+1 oy
856 göst.
Diğer kategorisinde (2,769 puan) tarafından
Hayırlı geceler Hanımlar. Ben vajinusmus hastasiyim tedaviyle yendim ama hamile kaldığımdan beri tekrarladı vajinusmus. Alttan muayene olamıyorum ve 33 haftalik hamileyim tercih üzerine sezeryan doğum yapıcağım. Ama eşimin ailesi bilmiyor vajinusmus olduğumu. Eltim bugün kendi doğumundan bahsetti 3 defa sezeryan olmuş. Okadar kötü şeyler anlattiki artık nasıl doğum yapicam diye düşünüyorum. Psikoloji olarak mahvetti beni. Sezeryan doğum ve sondadan bahsetti. Nasıl bu sezeryan doğum korkumu yenerim. Artık herşeyden korkar oldum 

46 Cevaplar

+1 oy
(3,448 puan) tarafından
Genel anestezi ile ol sen bayıldıktan sonra takıyorlar sondayı, çıkarırken uyaniksin sadece 
(4,889 puan) tarafından
Ben ise tırsağm dayanıklı değilim bak ama bulunduğum hastane doktor hemşireler o kadar iyi sakinlerdi ki. Muhtemelen onunda etkisi var. Ilk doğum olunca insan pek bişeyde bilmiyor o yüzden daha sakin geçiyor. Ben doğum sonrası çektim
(930 puan) tarafından
İlk doğmum hemsirelerim doktorum o kadar ilgiliydi ki ama  belki benim bünye kaldıramadı çok ağrımda olmusdu doğumdan sonra
(4,889 puan) tarafından
Doğrudur canım Rabbim şimdi sağlık versin sana ve  yavrularına
(930 puan) tarafından
Amin inşallah canım cümlemize
(7,791 puan) tarafından
Sena ben özelde oldum anestezidennonce takrilar bide yalanci sancilar bastirdi bide hemrn alcaklardi doktorun ameliyati uzamis 2-3 saat oyke bekledim öldüm resmen. O kötü oluyo
-Reklam-
+1 oy
(348 puan) tarafından
Korkma valla hiç abartıldığı gibi değil ya sondadan falan hiç haberim olmadı
tarafından
Aynn benimde olmamıştı hiç acı veremiyor eltisi korkutmak için demiştir bnce
(348 puan) tarafından
Kesinlikle bide her insanin acı anlayisi aynı değil
0 oy
tarafından
O eltin tam bir düşman ondan uzak durr. Sezeryan doğum yaptım rahattım valla tamam herkesin farkli olur ama hic kötü değildim. Ayağa kaldirinca hic yatmadım hep gezdim öyle toparlandım. Sonda hiç acitmiyor canim. Durumunu anlat belki uyuşturdukdan sonra takarlar
(2,769 puan) tarafından
InsaAllah hissetmem fazla
tarafından
hissetmezsin canım bak cok güzel yorumlar yapmış bir yorumda gördüm sezeryanda sonra alttan bakmıyorlar iyice abartmış ve ayrıca eve göbeğe küçük torba koyuyor inan cok güzel kirli kanın akmasını sağlıyor ve sıcacık torba
(2,769 puan) tarafından
Torbadan korkmuyorum sonradan ellerini koyarlar diye korkuyorum
tarafından
Koymuyorlar canım seni baya korkutmuş ama korkma
(2,769 puan) tarafından
Hiç sormayın. Baya anlattı
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ne gibi kötü canım bende sezeryan oldum hiç kötü bir anım yok hersey kişiden kişiye değişir kimi çok ağrı çekiyor kimi hiç ben hiç ağrı cekmeyenlerden ne ağrı ne sızım oldu hiç bisi anlamadım hatta eve geldim temizlik yaptım beni zorla yatırdılar 15 günlük tüm ev taşıdım canım sezeryanda sonda hariç vajina ile işleri yok canım kafana takma bunu 
(4,061 puan) tarafından
Kasma sen kendini rahatla hamilesin başına iş alicaksin tehlike senin en ufak bir strese girmen sakın ol korkulacak hiç birsey yok
(9,626 puan) tarafından
Şu eltinin saçmaladığı şeylerin hiç birini bana yapmadılar ellerini içime kadar sokmadılar bana torba koymadilar sadece odaya geldikten sonra hemşireler bastırdı oda anlık bise zaten ama bizim için yapiyolar o pis kanın ordan çıkması için yapılan bise,torba konulsa bile oda kötü bise değil sen eltine bakma saçmalamış o,ben 4 buçuk ay önce 2. Sezryanimi oldum ve yemin ederim evdeki ikinci günümden sonra iki bebeğimle de kendim ilgilendim yemeğimi yaptım ortaligimi toparladım ve ilk çocuğum o zaman daha 15 buçuk aylikti ve onunda bana bakıma ilgiye ihtiyacı vardı yani kendi işini kendi yapicak yaşta değildi herseyiyle ben ilgilendiğim için hemen toparlanmam gerekiyodu,sende hem hastane de hem evde ne kadar çok yürürsen o kadar çabuk ayaklanirsin sürekli yatarsan 1 hafta kendine gelemezsin,inan ben eve geldikten sonra bi uyumadan uyumaya yatağa girerdim onun dışında ya odada otururdum yada odaları turlardim elhamdülillah öyle toparlandim
(2,769 puan) tarafından
MasaAllah. Rabbim bizede kolay doğum nasip etsin inşaAllah. Işte bazen abartıyorlar
(9,626 puan) tarafından
Amin Rabbim bi avazda kurtarır insallah canim benim..ya tabiki bünyeye göre kolay atlatamayan var ama dogum yapicak olan kişiye bu şekilde anlatılmaz korku verilmez,kötü bise yaşamış bile olsa belki benim bünyemle alakalıdır insallah sen rahat geçirirsin demesi lazım ama maşallah iyi korkutmuş
(2,769 puan) tarafından
Aynen öyle evine aylarca gitmedim her seferinde doğumdan bahsediyor diye keşke bugünde gitmeseydim
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Sonda acıtıyor diyenler yalan bence ne takarken hissettim ne de cikarirken. Uyusturunca taktılar uyusuklugum geçerken çıkardılar hiç hissetmedim bile
tarafından
Ben devlette oldum sonda hiç acıtan bir şey değil
(1,137 puan) tarafından
İlki özelde oldu ikincisi devlette ikisi de çok yaktı canımı
tarafından
Sizin hassasiyetiniz var demek ki ben hiç hissetmedim ne takılırken ne çıkartılırken
(1,137 puan) tarafından
Belki de olabilir
(7,791 puan) tarafından
Beni uyusturmadan taktilar bide sonda varken yalancı sancı bastırdı cok beterdi ya. Sonda da acıtıyor ama hassalikla alakasi yok sizi uyusturmuslar bu acidi diyenler hep uyusmadan takilan tayfa. Ki ozelde yaptim dogumu 2-3 saat cektim bunu da.
Ama uyusturulup takilirsa ki rica edip durumu belirtirse yaparlar bence sorun olacagini sanmam :)
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Ayni seyi ben de yaşadım. Ameliyat öncesi sonda takmak istediler. Takamadilar. Musade edemedm.kasildm. ameliyatta uyusunca takarız o zaman dediler. Oyle de yaptilat hicbsy hissetmedm. Korkma hicbir sey olmaz Allahn izni ile 
(1,274 puan) tarafından
Hayır. Onu da hissetmedm
(2,355 puan) tarafından
Ya yok ueni sezeryan oldum. Amcamın kızı da ben doğuma gideceğim zaman bana sonda çıkınca şöyle aciyor böyle acıyor diye saçma sapan konuştu bana biraz tedirgin oldum ben. Ama annem demişti inanma diye. Vallahi ben çıkarıldığı zaman hissetmedim bile. Hatta hemşireye dedim çıktı mı yani şimdi o derece. O eltine de söyle anlatmasin böyle şeyler açık açık söyle yani dinlemek istemiyorum her insan aynı değil de. Ne saçmalık yaa
(2,769 puan) tarafından
Söyledim dedim herkezin doğumu bir değil diye. Madem bu kadar kötü sen niye 3 sezeryan oldun dedi. Sanki benim gözümü korkutmak için yaptı
(2,355 puan) tarafından
Aynen oysen takma onu dinleme bile boşver yaaaaa
(2,769 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(37 puan) tarafından
Bende senin gibiyim canım alttan muayene olamadığım için sezeryan istedim. O kadar korkulacak hiç bişey yok rahat ol sadece maalesef sonda takılırken benim canım çok yanmıştı o da zaten saniyelik bişey hemen bitiyor ilk gün ağrım olmuştu daha sonra çok şükür hemen ayaklandım ben. Şimdi bebeğim 4 aylık iyikide sezeryan olmuşum diyorum 
(2,769 puan) tarafından
Yaa MasaAllah. Peki karniniza torba koyup alttan muayene ettilermi
(37 puan) tarafından
Yok kuzum torba filan koymadılar alttanda muayene etmediler durumumuda biliyorlardı zaten. Sadece ameliyattan sonra karnına bastırıyolar kan akışı için oda saniyelik bişey
(2,769 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim bilginiz için
0 oy
tarafından
Belden uyuşturma ile oldum benim teyzem de çok korkutmustu beni sonta konusunda çünkü o kız ve ur olduğu için rahmi alınmıştı .ben korkuyordum sonradan ama hiçbir şey hissetmedim sezeryan da ameliyatta birşey hissetmiyirsun zaten ama sonra biraz ağrılı oluyor her bünye farklı hiç ağrı cekmeyende oluyir
(2,769 puan) tarafından
Anladım inş. Bizimde normal geçer
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Amanin 

Asla inanma eltine kesinlikle yalan söylüyor kesinlikle 

Sesryan oldum 6 ay oldu olalı hiç doğum yapmamış gibiyim sonda yi da hiç hissetmiyorsun bile hatta çıkarken rahatlıyorsun. Doğum yaptığım gün ayağa kalktım. Ertesi günü yemeklerimi yaptım hamd olsun rabbime
(2,769 puan) tarafından
MasaAllah InsaAllah bizimde oylr geçer
(1,034 puan) tarafından
İns cnm ins korkma Rabbime dua et zikret
(2,769 puan) tarafından
InsaAllah Allah razı olsun
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Bende vajinismus hastasıydım. Psikolog sayesinde atlattım. Söylediğin gibi hamileliğimde doktordan çok çekindim, alttan muayene olmadan önce çok ağladım, doktorum çok anlayışlıydı ve beni rahatlatıp öyle muayene etti hiç hissetmedim bile. Doğuma gelince acil sezeryana alındım, belden uyuşturuldım. Uyuştuktan sonra zaten görmüyorsun önüne perde çektikleri için. Sonra takıldı hissetmedim, çıkarırken de hemşire çekti sadece yşne hissetmedim. Yani korkulacak hiçbişey yokmuş. İçini ferah tut 
(2,769 puan) tarafından
InsaAllah. Bizimde öyle geçer. Devlet hastanesindede o şekilde yaparlarmi
(1,736 puan) tarafından
Yaparlar tabi. Siz doktorunuzla durumunuzu kpnuşmuşsunuz zaten, daha da düşünceli davranacaktır.
(2,769 puan) tarafından
Ayy inşaAllah gün geldikçe korkuda basıyor
tarafından
Yalnız devlet hastanesinde isteğe göre sezeryan yapılmıyor acil olanı yapıyorlar sadece
(2,769 puan) tarafından
Allah tan karşıma iyi bir doktor çıktı durumumu anlattim özelde yapacak imkana sahip değil dedim ilgilenirim seninle dedi
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Canım öncelikle herkes bir olmaz bunu aklına koy altın çok çekmiş olabilir belki sen ole olmicaksin. Nasıl yenersin bebeğine kavuşacağin anı düşün yeter bence 
(2,769 puan) tarafından
Bu zamana kadar hep bebege odaklandım aylardır evine bile gitmedim psikolojim bozuluyor diye. Bugün ısrar etti tekrar başa döndum
(1,454 puan) tarafından
Hayır bi daha gitme yada konu açılınca kapattır konuyu . Kendini asla kötüye şartlama herşey gelip geçiyor iyi yada kötü gusel anılar biriktirmeye çalış sen
(2,769 puan) tarafından
InsaAllah dua edin bana
0 oy
(930 puan) tarafından
Bende 3 sezaryan dogum yaptım belden uyuştum 2 si özelde oldu biri devlet hastanesinde 3. De de uyuşmadan sonda takmadıllar yani ne gördüm ne hissettim merak etme yani acı falan yok ve belden uyuş lütfen kendini daha iyi toplarsın çocugu görürsün ve ameliyattan sonra 4 saat falan ben agrı hissetmedim uyuşuk diye ama genel bayılınca zor kimde duydu isem bacım genel oldu eziyet çekti gözünü açar açmaz acısı başladı çocuga bile bakmadı agrı sızı dan 
(2,769 puan) tarafından
Belden iğne vurulnca hep ağrı kalıyor diyorlar
(930 puan) tarafından
Bazıları abartıyor inanma iş yapınca her kezin beli agırır misal ona teyit ediyorlar
0 oy
(795 puan) tarafından
ben sondayi bilmeyerek gittim daha once de hic takilmadi uyusukken takarlar sandim ama direkt odada takildi hic bisey hissetmedim baski disinda hatta bisey itiraf edeyim olmadi herhalde diyip biraz denedim kendimce :D hic korkma canim o kadar kolay oluyor ki ama sonrası sıkıntı işte 
(2,769 puan) tarafından
InsaAllah Allah razı olsun
0 oy
(254 puan) tarafından
Sonda da sezaryende hiç korkulacak şeyler değil gerçekten bana sondayı uyanıkken Taktılar çok çişim gelmişti hiç acıtmadı hiç bir sorun olmadı iyi düşün iyi olsun canım kötüyü çağırma ve doğumla ilgili hiç kimseyi dinleme kimsenin kötü tecrübelerini üzerine çekme her doğum her hamilelik her bebek kendine özeldir 
(2,769 puan) tarafından
Dinlemek istemiyorum ama ısrarla anlatıyor benim ilk Gebeligim oyuzden devamlı kötü anlatıyor
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Zor bi durum Allah yardim etsin, bende sezeruan oldum alttan el sokupta rahmi düzeltme yok sonuna kadar yalan söylemiş evet zor ameliyat sonuçta ama başka çaren yok korkma sakın bebisin gelince hersey daha da güzel olcak
(2,769 puan) tarafından
InsaAllah Allah razı olsun dua edin
0 oy
tarafından
Canim 3 yıl öncesine kadar gelene gidene sonda takiyordum bunda ne var diyordum benim çok problemli oldu dogumum sondayım hiç anlamadım bile ve korkacak bisey değil o sıra bebeğini kucağına alma düşüncesi olacağından bence sonda takarken hiç zorlamayacaksın hayırlı doğumlar kuzum:)
(2,769 puan) tarafından
Ayyy inşaallah Allah razı olsun
0 oy
(1,359 puan) tarafından
Valla benim uyusukken taktilar uyusukken cikardilar. Uyusmam gecmeden agri kesici yaptilar. Ben sezeryan sancisini agrisini hic cekmedim cok şükür. 

Tavsiyem eve gelince tulbent ile gobegini sar o bosluk hissini engelliyor. Obur türlü  bi bosluk hissi oluyor. 
(2,769 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim bilginiz için
0 oy
tarafından
Canım emin ol bana da normal doğumu çok kotulediler bende çok korktum ama bir şekilde oluyor her şey Allah a güven ona sığın hayirlisi olsun insallah ve kimseden öyle şeyler dinleme sen onlarla aynı değilsin sen farklı bir insansın aynı olacak değil olursada emin ol o an pek anlasilmiyo takma kafa na hamileliğinin tadını çıkar 
(2,769 puan) tarafından
Aynen Öyle ALLAH razı olsun bilginiz için
0 oy
(670 puan) tarafından
Ay.kiz yok.valla sezeryan oldu benim devletteydim ama doktorum sagolsum bebem az fazla.kilosu diye istersen sezaryan yapalim dedi.haftamda 40 olmustu kabul ettim ve iyiki etmisim illaki sıkıntısı oluyo sonda dedigi sey idrar yerine torba takmak oluyo cisin oraya akiyo ve oyle abartılcak bisey degil ilk soktugunda cok az bi ay oluyosun sonrasinda bisey hissetmiyosun belden uyusma yaptik ameliyathamede belimden igne vuruldum oda ahim sahim bi aci.degil korkma yani ki benim canim tatlıdır 1þ dk sonra uyustu ve dogum oldu hic bisey hissetm eddim aksam ustu uyusukluk gecti agri illaki oluyo insan elini kesince bile agri yasiyo koca.cocuk dogurdun kolay mi ama agri kesici falan veriyolar hafifletiyo sana onerim sureklu yuru yatma . Ilk ayağa kalktiginda nefes alamiyosun sanki butun organlarin bosluga dusmus gibi oluyo yurudukcw aciliyosun Allah bian once sag salim.kurtarsin korkma sakın tatli heycan ve korkular bunlar sondaymis igneymis abartolcak bisey degil bana guven :D
(2,769 puan) tarafından
Yaaa çok teşekkür ederim okadar güzel yazmışsinizki Allah razı olsun. Çıkarırken acıdı mı
(670 puan) tarafından
Yok canim bende sondadan cok korkuyodum dusun dogumdan degil sondadan korkuyodum hic hiccc korkulcak gibi degil diyorum ya ilk takilirken ister istemez huylanmayla hafif bi aci ama cok hafif oluyo cikarirken o kadarda olmuyo
(2,769 puan) tarafından
Bende doğumdan değil sondadan korktum InsaAllah bende hissetmem
(670 puan) tarafından
Korkma canim hic bisey olmaz
0 oy
tarafından
Kız sezeryani nasıl kötü anlatabilir ki onu diri diri mi kesmişler. En kolay doğum şekli bence. Ben spinal oldum inan ki ameliyattan sonra doğru düzgün ağrım bile olmadı ayağa kalkarken acıdı sadece biraz o kadar. Spinal çok hafif geçiyor genelde öneririm canım 
(2,769 puan) tarafından
MasaAllah güzel geçmiş sizinki. Bizimde öyle geçer inşallah

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 180 göst.
26 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 207 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde polatzulal35 (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 361 göst.
23 Mayıs 2022 Aile kategorisinde GizemAl (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 129 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde baharsena (1,189 puan) tarafından soruldu

377,322 soru

11,291,716 cevap

34,709 kullanıcı