamadım mezara girsem mutlu olacağım galiba
tarafından
Bu soze cok uzuldum al bendende o kadar
tarafından
ay kiz niye oyle soyledin dost ariyor insan benm annem hicbrseye değişmem mesela.bana kotu de davransa yaninda olayim isterim.
tarafından
Öyle eşim dövdü lohusa iken anne evine gittim laf işittim eşimden ayrilacagimi demiştim anneme sigdirmadilar burası benim evim yok şöyle yok böyle git evinde huzurlu ol sen buralarda yapaman dediler evime döndüm eşim boğazımı sıktı öldüyordum sirtima filan vurdu nefesim yerine geldi Allah canımı alsın kurtulayim inşallah. Üç aylık bebeğim için yaşıyorum yoksa şimdiye kaç kere öldürmüştum kendimi
tarafından
bende annemlerin evine gittim annem de bana oyle davrandı.söylemedi ama benim ayrilmami.istemedi.cunku babam çalışmıyor babam alkolik hicbir guvencemiz yok.annem cok cekti annemin o hale gelmesindense eziyet gibi geleceksem eşime katlanirim dedim eve geldim .esim bagimliydi cok zor gunler yaşadım hiç kimse yanimda olmadi.Kaynanamlar zulm etti esim de peşimi birakmadi.atanmak.icin mulakatlara girdim yine olmadi.en sonunda cocuk istedim ona baglandim kaldim.esim artik birakti aramizin iyi olmasini istemeyen kaynana görümce kayınbaba var.yani evliligimd gun yüzu gormedim.annem hala ayrılmamı istemez misafir gibi.gider geliriz o kadar.oğlumun mutluluğu benm mutluluğum.vardır bi hayir diyorum.esim ölümlerden dondu cok cabaladim onun icin ben ona acidim allah da bize acisin insallah diyorum.anneme cok gucendigim gunler oldu ama o da çaresiz kadincagiz artik yaslaniyorlar eleştirmek bile istemiyorum.cok.kizdim cok.kustum ama onu uzulurken gormek asla istemem.o mutluysa oğlum mutluysa bende mutluyum
0 oy
(887 puan) tarafından
İkiside kendi evim sonuçta ikisinde de rahatım 
(7,687 puan) tarafından
+++ hakkim bitmiş ben de aynı
0 oy
(9,010 puan) tarafından
Çok şükür ikisinde de rahatım 
0 oy
tarafından
Kesinlikle kendi evim kaynanamın evinde bile annemin evinde olduğumdan daha rahatım 

Annem babam herkes el üstünde tutar ama ne bileyim diken üstünde gibiyim
tarafından
demekki gittiğin yer seni sahiplenmiş gelince yerine koymus. benmkiler beni ve oglumu kucuk besleme gibi.goruyor
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Kendi evim tabikide dahaa rahatım 
tarafından
rahatlık var ama güven yok.
(7,972 puan) tarafından
Herkesin bı derdi var işte ;/
0 oy
tarafından
Nereye gidersem gideyim güç bela üç beş saat oturuyorum kendi evim gibisi yok
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Kendi evimde rahatım ama anne evinide seviyrm ya eşim çok bırakmaz kalayım en fazla 15gun banada az geliyor bu zaman çünkü memleketten uzaktayım ve ozluyrm ister istemez eşim bıraksa 1ay da kalırm :-)
tarafından
eşim birakir belki de kalirsam eşime guvenmiyorum orda da raht ettirmiyor.
(2,671 puan) tarafından
Seninde mi öyle çok kalmaba izin vermiyor mu. Malesef benimd eoyle :-(
tarafından
hem gidelim ister hem hemen gelelim.karnını doyuramaz.evi çok batiriyor ben im.icim rahat etmiyor.eşime ne yanindayken ne uzaktayken bi güven duymuyorum yani.bilmiyorum herkes mi.öyle.sanki başka birinin cocugunu idare ediyormusum gibi bu büyüklük gormedim kendisinden
(2,671 puan) tarafından
Hı ozaman çok kalma benim eşim oule deil yemek yapar evinde kirletmez ama istemez çok kalayım
0 oy
(661 puan) tarafından
Eşi seven kendi evinde mutlu olur ama sevmiyem aile evini arar
0 oy
tarafından
Kendi evimde daha rahatım ama eve tekim genelde o yüzden çok sıkılıyorum. Annemin evinde kardeşim askere gitti geçen ay o yüzden son zamanlarda gittiğimde evdeki boşluğu hissetmek çok tuhaf oluyor. Sadece annem babam koca evde sessiz sakin öyle. O yüzden gerçi olduğum daireye taşınıcaklar o zaman daha farklı olur diye düşünüyorum. 
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Be anne evi ne koca evi bekarken yaşadığım kendı evimi özlüyorum 
0 oy
tarafından

:D

:DAnnem benim evime taşınsın dahada mutlu olucam:D

tarafından
kocaniz rahat ettirir mi kadincagizi .ne zaman gidecek diye gozune mi bakar
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Annemm canım annemmm tabii ki. Simdi annemdeyim haftaya döncem şimdiden karalar bağladım. Anneme cok ayrı düşkünüm annem de bana aynı şekilde keske gurbete evlenmeseydim. Annemden uzakta yasadigim icin eve gidince hep mutsuzum yalnız hissediyorum
tarafından
aynen.giderken bi sevinçle giderim gelirken bi hzuun çöker .
(7,687 puan) tarafından
Insallah bir gün annelerimizin cok yakininda oturabilirizz aminnn
0 oy
tarafından
Zaman geçtikçe kendi evimde rahat ediyorum daha fazla. 

Ama annemlerin evinde de aşırı rahatım hiç evlenip çikmiş gibi değilim. 
0 oy
tarafından

Annelerle çok güzel bi aileydik ama sonuçta benimde artık kendi ailem ve kendi düzenim var. Annelere gider kalırım ama kendi düzenim bambaşka. En basitinden evde çocuklarım  istedikleri kadar zıplıyor hopluyor  kuduruyor ama annemlerde  bi dakikadan sonra  ses rahatsız ediyor ya da aman halama zıplama deniliyor sörf zıplatmayı diye de eline telefon veriliyor o yüzden evim evim güzel evim<3

0 oy
(2,158 puan) tarafından
Benden önce babamlara çok bağlıydım ama çocuk olduktan sonra bir nebze değişti şimdi eve gelmek için can atıyorum
0 oy
tarafından
Kendi evimde daha mutluyum canm
0 oy
(6,724 puan) tarafından

kendi evimde cok rahatım. :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 134 göst.
3 Şubat 2024 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 249 göst.