0 oy
161 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Eşimle 2 ay önce ailesinin de etkisiyle ayrılma aşamasına geldik eşim 1 ay sonrasında gelip benimle konuştu daha sonra benim ailemin etkisiyle ve hamile olmam sebebiyle geri barışmak zorunda kaldım eşim eğer aynı şehirde kalmaya devam edersek ailesinin rahat vermeyeceğini söyleyerek farkli bir şehire taşındık buraya bir türlü alışamadım eşim işe girdi apartta kalıyoruz ama artık kendi evimize geçme zamanımız geliyor bebeğin doğmasına 2 ay kaldı ama ben burda kalmak istemiyorum onun ailesi yüzünden kendi doğup büyüdüğüm bildiğim yerden uzaklaşmak benim zoruma gidiyor benim ailem de orda sanki benim aileme de verilmiş bir karar gibi geliyor burda tek başıma çok sıkılıyorum hiçbir yeri bilmiyorum eşime geri dönmek istediğimi söyledim ama o bu düşünceme hiç saygı duymuyor çocuk doğduğunda daha da sıkıntılı olacağımı biliyorum tek başıma nasıl başa çıkabilirim ki en azından ailem bana destek olurdu ama geri dönme fikrine eşim hiç yaklaşmiyor ne yapmam lazım buradaki düzen de önceki gibi olacak ama burayı hiç bilmiyorum evden dışarı çıkamıyorum çok sıkıldım artık zoruma gidiyor nasıl ikna edebilirim herseyin sorumlusu onun ailesi çilesini çeken benim akıl verin lütfen 

5 Cevaplar

0 oy
(2,062 puan) tarafından

Artık yuva kurdun 

Sen şehir değiştirdin ama

Ülkelerce kıtalarca uzağa gelin giden var 

Bak gördüğün gibş o şehirde yasarsan ayrılma aşamasına yine gelebilirsiniz

Esin ailesiyle artık konuşmuyor mu
(2,062 puan) tarafından
Bu konuda haklısın.
Bak kimse ailesinden kopmaz
Kimi erkek var koptu gibi davranır yıllarca ama zonda barısır.
Aynı sehirde iken sürekli rahatsızlık verirler miydi sana eve gelip
(2 puan) tarafından
Onlar gelmezdi hiç hep biz giderdik ayda 2 hafta orda kalırdık annesi ipleri ele almıştı annesi ne derse oydu
(2 puan) tarafından
Evli olan biz değildik ki
(2,062 puan) tarafından
Yda 2 hafta ful kalmak mı su uzak mı ki ev arası
(2,062 puan) tarafından
Ya bak kocan konşuyor eninde somudna sende yine gidip orda kalırdın zorla ya da isteyerek olurdu
Ve en azından uzaksın doğru ailenden de uxaksın ama en axonda. Ayda 2 hafta onlarda kalmıyorsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kalabalık bir aileden çıkıp doğduğun buyudugum yeri ailemi bırakıp hiç bilmedigin hatta adını bile duymadığım küçük bir ilçeye gittim kimsem yoktu eşimle ikimizdik sadece çıkmak istesen herkes laf ederdi ki çıkıp gezecek yerde yoktu zaten ama eşimi çok seviyordum dışarda kimsem olmasa da ben o evde çok mutluydum 3 buçuk yılın sonunda geri memleketime geldim eşini seviyorsan biraz sabır 
(2 puan) tarafından
Ama sorun onun ailesinden kaynaklı ben neden kendimi uzaklaştırmak zorundayım muhatap değilim zaten bunu bile bile eşim bana zulmediyor gibi geliyor
tarafından
Söyle dusun orda olsanız sürekli aranızda huzursuzluk olacak
(2 puan) tarafından
Eşime bağlı olduğunu ben de eşim de biliyoruz eşimin her şeyi annesiyle çözmeye çalışması her aklı annesinden alması bunun farkına geç vardi ama artık ben dayanamiyorum
0 oy
(2,962 puan) tarafından
Eger kaldigin yerde huzurunuz yerindeyse ailesi karismiyorsa bu duruma kendini alistirsan iyi olur. Cik gez cevreyi tani eve kapama kendini. Durumun varsa hobi edin kendine. Cocuk olduktan sonra zaten yeni bir hayat duzenin gelicek. onunlada gezmeye cikarsin.inan parka gitmek bile modunu yukseltir. Eve kapanma. Ailene de gidip gelmende bir sorun yoksa 40in cikana kadar ailende kal.sorunlara takili kalma yeni seylere adapte olmaya calismalisin. Cogu insanin ailesi baska sehirlerde tek basina cocuk bakiyorlar. Gurbetlik zor bunu anlayabiliyorum. Ama mutlu olmak icin bazi seylerden feragat edip yoluna bakmalisin
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun en iyisi herkesten uzak durmak 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 120 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Demetymn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 298 göst.
0 oy
7 cevap 465 göst.
19 Ekim 2020 Aile kategorisinde Hilal_666 (19 puan) tarafından soruldu