0 oy
674 göst.
Aile kategorisinde (392 puan) tarafından
Benim eski postlarımı bilen arkadaşlar var eşim tarafından darp edilip boşanma davası açmıştım kızım için annem huzur vermediği istemediği için tekrar bir araya gelip davamı geri çekmiştim kızlar 

Ve şimdi 3 aylık hamileyim anneler gününde yine şiddet gördüm kızımın gözü önünde kanlar içinde bıraktı beni ve kızımıda alıp kaçtı size anlatmaktan bile artık utanıyorum ama aklımı oynatıcam içime ata ata da beni o halimle bırakıp gitti kızımı bulmak için kendimi unutup o halde peşine düşmeye çalıştım ama bulamadım babamı aradım beni hastaneye yetiştirdiler ailesini arayıp kızımı getirmelerini söyledim öyle Kansı ******** bir aile ki özellikle o kaynanam bin türlü belasını versin rabbim onun kimse kızımı getirmedi ve merak edip gelip bana bakmadı lar bile darp raporu alıp şikayetçi oldum alnımda başımda dikişlerim var hastaneden çıktıktan sonra kendim kızımı almak için ayaklarına gittim babam aldı getirdi bir kaç gün sonra arayıp ağzımı aramak aslında amaç nasıl oldun diyor kaynanam şikayetimden sonra ifadeye çağırmışlar eşimi o aradığında diyor neden kaza geçirdim demedin de dayak yedim sen diyor kaynanam Allah belanı versin kahrınan gazaba uğra karnındaki de yanındakide sen de bin beter olun diyor bana öyle şeyler söyledi ki şok oldum şimdi dava açmak için adliye kapılarındayım hergün dua edin bana avukat versinler ve dua edin bu kez tez elden bu kansız ailesinden kurtulayım önceki dava gibi uzayıp bir yılı aşkın sürmesin hayatımı mahvettiler yine anne evine döncem annem asla gönüllü değil ne yapıcam bilmiyorum kısır döngü gibi başa dönüyor herşey canımdan bıktım :((

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Böyle birine 2. Çocuk nedennn
(392 puan) tarafından
Korunurken oldu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım ailen gönlü olmasa bile zamanla alisirlar. Sen anne evinde çalışıp gül gibi  bakarsin çocuklarına bildiğim kadarıyla 1 yıla kadar süren davalarda oluyir eğer çekişmeli boşanma.olursa sakin  şikayetinden vazgeçme. Keşke ikinci çocuğu yapmasaydın tedbirini alsaydın ama olmuş yapacak bisey yok allah yardımcın olsun 
(392 puan) tarafından
Tedbir aldığım halde hamile kaldım imkansızdı herşey yoluna girene kadar istemiyordum ama belirtilerini gördüğüm halde değilimdir diyordum ama nasıl oldu anlamadım annem çok gaddar yediğim lokmaya bile lafını eder kızımı sevmez ben doğum yapıp işe başlayana kadar barındırır inşallah çok zor bu eve sığınmak
tarafından
Koca evinden iyidir herhalde yani koca kaynana pisliği çekeceğine annenin gaddarlığı daha iyi yanı şuan bizim için söylemesi kolay çok zor bi durum ama çocukların için güçlü olmak durumundasın
(392 puan) tarafından
İnşallah canım sabır diyorum işe girene kadar inşallah barındırır dua edin bana lütfen
tarafından
Allah yardımcın olsun canım mutlaka dua edecem sanada
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim
0 oy
(1,160 puan) tarafından
İş bul evine yakın bakıcı tut çocuğun yükü annenlerde olmasın her şeyin üstesinden gelirsn iş bak bol bol
(392 puan) tarafından
3 aylık hamileyim canım kimse işe kabul etmiyor burda hamileyken
0 oy
tarafından
Hamile olmamış olsan işler daha kolay olurdu belkide. 
(392 puan) tarafından
Evet ama ikinci gebeliğimi istemedim nasıl olduğunu bile anlamadım :(
tarafından
Keşkelerin anlamı yok tabi suan. Bir çıkış yolu lazım sana.
(392 puan) tarafından
Aynen öyle o kadar yoruldum ki ne olursa olsun diyorum artık bıktım canımdan
0 oy
tarafından
Allah annemden sorsun en başta senin sahibin olsa böyle yapamaz kimse nasıl bir anne o ya rezillik diz boyu git kadın sığınma evine sığın
(392 puan) tarafından
Çocuğumun mamasını falan vermiyyorlarmış canım daha öncede evden kovmuştu annem gitmek istedim ama orda da çocuğum perişan olacaktı gidemedim babasıdır yemin etti söz verdi diye inandım Allah anneme de o adamada pişmanlık versin vicdan merhamet versin
0 oy
(916 puan) tarafından
Ahh ahh biz kadınlar asla akıllanmayız...dünde post açan birine dedim huylu huyundan geçmez canısı bir süre bekler sonra yine aynı değer miydi bir ömür boyu kızının o travma ile yaşamasına kolay mıno görüntüleri hafızasında silmek...

Ne güzel gitmişsin ne diye döndün haa annem istemedi diycen ama asla bahane değil o zaman hamile falanda değildin çalışırıdn anne de bakardın kadın daha ılıman olurdu ama demek ki senin de gönlün vardı ki gittin yoksa kıyamet kopsa gidilmezdi 

Ne diyim Allah yardımcın olsun canım
(392 puan) tarafından
Annem evden sürekli kovuyordu sığınma evine gidemedim mamasını falan vermiyorlardı kız çocuğu babasının yanında büyür dedim yeminler sözler verdi yeniden yuva kurdu oyüzden düzeldiğini düşündüm inandım Allah büyük eden ettiğini bulsun ben çocuğumu kimseye muhtaç etmeyim dedim ama yine yaktı yıktı
(916 puan) tarafından
Allah hidayet versin o pisliğe kendi kanında boğulsın o bebelere yazık
(392 puan) tarafından
Amin eden bulsun Allaha havale ettim canım artık doğmamış bebeğime beddua eden insanlardan merhamet beklemiyorum artık
0 oy
tarafından
Allah bunların da seni bunlara mecbur eden annenin de cezasını versin. Okurken bile mahvoldum sen yasamissin. Baban ne diyor , ahh keşke hamile olmasaydın , çalışır aslanlar gibi kendi ayaklarinin üzerinde dururdun. Ama hamilesin suan. Allah hakkında hayırlısını versin çok güzel kapılar açsın ins. Bu kez ne davadan ne de şikayetinden asla vazgeçme. Anneni de umursama dünyaya getirdiği gibi sana sahip çıkmayı da bilecek ama zorla ama isteyerek. 
(392 puan) tarafından
Babam annenle kalacaksın başka çaren yok diyor dava uzamadan biter inşallah bu Kez ve bu insanlardan uzakta bir kapı açar rabbim inşallah çocuklarımla
tarafından
Babanla annen ayrı mı babanla.kalsan
(392 puan) tarafından
Ayrı canım babam başkasıyla evli
0 oy
tarafından
Başakkk başakkk rabbim yardımcın olsun inşallah tez zamanda kurtulursun o heriften o çocukların da sana bir ömür yardımcı olur kol kanat gerersiniz birbirinize
(392 puan) tarafından
İnşallah kuzum inşallah yaşadıklarım belki kendi suçum ama insan çaresiz olunca başına herşey geliyormuş Allah bir kapı açsın beni bu insanlardan kurtarsın
0 oy
(2,062 puan) tarafından

Günaydın

:(

Bak annen sana iyi davranmıyor tamam ama en azından dövmüyo ona sığın öteki türlü bunlar sana şiddet dıısnda6da seyler yapar anensiz bile kalabilir bu Çocukların Allah korusun

Sunu biliyorum ki aile tarafından pohpohlanan kişilerin evliliği yürümez. Sürekli oğlunu bas tacı gören zihniyet kahrolsun

anneler gününde ne akla hizmet sana bu eziyeti yaptı bu defaki gerekçesi neydi

(392 puan) tarafından
Doğacak bebeğime birikim yapmaya başlayalım dedim beşik falan alınacak muhabbetimiz bu Bi pazarım var deyip isteklerimden bıkmış konu bu annesiyle birbirlerini koruyorlar bizi hiçe saydı Allah büyük diyorum ettiklerini bulsunlar benim çocuklarıma beddua eden insan sürünsün ölmesin
(1,771 puan) tarafından
Dayak atan bir adam huzurunuz yok Bessik çok mu önemli cidden cevaplarinizi okurken sinirim bozuldu huzurunuz yerinde olurda Bessik eşya. Derdine düşersiniz benim başımdaki koca iyi olduğu halde asla şunu bunu alalım deyip kafasını kurutmam adamın sağ salim doğsun yanımda yatırırım dedim öyle oldu komşular verdi Bessik sagolsun
(392 puan) tarafından
Gidelim beşik alalım diye başını didiklemedim okurken nasıl okudunuz bilmiyorum ama doğuma kadar yavaş yavaş birikim yapalım da son zaman sıkışmayalım beşik lazım olacak dedim bunu eşimle konuşmayacam da kiminle konuşucam sen de bir kadınsın bilmiyorum nasıl Bi mantıkla düşündün ama Allah büyük dediğim gibi Allah kimseye yaşatmasın yine de
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Annen ne derse desin bir süre sabret canım. Kendi parani kazanmaya başlayınca rahat edersin. Kocanada sakın dönme çocuklarına yazık öyle bir adamla büyümesinler. 
(392 puan) tarafından
Evet kızımın gözü önünde kan revan içinde bıraktı biran önce yakamdan düşmesini bende istiyorum inşallah tez elden kurtulurum Allah bir kapı açar inşallah
(1,964 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbim yardımcın olsun
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım amin
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Umarim hayirlisiyla kurtulursun keske cocuk yapmasaydin bir insan duzelmyor degismiyor iste yedisinde neyse yetmisinde de o olan cocuklara oluyor onlarin gunahi ne dayak yedigin adama cocuk da yapmicksin bikere guvenemem ben
(392 puan) tarafından
Korunuyordum canım Allah büyük inanmadım hamile olduğuma ama Allah nasip etmiş yeminler sözler verdi kızım var başkalarına muhtaç olmasın babasının yanında olsun dedim ama olmadı kim ister evlatlarını Ke. Paze etmek
(13,824 puan) tarafından
Evet inanrim benimde ikincim surpriz oldu cunku Rabbim yardimcin olsun ins
(392 puan) tarafından
Aminn kuzum kınayanlar olmuş neyine çocuk verdin sen diye ama Allah işte ne yaparsan yap olacağı varsa veriyor rabbim Allah büyük
(13,824 puan) tarafından
Rabbim yardim etsin ins huzurla otur iste dimi yok bu adamlarin kafa calsmyo
(392 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Dayak yiyip bir de böyle karaktersizlere ödül verir gibi koynuna girmek nedir. Kendinize hiç mi değer vermiyorsunuz. Yazık değil mi o çocuklara.
(392 puan) tarafından
Konuşmak kolay Allah yaşatmasın kimse çocuğuna eziyet olsun diye yapmaz kınayanın başına versin Allah
(7,118 puan) tarafından
Kimsenin kınadığı falan yok. İşinize gelmeyince hemen beddua edin. Zaten mantığıyla hareket eden biri olsan kendi yasadığın seyi baskası da yasasın diye beddua etmezsin. Kınayacak bir sey yazmısmıyım iyi oku. Seni döven adamı cezalandırmayıp bir de o da kadınlık yaparsan seni aciz görmesi normal. Yazacak şeylerim vardı ama hamilesin diye yazmıyorum. Hakkında hayırlısı olsun.
tarafından
Yuh kadına niye beddua ediyorsun ya ne kadar zor şeyler yaşamışsın Allah kimseye yaşatmasın diye dua eder insan postun da kaynanada beddua etmişsin bedduanın ne demek olduğunu bilmiyorsun anlaşılan beddua ettiğinde yalnızca karşı taraf değil sende nasibini alıyorsun o bedduadan.. heralde ağzın sürekli birilerine beddua ediyor ki aynı bu yorumu yapan kadına ettiğin gibi  başına bunlar geldi ağzından çıkan sözlere dikkat et bence bundan sonra
(392 puan) tarafından
Kadın kadının düşmanı işte diyecek birşey bulamıyorum kimse yaşamadan anlamaz nasıl isterseniz öyle anlayın derdimi anlattım diye bir de sizin polemiğinize kendimi üzmek istemiyorum
tarafından
Allah yardimcin olsun tabiki kimse yaşamadan anlamaz ama Allah kimseye yaşatmasın ne kadar zor bir durum bunu en iyi senin bilmen gerekmiyor mu beddua etmek neden  ben buna kızdım  beddua etme bak bide hamileymissin Allaha havale et Allah ıslah etsin kocanida kaynananida
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Seni hatirladım canim da Allah yardımcin olsun o anneyle 2 cocukla ne kadar sbr ederin bilemem Rabbim ne esinden ne anneden yana şans vermis Kurban olduğum Allahim guzel kapilar acsın senin icin inşallah 
(392 puan) tarafından
Aminn canım Allah razı olsun inşallah ona gittim ondan çektim buraya geldim bundan çekiyorum başka yerim olmadığını bildikleri için vicdanları yok oynuyorlar benimle eşimde annemde
0 oy
(2,098 puan) tarafından
Annemin gönlü yok deme zamanında doğurmasaymış seni doğurduysa bakmak zorunda sinir oldum şu yazdıllarına Allah yardımcın olsun canım tez zamanda kurtulursun inşallah 
(392 puan) tarafından
32 yaşındayım Aksaray da araştırdım sığınma evinde bebeğinin ihtiyaçlarını vermiyyorlarmış canım mama içiyor henüz kızım
(2,098 puan) tarafından
Ay hadi ya Allah yardımcın olsun canım :( baban ne diyo bu duruma hadi annen öyle yapıyo da
(392 puan) tarafından
Babam annenle yaşıcaksın diyor kuzum sonrada çalışacaksın diyor ihtiyaçlar için birşey demiyor henüz
(2,098 puan) tarafından
Annen baban ayrı mı canım sen babanı dinle boşver bak bi evladın var ondan vazgeçemezsin diğerinide kucana almayı nasip ederse Allah 2 evlat sen onlardan geçemezsin annende senden geçemez konuşursa ses etme duymazdan gel o çektiğin eziyetten gene iyidir çocuklarını da kendini de düşün Allahın izniyle selamete çıkarsın inşallah
(392 puan) tarafından
İnşallah kuzum inşallah evlatlarım için katlancam herşeye mecbur Allah büyük bir yol gösterecek inanıyorum evlatlarım için
0 oy
(8,267 puan) tarafından
Hamileyim sözünü duyduktan sonra okumayı bıraktım kusura bakma.
(392 puan) tarafından
Kimseye yaşatmasın rabbim kimse bile isteye yaşamak için can atmaz bazı şeyleri
(8,267 puan) tarafından
Amin canım ama görünen köye kılavuz istemez.Acele etmişsin ikinci cocuk için
(392 puan) tarafından
Korunuyordum canım bile isteye olmadı zamanı vardı kızım zaten henüz küçük düzenim tam oturmadı diye aklımın ucundan bile geçmiyordu ama rabbim böyle istemiş elimden birşey gelmedi öğrenince şok oldum
(8,267 puan) tarafından
Anladım kusura bakma önyargıda bulunmuşum
0 oy
(315 puan) tarafından
Tek diyeceğim nasıl ikinci kez hamile kaldınız tabi ki nasip ama bir nasip de insanın elinde çok üzüldüm inşallah en doğru kararı verirsiniz kendiniz için maalesef ön teker hesabı başta neyse o insan gerçekten değişmiyor helede şiddet düşkünü ise yazık çocuklarınız da sağlıklı büyüyemez

Ayrica şiddet görürken aileniz nasıl izin verdi dönmenize 
(392 puan) tarafından
İnşallah darp raporunu göz önünde bulundurun hızlı bir şekilde boşar hakim öncelikli dileğim bu sonrasında annem bir yıl bana sığınmam için kabul etsin sonra zaten çalışıp düzenimi kurcam
(315 puan) tarafından
Kesinlikle hakim sizde kararınızın arkasında durun çünkü gene gelip özür diler annenizi de takmayın o siz evlenince annelik görevini unutmuş ama bir ömür boyu size mecbur annenin lafı dayaktan rencide olmaktan çocukların psikolojisinden daha az acıtır bir dönem konuşur alışır hakkınızda hayırlısı olsun ne diyim
(392 puan) tarafından
Canım benim Allah razı olsun inşallah dediğin gibi olur rabbim biran önce o adamdan kurtarsın beni anneme de merhamet sabır versin inşallah ayaklarımın üzerine durana kadar en azından
(315 puan) tarafından
İnşallah canım RABBİM evlatlarınin hatırına kolaylaştırsın işini dua edeceğim
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum amin inşallah
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Yahu anneni anlamıyorum dayak yediğin ezildiğin halde nasıl seni istemez. Kaynanan hele oğlu elin kızına zulm ediyo sessiz kalıyor. Kocan senin kızını nasıl alıp kaçar o çocuğun psikolojisi Allahım katil olmamak ne kadar zor. 
(392 puan) tarafından
Bazı kadınlar yaşadıklarımı sabahtan bu yana kınıyor diyorum ki kimse kınamasın yaşadıklarım yeterince zor zaten kim çocuğunu perişan etmek için çabalar benim canım yeterince yanıyor zaten bu insanları anlayamıyorum kadın kadının düşmanı gerçekten çok üzüldüm okuduklarıma ben içimi dökmek istedim ama herkes üstüme gelmek için and içmiş gibi çaresiz insan herşeyi yapıyor canım diyorumua annem yanında barındırsa ben kızımla tekrar o adama kul olurmuydum kızım Babasız büyümesin istedim yeminler etti düzeldi sandım kim ister ya kim söyle lütfen çok çok üzüldüm yemin 3derim yeterince üzgünüm zaten
(1,065 puan) tarafından
Ahh ahhh seni o kadar iyi anlıyorum ki lütfen o yorumları okuma artık biraz kendine zaman tanı kendini dinle sürekli bunları düşünme ve mutlaka bi doktorla konuş inan çok daha rahatlıcaksın burda herkes kafasına göre konuşmaya bayılıyor
(392 puan) tarafından
Kızım için güçlü olmaya çalışıyorum önce bu adliye işlerimi halledicem sonra da tedavi olucam canım inşallah Allah bir kapı açar
(1,065 puan) tarafından
İnşallah çocuklarınla huzurlu bir hayat sürersin kimseye muhtaç olmadan dimdik dualarıma seni de katıcam.
(392 puan) tarafından
Canım benim Allah razı olsun teşekküre derim inşallah rabbim yuvana huzur versin seninde
0 oy
tarafından
Tamam geri döndün de neden ikinci çocuğu yaptın neden dikkat etmedin ki
tarafından
Bende buna şaşırıyorum. Ben kendimi yirtiyorum hamile kalayım diye benim de olmuyor
(392 puan) tarafından
Korunuyordum Allah nasip etti 3limden gelen birşey değildi bu
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Herşeyi ve tim niçin kanlar içinde bıraktı sebep ne 
(392 puan) tarafından
3 aylık hamileyim doğuma kadar biraz biraz kenara birikim yapalım ihtiyaçlar için beşik falan lazım olacak dedim bunları istediğim için bir pazarım var dinleyemem diye
0 oy
(1,227 puan) tarafından
Allh yardım etsin olan çocuklara oluyor 
(392 puan) tarafından
Amin sağol canım evet çocuklarıma yaşattıklarına kahroluyorum kendime değil zaten

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 350 göst.
21 Mayıs 2021 Aile kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 449 göst.
19 Kasım 2020 Aile kategorisinde Busemmmnaz (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 98 göst.
0 oy
3 cevap 38 göst.
14 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havin06 (2,026 puan) tarafından soruldu

378,225 soru

11,320,296 cevap

34,765 kullanıcı

...