+5 oy
1,155 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar dün bir posta denk geldim ve çok icerledim 

Lütfen ama lütfen kızınızı yada oğlunuzu kimsenin kucağına oturtmayın 

O bişey yapmaz bu bişey yapmaz demeyin

Gerekirse oturduğu anda gel buraya deyip kucağınıza alın ve bunu tekrar etmekten asla çekinmeyin 

Kendinden bir yaş  büyük bile olsa aynı odada yalnız bırakmayın 

Size yemin ederim ki yapmaz dediginiz insan belkide sapiktir bilemezsiniz o yüzden koruyun evlatlarınizi herkes yanlış anlayabilir ama nolursa olsun onun incinmesine izin vermeyin amcası ...dedesi ... Yaşlısı ... Genci .. yeğeni .. çocuklusu ... Yapmaz demeyin 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Boyle paranoyak gıbı yasamaktam doktorluk oldum ıste ben, o mu bızı bıcaklar bu mu yan gozle bakar, su adam degısık mı bakıyo derken kafam gıttı
tarafından
O kadar değilim ama çevremdeki insanlarda bilir ve asla çocuklarımi kimsenin dizinde oturmasına izin vermem
tarafından
Gebegzd bu ben yaa valla çocuklarım şuan çok küçük ama ben onların okula gidince acaba ne olacak tedirginliği yasiyirum offf:(
(4,197 puan) tarafından
Oyle sacma bi dunya olduki bnde genelde cogu yere arabayla giderim kiz ufakken bikac kez ninibuse binmk zorunda kldim.kizim ozamn 2 yaslarinda falan.yanimdaki adam sevmye calisdi laf atti yani guzelce tatli cck gorunce seversin ya.adama öyle bi bkdim tedirgin oldumki demek anladi rahatsiz oldugumu dediki eskiden  cocuk gorunce sevmemek ayipdi insan bi laf atar cicikiz naber deliknli der derkerdi.simdi bu devirde cck sevmeye korkuyoruz. Haklisin abi dedim insan bilemiyor karsidakinin niyetinu tedirgin oluyor adama nasi bakdiysam anlamiş msjimi:)))
tarafından
Hahaha çok iyi yapmışsın
-Reklam-
0 oy
(486 puan) tarafından
Çok haklısınız hak veriyorum
tarafından
Valla onun ağzına sicarim gitsin kocasını öpsün mall küçücük çocuk ağızdan mi öpülür ben normal öpmeye bile karşıyım yabancılar hatta 3. Şahıslar opmesin.
tarafından
Adaşımmmm kız ağzına sağlık ama sakın ol boşver ... Mikrop karı kizlar biz bazen çok saçma şeylere uzulmesinler kırılmasınlar diyoruz ama doğru değil çocuğumun sağlığı daha önemli olmalı ... Normal öpme bile ağızdan hastalık olur ki kadının dudağı yara diuorsun sen bı şekil surdan öpme derim vallah
tarafından
Çocuğu eline vermem evime de sokmam. Sokakta bulmadım valla. Ev sahibi ,komşular fln sevecek oldular onların eline dahi vermedim . Yabanciliyor ve biz korona atlattık o yüzden temkinliyim dedim biraz bozuldular ama ilerde yuzgoz olmaktansa baştan çizgimi çekerim herkes bilir ona göre davranır.
tarafından
Tamamen katılıyorum her cumlene kimsenin kalbi çocuğumdan değerli değil
(2,891 puan) tarafından
Sorma vallaha bana dert oldu bu konu
Aklıma geldikçe sinirlerim tepeme çıkıyor
0 oy
tarafından
Ay ben kızımı kimsenin kucağına veremiyorum. Kendi yeğenlerim çok terbiyeli çocuklar ama asla dokunmalarina musade etmiyorum. Ben delirdim sanıyorum bazen ama biri dokunacak biri bisey yapacak diye aklım çıkıyor.  Allah korktugumuzla imtihan etmesin 
tarafından
Amin canım hiç öyle düşünme sen önlemini al gerisi Rabbimde öyle değil dediklerin yapıyorlar :(
0 oy
tarafından
Kesssinlikle katılıyorum. Çocuğun bebeklikten itibaren kendi özel alanını tanıması ve o alanın ona özel olduğunu öğrenmesi lazım. 
tarafından
Evet canim çok doğru dedin
tarafından
Ben de bugün çocuğumu ağzından öpüyorum postu gördüm burda ona çok üzüldüm. Yani çok ağrıma gidiyor. Kimse açıp bir kitap okumuyor bir video izlemiyor çocuk gelişimiyle alakalı. Ama bu günün çocukları yarının büyükleri ve kendi çocuklarını da eğitecekler. Yani bir ebevetn iki kuşağı birden etkiliyor. En kötü ihtimalle. Neden bunu düşünmüyorlar
tarafından
Aynen öyle bilinçli insan çok ama daha çok yol almamız lazım
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Çok haklısın canım artık çocuk büyütmek çok zor Rabbım yardımcımız olsun 
tarafından
Amin balim amin
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Devir öyle bi devir ki insan gözünün gördüğünden şüphe eder oldu .valla çok zor evlat büyütmek .en yakınımın başına geldi çocukluğu mahvoldu hâlâ daha toparlayamadık sürekli ölümle burun buruna .başına gelmeyen bilemez .gene acıdı içim .rabbim kimseyi korktuğuna uğratmasın
tarafından
Amin balim çok korumaya çalışıyorum insanların nededigi umrumda değil aşırı tepki veriyor musm ... Asla bağırma alırım cocuklari kucaklarında diye ne varmış seviyorlar mis ... Uzaktan sevsinler ... Herkes kendi cocuklarini torunlarını kardeslerini sevsinler ... Özellikle tel verip gel otur burda izle diyen bile gördüm ben ne münasebet ben önlemimi alırım yapmaz yapar ...
0 oy
(34 puan) tarafından
O kadar güzel bir düşünce sizinki gerçekten içtenlikle kutluyorum sızı. Ama malesef ben oğlum için gel oturma yanıma otur dediğim de kaynanamın ve görümcemin burnundan ateş puskuruyordu neden öyle diyorsun amcasidir bilmem kuzenidir sanki bu dünyada sen tek dogurmussun gibi sözleri hala kulaklarımda. Benim de içim içimi yiyordu ama ne yazikki bişey de söyleyemiyordum ama oğlumu da kimsenin kucağına bırakıyordum hemen kalk gel buraya gel yemeğini yemedin yemeğini yedireyim üstünü değiştireyim bahaneler buluyordum ama onlara cevap veremiyordum versem kavga cikartirlardi. Ama Rabbime çok şükür 4 yıl oldu ayriyim uzaktayım çocuklarıma kendi istedigim gibi davranabiliyorum uyarabiliyorum biseyler ogretebiliyorum iyi kötüyü anlatabiliyorum çok şükür Rabbime
tarafından
Çok çok çok sevindim ... Canım ben gözümle birşeyler gördüm eşimin yeninden 17 yaşında ve benim gorumcemi kızı 1 yaşındaydı kucaklarına almış ziplatiyordu önce bişey düşünmedim sonra oglanda bazı şeyler gördüm ( yanlış anlaşılmasın gözlerinde falan kayma gördüm anladınız siz onu ) sonra çocuğu kucağından aldım ... Gorumcemede dedim ki cocunu koru kim olursa olsun verme dedim .... Şimdi desem beni yalanlarlar .... Benim kızımı yeğeni bı kaç kere ver yenge oynaticam dedi bende yok o kendi oynat dedim kaynanam da onlar çocuk çok seviyorlar ver oynasınlar sende rahat et dedi ... Bende ben rahatım ben oynatirim çocuğumu dedim ... İstedikleri kadar desinler asla ama asla ayıp olur diye ben çocuğumun ilerde hatırlayacağı birşey yaşamasıni istemem
(34 puan) tarafından
Rabbim evlatlrimizi korusun inşallah canım dunyanin ipi kopmus zaten insanlık desem 100 kişiden 30 iyi kalmamış malesef o kadar korkuyorum ki iki oğlum var bir gün bı kızım olursa koruyamamaktan resmen artık korkar oldum geçen eşimle böyle biseyden bahsediyorduk. Görüyorum kızlarımızın giyimleri olsun makyajları olsun gezmeleri içtikleri yemeleri yani ne diyim Rabbim ıslah etsin akıl fikir versin güzel ahlak doğru yol gostersin Rabbim inşallah. Rabbim bütün evlatlarimizi korusun inşallah insanligi korusun inşallah. Hepimize vicdan merhamet edep Allah korkusu versin inşallah imandan yoksun etmesin bizi insallah. Hayvanlara neler neler yapılıyor insanlara neler yapılmaz ki inan artık insan olmaktan da insan utanıyor:((
tarafından
Amin amin amin balim
0 oy
(165 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum, kimseye hatta kimseye güvenmem, herkes herseyi yapar.
tarafından
Aynen canım hemde herkes
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Bugün parkta yaşlı bir adam gözünü kızımla bana dikmiş ayırmadan bakıyordu belki kötü bir niyeti yoktu ama aklıma müslüme bebeğin dedesi geldi ona benziyordu yaş geçer iş bitmez bunu anladım Allah kahretsin hepsini 
tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Çok doğru kesinlike allah korusun hepsini 
tarafından
Amin balim ama önlem almamız gerek en azından küçükken aklı gelene kadar
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın. Evet paranoyak oldum ama şikayetçi değilim. Ortalık pedofili pis sapık kaynıyor kimin ne fantezisi var asla bilemeyiz. Çok dikkat ediyorum Rabbım esirgesin tüm çocukları 
tarafından
En güzelini yapıyorsun canım benim .... Amin amin amin
(3,552 puan) tarafından
Gecen gün kızımla hacı Bayram a gittik. Ankarada yaşıyorum. Bilen bilir güzel bir çarşısı ve kocaman camisi olan bi yer. Kızımla gezerken bi tane Afgan mıdır Suriyeli mıdır bilmem bi adam peşimize takıldı. Arkamızdan geliyor bilmediğim bi dilde şarkı söyleye söyleye. Tedirgin oldum hemen bi mağazaya girdim kadın magazasiydi. İlerde ferace falan satılıyor. Baktım bi anda adam da girdi mağazaya. Girmesiyle kızıma uzanmasi bir oldu. Yanaklarına dokunup maşallah dedi. Bi hışımla kizimi nasıl çektiğimi anlatamam. Cek ellerini polis çağırırım dedim. Magaza görevlisi adam adamı uzaklaştırdı hemen. Eve gidene kadar nasıl tedirgin oldum anlatamam. Bu olay 3 gün önce yaşandı inanılmaz etkilendim
tarafından
Yaaaa nasıl korkmussundur kim bilir
.... Kurtulamadik su p.is.liklerden .... İnşallah bir daha yaşamazsın .... Çok iyi yapmışsın sessiz kalmamakla
0 oy
tarafından
Üstte kalsın 
0 oy
(276 puan) tarafından
Çok haklısın ama amcası dayısı dedisi kucağına almak isterse nasıl alma dicez uyarsak da anlamazlar 
tarafından
Uyarmam ki gidip kucağından alıyorum gel sana şunu vericem gel üzerini degisecegim yada gidip alıyorum kucağından
0 oy
(3,162 puan) tarafından
O kadar haklısın kiii
0 oy
(5,240 puan) tarafından
 7 24 evimdeyim bi yere gidincede kizim kendini koruyor çünkü asla kimsede oturmaz :)
tarafından
Yaaa ne güzel bizde evdeyiz ama yazın köye gidiyorum mecbur akrabası amcalar dedeler bitmiyor
(5,240 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla kizim kendi kucağıma bile gelmez daha 18 aylik sevmiyor dokundurmayi bazen teyzeler falan öper sinirlenir iki kizim pes pese oldu bende zaten dışarı çıkamıyorum anca onların ihtiyacı olunca çıkarız babaları işten gelincede evin çevresinde arabalariyla dolastiririz hic sevmem yabancının çocuğuma dokunmasını aile yasantmızda cok sukur oyle  sakincak kimse yok  temkinli olmak lazım herseyden
0 oy
(286 puan) tarafından
Yuzde yuz katiliyomm  canim benim bende ayni fikirdeyim o konuda kimseye guvenim yokk oyle de olunmali kimin ne oldugu belli değil 
tarafından
Aynen bitanem
0 oy
(48,700 puan) tarafından
dünkü post neydi 

ben amcasi dayısı dedeleri severken hatta babasi bile severken gozlemliyorum nasil tutuyo nasil seviyo diye annelik cok zor annemin neden bu kadar korumaci oldugunu anne olunca anladim
(1,191 puan) tarafından
Güzel Bi hikaye değil kuzum her anlattiğimda  depresyona giriyorum haftalarca ağlama krizim tutuyor
tarafından
Bence Merak etmeyin çünkü aynı tarvmwyi yaşıyorlar her anlatmaya gerek yok  ..
tarafından
Mesajını görmeden yazdım balım .anlatma kendini üzme tekrar bitti gitti silmeye bak sen
(6,380 puan) tarafından
Benimde var unutmak istediğim en yakınımdan taciz olaylarım. Ama unutulmuyor uzun yıllar geçse de. Kimseye de anlatılmıyor. Öyle zor ki..
tarafından
Unutulmuyor ama senin hatan olmadığını ve savunmasız olduğunu bil o yüzden çocuklarımızı daha çok korumalıyız yapmaz bu yapmaz o yapmaz demeden
0 oy
tarafından
Size katılıyorm kendi kardeşim babam bile aldığında gözlemliyorum allah yardımcımız olsn 
tarafından
Amin balim
0 oy
(796 puan) tarafından
Canim cok dogru soyluyosun asla ve asla kimseye emanet etmeyin ben dayim yuzunden cocuklugumu hic yasayamadim kardesin8z olsa dahi guvenip cocugunuzu emanet etmeyin 
tarafından
Yaaaaaa :( evet balım asla
(796 puan) tarafından
Simdi kendi kizim var hic kimseye emanet edemiyorum
tarafından
Bende etmem balım bizim köyde hep kadınlar  vefat etmiş heralde bı 5 tane dul erkek var yaşlılar onlar gelir kızıma birşeyler verir bahçeden ... Ama onlar bile git önce anneni çağır derler ... Ben gözümin önünden ayırmam kızımda bilir artık anne alabilir miyim diye izin ister bir meyvede dahi yanındayım ki asla yanlarına çağırıp kucaklarına almazlar müsadede etmwm
(796 puan) tarafından
Etme canim asla  simdiki devir iyi deyil biz gozumuzden sakinarak buyutuyoz ALLAH korusun yavrularimizi   tvde haberlerde neler neler duyuyoruz ben kendim bu olaylari kucukken cok yasadim   oyuzden burayada yazip uyarmak istedim
0 oy
(119,349 puan) tarafından
artik herkexe pedofilimi diye bakar olduk

İlgili sorular

+1 oy
55 cevap 1,880 göst.
10 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Kuzeybebesi (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 162 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 370 göst.
24 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu
+2 oy
35 cevap 711 göst.
18 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,700 puan) tarafından soruldu

380,295 soru

11,386,224 cevap

34,887 kullanıcı

...