+1 oy
540 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Canlar biz 8 kardeşiz. Anne baba var ama yok ... Biz kardeşler birbirimize çok bağlıyız maddi manevi hep desteğizdir birbirimize ... Hepimizin arasında farklı ve özel bir bağ var .... Ben üç numarayim 7 numaralı kız kardeşim bu yıl Kütahya'dan beden eğitimi öğretmenliğinden mezun oluyor ve ben çok mutluyum sizinle paylaşmak istedim .... Kardesimde bende bu mezuniyet için çok uğraştım çok şey feda ettik ... Azıcık bahsetmek istiyorum size çok mutluyum .... Kardeşim lise ikiye giderken ben evlenmiştim ve kardeşime hep okuyun gelecek kurun derdim ben İstanbul'a gelin geldim ve bir baktım kardeşimin aklına girmişler ve bir çocuk istiyormuş onu söylenen su .. kardeşim liseyi bitirecek mis üstüne ehliyet alabilirmis onun harici beraber oturacak mis 12 kardeşler 9 u bekarmis ..... Ve ben bunu gidince duydum çıldırdım  abimle tanıştırmis aile istemeye gelmeye hazirlaniyormus ....  Kardeşime dedim ki sen iyi miisn okulu mu bırakacaksın yani sen ne yapıyorsun ablanın kocası ne kadar düzgün kuzeninin kocası aldatıyor diğeri içiyor diğeri başka çekiyor hangi evlilik düzgün önce diploma al aklın başına gelsin sonra kimle evleniyorsan evlen aklını başına getir dedim oğlana sakın istemeye falan gelmiceksiniz üniversiteye gitmeyi bekliyorsanız diplomayı alsın gelin isteyin dedim ... Kardeşim ağladı abla seviyorum abla ben ehliyet Alicamm ... Çocuk muusn sen dedim ehliyete 3 ay gidip alıcaksın sonra 9 kişiyle aynı evde ne sanıyorsun herşey toz pembe mi olacak kendine gel dedim ..... Sonra baktım inatlasacak  dedim ki tamam önce mezun ol sonra istesinler ... Mezun olunca  tabi aklı biraz daha oturdu çocuk gerçek yüzünü gösterdi  tam bir zorbaydi ....  Lise 3 te tabi tekvando ve güreş e yazıldı spor salonu ve kursa ikna ettim başarıyordu çok şükür ... Yetenekle kutahyayi kazandı nerdeyse üni 1 de pes edecekti ne yaptım ne ettim ikna ettim ve maddi destek oldum her zaman canım kurban daha ne zorluklar yaşandı ama çok şükür cuma günü kep atacaklar ve tek hayalim bunu görmek herkes yokuş çıktı biz süründuk başarmak için paylaşmak istedim cuma günü de supriz yapacağım inşallah uzun oldu hakkınızı helal edin 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

Maşallah size ya valla kız kardeşin önce Allah in sonra senin sayende başarmış sen arkasında Durmuşsun çok şanslısınız yani şahsen kendi adıma diyim ben senin kız kardesin yerinde olsaydım şimdi o çocukla evlenmiştim ve perişan olmuştum öyle kötü bı inadım var hele lisede insanın aklı bambaşka oliyor ama kız kardeşin iyiki inat yapmamış :P

tarafından
Önlerini kesmeseyeim olurdu kardeşim de liseyi bitirmeyi istiyordu söz olsun diyordu bende liseden sonra olsun diyordum çünkü aklının oturacagini biliyordum .... Çok şükür hep inandim hatta derki sen bana benden çok inanıyorsun hiç kırmadım elinden geleni yap gerisini Allah'a bırak dedim olmazsa en azından yaptık deriz dedim şuan alttan hiç dersi olmadan mezun ve çok mutluyum çok heyecanlıyım eşime dedim ki sadece bunu istiyorum ben sana hiç bir zaman ailemi ozledm beni oraya götür demedim ilk defa bunu istiyorum kardeşimin mezununa götür dedim eğer goturmezse otobüsle giderim bunu görmeyi hak ediyorum çok heyecanlıyım uzun oldu:)
-Reklam-
0 oy
(1,629 puan) tarafından

Okurken gururlandım valla helal olsun inaşllah hakettiği yerlerde çalışır kendi parasını kazanır  o günleride görürsünüz :)

tarafından
Amin amin 1 yıl sözümüz var :) beraber yicez icicez bana hediye alacak ... Yeter ki o iyi olsun ayakları üstünde dursun sadece sarılmasi yeter ... Teşekkür ederim canım benim herkesin hayalleri gerçek olsun inşallah
0 oy
tarafından
Helal olsun senin gibi ablası olduğu için gurur duymalı ❤️ 
tarafından
Noldu bitanem
tarafından
Benimki hastaydı aklım onda
tarafından
Geçmiş olsun neyi varmış nolmus
tarafından
Usutmus heralde sesi falan çok kötüydü
(13,821 puan) tarafından
Gecmis olsun esmosum Rabbim sifasini versin insallah dua bolca uzulme
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Tebrik ederim hem seni hem de kardeşini. 
tarafından
Ya çok sağol çok cok
0 oy
tarafından
Ne kadar güzel ya inşallah ömür boyu bütün kardeşler böyle birbirinize bağlı olursunuz 
tarafından
Amin canım amin herkes ayrı şehirde ama herkes tek yürek ❤️
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Ay ne guzel gozunuz aydin masallah size cok dgru bir terxih yapmis mis gbi meslegini alsin eline☺
tarafından
Çok şükür aldı balım aldı yolun en uzunu bitti artık en kısa şeyler kaldı antranorluk alabilecek can kurtaran olabilevek hakemlik alabilecek bir sürü fırsatı var artık bin şükür
0 oy
(7,718 puan) tarafından

MaşaAllah size. Çok mutlu oldum. Benim de mezuniyet törenim var bu sene inşaAllah. Bebemi de kucağıma basıp kepi atacağım :angel:

tarafından
Ya çok çok çok güzel bişey konussaydi sizinle gurur duyardı :)
0 oy
(2,150 puan) tarafından
Çok güzel maşallah. Senide tebrik ediyorum çok güzel ablalık yapmışsın ☺️❤️ inşallah senin kıymetini hep bilir kardeşin. 
tarafından
Hepside biliyor sağolsun ....ya bence bütün ablalar elinde olsa kardeşlerine herşey yaparlar ... Öyle zengin biri değilim ama yarım ekmekse tamamı onlara pay ederim :)
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Kiz benim kuzenimde kutahyada okuyo bu yıl oda mezun olacak kimmiş kardeşin?bi sorayım belki tanişiyorlardir
tarafından
Aman aman kız :)  bilmesin buraya yazdığımı ahahahah çok utangactir :)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
O evlrndirmediğin için seni öpüyorum
tarafından
Hahah güya SÖZ yapacaklardı lise bitmeden ... Bitsin yaparız dedim ... Yoksa inada binecekti .... Zaten başarıp kazandıkça neyin kıymetli olduğunu anladı ve kendine geldi çok şükür :)
(9,247 puan) tarafından
O benim okurken nişanlandı univdeydim 2. Sınıf tutturdu ben yuzukntaktım bekleyemem bıtene kadar okulu bırak demeye bende onu bıraktım suan ben muhendısım:)
tarafından
Yaaaa çok iyi yapmışsın kız bu yazdıklarım üçte biri hani maddi destek çıktım ama eve iş aldım el işi yaptım .... Yani kolay değil ya bide onların bir ayakkabidi 600 kötü alamazsin 1 saate par ** parça olur ...sırf ayakkabı için vazgeçecek di....

İyiki okumussun gururla şöyle bunu her zmaan
(9,247 puan) tarafından
Oda kıymetını bılır senjn insallah
tarafından
Ya biliyor ya ne kadar buyusede o benim minik kardeşim
0 oy
(4,152 puan) tarafından
yaa sen ne guzel bir ablasin ne güzel  bir yol gösteren olmussun kardeşine  maşşallah  sana ya tebrik ediyorum kardesinide ama ilk once seniii git grurla izle kardesini ❤❤❤

kiz sana bi sarilasim geldi niyeyese ☺☺
tarafından
Yaaaaa sıcaklığını samimiyetini ve sarilmani hissettim bitanem herşey herşey onun gayretiyle oldu ... Bazen bir soz bütün hayatı degistiriyor iyiki istemeye gelmeyin dedim :)
(4,152 puan) tarafından
❤❤❤ iyi ki canıım
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(3,012 puan) tarafından
Tebrik ederim rabbim hayırlı kapılar açsın hayırlı insanlarla karşılaştırsın peki sen ve diğerleri okudunuz mu 
tarafından
Öncelikle çok teşekkür ederim ...ablam ve abim maddiyatsizliktan okumadilar ama abim liseyi dışardan bitirdi
.. elsanatlari mezunuyum açıktan çocuk gelişimi okuyorum .... En küçük. Üni parası biriktiriyor ilk yıl dil eğitimi için .... Birisi Suriye'de asker oda açıktan okudu ... Bir kız kardeşim lise bir terk ama çağrı merkezinde ccalisiyor ve yönetici oldu çok şükür
(3,012 puan) tarafından
Çok şükür canım rabbim yolunuzu açık etsin kendinizi geliştirmeniz ne güzel :))
tarafından
Sağol balım ... Bazen aile zincir kırmak gerek her zaman evlen çocuk bak kaderine razı ol olmaz :)
0 oy
tarafından
Çok mutluyum çok 
0 oy
tarafından
Vallahi helal olsun ne güzel canım Rabbım senden razı olsun senin desteğinle bu zamana  gelmiş ne mutlu sana 
tarafından
Yaşıtız kız ☺
tarafından
He aşkım daha öncede demiştin ama unutmuşun sen :) senin adını unuttum ama ben Şeyma miydi
tarafından
Elifte olabilir hahahah
tarafından
Yok kız ismim hülya ☺
tarafından
Yaaa hulyalar çok masum kalpli oluyor hahah ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 259 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 430 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde idilt (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 109 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 166 göst.
25 Ağustos 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Meltem00 (409 puan) tarafından soruldu

379,935 soru

11,373,700 cevap

34,856 kullanıcı

...