0 oy
1,132 göst.
Diğer kategorisinde (1,375 puan) tarafından
Kızlar gelin kayanaya hizmet etmek zorunda mı mesela onun evine gidince herşeyi siz mi yapıyorsunuz yoksa misafir gibi misiniz biz gidince elini asla bişeye sürmüyor ben evlendim ilk günden öyle neden böyle aklım almıyor o yapsa kendi evi sonuçta bende yardım ederim ama herşey bana bakıyor gidince hiç hoşlanmıyorum 

62 Cevaplar

0 oy
(1,009 puan) tarafından
Valla 5 yil beraber kaldim hic bisey yapmadi ayrildim yine ayni 13 yildir boyle gerci yapsada temiz degil yemiyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizde kim ayaktaysa o çay filan koyuyor canım. Kayınvalidem Sağ olsun iyidir. Biz onlara geçmeden önce arar eşimle ikimiz çok yemek seçiyoruz diye ne yapayım ne istiyorsunuz diye arar. 
(1,375 puan) tarafından
Maşallah ne güzel yemek yaptı da bide sorması kaldı
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Yani öyle yapalım diye beklemez o yüzden biz kendimiz yaparız emrivaki olunca istemiyor insan hani bazen derde yapsak nasiil olur diye sen yap ben oturuyayim demez kendisi de yapar benle duramaz
0 oy
(7,091 puan) tarafından
Valla misafir gibiyim bana karşı iyi olsaydı o söylenmeden ben yapardım şimdi istediği kadar söylensin. 
(1,375 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Etmek zorunda değiliz ama edersekte oda bizim insanlığımız ben kaynanamın işlerini yaparım oda çocuklara bakar aradabir banada yardım eder yani beraber yaparız 
0 oy
tarafından
Haftada bir giderim, onda da genelde akşam giderim eşimle yemeğe yardım etmem sofra kurarım bulaşıkları hallederim gün içinde hiç gitmedim 
0 oy
tarafından
Kaynanamla konuştuğumuz zamanlarda yapmazdım ben sofra kurarsa yardım ederdim kaldırır toplardım başka birşey yapmazdım yaptırmazdı da
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yardım ederim o da yapar bn snn yerinde olayım yapmazdım
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Kaynananla bir otursan herşeyi tek yapmak zorunda değilsin hizmet etmek zorunda da degilsin iki taraflı yapılır. Ben ayrı oturuyorum oraya gittiğimde yapmamı istemez ama ben yaparım çünkü sürekli gittiğimiz yer değil  yardım ederim 
0 oy
(513 puan) tarafından
Gonullu olarak yapmasi daha guzel ama kaynanalqr mecbur goruyor iste
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Benim kaynanam yok ama kayın babam bile asla elini birşeye düşürmez mesela kahveyi zorla derim ben yapım tamam ben bulaşıkları yıkarım der elleme der 
0 oy
(1,172 puan) tarafından
Çoğunlukla annem yapar ben yardım ederim bize gelince de o yapar kadın yemek yapmayı seviyor ben sevmiyorum onun eli çok lezzetli benim çorbalarım pasta böreğim güzel yemeklerim güzel olmuyo sağolsun nerde olursa olsun bana bırakmaz sadece yardım eserim 
0 oy
tarafından
Herzaman yapmiyorum canim bazen sofra kurulurken kaldirilirken yardim ediyorum sadece 1 kere evini supurdum oda ayagim catlamisti orda kaldim 3 4 gun okdar baska bisey yapmadim 
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Mecbur değilsin ama yaparsan sevap kazanırsın tabi cadı kaynanalar hariç onlar hak etmiyor cnkü .  Ben yapmıyorum bana gerek kalmıyor kızları yapıyor zaten
0 oy
(13,190 puan) tarafından
Sagolsun oyle değil annem nasılsa oda öyle  
0 oy
tarafından
Gidince aynı cnm annem yemek yapar ben temizlik bulaşık iş ywpam bizde sıkıntı yok kendi torununa bskıyo bende de bebek var 
0 oy
(5,012 puan) tarafından
Bizim aramiz elhamdülillah iyi. Hatta birazdan kızımı ona bırakıp dışarı çıkacak bn ona gitsem birlikte yaparız hep. Ama bulasiklara izin vermiyorum dokunsun bide dışardan gelen kayinlarima bn hazrlyvm yemek zaten mutfakta yiyorlar iki tabakla yorulmam bugün bn ne yaparsam Allah benim annemin bnm karşıma da öyle gelin çıkarır bn bu konuda hassasım blki aram iyi diye böyle düşünüyorum ama öyle cazgır bı kadın değil kaynanamm
(1,375 puan) tarafından
Maalesef iyi olmadığı için bu kadar yükleme sine tahammül edemiyorum
(5,012 puan) tarafından
Bişey olmazZ kuzum ya sende yemek yaaya yakın git erken gtme 5 6 gbi zaten yemek saati bı çay bı bulaşık blki öyle zor glmez bilemedim ki
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Dini acidan bakarsak oglu yada kizi sorumlu mecbur yapmali ama esler yani gelinler veya damatlar  insani ve ahlaki olarak yapmali.. Ben misafir gibiyim o ayri :)) 
0 oy
(1,890 puan) tarafından

ben çok yardımcı olurum ama kayınvalidem de hamarattır yemek filan hep o yapar evin temizliğini filan yaptırmaz bana ben sofra toplama, çay servisi gibi işlere yardım ederim. bulaşıklar da tabi bende :D 

0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bnmki kendi yapıyor bn sueekli yardım ediyorum. O yemek yapıyorsa bn masa kaldır makineye köy ortalogi süpür filan. Bana geldiğinde de eğer ise gitmissem yemek yapar yok evdeysem bn yaparım yardımcı olur

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 228 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 705 göst.
8 Aralık 2021 Aile kategorisinde Meleksone (2,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 401 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 546 göst.