0 oy
388 göst.
Aile kategorisinde (66 puan) tarafından
Kizlar annem 24 senelik evli bu surec cok kotu gecti babam sorumsuz calismaz umursamaz annem cok ezildi babamin akrabalari tarafindan hep hastayim hastayim bi hastaligi da yok calismamak icin bahane annemde dayanamaz oldu artik evimiz yok 70 bin liralik araba var sadece bide koyde 400 metre tarla babam inat ediyor arabayi da satmam tarlayi da satmam evden de cikmam diyor mahallede 150 bin liralik satlik ev varmis 5 oda buyuk balkonlu dolabli falan durdugumuz ev cok kotu 3 oda kucuk annemin 50 gram bilezigi 15 gramda kupesi yuzugu bilekligi falan var 20 bin lira dayim verecek 20 ceyrekte teyzem verecek bende diyorum anneme zaten eline bakan kalmadi kardesim abim calisiyor annemden para istemezler bi ben kaliyorum calismayan annemde calisiyor cocugun nafakasi zaten cocuga yetiyor cocuk buyudugunde bnde calisirim diyorum babamin maddi manevi bi destegi yok eve ancak zarari var anneme evi alak git dilekceni ver bosan ne dunyalik ne ahiretlik ne zamn guldurdu seni ne zman ne derdin var sıkıntın var diye sordu dedim zaten evden cikmaya da gonlu yok sizce nasil olur bnim annem babamdan 1 kurus yine almaz tam tersi verir akil verin 

5 Cevaplar

0 oy
(13,923 puan) tarafından
Evi alip boşanirsa evin yarisini kocasina vermek zorunda kalir. Boşanip öyle alsin. 
(66 puan) tarafından
Tapusu zaten dayimin uzerine olur
(7,791 puan) tarafından
Bildiğim kadariyla mal kacirma vs gibi kanitlayanilir once bosansin bence de
(13,923 puan) tarafından
Dayina yüzde yüz güvebiyor mu. Yani yarın bir gün ev benim demesin.
(66 puan) tarafından
dayim guvenilir oyle terse gittikten sonra dayim dedemin tarlasina ev yaptirdi dedem oldugunde anneme de miras kalir ama dayim asla yanlis yapmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Annen evi alacaksa kendi üstüne almasın yoksa boşanma esnasında baban hak talep eder 
(66 puan) tarafından
Tapu dayimin uzerine olacak biz sosyal yardimlasmadan yardim aliyoz
tarafından
En mantıklısı bu yoksa öbür türlü baban hak talep eder yazık olur
(66 puan) tarafından
Evett
0 oy
(119,461 puan) tarafından
bosanip alsin yada senin ustune falan
(66 puan) tarafından
Tapu dayimin ustune olacak biz sosyal yardim aliyoz
(119,461 puan) tarafından
dayina guveniyonuzmu ilerde sorun olmasin
(66 puan) tarafından
Guvenilir dayim
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Önce bosnasin oyle alsin evi bence de 
(66 puan) tarafından
Tapu dayimin ustune olacak
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Yani yazıklar olsun sen de evlatsin baban o senin nasıl böyle düşünürsün bırak annen karar versin bosamaya yazık ya ev hanımları da çalışmıyor ne yani kocaları bosadin mi zaten beş kuruş yardımı olmadı diye yani hiç mi emeği yok sizin üstünüzde yazik
(66 puan) tarafından
Yok tabi 1 gun calismayan adam ne emegi olacak hizmetci gib kullaniyor annemi de beni de bize hakaret etmesinden biktik artik
(1,856 puan) tarafından
Hep mi böyleydi siz büyürken de mi bebekken
(66 puan) tarafından
Ya hic calismayan ilgisiz sorumsuz adamin cocuklarin ustunde ne emegi olur biz kucukken annem calisamazdi oya yapardi satardi bize oyle bakardi annemin ailesi yardim ederdi dayilarim teyzelerim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 300 göst.
13 Kasım 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 227 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Eda-HiraNur (405 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 218 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Mutlulugum6 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.
10 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eda1404 (171 puan) tarafından soruldu

381,026 soru

11,407,109 cevap

34,943 kullanıcı

...