0 oy
364 göst.
Aile kategorisinde (103 puan) tarafından

Kizlar pazartesi doğumum var şöyle guzell spinal sezeryan hikayelerinix var ise dinlemek isterimmm :)) sonda takılmasi acılı mi ne zaman his geri geldi bacaklarınıza süreç nasıldı ? Benim eşim de benimle doğumhanede olacak inşallah bir aksilik olmaz ise üst kısımda durup elimi.tutacak doktorum önerdi bizde kabul ettik çok heyecanlıyım.guzel güzel hikayelrr duymaya öneriler almaya cooook ihtiyacım var :) ❤️

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sonda acisizama spinal olmadim hatta dusunmedim oglumda heycanli bi insanim bayiltmasanizheycandan bayilirim dedimbayilttilar ama bu minnosun dogumunda dusunuyorum bakalim hayirlisi insallah sanada hayirli dogumlar kusum ☺️❤️
tarafından
He kiz oymus tam sonda takarken sordular dedimben prenses falan degilim istemiyom ahahhahah
tarafından
Ahahah sen prenseslerin şahısin deliii
tarafından
İltifatin icin tesekkur ediyrum cokcok opuyom seni ask kadın❤️❤️❤️❤️
tarafından
Bende seni ballll♥️♥️
tarafından
Mihri kesinlikle spinal olmalısın o anlara şahit olmak çok güzel ❤
-Reklam-
0 oy
(282 puan) tarafından
Hiç olumlu değil anlatmıyım ama herkes bir değil spinal olupta çok güzel geçenler var Allah kolay doğumlar nasip etsin sağsalim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(165 puan) tarafından
Beni öldürseler di ben spinal  olmazdım ama üsütugum için mecbur  oldum ağladı. Hastaneyi ayağa kaldırdım ben spinal olmam die ama  beni bir amelyethaneye aldılar işte belime iğne yaptılar zere acımadı başımda doktor falan vardı sonrasında uyuştuktan sonra takmalarinj istedim baktı. 25 dakika içinde hop ameliyatın oldu bebeğimi ilk ağlamasını doydum dünyalar benim oldu çok güzel bir histir  ben hem genel hemde spinal  olan birim şimdi herkese tavsiye ediyorum spinal  şahane bir şey 
0 oy
(2,303 puan) tarafından

Bnm bnn bnn bak şimdi bnm İlkin normaldi bnm minnak gelmedi tabi mecbur sezaryan neyse işte sezaryan a aldılar önce sonda taktılar hic acımadı 4 5 saniye li bişy sonra belime iğne yaptılar ayy Bn ağrı cekyr dum normal doğum ağrısı iğne yaptılar işte o ağrı Bi kesildi dünyalar bnm oldu sankim sonra belden art tarafımı hissedemedim böle ıp ılık bşy indi sanki neyse ameliyat oldm bebek doğdu sonra yine hissedemedim bişy 1 gün sonra hisssetim  Bn annem ayağıma corap giydryr hic hissetmym hala o an gözümün önünde valla :D

0 oy
tarafından
Valla benim dogum cok kötü gecti hic güzel anım olmadi 24 saat boyunca sanci cektim baktilar acilma yok direk sezeryan :(
tarafından
Benim sirtima 3 tane igne vurdular halen dokunsam agriyor :(
(2,303 puan) tarafından
Kız Bnm hafif yandı acıdı gecti
(1,618 puan) tarafından
Benimki ameliyat boyunca sürdü normaldir dediler ama o kadar yanma normal değildi bence
Çünkü ameliyattan çıkana kadar karnım ağrıyor demiştim
tarafından
Benimde öyle berbat geçti dogumum
(1,655 puan) tarafından
Bende de catim dardı yine de normale zorladılar. Bebek normal doğumu kaldırmıyor denilip acil sezeryana alindim. 3 kere belimden iğne yaptılar uyuşması. Tumden uyuttular ama uyandığımda hicbisey olmamış gibiydi çok şükür çok iyiydi.
0 oy
(380 puan) tarafından
Benim güzel gectı spınalden korkuyordum ama korktugum gıbı olmadı benım sadece sonda takılırken cok canım acıdı aglamısım oda gıcıkkadın hunharca yapmıstı.onun dusında cok güzel gectı korkma canım hıc.

sana bı tavsıye bol bol yuru uzun sure yatma sonra zorlanırsın ben 3 gün boyunca hep yururum ara ara dınlemdım 5. Gun doktorumn ıznı ıle 4 saatlik yolculuk yaptım anneme. Gıtmıstım 

Gozumu korkuttukları gıbı gecmedı dogum surecım
0 oy
(2,500 puan) tarafından
Spiral anestezi o kadar rahat geçti ki çok şükür şimdi ikinciye hamileyim onda da spinal anestezi olucam sonda uyuştuktan sonra taktılar hiç hissetmedim zaten en fazla 1 saat duruyorsun ameliyathane de hafif baskı hissedebilirsin karnın da çok normal o belden yaptıkları iğne de hiç acıtmıyor bu arada 3 4 saatte anca kendine geliyorsun çok rahattı benim maşallah
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Sontayı hiç hissetmedim iki seferde  uyusmasida saliseler içinde oldu bende çok isterdim eşim yanımda olsun ama eşim ben seni öyle görmeye dayanmam dedi gelmiyor malesef
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Benim ikiside spinal oldu ilk cok iyiydi rahat rahat dogurdum geldim. Sonda ciktiktan sonra tahris olmus fitil verdiler bol su ictim gecti bacaklarim 3 saat sonra geldi. 2. Cisi felaketti  anlatmiyim
0 oy
(1,233 puan) tarafından
3 dogumum spinal canım sonda acılı bişey deil korkutma kndini panik olmasan hiç bi sıkıntın olmaz bnm spinal sezeryanlarım şukur başarılı cok rahat geçti rabbim sağlıkla gelmesini nasip etsin bebişin
0 oy
(930 puan) tarafından
Spinal olmadım ama doğmum klasik oldu muayeneye diye gittim doğum yaptım

Sonda benim için çok kötüydu sırf onun için bir daha doğum yapmam herkes acımadı diyor Ama bende kötüydu her bünye farklı tabi 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Geldim geldim ahahahaha 

Canım ben olduysam herkes olur kontrol için hastaneye gittim nst de sancım çıktı acil sezeryana alındım ne oldu anlamadim doktor hemen karrar ver dedi eve gidicem dedim korkudan eğer gdiersen imza atıp öyle gidebilirsin bebge bişey olursa sorumluluk almayız dediler korktum tamam deddim neyse hemen ameliyathaneye çıktım eşim eve esyalrimi almaya gitti sonra üstümü değiştiler hemen  sonda takicaklar ben korkuyorum hemşireler beni ikna etmeye çalışıyor ya benim hep bi korkum var zaten  hiç Altan bile muayene olamdim neyse bı sekilde taktılar içeri geçtim belimden iğneyi yaptılar hiç hissetmiyosun bile küçük bişey yani sorna bacaklarim uyuştu uzattılar beni doktorum geldi sohbet muhabbet başımda bı hemşire sürekli benle konusuyo sürekli kendi kendimi sakinlestiridm okudum  bı baktım sooyle bı sallandım ne oluyo dedim bebk çıkıyo dedi sonra bı aglaama sesi yavrum gelmişti doktor yanağıma koydu simsicakti mis gibi kokuyordu istemsizce ağladım doktor agalama bak anne oldun dedi sonra kapatma işlemi oldu ve odaya çıktım bı hemşire geldi yürüttü beni tek tavsiyem bol bol yuruu tek çare yürümek yatrsan perişan olursun yürüdükçe açıldığını his ediceksin zaten Cook uzun oldu biliyorum ama ben bile yapabildiyesem herkes yapar herhalde rabbim sanada sağlıkla kucağına almayı nasip etsin İnşaAllah ❣️
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Valla herşey planlandığı gibi ilerledi sorunsuz mis gibi ♥️ sonta uyanıkken takıldı acı ağrı falan olmadı ama tabi hissediyorsun birşeyler olduğunu. Tek sevimsiz yanı ameliyat sonrasında olan baş ağrısı. Ona da serum takıldı
0 oy
(108 puan) tarafından
Ben anlatayim biraz uzun olucak ama 4 subat cumaya sezeryan gunu vermişlerdi bana :) 2 subatta klasik esimi yolcu ettim sonrasında yatayim dedim ve yattim karnim oyle bir agridi ki sonra afedersiniz gaz cikardim rahatladim 2 3 kere tekrarladi yine ayni sekilde yaptim ve gecti sonra lavoboya girdim ellerimi yikamaya istemsizce bi akinti gelmeye basladi ama ikinma zorlama vs yok biraz daha uzandim baktim hayla devam ediyor ama azar azar geliyor sozde o gunun aksami agdaya gidicektim :) esimi aradim dedim boyle boyle benden cok akinti geliyo bi hastaneye gidelim esim sordu doguma alirlarmi diye bende yok dedim 2 gun sonra dogumum  nstye sokarlar sadece gönderirler dedim ama cocugun cantasini alalim dedim oda tamam dedi bir canta birde valiz hazirlamistim valizi evde bıraktım cikmadqn once lavoboda hemen bacagima ve afedersniz bikini bölgemi jiletle ustunkoru aldim oylesine alttan muayene fln yaparlar diye neyse hastaneye gittik anneminde isyeri oraya yakindi onada soyledim oda geldi sonrasinda hastaneye vardik nst ye soktular alttan muayene felan ama hic sanci cikmadi sonra doktor beni ultrasona soktu ve bana acil seni sezeryana almammiz gerek dedi bende cumaydi hani dedim suyun gelmis mecburuz dedi ama afedersiniz g.tum tutuştu benim ben agliyorum bir yandan yanimda hiçbirşeyim yok komple anestazi olucak diye rahatttim sonra bana dedilerki spinal yapicaz mecburuz aha dedim b.ku yedik igne gordugum yerde bayilirim bu arada :) sonrasinda beni odaya aldilar esim apar topar gitti valizi almaya annemle ben kaldik beni soydular ama nasıl utaniyorum bacaklarimin yarisi killi bikini bolgeyi zaten göbekten göremiyordum oda azda olsa kılliydi ay ben bukadar rezil oldugumu hatirlamam yatırdılar beni ilk once damar yolu acildi sonrasında sonda taktılar en cok korktugum seylerden biride oydu taktilar hicbirsey hisetmedim :) ameliyathaneye goturduler son kez kapidan annemle helallestim iceriye girdim herkez lay lay lom havasinda bende agliyorum esim yoktu cunku babam memleketteydi senede bir görüşüyoruz zaten ama illaki gozler aradi sonrasinda bana egil dediler egildim igneyi yaptilar anestazi uzmani yanimdaki hemsireyle konusurken tak igneti yapti bittimi dedim he yat bitti dedi sonrasinda ayaklarımdan belime kadar bi uyusma oldu :) neyse doktor geldi konusturuyorlar beni baya bi sure gecti doktor bey nezaman karnimi kesiceksiniz dedim oda cocugu cikardik dikislerini yapıyoruz dedi:) ay sonra kuzumu yanima getirdiler ya boyle bisey yokk mis kokuluydu birtanem yanagima degdirince kuzumu agladi o agladi bende agladim sanki yeniden dogdum apat topar götürdüler onu bende heycanlaniyorum biran once bitsinki cikayim diye sonrasinda dikisim bitti annemlere demistimki ameliyathaneden cikarksn beni kapida bekleyin bi ciktimki ordan kapida kimse yok odaya gittim teyzem kapidaydi bende teyzeme yavrumu gordunmu nasil guzel demi teyze simdi odada kuzum onu gorucem dedim birden aglamaya basladi odaya girdimiki besik boş megersem cocugumun boynuna kordon dolanmis ondan dolayi kuveze aldilar cok agladim simdi 4 aylik sutum yok denecek kadar az herneyse odaya getirdiler beni yatirdilar karnima torba koydular karnim uyusuktu hicbirsey hissetmiyordum sonra hemsire geldi karnima bastirdi pis kan cikti yine hicbirsey hissetmedim zaten uyuşuktu 4 saat sonunda yavas yavas ayaklandim pekde zorlanmadim acikcasi hastanede 1 gece kaldim surekli tutunarak yurudum gaz+buyuk ve kucuk tuvaletimi yapmami beklediler büyük tuvaletimi yapamadim lavman yaptilar sonrasinda eve gonderdiler yavas yavas ayaklandim tam anlamiuca  3 gunun sonunda kendi isimi kendim görebiliyordum saglikla kucagina al InsALLAH ALLAHIM ömrünü uzun eylesin ❤
0 oy
tarafından
Canım çarşamba sabah bende sezaryen olacağım bu  ikinci olacak ama karışık duygular içindeyim bende okuyayım korkuyorum çünkü ister istemez 
tarafından
Yani saatler sonra çok çok az bi zaman kaldı uyku uyuamıyorum kaç gündür
0 oy
tarafından

3. Doğumum spinal sezaryendı inanılmaz derecede memnundum canım kesinlikle tavsiye ederim hikayeme gelecek olursak ilk iki dogumum genel anestezi ile oldu 3.yü de genel anestezi ile dogurmak istedim ama benim erken doğum oldu 34. Haftada bebeğimde tasikardi sebebiyle acil sezaryena alındım ameliyathane de genel anestezi istedim ama kabul etmediler zira bebeğimin etkileneceğini söylediler çok korkuyorum o belden vurulan iğneden ama hiç korkuldugu gibi değildi canım inan kan alırken yaptıkları iğneden daha hafif bir his vardı sonra belden aşağısı uyusunca işleme başladılar :D beni de asistanlar hemşireler lafa tuttu:))) çok güzel bir doğumum oldu hatta benim bebiş cinsiyetini göstermemişti doğumda öğrendik:)) tabi beklenmedik doğum olduğu için ve bebeğim kuvöze gireceği için moralim bozuktu ama benimle o kadar güzel ilgilendiler ki hatta asistanlardan biri benim ve bebeğimin resmini çekip eşime gönderdi:)) normalde böyle bir şey yapmıyoruz ama sen özelsin demişti bebeğimi hemen yoğun bakım ünitesine götürdüler beni de yarım saat falan sonra odaya çıkardılar çok ilgilendiler Allah hepsinden razı olsun bu arada devlet hastanesinde doğum yaptım canım  sen de inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini ❤

0 oy
(2,836 puan) tarafından
Öncelikle Allahima çok şükürler olsun ki bana ikinci kez Anne olma şansı verdi,Allahim kimsenin kucağını boş bırakmasın herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah... Burda çok okudum çok araştırdım spinal doğuma o sekilde ve doktorumun verdiği güvenle spinal sezaryen tercih ettim ki iyi ki etmişim,tek korkum doğum sonrası oluşabilecek baş  ağrısı boyun bel ağrısı korkusuydu doğumdan sonra o ağrılarla tek düşündüğüm bebeğime bu ağrılarla bakamayacak olmaktı, ama şükür ki hiç bir agrım dahi olmadı,burdan tavsiye üzerine kahve tükettim bende ve su. Ilk doğumum genel olmuştu ve ayılmak kendime gelmem çok uzun sürdü ama bu şekilde olan ise sanki doğum bile yapmamis gibi olmaktı benim için Doğuma girmeden önce takılan sondayı beni uyuşturduktan sonra takilmasini istedim ve ameliyathaneye indik orda bana herşey anlatıldı genelde gebelerin tek korktuğu şey bebeği alırken mideye bastırılması olduğunu söylediler ama  onu bile hissetmeyecegim soylendi istersen o sırada biraz uyutalim  dediler  ve kabul ettim,belimden iğnem yapıldı normal kalçaya yapılan iğne hissi yaşadım o kadar sonrasıda bacaklarda sıcaklık hissi ve uyuşma işlemlere başladılar inanın hiç bir acı olmuyor hissediyorsun ama acı yok sonda takıldı karnıma ilaç sürüldü üzerim örtüldü işlem başladı sonra beni uyutmuslar gece uykusu gibi dediler zaten bebeğim çıkınca hemen uyandirdilar bebeğimi gördüm sanki hiç uyumamış gibiydim hemen kendime geldim işlem devam ediyordu hissettiğim tek şey sanki bebeğim hala karnımda şiddetli tekmeler atıyor gibiydi ama tabi yine acı yoktu,çok ilginçti benim için ilk doğumumda ki o sersemlik zor ayılma bunların hiçbiri yoktu odama çıktım bebeğim geldi hemen emzirdim uyuşukluk geçince yürütmek için odama geldiler sadece beni ayağa kaldırmaları için destek aldım o sırada sadce nefesim kesik kesik oldu kesildi, sonra destek bile almadan tek başına yürüdüm çok şükür,tabiki herkesin acı eşiği bünyesi farklıdır geneldense spinal sezaryeni kesinlikle tavsiye ediyorum toparlanmak çok  kolay oluyor yine diyorum tabiki herkesin bünyesi bir olmuyor,birde ayağa kalktıktan sonra mide ağrısı gibi yada insan ciğerlerini üşütür ya O ağrı vardı bi yarım saat sürdü oda bebeği alırken mideye uygulanan baskidan dolayıymış ve birde bu doğumumda tek yaşadığım sıkıntı gaz sorunu oldu tek agrım bu oluyor ara sıra,dikis agrım bile yok Allahima şükürler olsun,yarın bir haftamiz oluyor 13 yıl sonra tekrar anne oldum bambaşka birşeymiş bu kadar yıl sonra başka tatmış onu anladim ❤ 

Gebelik bölümünde paylaşmıştım daha önce  de:)
0 oy
(2,089 puan) tarafından

Bende yazayım eksik kalmayalim bence bizim hikayemizde guzel..

Şimdi normal rutin gebelik  kontrollrimde plesanta previa bebeğin eşinin assagida olduğunu söylemişti doktorum yukarı cikabilir çıkmazsa ben yapamam teşekküllü bi hastanede doğurman lazim dedi 32.haftada gittiğimde yukarı cikmamisti ve artık başka doktor yolu görülmüştü bana derken gittiğim bı doktor bebeğimin kafasinin küçük oldugunu down ve mikrosefali olabileceğini söyledi bana tabi dunyam başıma yikildi son bı ayda bunları duymak neyse bikac doktora daha gittim ben neyse en sonunda artık birine inanmak zorundaydım o saatten sonra yapabileceğim bişey yoktu 38de alalım dediler
Doğuma girdim girmeden önce bebek hemsiresi sormak istediğin bişey varmı demisti bende bebeğimle ilgili söyledikleri seyleri ona söylemiştim down vs olabilir diye. Neyse doğuma girdim hiç sonta vs hissetmedim zaten yanında sakinleştiren birileri oluyor icimden hep dua ettim sonra bebeğim doğmuş bebek hemsiresinin bana ok işareti sıkıntı yok saglikli demesini hatırlıyorum sonrada yanıma verdiler zaten Cook uzun oldu ama son bı ay kala zehir olan gebeliğim mükemmel sonuçlanmıştı benim için sağlıklı minik erkeğim geldi şükür
Sizde korkmayın olup bitiyor benim hastane ve doktor herkes çok iyiydi ben çok memnun kalmıştım   
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Canım benim postladımda doğum hikayem var uzun uzun yazdım vaktin varsa oku :) 
0 oy
(748 puan) tarafından

Öncelikle sezeryan da en az nornal doğum kadar zor bir süreç ama l doktorun tecrübeli anestezi doktoru bilinçli ve tecrübeli ortam gergin dgl guler yüzlü ise efsane bir masal seni bekliyor olacak. Sana ilk lavman yapacaklar sonra bir sürü kan alacaklar sonra Belden vurulan iğne kan alırken iğne giriş yerinin girişi gibi acısı oluyor sonrasında vücudun soğumaya ve hissislesmeye başlıyorsun kesip biçilen dokunulan herşeyi hissediyorsun ama gram ağrı yok. Soonda bana anestezi sonrsi takıldı hiç hissetmedim zamanla anestezinin etkisi geçince o kısımda yanma oldu ama uzun sürmedi anestezi doktorum  doğum doktorum ve o muhteşem ekibi müzik esiginde güzel bir doğum oldu yaklaşık 45 dk sürdü doğum sonrası ilk kalkis biraz zor. Spinal de baş ağrısı bel ağrısı olur dediler bende ikisi de olmadı. Bol bol sıvı tüket o esna da ki gazını rahat çıkarasın. Benmde elimden tutan ablamdı çok güzel bir doğumdu her yönden bilgilendirildim.  Güzel keyifli rahat bit doğum dilerim çiçeğim <3

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 350 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Melek annesi ❤️ (712 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 208 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde polatzulal35 (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 182 göst.
26 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
+1 oy
46 cevap 860 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Seyhan (2,769 puan) tarafından soruldu

377,780 soru

11,307,091 cevap

34,736 kullanıcı

...