0 oy
212 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (37 puan) tarafından
Merhabalar hayırlı sahurlar. Doğumuma 2 hafta kaldı. Panik atak hastasiyim ileri derecede o yüzden normal doğum düşünemiyorum. Sezaryan istiyorum ama allerjik astım hastasiyim ve sürekli öksürüyorum. Öksürmek sezaryan dikişlerine zarar verir mi çok korkuyorum. 

15 Cevaplar

0 oy
(155 puan) tarafından
Normal doğum en iyisi ben 1 senedir sezeryan oldum hala dikişlerin ağrıyor soğuk suya giremiyorum elinden gelindiğinde normal doğum daha sagliklli
(37 puan) tarafından
Öyle mi herkeste aynı diyor ama korkuma engel olamıyorum. Bide öksürük benu korkutuyor oksurrukcw dikişler açılır felan dediler . Inşallah hayırlısı ile atlatırım
(155 puan) tarafından
İnşallah korkma korkarsa zor olur heyecan da yapma
(37 puan) tarafından
Allah razı olsun. Inşallah kardeşim
(155 puan) tarafından
Sağol cnm
-Reklam-
0 oy
(3,392 puan) tarafından
Ahh canim ahhh pazartesi sezeryan oldum gecen hafta daha toparlayamadim evet bide ameliyathanede üşütmüşüm öksürük oldum mahvoldum resmen ayriliyor sanıyorum dikisleri cok zor oldu
(37 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Benide öksürük çok korkutuyor
(3,392 puan) tarafından
Canim 3 normal dogumdan sonra bu sezeryan oldu zorunlu ama cok zor cok cnm hele bide yardim edenin falan yoksa esim sagolsun islerimi falan yapiyor ama bebek bakimi falan cok zor
(37 puan) tarafından
Evet bebeği bile kucağına almakta zorlananlar oluyormuş inşallah sende buran önce toparlanirsin Allahın izni ile bende inşallah hayırlı bi şekilde atlatırım
(3,392 puan) tarafından
Insallah kuzum rabbim zorunu kolay etsin seninde
(37 puan) tarafından
Inşallah canım.
0 oy
tarafından
Sezeryan daha riskli ya hani bende panik atak hastasıyım neden sezeryandan korkmayıp normalden korktunki
(37 puan) tarafından
Bacaklarımı açamıyorum basta bebek görünmedi alttan bakmak istediler. Actigim anda panikleyip itekliyordum kaç kez de kızdılar bir türlü korkumu yenemedim
tarafından
Anladım canım hayırlısı olsun
tarafından
Öksürme hapşırma hatta yere düşme ile sezeryan dikisine birşey olmaz önemli olan ağır birşey kaldırmamak o anlarda gernesmemek
(37 puan) tarafından
Amin canım sagolasin
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Canim inan hasta olmasan bile sezeryan olunca mutlaka öksürük tutuyor insani:D yani enazindan bende oyle oluyor.  tabiki biraz agri yapıyor ama elinde olan bise degil sonuçta öksürüğünü azaltacak seyler yaparsın. Hayirli dogumun olsun insaAllah canim.
(37 puan) tarafından
Inşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Hamileyken benim son 1 ay bi oksurik oldu sezeryandan sonra devam etti o cok agri yapti insallah hemen gecer oksugun 
(37 puan) tarafından
Inşallah Allah razı olsun
(3,767 puan) tarafından
Inşallah
0 oy
(725 puan) tarafından
Ben de kendi isteğimle sezaryen oldum şükür bir sıkıntım yok benim ama ilk 3 gün öldüm sandım ağrıdan öksürmek imkansız gibi aşırı acı veriyor gülemiyorsun bile bir haftaya toparladım ben 
(37 puan) tarafından
Inşallah bende hemen toplarim
0 oy
(326 puan) tarafından
benimde normal dogum korkum vardi ve o yuzden sezeryan tercih ettim iyikide sezeryan olmuşum dedim sonrasinda. kendimi bildigim icin normal yapsam buladar hizli toparlanamazdim eminim. spinal sezeryan oldum cok rahat ve konforluydu sohbet ederek gecti ameliyat zaten hemen kavustum minigime o gunun geceside bebgimle ilgilendim yanimda eşim vardi sadece belkide bünye meselesidir ama ben cok memnun kaldim canim tekrar o ana dönsem gene sezeryan derim :*** ölsürük oldu biraz ama cok zorlanmadım 
(37 puan) tarafından
inşallah darisi  benim başıma
0 oy
tarafından
Yavrum o öksürük var ya dikşleri mahvediyor hemde nasıl canın acıyor 
(37 puan) tarafından
:(( Napcam bilmiyorum öksürük bitsin diye de herşeyi yapiyroum ama kronik:(
0 oy
tarafından
Öyle aşırı öksürmedikce birşey olmaz, dikişlerinin üstünde elin olsun öksürdüğünde ve güldüğünde
(37 puan) tarafından
Tamm canım  benim sagolasin
0 oy
tarafından
Korkma eger hastanen iyiyse dikişinde iyi olir benimkini uzman bir hemsire dikti guzel dikti oyle hic birsey olmadi merak etme belki oksururken biraz acır ama açılma falan olmaz 
(37 puan) tarafından
Hastane çok iyi. Inşallah öyle olur Allah razı olsun
0 oy
tarafından
3tne sezeryan oldum panik atagm oldgu icn uyutuldum 7aydr bas ağrım oluyo sürekli normal dogum yapabilirsen normal yap
(37 puan) tarafından
Uyutulma  olduğu için mi baş agrisi oldu acaba bende genel istiyordum sagolasin aklımda tutayım bunu
tarafından
Canım benim 3 sezeryanım olduğu için benim 3 kere de dikişlerim patladı Eve geldikten sonra ve 50 gün Baş boyun ağrısı çektim uyanırken de çok bağırdım karnım diye yani genelde uyanırken çok zorlanıyor insan belden olunca da benim 10 yıldır da belim ağrıyor sırtım ağrıyor aslında yani sezeryan mecbur kalınmadıkça Yani eğer ki normal doğuma yatkın bir beden ve çatı müsaitse sezeryan Seçil memeli zaten bunu Bütün Doktorlar da söylüyor
0 oy
(485 puan) tarafından
Öksürük sürekli olan biseymi 

Sezeryan dikisine öksürük napar bilmiyorum ama ben gülerken hapsururken öksurürken acayip ağrıyo genetik biseyin varsa normali dene öksürük seni maffeder
(37 puan) tarafından
Evet sürekli kesintisiz. Hamulelikte bile Oksurmekten kasiklarim  agridi ne yaptıysam geçmiyor alerjik astım var sürekli öksürüyorum:(
0 oy
tarafından
Ilk gün dikiş yeri ağrıyor oksururken karnını tutman lazım  ama iki güne iyileşiyor yani en azında bende öyle oldu
(37 puan) tarafından
Inşallah benimde hemen iyileşir
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  vermez  ama  2 3 gun  birazcık  acı  çekersin  öksürürken  okadar  merak  etme  hiç  korkulacak  birşey  yok  
(37 puan) tarafından
Ay Allah razı olsun inşallah benim de rahat geçer
0 oy
(8 puan) tarafından
Evet aciyabilir ben hastaneden arabayla eve gdierken bile canm çıktı araba hopladkca çok acıyordu  bnde epidural Sezaryen olmuştum başta ağrım oldy tabi yani 1haftaya toparlardm sayilir ama yaklask 6 ay kendime çok yordugum zaman evi supurdugumde ağır kaldrdmda dikslerim acıyordu 
(37 puan) tarafından
Bende bi hayırlısı ile atlatsaydım. Gün yaklaştıkça korkum başladı napcam bilmiyorum ya inşallah bende hayırlısı ile atlatırım canım
(8 puan) tarafından
Atlatırsın korkma

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 211 göst.
15 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 331 göst.
31 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Huthut (894 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
30 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Nil-1! (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 163 göst.
19 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,619 soru

11,364,095 cevap

34,841 kullanıcı