0 oy
423 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
İyi akşamlar.3 yıllik evliyim ve kışın eşimin anne babası köyden bizim yanımıza geliyorlar yazın tekrar dönüyorlar.Az evvel eşimle tartıştık fakat bu iki oluyor anne babasının önünde ya da onların duymasindan çekinmeden sesli bir şekilde tartışıyor benimle.Ben sorunumuz olsa bile onların duymasını istemiyorum ama son zamanlarda o buna dikkat etmemeye basladi.Sizce ne demeli ne yapmalıyım?

Bu arada tartistigimiz mesele benim ailemle alakalı.Esimin bu hafta sınavları vardi annemler de çaya geldi akşam iki saat oturup gittiler.Onu benim önüme getiriyor benim vaktim yok vs.hayir bı hizmet fln da yapmadı iki saatten nolur bı telefonda konuşması yeri geliyo 1 saati buluyor.Daha öncesinde görümcem iki çocuğuyla gelip iki gün yatıya kalmasa...didisinin didisi akrabaları gelip misafir olmasalar yine hak vericem ama bu bı tek benim ailem söz konusu olunca sorun oluyo..bı akıl verin çok sinirli ve doluyum ne diyim ben???

8 Cevaplar

0 oy
(7,098 puan) tarafından
aynen anlattığın gibi söyle.kiriyorsun beni biraz anlayışlı ol lütfen de uyar 
(13 puan) tarafından
Benim ailem söz konusu olunca üslup tanamen değişiyor.Oysa ben onun ailesine ne olursa olsun saygıda kusur etmiş değilim.Daha evvel kötü olduğumuz da oldu kayinvalidemle yine de çağırdım yanıma gel buyur kapım herkese açık dedim.Hicbir zaruriyetim olmamasına rağmen.boyle olunca da çok zoruma gidiyor:(
-Reklam-
0 oy
(213 puan) tarafından
Saçmalamış kocan onunkiler anne babada senin ki ney böyle bişey yok söyle ona herşey karşılıklı sen saygısızlık yaparsan bende sizinkilerle ilgilenmem de bence 
(213 puan) tarafından
Yok dedim ya hani onların yanında benimle tartıştı annemlerin gelmesini laf etti diye onlar bsey demedi mi
(13 puan) tarafından
Eşim bağırıyor ama ben susturuyorum.Bisey duymalarina müsaade etmedim yine
(213 puan) tarafından
Kız niye susturuyon belki onlar ağzının payını vercek kaynananla aran iyiyse de çok üzülüyorum konuşun bununla düzelsn de
(13 puan) tarafından
Kayınvalideme güvenmiyorum açıkçası..
(213 puan) tarafından
Anladım canım kendi başının caresine bakacaksn çok yüz verme bunlara iyi olcam diye kendini yıpratma ne ekiyolarsa onu bicerler 1 kaç gün evle ilgilenme anlar kocan kıymetini
0 oy
(155 puan) tarafından
Ye.in ederim dediğin gibi didisinin didisi bile geliyor. Esimgilin tarafı yüzünden misafir ağırlamaktan soğudum yemin ediyorum. Canım sende sakin ol. Öfke ile konuşma zarar ile oturursun. Biraz duygu sömürüsü yap. Sakinlesip güzelce konuş. Ben bu kadar aileni çekip taaa hangi akrabalarını güzel bir şekilde misafir edip ilgileniyorsam sende benim ailem gelince bir yarım saat bile olsa güzel davran. De. Bu işler karşılıklı hiiccc kusura bakmasın. 
(13 puan) tarafından
Güzellikle çok konuştum artık istiyorum ki biraz değerimi bilsin.Biraz yokpugumdan korksun.Kendi ailelerinde ne gelinler var her gören beni yüzlerine karşı övüyor ama o kadar alıştılar ki bu duruma biraz arttik sert yüzümü görsünler istiyorum.Esi olunca insanın tehdit de edemiyor.Ne diyeceğim ki boşanma kelimesinin bile geçmesini istemiyorum ama eşimi nasıl korkuturum onu da bilmiyorum
(155 puan) tarafından
Kız inanki bu öküz adamlar işte bazen ne yapsan yok anam değişmiyor. Boşanmak ile korkuyamazsin aynen. Ki o kelimeyi kullansan daha kötü olur. Ama ailesi gelince abartmadan sende az bir tavır yap. Onların yanında az bir tartış. Kizincada bak sende aynı böyle yapıyorsun. Madem öyle al sana boyle. Artık sen nasıl davranirsan bende o şekilde davranacagim de. Eee küçükler büyükleri örnek alır. Sen iyiysen bende iyi kotuysen bende kötü. Senin ailen e gelince can ciğer olcaz benimkine gelince uğraşamam yok öyle. Ondan korkmadığını sadece ona muhtaç  olmadığını bilsin biraz. Böyle çok abartmadan. :) Biraz kizdigini kırıldığını belli et.
(13 puan) tarafından
Ben zaten ona muhtaç değilim.kendim memurum eşimden çok çok fazla maaşım hem çalışıyorum hem çocuğun var evde iki yaşlı bir yandan lisans okuyorum bir yandan da misafir fln gelsin beyefendinin elini sıcak sudan soğuk suya sokmuyorum..yine de yetemiyorum.Cok bunaldım artık
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm o ailesinin yanin da senin ailen için tartisiyorsa sende ailesinin yanin da soyluyceksin b n senin ailene saygida kusur etmiyorum kış boyu ağırlıyorum.sen benim aileme iki saatin kavgasını yapmiycan die yoksa herşey karşılıklı olur diyceksin 
(13 puan) tarafından
Kayinpederim yaşlı sırf ondan utandigima bişey diyemiyorum :(
0 oy
(961 puan) tarafından
Eşin bencil herhalde biraz hem sen kaç ay ailesine katlan hem de 2 saat senin aileni çekmesin. Evlilikte herşey karşılıklı bunu belli et
(13 puan) tarafından
Böyle konuşunca da ticaret mi bu hiç fedakarlık olmuyo mu evlilikte Allah rızası diye bişey var fln diyo catlatiyo beni yaa
(961 puan) tarafından
E tamam soruna kendi cevap veriyor yapsın o zaman fedakarlıgını 2 saat dayanmak mı zor geliyor seninkinin yanında
0 oy
tarafından
O benim aileme nasıl gelirse bende öyle giderim valla ... ki utanıyor valla 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Aynen böyle söyleyin, senin ailenden insanlar grlince hiç ders çalışacağım vs demiyorsun ama benim ailem seninkilerden çok daha az gelmesine rağmen sana batıyor hayırdır, ben de senin ailen gelince böyle mi davranmalıyım diyin.
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Eşinin ailesi neden sizde kalıyor cnm baştan bu yanlış zaten. Oturduğunuz evi onlar mı verdi size? Bizde de öyle bir durum olacaktı ondan soruyorum. Bir defa sizde kalmaları çok yanlış onlar sizde kaldığı sürece sorunlar bitmez canım. Yatıp kalkıp sukretsin eşin ailesini aylarca sizde kalmaya kabul ettiğin için... Şu kafayı gerçekten hiç anlamıyorum herkesin kendi evi kendi hayatı var.

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 583 göst.
0 oy
10 cevap 382 göst.
0 oy
9 cevap 509 göst.
20 Eylül 2021 Aile kategorisinde Selenyatkineymen (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 701 göst.

378,206 soru

11,319,682 cevap