0 oy
201 göst.
Diğer kategorisinde (567 puan) tarafından
bina yeni yapıldığında oturduk 1 yil olacak haziran ayinda simdi kombide yillik bakim i geldi diye uyari veriyor kombi bakimini ev sahibimi kiracimi yaptirir birde insaat temizligini girerken yaptirmadi ev sahibi biz yaptrdik simdi tayin sebebiyle cikacagiz odeyecegimiz kiradan tenizlik parasida dusmek gerekirmi 

14 Cevaplar

+1 oy
(5,877 puan) tarafından
Kombiyi kullandığınız için bakımınıda siz yaparsınız temizlik konusunu bilmiyorum.. 
-Reklam-
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bakımı oturan kişi yaptırır. İnsaat temizliğinden kastın nedir?
(567 puan) tarafından
ev yeni oldugu icin insaat bitmis ama temizlik yqpilmamis hic eve o temizligin parasini biz odedik
(7,118 puan) tarafından
Oturacak kişi yaptırır zaten temizliği.
0 oy
(408 puan) tarafından
Kombi evin demirbaşı yani sizin değil o yüzden ev sahibi yaptırmalı, ne kadar siz kullansanız da alıp götürmeyeceksiniz sonuçta. 
0 oy
(917 puan) tarafından
Canım bizim kiracı geçen kombisi bozulmuştu bakımınida tamirini de kiracı yaptı 
(567 puan) tarafından
bizimkinde bozulma yok sqdece bakim
0 oy
(158 puan) tarafından
Bizde ilk bakımı ev sahibi sonrakileri biz karşıladık ev sahibine bakım yaptırmadıysan ilk bakımı sen karşılayacaksın sonrası bize ait dedik bişey demedi yaptırdı
(567 puan) tarafından
bizimde ilk bakim olacak bide zaten cikacagiz 3 hafta sonra kombide bi ariza sorun yok sadece yillik bakim
0 oy
tarafından
Oturan kişi kullanan kişi 
0 oy
tarafından
Kullanim sizde oldugu icin taşınırken ki temizlikte , kombi bakimi da size ait. 
0 oy
tarafından
Canım siz oturuyosaniz temizligi siz yaparsınız. Kombiyide siz kullaniyorsunuz yine sizin yapmanız gerek ha mesela biz evi kiraya vermiştik gelen kişi doğalgaz kaçağı varmış dedi biz yaptık çünkü daha yeni taşındı kullanmadan sorun yaşadı. Ama sen kullanıyorsun bozuluyor misal sen sorumlu olursun
(567 puan) tarafından
bizimde kirada evikiz var kombimiz eski oldugu ivin bakim falan hic yaptirmadik ama ariza oldugunda kiraci aradi hizde yaptr kiradan dus dedik
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Yanlış anlama ama 

Kombiyi kullanan ev sahibi değil sizsiniz  adam niye yaptırsın 

Tek suçu adamın kombisi olduğu mu ? 

İnşaat temizliği hakkında bişey demem 

Ama ta onun parasını bile aklınızda tutmussunuz hay maşallah maşallah 
(567 puan) tarafından
niye tutmayimki benim cebimden cikti ayrica daha ben 10 ay oturdum tayin sebebiylede 1 ay sonra cikacagim
(2,891 puan) tarafından
Sen 1 ay otursan bile sana ait ikisida
Bu arada bende kiraciyim sanma ev sahibidir atıp tutuyor diye
(567 puan) tarafından
yok bnde hem ev sahibi hem kiraciyim ama kiracimizdan olasi herseyi kiradan kesebilrsin dedik
(2,891 puan) tarafından
Tamam bu dediğin insanilik meselesi  güzel  iyi yaptınız ama işte bütün ev sahibi aynı olmuyor
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Kiracı yaptırır demirbaş bozulmadıkça bakım vs kiracınındır bizde öyle temizliği de kiracı yaptırır eğer başta bunu şart sunmadıysanız görüp tutuyorsun çünkü canım bunu böyle tutmam temizletin deseniz o ayrı
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Kombiyi bilmiyorum ben olsam ödemezdim. Ama temizlik parası falan kesemezsin temizlik kiracya aittir inşaat pisliği olsa bile.
(567 puan) tarafından
o zaman odedik ama normalde insaat pisligiildugu icin ev sahibi yaptirmasi lazimmis cunku normal temizlil degil insaat pisligi sonucta bi eve otururken boyali oturursan boyali verirsin pis aldiysan pis verirsin simdi biz insaat temizligi yaptrdk nasil pis verevegiz
(3,141 puan) tarafından
Kız yok nasıl pis alırsan pis veriyorsun öyle şey mi olur. Herkes evden çıkarken de girerken de temizliğini yapar. Sadece eğer boyalı aldıysan boyalı teslim ediyorsun boyasız aldıysan boyasız teslim ediyorsun
0 oy
tarafından
Kombiyi siz yapiyosnz temizlgde pis almsn öylece bırakıp temiz alsan silip birakmn gerek temizlk parası diye birşey yok
0 oy
tarafından
Valla ben 1 yil oturdum kombi bozuldu karti yanmis benden onceki koraci yillarca oturmus ev sahibi sen yaptircaksin dedi parasini keserim dedim hayir dedi ama kendsi yaptirdi ve kombide boyle bi sorun varmis yapmaya gelen adam dha yeni yapmadikmi biz bunu dedi kombi ev sahibine aittir normalde ama cogu kisi kabul etmez
0 oy
tarafından
Temizlik parası ve kombi bakım ücreti oturan kişiye aittir canım. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 61 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ilkbahar (321 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 817 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ❣Maşo'nun Hatunu❣ (2,332 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 565 göst.
4 Kasım 2022 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
+1 oy
72 cevap 993 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde handehande5 (8 puan) tarafından soruldu

380,270 soru

11,385,380 cevap

34,885 kullanıcı

...