0 oy
255 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Merhabalar canlar <3

Kızım 14 aylık. Kaşık eline verdiğimde ağzına nadir götürüyor. Genelde yere atıyor :D

Kendi kendine yemesine alıştırmak istiyorum. Ama şimdi zamanı mı yoksa erken mi ? Geç mi kaldım :woot:

Kaşıkla yemesi için ne yapıp vermem gerekir ? Çorba versem döker. Katı ne hazirlamaliyim? Makarna mı ? Kaşıkla alması zor olur bence..

Önerilerinizi bekliyorum. Ne hazirlamam gerekir lütfen bilgilendirin benii ... :dizzy:

Püre kaşığı püre yap ver diyeceksiniz ama ne yapacağım hakkında bir fikrim yok. Püre olarak vermediğim için. Geç kaldım sanırım kaşıkla yemek yemeye alıştırmaya :ermm:

Şunu da belirteyim. Kızımın dişleri var bu çok esnek yani dişlerini acıtır bununla yiyemez diye açmadım daha kaşığı.

image

7 Cevaplar

0 oy
(4,040 puan) tarafından
Herşeyi ver döke doke yesin tatlı kaşığını tutustur eline çocuk yemek istiyor sen fırsat vermiyorsun
tarafından
Eline veriyorum kaşık ama alıp atiyor. Her zaman ağzına götürmüyor kii
(4,040 puan) tarafından
Canı nasıl isterse öyle yapsın çocuğa kaşık tutmayo öğretmek diye birşey yok. Bu plastik kaşıklar da boş iş. Yemeğe öturt o gün ne pistiyse önüne koy. Bir yandan sen yedir bir yandan canı istediği gibi yesin. 2 yaşından sonda kural ogretirsin üstüne dökme vs diyerek. Ama önce kendi keşfetsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlum 2 buçuk yaşında alistiramadim kaşığa önceden yerdi şimdi yok açlıktan gebercek asla kaşıkla yemez tutmayi bile unuttu sıpa 
tarafından
Ayy çok zor bi süreç yaa alismayinca alisamiyor ://
0 oy
(4,875 puan) tarafından

1.5 yaşında adana dürüm götürmesi lazım (ironi) ☺️ bu kaşık olmz :)

Küçük çatal kaşıklardan ver eline alışır 

(4,875 puan) tarafından
Onlarda aynı oluyor zaten ama belki bebekler için olanı alırsan ilgisini çekebilir.
tarafından
Bebekler için bir tek bunu gördüm canım. Ama dişleri olduğu için bununla yemesi zor gibi. Resim atarmisin acaba ?
(4,875 puan) tarafından
Bununla yemek yiyemez ki canım.
Benim bahsettiklerim bunlar gibi bütçene Uygun olanını alabilirsin.

https://ty.gl/hhevwxzef0

https://ty.gl/igw36lp3c7
tarafından
Çok sağol canım . Hiç değilse nasıl birşey almam gerektiğini öğrendim :)) bakıp alacağım canım teşekkür ederim ❤️☺️
(4,875 puan) tarafından
Rica ederim ☺️
0 oy
tarafından
Arkadaşım Danimarkada oğlunu kreşe verdi. 15 aylık çocuklar yetişkin çatalı kaşığı kullanıyorlar. Yani ver önüne bir şekilde illaki alışır bence. Göster nasıl yapması gerektiğini de
tarafından
Yarın deneyeceğim canım.
0 oy
tarafından
Ne verirsen ver döke döke yiyip alisicak. Birde özellikle açken ver. Sen de otur yanina sen kendi tabağını ona baka baka bir güzel ye. Senden görüp alisicak taklit etmeye çalışicak. Evet biraz geç kalmışsn malesef. Kızım 14 aylıkken çatal kullanip, pureleri kaşıkla yiyebiliyordu. Şuan 19 aylık çorba bile içer. 2 aya kalmaz alışır seninki de. O kaşığa da hiç gerek yok. Smdi normal kaşığa geçince birde ona alıştirmaya caliscan. İki iş olcak çocuk yorulcak bikicak
tarafından
İlk etapta ne yapıp önüne koysam ? Her türlü yemek çorba olur mu??
tarafından
İlk önce çok sıvı koyma bence. Çorbaya ekmek doğrayabilirsin. Meyve rendeleyip verebilirsin. Pilav verebilirsin. Puding muhallebi verebilirsin. En kolay onlar ilk etap için sanirim
tarafından
Çocuğun atsın kaşığı önemli değil al birdaha ver ama sen yedirme. Aç kalıp muhakkak yiyecek. Oldu ya yemedi. Sen bir lokma ver sonra alkışla mutlu ol falan. Belki kendi de heves eder :D şuan geldi aklıma bu işe yarar mı bilmiyorum :D
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim deneyeceğim.  (. ❛ ᴗ ❛.)
0 oy
tarafından
Benim kızımda öyle ya kendisi yemek istiyor ama döküyor hep. Patates yapiyorm çatala batırıyorum o alıp yiyor tekrar al anne ver diyor öyle doyuruyorum 
tarafından
Al anne ver dediğine göre kaç yaşında canım kızın ?
tarafından
1 yaşında 5 aylik
0 oy
tarafından
Daha küçük ve kuzum  bekle bı 18 aylık Ken basla
tarafından
Geç kalmışsın diyenler oldu canım :(
tarafından
Kız ne 18i 18 de çorba bile içebilir. Kaşık tutma motor becerileri 12 ayda başlar

İlgili sorular

+3 oy
17 cevap 371 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 342 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 357 göst.
0 oy
9 cevap 294 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Erdemlili yolcu (100 puan) tarafından soruldu