0 oy
351 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Çok doluyum bugün bununda yazmak fikir almak istedim eşimin birikimi vardı ev için çok değil 20 gram altın annemler ondan borç aldı geri vericez dediler 6 ayı geçti vereli ama vermediler eşimde 2 işte birden çalışıyor çok yoruluyor ve borçlarını çok takan birisi hiç lafını etmedi şimdiye kadar ama içten içe elbet düşünüyordur ,annemlerin de arabası vardı sattılar parası ortada gitti 3 5 altın atmışlar köşeye kardeşim evlenecek ona takarız diye ben bize vermemelerine çok şaşırdım bizim borcu da veremeyecekler belli yani durumları yok şimdi benim de köşede altınım var onları anneme versem bunları eşime ver borcunuz diye yaparsanız bana sonra acaba doğru mu yaparım annem zaten şuan bizim yanımızda eşim rahatlamış olur benim altından haberi yok esiminin ilerde ev alırsak diye biriktiriyorfum ama geri gelmez eminim napayım sizce bir yandan da kaç ay olmuş eşime mahcup düşmemek için vermek istiyorum onun tarafından hiç zarara ugramiyoruz ama bizim taraf eşim hayır diyemiyor diye somuruyirlar resmen sizce ne yapmalıyım 

27 Cevaplar

+5 oy
tarafından

Ama bu sefer ne olacak biliyor musun. Annen baktı ki onlar alsa da sen onların açığını kapatıyorsun iyice sömürmeye başlayacaklar. Ailenden zorla alacaksın kuzum yazık eşin iki işte çalışıyor birde adamın emeğine günah. Annenin eline böyle bir rahatlık verme 

(2 puan) tarafından
Ama benim başka hiç param olmadığını biliyorlar bütün birikimim bu
(6,047 puan) tarafından
Bildikleri halde somurmusler canım . Sen hiç verme. Seninkiler hiiic gelmez emin ol. Baskı yap ailene eşinin istedigini soyle
(119,338 puan) tarafından
+++++++
-Reklam-
0 oy
tarafından
Altınıni verene kadar git annene söyle ev alicaz altinlarimiz lazım diye 6 ay olmuş az bir zaman değil canim
(2 puan) tarafından
Evet ama annem de üzülüyor ya eşi maddi konularda sorumsuz biri brocuna sadık değil ben altınları verince acaba kendi altınlarıni bozdurup verirmi
tarafından
Vermez olan senin altınlara olur iste altınını o senin kocanın alın teri güzellikle işte ev alicaz de altınını verme yoksa annengil hiç vermez yada seneler sürer bu iş
0 oy
(368 puan) tarafından
Altını alırken sana demediler mi şu zaman geri veririz diye.

Birde altın saklayıp  eşinden haline üzülmende garip , ver gitsin niye annengili ödemeyecekleri borca geri sokuyon 
(2 puan) tarafından
Ya aslında demediler sonra ben dedim ne zaman vericeksiniz diye Şubat dediler geçti işte kaç ay
(368 puan) tarafından
Keşke bunu başta konuşsaydınız
0 oy
tarafından
Annenle konuş canım bence belki öderler yada gercekten durumları yok 

Kız biri banada anlatsın kocanizdan nasıl habersiz biriktiriyorsunuz ben hiç beceremiyorum 
(2 puan) tarafından
Ben okuyorum aynı zamanda bursum var eşimin haberi yok bursumdan normalde birşey saklamayız ama ev için biriktirip sonra bursum vardı ev için söylemedim diyecektim ama ...
(1,944 puan) tarafından
Kusura bakmada sen de esinden çok sey saklamışsın. ben olsam sıkıntı cikarirdim ev icin de olsa yaptıkların yanlış
0 oy
tarafından

Ailenin huyunu biliyosn ne dye altin veriyosnz

Bence verme ne yapip edip borcunuzu versinler 

Alirken iyi de geri verirkn çirkeflssn leri anlmyrm 

Annene de borcumuzu verin gerekirse başka birnden alip versnler 

0 oy
(13,869 puan) tarafından
Ailenden istesene canim verisnker borçlarini. Sen niye kendi altinlatini vereceksin. Her türlü siz zararda olacaksiniz. 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bence git annene söyle açıkça vermiyorsa eşin zor durumda madem sen elindekini eşine ver araya niye yalan katıyorsun ki 3 yıldır evliyiz ve çalışıyorum kendi paramı kazanıyorum ama buna rağmen eşimden gizli kenarda 100 liram yok 
(2 puan) tarafından
Ben okuyorum Bursum var her ay ortada gidiyordu bende onları işte vermeyip altın yaptım ev alırız ilerde diye eşimin haberi ondan yok
0 oy
tarafından
Canım bence hiç annene verme, bir kere borçlarını senin ödediğini görürlerse bu sefer daha çok isterler. Eğer borcunuz yoksa veya zorda değilseniz bence eşine de altınını verme, biraz daha biriktir sonuçta sende ileriye dönük yapıyorsun. Ailenden iste. Bende aileme verdim, ev yapıyorlardı 9 tane reşat. 8 ay oldu evleneli, ev daha yeni bitmek üzere. Babam arabayı satıp bir an önce vermek için uğraşıyor, demek istediğim önemli olan vermek değil geri alabilmek
0 oy
tarafından
Annen size gelince yada siz gidince usulce iste altını niye plan proje kuruyosn ki 
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Senin yerinde olsam önce ailemle konuşurum. Derim ki verebilecek misin veremeyecek misin ? Yok veremiyoruz derlerse. Annem gittikten sonra eşime o altınları veririm derim ki annem bunları verdi ama babamdan gizli yapmış lafını sakın yapma eşine de bnm verdiğini deme dedi yemin ettirdi. Al bunları anneme bildiğini belli etme derim. Anneme de borcun bana kocama sakın laf etme. Konusunu bile açma o altınları bana ödeyeceksiniz derim.
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Sakin altınını verme daha onuda bulamazsın annene eşim istiyor de açık açık valla hep bu borç olayları biyle olur verirken çok iyisin alırken kotusun onun için babama bile olsa asla ne veririm ne alırım 
0 oy
(8,327 puan) tarafından
Bu mesele annenle eşin arasında canım karısma derim.Verme annene usulunce söyle ama altın borcu ne alırım ne verırım ben artık annemden aldım dolar 2 3 lıraydı bı anda cıkmaya basladı odemekte zorlanıyorum şimdi 
0 oy
tarafından
Böyle durumlarda empati çok önemli.esin senden gizli altın biriktirip kendi ailesine verse. alın bununla bizim borcu ödeyin dese hoşuna gider mi,sanmam.
(2 puan) tarafından
Ya hiç böyle düşünmemiştim çok doğru dediniz
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ellerini cabuk tutsalar gram bine dayanio. 962 suan. valla bekledikce zarardalar
(2 puan) tarafından
Evet eşimde bozdurup kar etmek istiyor ama altın yok ortada işte
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Annene verirsen eşine vereceğine eminmisin canım , belki vermez;o yüzden direk eşine sen ver annemgil borcunu getirdi de.Bir daha da bişey vermeyin geri ödeme adetleri yok madem.
0 oy
(11,274 puan) tarafından
Esin zorlaniyorsa birikimini soyleyerek direk eşine verebilirsin kuzum kendin diyorsun durumları yok diye ailenin de durumu olsa oderlerdi borcunu
0 oy
(587 puan) tarafından
Eğer ki verirsen ve ailen borcu kapatmış gibi düşünüp vermeyecek bida sende diyemeyeceksn bu sefer sana dert olacak tamm ailen ama bence direk ailenle konuş durumu
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Kesinlikle öyle yapma daha yeni almışlar borç belki verirler biraz anneni sıkıştır. Baktın bir iki yıl geçti vermiyorlar eşin lafını etmeye başladı anca öyle yap dediğini
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Öyle yapma. Sen eşine de ki verdiğin mutfak paralarindan biriktirdim ev alırsak yardımcı olayım diye. Ama şu an sıkışık durumdayız al kullan de. Bunda cekinecek bisy yok. Ailen borcunu kendi ödesin.
0 oy
(389 puan) tarafından
Annen soncta işte ne olacak iki köşeye altın alacaklarına ilk önce size borcunuzu versinler soncta el oğlu illa laf yapacaktir 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 154 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 374 göst.
13 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 155 göst.