0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (35 puan) tarafından
Oğlum 1 ay sonra 2 yaşına girecek.ama hala girişken değil.elinden oyuncagını alıyor diğer çocuklar hiç seslenmiyor.onlara karşılık vermiyor yani korkuyor çocuklar dan.ama oynadıkları zamanda oynuyor.görümcemin oğlu ve onun eltisinin oğlu var bugun ordaydık benim oglandan 1 yaş büyükler.benim oğlanın elinden sürekli alıyor oyuncagını bağırıyor oğlumda korkuyor .bir ara benimki de ona vuruyor du şimdi o bağrınca buna korkuyor.tamam o da çocuk ama benim oğlanı sindiriyor böyle yaparak valla sinir oldum aldım oğlumu geldim.sizinkiler nasıl açık mı girişken mı nasıl oğlumu böyle açık aktif bir çocuk yapabilirim.kusura bakmayın insanın çocuğu söz konusu olunca çok değişik düşünüyormuş

7 Cevaplar

0 oy
(1,238 puan) tarafından
Benim kızı anlatmışsın 
(35 puan) tarafından
Ne olacak böyle ya üzülüyorum valla
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından
Benim oğlum da çok sosyal herkesle çok çabuk anlaşır konuşur.Çabukta karşılık veriyor ona biri zarar verirse veya elinden bir şey zorla alınırsa.

Sende bol bol konuş kuklalarla falan anlatmya çalış oyun oynayarak anlat.
(35 puan) tarafından
Yani elindeki oyuncagi vermemesi gerektigini falan yada onun da onların elinden alması gerektigini nasıl ögreticem
(56 puan) tarafından
Konuşmayı biliyorsa ve iyi bir dinleyici ise anlatırsan anlar.
Ben mesela birinin sana zarar vermesine izin verme diyorum anlıyor ve zarar verilince o da ya sözlü veya eli ile karşılık veriyor.ben hep konuşarak yaparım ve anlar.
(56 puan) tarafından
Birde çok oyun içerisinde ****** figürleri ve yaptığım kuklalar ile çok anlattım çünkü çevrem hiç düzgün değil öğretmem gerekti.
(35 puan) tarafından
Daha konuşamıyor da anlıyor belki bu yaptığım dogru değil ama sana vurunca sen de vur diye söylüyorum ama yapmıyor
0 oy
(686 puan) tarafından
Bizimki 16 ay oldu şuan için çok fazla girişken parkta gider milletin topunu alır  merak edior oyun oynamak istior ama nasıl davrancani bilmiorfaln bir taraftan hoşuma gidior diorum hani aklı dedikçe çocuklarla girişimci olcak oynar aktif olur bir taraftanda kiziorum diğer çocuklara dokununca kaciorlar bazıları bende bilemedim o çocukla alakalı cnm bizimki enerji dolu mesela koşar bazı çocukları görürüm çok sakinler 
(35 puan) tarafından
Sanırım cocugundan ama ben biraz daha kendini onlara karşı korusun istiyorum.
(686 puan) tarafından
Anladım cnm ama şuan anlayamazsın. Çünkü daha küçük biraz daha büyüdükçe anlayacaktır
0 oy
(203 puan) tarafından
Benim ki açık canım herkese el sallar öpücük atar çocuk gördümü girişir ben öyle değildim mesela çekingendim :) herkesin yapısı farklı oluyor
(35 puan) tarafından
Ya ben işte çocukken çok çekingenmişim hala da var biraz benim gibi olmasın açık olsun istiyorum
(203 puan) tarafından
Valla yapı meselesi galiba. Çocuklu kalabalık ortama çok sık canım öyle dene birde
0 oy
tarafından
Benim ki çok şımarık yaa :))çok simartyoz:))
(35 puan) tarafından
Bizde şımartırız ama çocuklardan çekiniyor
tarafından
Nieee  bnim ki çok sosyal aşırı hep de bide sürekli ewdeyz bebeğim olduğundan haftada iki defa çıkmasına ragmen
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Oğlum da elinden biseyini alsalar bakar kalır bana gösterir al diye.bence normal ya daha küçükler çünkü. Pasif diye adlandirmak da doğru olmaz
(35 puan) tarafından
Ama bunun yaşıtındakiler böyle değil
(15,235 puan) tarafından
Her çocuk farklı . Bilemiyorum bizimki pek çocuk da görmediği için arada sırada parkta görüyor ancak. O da yanlarına sokulmuyor. Bana normal geldi ama bilemiyorum
(35 puan) tarafından
Ben sürekli indiriyorum da ne bilim inşallah geçer
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Benim kızım da sakin canım ama yine de oyuncağını almaya çalışır. 
(35 puan) tarafından
Yok almaya çalışmıyor işte dönüyor geliyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 165 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde szr (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
0 oy
6 cevap 151 göst.
0 oy
14 cevap 742 göst.