0 oy
358 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Her çocuk farklı derler ya kızlar yeni dogdugundan itibaren en cok cektiginiz sorununuz ne oldu bizimkisi çok mızmız niye anlamiyoruz surekli nedensizce bagirarak aglıyor buna bir cozum bulamadık  eşimle ben çok yorulduk ve 

Her şeyi biz uyurken karıştırıp döküyordu  başta cekmeceleri acamaması için dugmeler alip taktik onlari koparttı tek tek acmaya devam etti kapıları kapalı tutuyorduk kapıları da açmayı ögrendi anahtarla kilitliyorduk mutfagı anahtari uzerinde unutmuşuz alip saklamış mutfagı 1 gun acamadik eşim anahtar cikartip geldi artik kitliyemiyoruz da  bizim gibi nasil cozumler buldunuz veya denediniz acemi annelerede benim gibi fikir olsun ;))) sohbet edelim biraz yaramazlarla ilgili 

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından

yemek yemek yemek :D yemiyor

tarafından
Hahah cnm bizde cok cektik bu yuzdenn bi fikrim olucak yaşı 2-3 ise pilastik marketten tabak alsaniz yapışkanlarla arkasini susleseniz icinden yemek yemek daha zevkli olucaktir onun icin birde sevimli olucak gibi desenler yapmaya calissaniz koyucam buraya oyun haline gelirse belki yemek yemek daha cok zevk verebilir ona
tarafından
yok suan 6 yasinda digeri daha bebis buyuge cok sey yaptim yedi yedi de 1 saatte yedi 2 saatte yedi hep zorla.. insallah bu yer :)
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Uykusuzluk ya hala çekiyorum 
tarafından
Evet cnm bizde öyle emzirmeyi birakinca rahatlarim dedim biraktim dahada kötü oldu hiç susmuyo 20 gun oldu hala alışamadık ikimizde bu duruma ben gece emzirmeyi kolay görüyordum surekli veriyordum birakincada geceleri 20 gundur surekli agliyor biberon kabul etmiyor cok zor degilmi anne olmak helee!!
(4,089 puan) tarafından
Bende gece emzirince tekrar yatıyor genelde ama dün 2 ye kadar yatmadı zorla 2 de uyudu 5 de kalktı uyumadı zorla uyuttum 6 yı geçiyordu zaten kalkıp hazırlanıp işe gittim 3 saat falan uyudum yani çok zorluyor uykusuzluk beni
tarafından
Ayy birde çalışıyormusunn helal olsun cnm sana cok zorr ama xoru başariyorsun maşallahh
0 oy
(791 puan) tarafından
Balkon cam açık görürse atar aşa 14 aylık akşama kadr peşindeym çöp kutusunu karıştırır banyo kapısı açık görürse yada kapının açma sesini bile duyar duymaz koşar ve duşa kabine girer suyla oynr ve yazmalarimi hergun döker duzltm gibi tekrar bozar ve su ister verirm bardağı alip fırlattir
tarafından
Ayni benim oglum cnm ;)) bi an bben yazsam bu kadar olur dedim nasil cozumler bulucaz ayoll ;))
(791 puan) tarafından
Atlatrz inşallah:)
0 oy
(880 puan) tarafından
Çok şükür ne diş ne bişey çekmemiştik ki ta ki 23 aylık olana kadar huyu tamamen değişti çok zorlaniyorum suan
tarafından
Uykusuzlukmu cekiyor cnm yada huysuzmu
(880 puan) tarafından
Yok uykumuzun maşallahı var. Ablası ergen olduk Ahhahaha tavırlar tripler sinirler bi görsen
tarafından
Haha yerimm maşallahh diyelim nazar deymesinn yemek konusundami zorlaniyorsun c
0 oy
tarafından
Hiç uyumazdi ilk kızım ... Hiç ama abartmıyorum kucağımda uykuya dalar di yatağına koyduğunda sokaktan geçen motor sesi... Çocuğuna bagiran anne sesi ... Ayak.sesim ... Kapı sesi ... Aşağı karın zil.sesi .... Hapşırma sesi ... Ne varsa uyandırdı 2 yaşına kadar ağlardım helak olmuştum artık .... 

Oğlumda 2 aylık koltuğa bırakıyorum uyuyor ablasının sesinede alışık uyuyor uyanıyor onu sallamiyorum alışsın bıraktığım yerde uyumaya ..... 

Dolaplarda uzak tutarken şunu yapmanız gerek .... Bu oyuncak değil deyip önüne oynayabileceği oyuncak verin öyle öyle her defasında yaptiginiz zaman o anlayacaktır siz geri çekiyorsunuz o tekrar orayı istiyordur ... Oyuncak oyun turedin 
tarafından
Aaaa o nasıl bir kafa kız .... Alıştırma bak ağlarsa son ağlama krizine kadar kucağına alma ikinciyi emzik ver yatır pis pis de ama çok durma yanında  emzirirken al sev kokla sonra köy yerinde uyusun illaki mizmizlanacak  kucağına almadan avut ağlama geçtikten sonra kucağına al o zman biliyor kız o kadar çok bebek ağlayınca almayacağını ... Mesala 3 saat uyumama zamanı var 24 saat uyumaz bebek ilk çocukta en büyük hatam oydu hep uyuması gerek zannederdim ... O üç saat kendi kendine konuşsun el kol oynarsın hiç elleme spor yaptır biraz konuş uzaktan öyle öyle alışır inan bana çok çok kolay oluyor
tarafından
Cok dsol cnm dediklerini uygiliycam dogunca inss daha cok minikk birde kizz galiba dedi doktorumuz cok heycanliyim ilki oglan ikisini cok merak ediyorum anlasabiliceklermi falan 12+6 yiz dahaa ;(( zaman gecmiyo
tarafından
Çok korumacı oluyorlar ya inan bana benim kızım hiç vurma falan olmadı ... Kızım bak dişleri yok yemek verme o yemek yiyemez diyorum gelip gidip dişlerine bakıyor var ki diye hahahah babası verimmi pilav diyor baba hayir dışı yok diyor ... Kızım aynı sana benziyor kardeşin diyorum çok hoşuna gidiyor ... Kizayimmi diyorum anne çocuk o çocuk o çocuklara kizilmaz anne diyor 4 yaşında .... Anne kardeşim acıkmış süt ver diyor :) ağlayınca emzik veriyor ... Ben kızıma sorumluluk yuklemiyorum kendi isterse yapıyor sadece anlatıyorum ... Ay hadi hayırlısıyla Rabbim kalbine göre versin inşallah
tarafından
Ayy ne guzel bir abla olmuş cnmm darisi bizim basimiza oglum daha 1 bucuk yasinda ;(( ikisine yetemem diye korkuyorum cnmm
tarafından
Yetersin balım ya ilk zamanlar biraz diğerine yogunlasiliyor ama sonra oturuyor herşey yerine ...
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Kusma,yemekleri çiğnememe, meme reddi ve biberon reddi .Her şeyi zordu benim oğlumun.
tarafından
Cnm biberona er yada gec alismalari gerek maalesef ki bende çok zor alıştırdım ama suyunu surekli biberondan icirdigim icin alıştı er yada geç kusması icinde cok fazlaysa doktora danışmalisin cnm yemekleri cignememeside belki dislerine alisamamistir yeni cikiyorsa
(2,136 puan) tarafından
İlk zqmanlar biberon alıyordu canım.Bir süre ne biberon ne meme almadı aç ac uyurdu.Suan 18 dişi  var normalde her şeyi yiyebilmeli.Kusmasi için gittik defalarca sonuç alamadık bu hafta tekrar cerrahpasaya gidicez inşallah bir faydası olur.
0 oy
tarafından
İlk zamanlar gazı vardı çok zordu şimdi de zor yanları var ama herşeye rağmen kızım yanımda ve iyi daha ne olsun Rabbime binlerce kez şükürler olsun
tarafından
Aynen cnm iyiki varlar annelik çokkkk zor ama degiyor bazen anliyorum :)
0 oy
tarafından

Kizlar iştahsiz bebeklere belki bu tarz seyler yapabilirsinz oyun oynar gibi yerler

image

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Yalnızlık bacım tek bakıyorım
tarafından
Cnm baskalari karisinca daha zor olur bence en iyisi yanlizlik o bu şu derde der
0 oy
(2,064 puan) tarafından

Uyku               :O

tarafından
Evett ya ;( geceleri uyaniyoruz surekli cok zorr bu bizde ayniyiz bacim
0 oy
(554 puan) tarafından
Bir dönem uykusuzluktan çok çektik çok destek aldim düzene soktum çok şükür diş dönemi uyku sorunumuz olsa da çokta şey yapmadım tabi ama iştahsızlık en büyük sorun. Çok üzülüyorum inşallah düzelir
0 oy
(48,695 puan) tarafından
bebekken gazi uykusuzlugu kusmasi 

buyuyunce uslu benimki yaramazlıgi pek yok en son annemlerde iki kolonya sisesini bi su sisesine dökmüştü nadirdir boyle şeyleri☺️
0 oy
tarafından
Şimdiye kadar bir sorun yoktu çok şükür ama bu sıralar iştahsız ona canım sıkılıyor yemiyor diye 
0 oy
tarafından

16 aydır uykusuzum 16 aydır 

Ve hiçbişey yemiyo
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Çok ağlak. Herşeye çok ağlıyor. En ufak birşey için sular seller gibi göz yaşları akıyor. Numaradan sadece ses çıkarıp ağlamıyor yani. Bu beni aşırı yıpratıyor
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Kesinlikle uykuuuuuuu.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
31 aylık büyük oğlum küçükken prizlere meraklıydı koruyucu aldık ben çıkaramazken o çıkartıyordu bucakciydi her yeri karıştırıyordu başka zorluk çekmedik şükür anam küçüğü 7 aylık 7 aydır ne çekiyorum bir ben bir Allah biliyor küçük miz miz hiç susmaz gün içinde en fazla 10 dakika uyur büyüğü de uyumasina izin vermiyor zaten devamlı kardeş diye gidip uyandırıyor dışarı çıksak bebek arabasına binmiyor büyük küçüğü koysam büyüğü tutamam diye ana kucağına koyuyorum bu sefer büyük delirip inatlasinca yere atıyor kendini onu da kucağıma alıyorum evde iş hak getire küçüğü susmaz büyüğü durmaz anam zormus iki çocuklu anne olmak 
0 oy
(119,346 puan) tarafından
baby boyum kolikdi
0 oy
tarafından
Ah canm hem yemek hem uyku onun dışında sakin. Bu iki haftadır diş te eklendi 
0 oy
tarafından
iki kızımda da 2 yaş sendromu çok yaşadım..şükür atlattım ye sorunum tuvalet konusu oalcak sanırım..okul kapanınca küçük kızıma başlıyacam artık

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 188 göst.
0 oy
43 cevap 422 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde LaleCik (252 puan) tarafından soruldu
+2 oy
51 cevap 574 göst.
0 oy
19 cevap 627 göst.
2 Şubat 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,249 soru