+1 oy
816 göst.
Diğer kategorisinde (2,332 puan) tarafından
Kombimiz arada arızalanıyo ve sıcak su akmıyo. Resetleyince ısıtmaya başlıyo. Baktıralım dedik ama masrafını biz mi yoksa ev sahibi mi karşılamalı sizce ?

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kiraci yaptırır kullandigin alet sonucta
(2,332 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(48,695 puan) tarafından
bizim biz karsilasik 
(2,332 puan) tarafından
Bizde öyle yapalım dedim ama Bi an aklıma geldi sorayım dedim canım
(48,695 puan) tarafından
aslinda ev sahibinin yaptirmasi lazim.sonucta çıkarken alip goturmicezde orali olmadi bizimki bizde kombiye bakim.yaptirirken temizlettirrken yaptırmıştık
(2,332 puan) tarafından
Bana da öyle yapılması mantıklı geliyo canım. Geçen yıl da sıkıntı çıktı yine peteklerde ve kombide o zaman biz yaptırdık
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Kız aynısı bizim kombide de oluyor aynısı eve yeni taşındık fark ettik eski kiracıyı aradık bizde öyle bir şey olmuyordu dedi onlar evden taşındı 3 4 gün içinde ben geçtim bu eve yani kombi kullanmadım bile 
(2,332 puan) tarafından
Bizim de öyle oluyo bende korkuyorum canım
tarafından
Bizim de oyle olmustu yeni evlendik bi de kışın evlenmistik ev buz gibi sıcak su akmiyo vs 900 tl ye yaptirdik kiradan düştük
(2,332 puan) tarafından
Ay 900 çok fazla ya
(913 puan) tarafından
Aynısı oluyodu bizde reset yapmaktan işimi yapamıyodum. Servis geldi baktı. Dışardakı hortumu uzun koymuşlar dedi bi onu kesti galiba başka da bişey yapmadı. Ondan sonra olmadı.
(2,468 puan) tarafından
Bizimde basınç düşüyordu çeşmesini açmak gerekiyordu suyu ısıtmadığı için. 2 sene oldu gireli. Ev sahibine sorduk bakımı oldu mu eski kiracıdan sonra olmamış, kiradan düş dedi. Kabul etmeseydi yine biz yaptırcaktık mecbur.
0 oy
tarafından
2 kere bozuldu ev sahini yaptırdı  önceki  evimdede v sahibi  yaptirdi 
(2,332 puan) tarafından
Bence mantıklı olan bu ama bilemedim canım
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Taşıdığınızda zaten sorunluysa ev sahibi yaptırır yada çok yüksek bi masrafı varsa yine ev sahibi yaptırır, ufak rakamlarda kiracı halletmeli
(2,332 puan) tarafından
Geçen yıl yine sıkıntı yaşadık peteklerle ve kombiyle o zaman 150 civarı tutmuştu esim vermişti. Şimdi ne kadar tutar bilemiyorum canım
(3,205 puan) tarafından
Tamirci çağırın  fiyat yüksek çıkarsa ev sahibine anlatin durumu, gerekli açıklamayı da tamirciler yapiyo o an ne gerekiyor ona gore yol çizersiniz, biz öyle yapardık
(2,332 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Teslim alırken yani evin içine girdiğinde böyle yapıyorduysa ve ev sahibine kombin hasarlı diye söylediyseniz ev sahibi yaptırmalı. Ama evin içine girdiğinizde kombi saglamdiysa daha sonra hasar versiyse siz yaptırmalısınız çünkü ev sahibi sağlam teslim etmiş.
(2,332 puan) tarafından
Taşındıktan 1 sene sonra böyle oldu. Geçen yıl da sıkıntı çıktı yaptırdık söylemeden. Tamir eden adam bu sağlam bir şey değil zaten ikinci el takmışlar demişti canım
(3,141 puan) tarafından
Öyle de olsa sonuçta çalışır vaziyette teslim etmiş canım. Mecbur oducen. Bizim kombide öyle ahı gitmiş vahi kalmış ama sağlam teslim ettigi için bişey diyemiyorum. Petekler desen onlar da öyle sade salondaki yanıyor diğer petekler soğuk nasıl oluyor anlamıyorum yanlarındaki şeyleri de artı yönüne doğru çeviriyorum gene yok gelmiyor sıcaklık.
0 oy
tarafından
Sen kullanırken bozulmuş senin yaptırman lazım canım mesela kapı kırılsa yaptırmadan çıkabilirmisin 
(2,332 puan) tarafından
Bazılarından duymuştum daha önce Bi şey olduğunda ev sahiplerinin karşıladığını o yüzden kafam karıştı. Yoksa geçen yıl da sıkıntı çıktı biz yaptırmıştık
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Biz bir şeye masraf yapınca kiradan düşüyor ev sahibi 
(2,332 puan) tarafından
Böyle diyenler de var kafam karıştı
0 oy
(422 puan) tarafından
Kiraci yaptırır, ev sahibi kiradan düşer. Ya da ev sahibi eve usta yollar. 
(2,332 puan) tarafından
Bende böyle duydum çoğu kişiden
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sen kullandıgın için tabiki sen yaptırcaksın ev sahibi bozmadı sonuçta bizde bu hafta sonın yaptırcaz masraf bize ait
(2,332 puan) tarafından
Biliyorum da bazı kişilerden bir şey olunca ev sahibi karşılıyo diye duymuştum o yüzden kafam karıştı. Yoksa geçen yıl sıkıntı çıktı biz yaptırmıştık
(25,224 puan) tarafından
Ev sahibi size sağlam verdi sonuçta siz kullanırken bozuldu onluk durum yok canım
(2,332 puan) tarafından
Kız evet öyle de fazla tutsa napacaz ☺ yukarıda Bi arkadaş bizim de öyle oluyodu yaptırdık 900 tuttu demiş. O kadar tutsa yaptıramayız ki
(25,224 puan) tarafından
Yapcak bişey yok canım siz kullanırken bozuldu sonuçta :)
0 oy
(178 puan) tarafından
Evin demirbaşları ev sahibine aittir bence
(2,332 puan) tarafından
Benim de kafam karıştı ya
(178 puan) tarafından
Valla ben öğrenciyken ev sahibi yaptırmıştı canım normal senelik bakımını ben yaptırdım ama bozulunca o yaptırdı sonuçta biz evden çıkarken kombiyi söküp götürmüyoruz o evin demirbaşı ve sizden kaynaklı bir hata yoksa özellikle onun yaptırması lazım diye biliyorum
(2,332 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Yılların bozuk kombisini en son gelen kiracıya kaliyo malesef evi kiraya vermeden baktirmazlar içine kiracı girip bozulunca da kiracıya kaliyo ceremesi
(2,332 puan) tarafından
Bizimkisi ikinci el taktırmış. Geçen yıl sıkıntı çıktı yaptırmıştık. Tamir yapan adam söylemişti sağlam değil diye
tarafından
E v sahibi artık vicdan sanibiyse yaptırır zaten ikinci el takrirmis
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Arızaya göre değişir senden kaynaklı birşeyse sen karşılarsın ama mesala bizim kombi yeni takıldı servis geldi anlatırken kullanım hatası ve kombiden yada  tesisattan kaynaklı bozulmalar olabileceğini söyledi diyelim elektrik kesintisi oldu bir parçası yandı bu seni kapsamaz ama kullanırken sen bir hata yaptın yada cocuk varsa düğmelerle oynar diyelim boyle durumlarda senin yaptırmak lazim
(2,332 puan) tarafından
Evet doğru mantıklı canım. Bizde buna göre konuşuruz tamir yapacak kişiyle. Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım bizim de arızalandı durdu tamirini biz yaptık cebimizden ama kombinin değişmesi lazımmış değişti onu kiradan düştük ev sahibi yapmış oldı yani 
(2,332 puan) tarafından
Bizde tamirciyle konuşalım en iyisi canım ona göre ev sahibine söyleriz
tarafından
Aynen canım öyle yaparsınız olmadı ufak tefek masraflar bizden çıkar diye biliyorum ama öyle 600 700 falan onları ev sahibi karşılamalı bence
(2,332 puan) tarafından
Geçen yıl öyle yaptık zaten canım. 150 civarı bir şey tutmuştu soylemedik ev sahibine. Muslukla ilgili bir şey oldu eşim değiştirdi ona da 200 gitti bir şey demedik
0 oy
(606 puan) tarafından
Kiracı yapıyor cnm biz kendimiz yaptık sıcak su akmııyordu 
(2,332 puan) tarafından
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Kiracı yaptırır ve kirada n düşürür ev sahibin 
(2,332 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Canım biz bir kere tam evden çıkarken bozuldu, yaptırıp çıktık biz aldığımızda sağlamdı çünkü ev sahibine bırakmadık. Aslında kombi eski olduğu için çıkan bir sorunmuş ama bize kaldı. Başka oturduğumuz bir evde ise taşındıktan hemen sonra sorun çıktı onu ev sahibi yaptırdı çünkü arızalı kombi vermiş oldu, bizden önceki kiracı yaptırmadan gitmiş. 

Eğer çok eski ise ev sahibiyle konuşmak gerekebilir çünkü eski kombinin derdi masrafı bitmiyor
(2,332 puan) tarafından
Anladım canım. Bizimki hem eski hem ikinci elmiş
0 oy
(41 puan) tarafından
Ev sahibine soyluyceksiniz oda ya o yptrcak yada siz yaptrcaksiniz kiradan düşcek eğer siz bozmadysaniz kendiliginden oldiysa 
(2,332 puan) tarafından
Kombi sıkıntılı zaten canım. Kendi kendine böyle oluyo geçen yıldan beri
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Daha geçen gün 4 c arızası verdi daha bu eve taşınalım 5 ay oldu ve kombi arıza veriyor ben niye oduyum tabikide ev sahibinin ev kıtasında düşecem 92 tl
(2,332 puan) tarafından
Bana da bu mantıklı geliyo
0 oy
(734 puan) tarafından
Ben ev sahibiyim kombi arızalandı tamirde olmadı yenisini aldım.Kombi evin demirbaşıdir.Ev sahibi yaptırır
(2,332 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 493 göst.
31 Ocak 2022 Diğer kategorisinde kubra1992 (3,551 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 201 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Mami (567 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 299 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,081 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 105 göst.
31 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu

380,259 soru

11,384,935 cevap

34,884 kullanıcı

...