0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (87 puan) tarafından
Kızım 6 aylik oldu gebeyken endiselerim başlamıştı. Acaba Iyi bakabilecek miyim sağ saglim sağlıklı bir şekilde kucagima alabilecek miyim diye.. Allah 'ıma bin şükür rabbim bana da nasip etti. Ne gelirse razıydım ama bir yandan sağlığı için endişeliydim Bebegimin kafa ölçümü boyu ayına göre uyumlu ama elleri , yuzu hep küçücük geliyor hala yeni doğduğu hali sanki. Annem de geçen öyle dedi bu çocuğun elleri büyümüyor mu hiç dedi aklıma daha çok takmaya başladım bir hastalığı biseyi mi var diye.. Bu zamana kadar her ay çocuk doktoruna götürdüm  sürekli hasta oluyor diye. Doktorlar tuhaf bir durum olduğunda söyler miydiler acaba bu düşüncelerden çıkamıyorum  

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bir daha gittiginde mutlaka sor .

Neden surekli hasta oluyor kuzu ? Usutuyor mu ?yani neyi oluyor onu merak ettim.
(87 puan) tarafından
Kış bebeğiydi kasımda doğdu  belki ondandir üşüttük dedik  daha sonra sağlık ocağı otizm den şüphelendi gözleri de küçüktü. Çocuk doktoruna götürdüm o şüphelenmedi ama araştırmaya yollamıştı  gittiğimizde teste gerek yok çocuğun öyle bir durumu yok denildi belki de kromozom testini yaptiramadigimdan içimde şüphe kaldı. Tekrar götüreceğim inşallah
tarafından
Bizimki de kasimda dogdu kuzu bu arada ama ben soguga alistirdim ondan hic ateslenmedi , hastalanmadi muhtemelen.Gittiginde mutlaka sor kuzum❤️
(87 puan) tarafından
Bizimde aksine sıcağa alıştırdık poposu ısınmadan battaniyeyi  tepesine çekmeden uyuyamıyor. Soracağım mutlaka teşekkür ederim ❤
-Reklam-
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Hicbiseyi yok cocugun kafaya takma evham yapma bende senin gibiyim ama her ay goturuyormussun zaten ve dr görüyor ölçüm yapılıyor hemen söylerler 
(87 puan) tarafından
Tam böyle genetiktir diyorum hop çevremdeki insanlar başka bir şey çıkartıyorlar yok şöyle mi çocuğun böyle mi herkese kapatabilsem kulağımı sanırım kendimle de bu savaşı yeneceğim
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Çok vesvese yapıyorsunuz. Muhtemelen hasta olduğunu düşündüğünüz an hemen hastaneye götürüyorsunuz. Siz vesveseye ehemmiyet verirseniz peşinizi bırakmaz.

Ama Rabbime bırakın emanetin sahibide o.

Hayır söyleyin hayır olsun.

Yavrunuzda bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. 
(87 puan) tarafından
Galiba haklisiniz sosyal medyadan çevreden hasta bebek görünce bilinç altımda kalıyor ve hemen kuruyorum biseyler
(1,928 puan) tarafından
Benzer durumları yaşadım. Emaneti sahibine teslim et rahat et. Tabi ki koru kolla gözet ama vesvese yapma. Hırpalama kendini.
(87 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum yüreğime su serptiniz ❤
(1,928 puan) tarafından
Rabbim evladınızı Salihalardan eylesin inşallah.
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Doktor söylerdi cnm. Yine bir gittiğinde bahset için rahat etsin
(87 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum❤
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Kaygı durum bozukluğu olabilir mi sizde? Çocukların gelişimleri farklı farklıdır. Benimkiler hep kafa ölçüleri ve el ayak ölçüleri kendi aylarına göre büyük. Hele ufağı doğdu çoraplar 2  hafta sonra olmadı, ama bi sorun olarak düşünmedim hiç. Olsa zaten doktorlar der, ama siz yine de içiniz rahat etsin diye sorun. Eli ayağı miniktir belki yapı olarak. İçinizi ferah tutun, bol bol dua edin, Rabbim e emanetler (ve sakın internetten bişeyler araştırıp moral bozmayın) 
(87 puan) tarafından
Sanırım olabilir gebeliğim çok zorlu bir süreçti şuan da da ağır bir dönemdeydim. Tam genetik diyorum ama çevrenin bir lafiyla  gene biseyler kuruyorum kafamda. Teşekkür ederim ❤
(1,736 puan) tarafından
Çevre hiç susmaz:)
0 oy
(494 puan) tarafından
Canım hiç oyle düşünme aklına getirme her bebek iri tombul yada uzun olacak DİE bisey yok benm ilk oğlum doğduğundan beri çok iridir kafası vücudu falan onu bu çocuk şişman diye soyleye söyleye yediler beni  sonra kızım oldu bu kıza bakamiyosun çok zayıf sürekli hasta dediler ömrümü yediler şimdi oğlum 9 kızım 7 yaşında çok şükür sağlıklilar oğlum kilolu sadece 4 ay öncede doğum yaptım yine başladılar bu çocuk küçücük ufak gelişmiyor kansızlık mi var acaba kafası yassı bilmem ne bilmem ne insanlar sürekli seni tedirgin ediyorlar doktora soruyorum gayet iyi diyo takma insanları sen 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 879 göst.
14 Ekim 2022 Aile kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hatice4242 (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 109 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 71 göst.