0 oy
298 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından
Merhabalar kızlar.

Biraz zor şartlar altında evlendik eşimle. Bekar iken de ailevi ilişkileri çok kuvvetli olan biri değildim. Hani şöyle aileler olur ya bütün aile üyeleri aynı evin içinde yaşarlar ama birbirlerinden haberleri olmaz misali, aynen öyle. O zamanlar o kadar çok üzülüyordum ki bu duruma eşimde destek buluyordum. Üniversite son sınıftaydım evlenmeye karar verdiğimizde. Eşimin ailesi tanışmaya geldiklerinde "daha onun okulu var" dedi ve onların karşısında kırıcı sözlerle beni de rencide ederek uğurladı babam onları. Ben sonradan üniversite bitmeden atandım da eş durumundan babam vermek durumunda kaldı. Anlayacağınız evlenene kadar baya zor geçti. Şimdi anne olunca da işin şu tarafından da bakmaya çalışıyorum, anne baba olunca böyle mi yapılıyor diye? 

Geçtiğimiz günlerde de covid tehlikesi atlattık. Annem ile görüştüğümüz gün babam pozitif çıktı, sonrasında da annem. Ben de rahatsızlanınca eşim çok sinirlendi. Geçmişi de açıp bir sürü laf etti. "Senin varlığından bile habersizlerdi, şimdi ne oluyor da bu kadar samimi davranıyorsun, mesafeni koymuyorsun, üzüntülerini unuttun herhalde" diyor. Kendimi eşim ile ailem arasında kalmış gibi hissediyorum.

Ama aynı üzüntüleri yeniden yeniden hatırladıkça mideme ağrılar giriyor ve daha çok üzülüyorum. Mutlu olmak istiyorum ya

Geç anladım bunu ama bekarlara vereceğim en önemli tavsiye şu. Kız ailesi kızını erkek tarafı karşısında asla mahcup etmemeli. Kız da kendi ailesi ile ne kadar sorun yaşarsa yaşasın eşi olacak adama asla yansıtmamalı. Hiçbir şeyi unutmuyorlar, hiçbir şeyi.

4 Cevaplar

0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ben şeye takıldım ya üniv bitmeden nasıl atandın acaba ?
(299 puan) tarafından
Ortaöğretim kategorisinden kpss ye girmiştim çünkü. Öyle atandım. Sonradan üniversiteye devam ettim
(1,850 puan) tarafından
Hı anladim düz memur olarak atandın
(299 puan) tarafından
Kuran Kursu öğreticisiyim
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Benim için de eşim senin durumunda ben hiç eşin gibi konuşmuyorum çünkü o onun ailesi sonuç olarak hatta kendi eşim mesafe koydu abartiyorsun nereye kadar böyle olacak diyorum. 

Aslında mesafe koyması ya da yakınlaşması umrumda ddgil ama kendine zarar veren kararlar alıyor birden ilişkiyi kesiyor sonra tekrar barisiyor sonra herşey sar başa. Evlendigimizden beri 4 5 kez öyle oldu ve ilişkiyi kesme meselesi onun psikolojisine zarar veriyor.. sen de alakayı kesersen daha çok üzülürsün bı ailem yok mu benim diye diye hayiflanirsin. Eşimden biliyorum hiç iyi birşey degil sinir hastası gibi davranıyor
(299 puan) tarafından
Kesinlikle canım. Yaşanılan şeyleri düşündükçe insan yapayalnız gibi hissediyor Kendini. Hele şu doğumdan sonra lohusalık psikolojisi ile daha kötü hisseder oldum. Eşimde kindarlık var. Ama ben o kadarını yapamıyorum
0 oy
(24 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum size benzer şeyleri yaşadım aklıma geldikçe sinirlenip eşimden ailesinden nefret ediyorum .işte unutamıyor insan
(299 puan) tarafından
Zamanında ailem neden bana samimi değildi, şimdi evlendikten sonra her şeyi nasıl güllük gülistanlık yapmaya çalışıyorlar diye de çok düşünüyorum. Okuldan gelip içeri girerdim. Odama geçtiğimden haberleri olmazdı bazen. Şimdi o yaşadıklarımı düşününce de zor geliyor. Ama düşünmek de acıdan başka bir şey vermiyor
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Canım burada birçok kişinin hastası var sen anneni babani tanimiyormusun hiç konusmadin mi istemeye gelecekler diye illahki verip vermiceklerini bilirsin. Ben esimle lisede tanıştım eşim liseyi bırakmıştı tanıştığımda annem bana dünya kadar laf etmişti sevgilim olduğunu duyunca hele birde okumadığı falan duydu aklına gelmez o hakaretler :)) Babamdan hayatımda ilk kez tepkiler aldim. Derken ben Üniversiteyi kazandım eşim sırf benim için liseyi açıktan bitirdi. Onun ailesi isteyelim çok derdi en azından aileler tanissin diye 3 sene oldu o sırada eşim askere gitti.  Ben ailemin tutumunu bildiğim için ona hep şuan olmaz benim ailem üniversiteyi bitirmeden tanismaz derdim ama söz üniversite bitsin beni sana direk vericekler güven bana diye. Derken 4 sene üniversite de bitti. O sırada eşim çalıştı düğün için para biriktirdi. Ben ise girdim eşim açıktan Üniversiteye başladı. Aileme dedim babam dediki sen bizi üzmedin evet sevgilin vardi ama okudun yanıltmadın, oda bu sürede bekledi senin için okulunu tamamladı  artık gelsinler tanışalım dedi. O şekilde 1 sene sonrada evlendik. Ailelerin sözleri kırıcı olur özellikle kız çocukları daha bağlı olduğu için bence üzülürler ailenle ne yasadin bilmiyorum ama başta yaptığın hata ailenle ilgili eşine çok koz vermişsin bence oda onu biliyor ve devamlı seni oradan vuruyor. Bende 8 yılda Cok laf esittim annemden kocamla ilgili ama gidipte ona o zamanlar hiç anlatmazdim çünkü aileler küçük gördüğü için savunmaya çalışır ve ilerde fikirleri değişir. Ailene asla sirt çevirme eşine söyle evet hata yaptılar ama bizimde çocuğumuz var yanlış konuştular ama tutumlari doğruydu. Bende diyorum eşime evet düşününce çocuğumun evlenmesine izin vermezdim ağır konusmazdim uzmezdim ama izinde vermezdim. Onlarda farklı dönemlerde yaşadılar ve yaşantı daha sert olmalarına sebep oldu. Seni seven eşin ailene laf etmez öyle düşün Ben kocamı 8 yıl beklettimde bir gün olsun eskinin lafını açmaz şükreder sonunda evlendik diye aileme çok iyi davranır şimdi ailemde onu çok seviyor.
(299 puan) tarafından
Tavsiyelerin için teşekkürler canım.
Ailemin eşim ile ilgili söylediği hiçbir şeyi ben eşime anlatmadım. Zaten söylemediler de. Ailemin bana söyledikleri, beni üzdükleri durumları hatırlatıyor o bana. Yoksa ona dedikleri bir şey yok
Burada birçok kişinin hastası var dediğini anlayamadım
(1,964 puan) tarafından
Hatası var yazmak istemistim canım. Hem ailenin sana laf etmesi, hem onların haberi yok muydu geleceklerinden hiç olumlu olumsuz birşey demişlermiydi orada biraz senin hatan var gibi. Şuanda da eşinin ailenle ilgili laf demesi onun hatası.   İnşallah daha fazla üzülmezsin herşey istediğin gibi olsun.
(299 puan) tarafından
Aslında geleceklerinden haberleri vardı. Okul bitmeden olmaz niyetleri başından beri belliydi. Ben bunu eşim tarafına da söyledim. Hep erkek tarafı der ya "sadece tanışalım". O akşam babam çok sert çıkışınca karşı taraf da haliyle bozuldu tabi. Eve gittikten sonra kayınpederim de sinirlenmiş. Bu da eşime yansıdı haliyle. Anlamadığım şu anda herkesin arası iyi. Bu olumsuzluklar büyükler arasında yaşandı, büyükler kapattı ama eşim hâlâ sürdürüyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 465 göst.
19 Ekim 2020 Aile kategorisinde Hilal_666 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Demetymn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Demetymn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.