+2 oy
489 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Doğumdan sonra hicbirsey eskisi gibi olmayacak gibi geliyor öyle mi anneler ? Hayatınız olumlu olumsuz nasıl değişti anne olmak nasıl bir duygu ? 

35 Cevaplar

+4 oy
(1,021 puan) tarafından
Evet hiçbirşey eskisi gibi olmuyor asla deliksiz uyumuyosun belki çok yoruluyosun  ama sana sarıldığı zaman bütün enerjin fulleniyor :) anlatılmaz bir duygu dünya bir yana kızım bir yana şükürler olsun rabbim nasip etti bana bu duyguyu rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah
(24 puan) tarafından
Evet çoğu kişi böyle söylüyor teşekkür ederim
(3,599 puan) tarafından
Aynısından işte gece gece yazmim artık sksjsj
-Reklam-
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Harika bir duygu. Sanki öncesinde kocaman bir boşluk varmiş hayatimda ve o boşluk dolmuş gibi hissediyorum. İyisiyle kötüsüyle her anina şükrediyorum anneliğin. 
(24 puan) tarafından
Çok güzel yazmissiniz
0 oy
(291 puan) tarafından
Evet hiç bişey eskisi gibi değil daha da güzelleşti daha da m0kemmelleşti ♥️
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Cok guzel bisey ama cokta zor bisey degisik anlatmakla olmaz yaşarsın insallah doğunca:)
0 oy
(522 puan) tarafından

Uykular haram herşey haram:D:D:D buysuun artık ama bir o kadarda çok güzel 

0 oy
(15,224 puan) tarafından
Evet hicbisey eskisi gibi olmayacak. O doğru.

Bunu soruyorsan muhtemelen yeni doğum yapmissindir. İlk zsmsnlar insan kendini çok da iyi hissetmeyebiliyor. Hormonların etkisi, doğumun zorluğu, bebisin ihtiyaçları , hayatın gerçekten aniden kökten değişmesi gibi sebeplerle. Ama zamanla kendini iyi hissetmeye başlıyorsun. Yeni hayatına alışıyorsun. Ve bebisinin gelişimini izlemek çok keyifli olmaya başlıyor. Ama zorlukları var tabi ki her dönemin. Her bebek bir olmuyor ama ilk zaman gaz sıkıntısı, sonra uykusuzluk, sonra iştahsızlık derken 2 yaşına geldik nerdeyse ☺️
0 oy
tarafından
Çocuklarım olduktan sonra hayatım daha da güzelleşti. İyiki olmuşlar diyorum yüzümü güldürüyorlar . Onlar olmadan önceki hayatım bosmus neselerim onlar benim . Elbette ki bazı şeylerin kısıtlanıyor istediğini istediğin zaman yapamıyorsun ama olsun onların canı sagolsun hicbirsey onlar kadar önemli değerli değil 
0 oy
tarafından

Çocuk doğunca gerçekten herşey değişti

Bi yuvam olduğunu sorumluluğm kat be kat artigini farkina vardm ilk

Ne kadar şükretsem az Rabbime binlerce kez şükür ki iki evladm var 

Herşy değiyo 

Öyle bi duygu ki hayatndn daha once hic tatmdgn bi duygu

Anltlmz yaşanilir..

Bi gulusu bi sarilmasi herseye yetyo :)

(24 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için:))
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Herşey değişiyor canım çok yorucu günler geçiyor ama mesela ben çok mutsuz olunca bile oğlumu görünce yüzümde güller açıyor :-):-)
0 oy
(583 puan) tarafından
Çok çok güzel bişi. Evvet  çocuk yokkengi gibi elbet olmuyor. Hatta eşim sevgiliyken fotoğrafımiz olan yastık yaptırmıştı. İlk doğum yaptığım zamn yastiga bakıp o günleri geri istiyorum ben yapamıyorum bakamıyorum diye aglamisligim var. Ama şuan oglumsiz bakkala bile gidince boşlukta gibi hissediyorum
0 oy
(158 puan) tarafından
Anne olmak çok başka bişey ben çocuktan önce ne yapıyodum acaba nasıl boşmuş hayatım diyorum  muhteşem huysuz iki ballı lokmam var onlarsız hayat nasıl olurdu bilmiyorum hayali bile bomboş geliyo
0 oy
(249 puan) tarafından
Annelik çok guzel bir duygu ama hiç birşey eskisi gibi olmuyor mesela uykuya hasret kaliniyo kendine yetemiyo insan ilgilenmeye fırsat bulunmuyo
0 oy
(704 puan) tarafından
Kendi adıma konuşursam başta lohusaligin etkisi ve sezeryan amaliyatın bi süre zorluğu ile psikolojik olarak çok etkilendim hiç bişey eskisi gbi değildi sanki. Ama çocuk. Büyüdükçe onsuz olan hayatımızın ne kdr anlamsız oldgnu gördük. Smdi. 2. Gelecek bu korkutuyor ama. 2. Çocuk daha başka kndin adepte olmandan yanisira kardeşininde adepte olması yipratck gbi gliyor

Saglıkla glsin inşallah korktgm. Gbi olmz
(24 puan) tarafından
İnşallah:))
0 oy
(916 puan) tarafından

Evet hiçbir şey eskisi gibi değil uykusuz geceler seni bekler uğraşmak yorulmak seni bekelr bebek ağlar sen ağlamalar seni bekler kirli ev seni bekler yapılmayan yemekler seni bekler o kadar yorgun argın olmanı kimsenin önemsemediği günler seni bekler kocanın memnuniyetsizliği seni bekelr kaynananın ben 7 tane doğurdum sen mi bilcen söylemleri seni bekler kilolar seni bekler aynadan nefret edeceğin günler seni bekler...

Tuvalete gitmek lüks sayılacak senin için kaşın gözün yüzün birbirine girecek bi başına kalacaksın ilk gün herkes olur sonra Yavaş yavaş bi bakacaksın tek başına kaldın kimse ama hiç kimse snei anlamayacak hele kocan o senin yanı başında olacak neler çektiğini görecek ama asla seni anlamayacak ilk üç ay psikolojik bozulmasa sonrasını yaparsın;)

(24 puan) tarafından
Bayaa dertli anlatmisiniz
(15,224 puan) tarafından
Dostum sen bozdun zaten moralini direkt asshajjdsjz bekledim bekledim bı gulusi var falan demeni ama onu da dememissin☺️
(916 puan) tarafından
Varlığı çok mükemmel bir şey çok şükür ama gerçekleri de bi o kadar mükemmel:(
0 oy
(863 puan) tarafından
Eskisi gibi olmuyor gercektrn hiçbirsey. Eskisi gibi rahat yiyemiyorsun gezemiyorsun duş bile alamıyorsun bazen günlerce ama bunlara değiyor bence çünkü en iyi arkadaşını büyütüyorsun yetiştiriyorsun. Oğlum var benim 2 yaşında öğlen uykusuna yattığı zaman evdeki o sessizlik boşluk beni çok huzunlendiriyor ne bileyim o uyanıkken gözüm gönlüm açılıyormuş gibi hastayım mesela kac gündür eskiden olsa yataktan çıkmaz hastaneden gelemezdim şimdi oglum gülünce gercekten hastalığımı unutuyorum iyi ki var inan ki tüm olumsuzluklar o korkular eskiye özlem onun gulmesiyle bıcır bıcır sesiyle seni öpmesi sana sarilmasiyla bin şükür oluyor 
(24 puan) tarafından
Çok güzelmis teşekkürler yorum için:))
0 oy
(5,344 puan) tarafından
2 buçuk yaşına gelince biraz daha normale döndük en azından temizlik yemek yapabiliyorum dışarda gezebiliyoruz önceden çok zordu ha en önemlisi çok şükür yemeğini eskiye göre yiyor eskiden çok iştahsızdı
0 oy
tarafından
Eskisi gibi değil çok şükür ki değil. 2 yıl yollarını gözledik çünkü ❤️. Tarif edilemez bir şey ya. Evde minik minik eşyalar ❤️. Kokusu bakışı ay Allah'ım herşeyi çok farklı çok şükür bin şükür. Uykusuz gecelerin tadı bile güzel
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Nereden baktigina bagli, tabiki ayni duzen devam etmiyor ama eglenceli hale getirirsen engel degil. Ilk oglum dogdu 6 aylikti otellere tatillere gittik. 1 yil saşmadi bir pandemide ara verdik okadar. Zaten 6 yıl bodruma yakin yasadim. Her hafta sonu denizde. Hani baktiginda zor gibi ama degil. Ona uygun yerlere gidip her isi kolaylastirdik. Simdi 2. Dogdu, yine birseyimizden geri kalmiyoruz. Yine gidicez. Yine her haftasonu gezmelerdeyiz. Temizlik, düzen aksiyor biraz oda ilk baslardaydi, onuda birsekilde çozduk. Ee ben iki cocugu babaya birakip birbasima geziyorum, hicbir planimdan geri kalmadim. Hatta şuan denklik belgemi bekliyorim. Eger gelirse, makedonyaya gidecegim 2 cocukla. 7 yaş ve 4.5 aylik :) 
(24 puan) tarafından
Maşallah sızı tebrik ediyorum:)))
(1,363 puan) tarafından
Tesekkur ederimmm :)
0 oy
(1,313 puan) tarafından

Aslında dunyana renk geliyor hayatın çok daha anlamlı oluyor olgunlasiyorsun her anları ayrı bir mutluluk ayrı bir huzur onları veren rabbime bin şükür .

Tabi uykuszluk yorgunluk bunlarda olmazsa olmazlari
0 oy
(7,025 puan) tarafından
Tabi ki olmuyor çok yoğun günler geçiriyorsun ama değiyor mu kesinlikle evet.

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 558 göst.
20 Nisan 2021 Aile kategorisinde Nilsu83 (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 287 göst.
24 Ağustos 2022 Aile kategorisinde poyrazaleyna (952 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 557 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 537 göst.