0 oy
210 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (473 puan) tarafından
Slm kızlar. Ben şuan 37 haftalık hamileyim iki gün sonraya randevum var ve büyük ihtimalle günümü alicam artık. Bana kaynanam bakicak bı hafta on gün fln. Üç yaşında bir kızım var. Neyse ben diyorum ki sarma ve poğaça yapıp buzluğa atayım. Gelen olursa hemn hazırda çıkarır kaynanam. Kaynanam bilmez öyle şeyleri yapmayı yoksa o taze taze yapardi. Kek bile yapmayı bilmiyo o yüzden dolaba yapayim diyorum. 

10 Cevaplar

0 oy
(4,079 puan) tarafından
Ay bnde kiziorum  annme bise yapna kahve cikolata yetsin  yada cay yanina bu salata tarzi yetsin börek corek yapma bian once kurlulayim aldgim kilodan diye de olmaz diyo kiziyo bi kurabiye bi salata bi borek tarzi yeter dedik artik. Borekleri atcaz buzkuga.diger ikisi pratik zate hemen hazir edilir kurabiye 2 gub  bayatlamaz yenirzaten
-Reklam-
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Hazırda bişeyler olması büyük kolaylik biz mantı ve sulu köfte yapıp koymuştuk doğumdan geldikten sonra kolay olmuştu
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Vıyy oğlanı yapmayı iyi becermiş bari

Sarmayı sar pişirmeden koy canım ben hep koyuyorum buzu çözülmeden dizip pişiriyorum hiç açılma falan olmuyor poğaça da olur iyi düşünmüşsün şimdiden kolay gelsin dikkat et kendini yormadan yap
(473 puan) tarafından
O tarz işlerde usta ama pasta börek te yok maalesef. Sağol cnm yormam kendimi Allah razı olsun
tarafından
Sjsjjsjs
(6,360 puan) tarafından
Benm kaynanamda krk poğaça yapmasını bilmez ama başka her iş gelir elinden börek içli köfte kelle paça kıllı kıllı alır ateşte kaynatır yakar :D kimileri bilmiyo yani normal
0 oy
(846 puan) tarafından
Evet sarma pişirmeden koyarsın pogacayi da piştiği gün koy buzluğa çıkınca taze gibi oluyor. Kurabiye yaparsın mesela o da dolapta durabilir uzun süre duruyorlar zaten. Başka kurtarıcı ne olur mozaik pasta da olur buzlukta durur. 

Yemek olarak köfte kızartıp koydum ben dolma ve lahana sarması yapmıştı kaynanam 
0 oy
tarafından
Bence gelen olursa diye hiç birşey yapmayın bebek kendini toparlayana kadar kimseyi kabul etmeyin,  2 ay önce doğum yaptım kimseyi kabul etmedim,  daha yeni yeni çok yakın çevremi kabul ediyorum
tarafından
Kuzum amelliyat olacak 2 yaşına girdiğinde o yüzden bu düzen böle devam edicek biraz daha
(3,721 puan) tarafından
Ah kuzum benim kıyamam neyi var ya Rabbim acil şifalar versin inşallah
tarafından
Kalbe giden damarlar tıkalı canm nefes almada güçlü ve nefes alamayıncada morarma yapıyor :(
(3,721 puan) tarafından
Rabbim acil şifalar versin inşallah kuzumm Allah sana bağışlasın ❤️
tarafından
düzenlendi
Allah yardımcınız olsun bebeğiniz bir an önce sağlığına kavuşur inşallah. Bizim herhangi bir sağlık problemimiz olmadığı halde  çok temkinli davranıyorum, bu yaptığıma kırılan gönül koyan illa oluyor, olmuşturda inan hiç umrunda olmadı , gelmek isteyenlere sezeryan doğum yaptım ben ve bebeğim kendini toparlayana kadar kimseyi kabul etmiyoruz dedim
0 oy
tarafından
Bence hiç kendini yorma sezeryan zaten çok zor kendimden biliyorum bide bunlara kafa yorma hazır alırsınız yada onuda boşver toparlanana kadar kendine iyi bak sonra gelenlere hazırlarsın 
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Ben sadece kendim için kayısı hoşafı yapıp bıraktım kendini çok yorma canım yemek işi bir şekilde hal oluyor  ve tavsiyem kırkın bitene kadar iyice toparlanan kadar misafir kabul etme
0 oy
(2,136 puan) tarafından
İçli köfte de yapıp atabilirsin cnm
0 oy
(119,126 puan) tarafından
basla sen yap valla cok iyi oluyo
0 oy
tarafından
Yavrum sarmayla pohaçayı nasıl buzluğa atıyorsun. Pişirip mi koyuyorsun ikisini de. Bi de buzdolabı poşetiyle mi. Çıkınca nasıl çözdürüyorsun? Bi anlatır mısın :)
(473 puan) tarafından
Pogacayi pişirip koyuyorum dolap poşetinde. Sarma da çiğden koyuyorum cnm.
tarafından
Çıkartınca nasıl çözdürüyorsun peki buzunu kuzum. Sertleşmiyor mu acaba?
(473 puan) tarafından
Sarmalar buzken dizip pişir. Poğaça da ben fırında ısıtıyorum tazecik oluyor
tarafından
Çook teşekkürler ☺️
(473 puan) tarafından
Ne demek cnm.

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 330 göst.
31 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Huthut (894 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 212 göst.
4 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1100... (37 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 104 göst.
12 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,981 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 359 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ASIL KADIN!! (594 puan) tarafından soruldu

378,224 soru

11,320,109 cevap

34,765 kullanıcı

...