0 oy
387 göst.
Diğer kategorisinde (159 puan) tarafından
Merhabalar arkadaşlar şu an evliyim fakat bundan önce çok fazla hayalim vardı çocuğum olduktan sonra ertelemek zorunda kaldım 

Şu an bankacılık ve sigortacılık ön lisans mezunu olacağım stajimla beraber  benim hedefim güçlü kendi ayaklari üzerinde duran güzel bir işi olan biri olmaktı 

Fakat şu an çalışamıyorum okula devam edemiyorum bebeğinden kaynaklı fakat biraz evde dil öğrenmeye çalışıyorum sizce neler yapabilirim bir mesleğim bari olsun en azından diyorum bu konuda aşırı hassasim sanki bunlar olmazsa hiç mutlu olamam gibi geliyor 

Ben kendimi bildim bileli bu hedeflerle güç buluyordum

23 Cevaplar

+2 oy
(17,865 puan) tarafından
Anne olmakta aşırı güçlü bişey :))) 
-Reklam-
+1 oy
(8,338 puan) tarafından
Burdan akıl veren cıkmaz sanırım :) 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Odaklan ve giriş yapmak istediklerine. Hiçbişey için geç değil 
0 oy
(13,920 puan) tarafından
Hiç geç değil. Yapmak istersen yaparsin. Yeterki sen iste. 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
sana ilham olucaksa. 33 um 34 olcam agustosta. yeni bir ulkede yeniden 3. bir dil ogreniorum. ve istedgm seviyeye geldigimde hayalini kurdugum alanda yani liderlik ve organizasyon da master yapacagim :)
(4,101 puan) tarafından
Nerde kız:)
(11,217 puan) tarafından
haha yukarda diom ya. neyse 18 agustos dogum gunum.o gunun serefine paylasirim belki. benide mersak edenler icin :)
(4,101 puan) tarafından
Ahajaj ben o profili ne yapim gerçeğini istyorm
(4,101 puan) tarafından
Ohoo ozamana kadar beklicekym
(11,217 puan) tarafından
oo ben sanki her merak ettigimi goruomda ha diyince selma : D
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Hayatta hiçbir şey için geç değildir ki 27 yaş asla geç bir yaş değil. Hedefinizi belirleyip o hedef için hangi vasıflara sahip olunması gerektiğini bilmeniz yeterli, devamında neler için emek vermeniz gerektiğini de belirlemiş olacaksınız böylece. 
0 oy
tarafından
Geç değil tabii ki. Evde dil öğrenmek çok zor ben 1 yıl eğitim almama rağmen şuan hiç bir şey hatırlamıyorum ama online olarak kurslara katılabilirsin dil için. Onun dışında açık öğretim imkanını değerlendirebilirsin. Üniversite okumak eskisi gibi değil kolaylaştı.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Sigortacılık güzel meslek ama tutulmak gerek. Bebek varmış yani şuan ne yapabilirsin o yüzden bilemedim.
0 oy
(13,256 puan) tarafından
29 yaşında atanıp 30 yaşında evlenen biri olarak diyorum hiç bir şey için geç değil 26 yaşında üniden mezun oldum sınıf arkadaşlarım hep küçüktü benden işe de girdim evlendimde çocuğumda oldu oğlum biraz büyüdükten sonra tekrar üni okumayı da düşünüyorum bence hiç bir şey için geç değil zaten şu an ki Türkiye şartlarında bir meslek sahibi olmanın yaş ortalaması 25 ile 30 arası oldu 
tarafından
Hatirliyomusun  acaba mat yapmışmiyim ve kactane yapmıştım?
(13,256 puan) tarafından
Hatırlıyorum canım 1 veya 2 tane idi benim Türkçe kısmı baya iyiydi aslında tm çıkışlıyım ama matta en basit bir iki soruyu seçip çözmüştüm
tarafından
Anladım canım bisey daha sorcam kusura bakma öyle soruyorum habire kaç senede çalıştın kpss ye ve dershaneye gitin  mi ? Ben felsefe mezunuym çalışma fırsatım olmadı hiç ücretli öğretmenlik ve özelde calstim çocuk oldu öyle bıraktım kpss düşünüyorum sonraki sene hiç iyi koti temelim  var ama umudum yok.
(13,256 puan) tarafından
Allah şimdiden kolaylık versin canım. Anlıyorum seni hiç sorun değil üçüncü girişimde atandım ilk yıl gidiyordum ama açıkçası devam edemedim okulun son senesinde hem okul hem dershane derken bir hastalık geçirdim iki üç ay hiç uğramadım mezuniyet vs derken yarım yamalak oldu sonrası sene evde çalıştım iyi bir temel oluşturdum mülakata sınırda kalmıştım üçüncü girişimde de beş ay gibi bir süre çalıştım önceki yılın temelinin üzerine o sene atandım çok şükür
tarafından
Hadi bakalım hayırlı olsun inşallah bende fırsat bulup bir duzenle  çalışırım tesekur ederim  :)
0 oy
tarafından
Hiç bisey için geç değil 
0 oy
(119,456 puan) tarafından
sen besleme cek basla gerisi gekir acik ogretime kayit ol
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Müge anlı yı izle. Kadın kaçıncı üniyi bitiriyor. He deki 50 yasına gelmiş kadın. Meslegi de var ama okuyor her alanda okuyor.. Kafan çalışıyorsa durma. Benim kafa çalışmıyor. Stresten bütün beyin hücrelerim ölmüş gibi. Çocuklara derslerinde yardımcı olamıyorum o denli yani. Ama eğitimin asla yaşı yok. 
0 oy
tarafından
Neden gec olsun? 27 ne ki daha, sanki 65 yasinda gibi konusmussun :) 

Tabi ki yapabilirsin, hicbirsey imkansiz degil, bazen sartlar zorlar ama ona da ayak uyduruyorsun bir sekilde.

Bak benim 2 cocugum var biri buyuk biri daha bebek 1 yasinda. Calisiyorum, ayni zamanda aciktan 2.universitemi bitiriyorum. Ek olak sirketimin verdigi ucretsiz sertifika programlari var surekli onlari tamamliyorum online egitimlere girerek.

He zor mu, inan asiri zorlaniyorum yoruluyorum. Ama isleyen demir isildar. Kendini salarsan yapmamak icin bin bahane bulursun. Herseye bir yol bulunur, yeter ki rotan olsun.
(11,217 puan) tarafından
egitimli donanimli ve ogrenmeye her zmn hevesli bur insan oldugunu yorumlarindan tahmin etmistim ;)
tarafından
tesekkur ederim :) kendi capimda yapmaya calisiyorum iste birseyler.
Cocuklarim benim herseyim, ama ileride onlar da kendi yollarina gidecekler. Butun hayati bir ev icinde gecmis kendine hicbirsey katamamis zaman ilerlerken yerinde saymis biri olmak istemem. Ne ben oyle olmak ne de oyle cocuklar yetistirmek isterim.
(11,217 puan) tarafından
tabi ki. anne ilerde oldukca cocuklarinida ileriye tasiyabilir ;)
tarafından
Kesinlikle...
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Neden geç olsun ki önceden ben de senin gibi dusunuyodum kafamda birsürü soru işareti vardı. Hep hayalim hukuk okumakti olmadı. Eşimin desteğiyle motivasyonuyla sınava hazırlanıyorum şimdi 26 yaşındayım. 

2 gün önce arkadaşımla eşi geldi bu ünv. Konusu açıldı çok geç kaldım sanki dedim. Adam bana demesin mi ben 33 yaşındayım bu sene sınava gircem hukuk okucam diye. Ki çok da güzel bi mesleği var su an. Onu görünce benim yaşım 26 ne ki. 

Sen ünv. Bitmeye az kalmış sadece kendini geliştireceksin neden geç olasın ki. Sonuçta bi çaba göstersen de 35 olacaksın mesela göstermeyip evde otursan da. Omrumuz varsa. En azından biseyler yapip hayalimize geç de olsa kavuşmak önemli. Yoldan geçen 30 lü yaşlarda birine sor mesela yarın hayalindeki mesleğe baslicaksin diye aa benim yaşım geç olmaz demez kosa kosa gider ordan pay hiç  :)  normalde böyle uzun yazmam hiç ama ben de senin gibiydim o yüzden kendine guven
0 oy
tarafından
Yoo hiç de geç değil. Dil öğrenmenin yaşı yok. Eğitimin de öyle. 27 yaşında geç kaldığını düşünme daha hayatın başındasın öyle bak olaya.
0 oy
(1,455 puan) tarafından

Hiç bişey için geç değil meslek için daha yolun başındasın bence :) inanıyorsan yaparsın hedefinden sapma. Bende maliye mezunuyum 3 yıl sınava hazırlandım atanamadım çünkü çok fazla torpil dönüyo bıraktım artık. Oğlum biraz daha büyüsün hedefim hukuk okumak

(1,455 puan) tarafından
27 yaşındayım bende . Aynı senin gibi düşünüyorum bişeyler yapmam gerekiyo gibi
(1,368 puan) tarafından
Bence çocuğunun büyümesini bekleme en azından derslere çalışmaya başla. Çünkü puanları çok yüksek sen kazanana kadar da Allahın izniyle büyümüş olur 2 kızım var benim de biri 7 aylık diğeri 3 buçuk yaşında. Bayadır çalışıyorum sınava. Ankarada yaşıyorum puanları çok yüksek o yüzden olana kadar devam  :)
(1,455 puan) tarafından
Biliyorum canım bende Ankaradayım :) şuan çok zor benim için
(1,368 puan) tarafından
Ayy bi gün aynı okulda oluruz inşallah   :)))
(1,455 puan) tarafından
İnşallahh canımm nasipte varsa çabamızla olur :))
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Şöyle diyim tatlım 40 yaşındayım ve kendime yeni hedefler belirledim 

Çocuğun var diye kendini geliştirmekten asla vazgeçme,evet annelik mükemmel ve çok yorucu bi süreç biz kadınların yapamayacağı şey yok 

Yeterki iste :kissing:

0 oy
(4,257 puan) tarafından
Canim gec degil de daha gercekci hedefler koysan mesela kendinez acik konusayim evden dil ogrenmek cok cok zor , ben 1 yil hazirlik okudum 4 yil dil agirlikli uni de egitim aldim , 1 sene yabancilarla calistim hala konusamiyorum, okudugum bolumde maalesef artik bu ulkede bi ise yaramiyo, hadi diyelim okudun mezun oldun bankaci mi olacaksin, emin ol bu ulkede ki en son yapilacak meslek o kadar pis bi sektor allah kimseyi dusurmesin, kpss girip memur ol derim ama baska bolum oku onu daha acik bolumler ,keske bankacilim okuyacagina cocuk gelisimi okusaydin 4 yila tamamlardin bi kac yila cok guzel atamalari olacak  

Ben 22 de mezun oldum, 23 te bi kamu bankasina atandim, tekrar aksamlari uni okudum 4 yil ayni zamanda kpss ye hazirlandim, geceleri derslere gittim, bankacilik cok zor ayrica sabah 5 te cikar aksam 9 da evde olurdum,bazden de derse gider 12 de eve gelir sabah 5 te geri kalkardim, 28 de atandim istedigim meslege suan maddi manevi rahatim bi kamu kurumunda mufettis oldum hedefim buydu :) ama evli ve cocuklu olsam asla yapamazdim
0 oy
(272 puan) tarafından
Bende cocuktan sonra meslek hayatimi tamamladim sizinle ayni fikirdeyim biz kadinlar istedikmi yapariz cünkü yapimizda var. Yabanci dil ögrenmek icin online egitim vardir büyük ihtimal bi arastirin derim. En dogrusu zaten bunun egitimini veren birinden ders almak. Allah yardimciniz olsun
0 oy
tarafından
Hayatta her zaman hiç birşey için geç değildir canım. Üniversite zamanımda sınıfım 35 yaşında abla vardı bitane onunda hedefleri vardı. Vizelere finallere hamile gelenler vardı hep. Sen istedikten sonra önünde hiç birşey engel değildir. Hedeflerini çocuğunla gerçekleştirirsin. İlk zamanlar zor gelebilir ama sonra sonra alışırsın canım. 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 218 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
0 oy
9 cevap 190 göst.
28 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 533 göst.
4 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Dertli01 (111 puan) tarafından soruldu