0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (996 puan) tarafından

Kızlar kızıma tuvalet eğitimi vericem diye yazmıştım buraya kızım 30 aylık tam 2.5 yaşında yani tek sorunum kızım konuşmuyor tam olarak o yüzden korkuyodum ilk dört gün devamlı altına yaptı uyuturken bez bağlıyodim o zaman 5. Gün bez yok bitti dedim uyuturken de bağlamwdim ve devamlı çiş yaptığı saati aklımda tuttum tam bir saat sonra tuvalete götürdüm ve o günden soena kaçırması olmadu çok şükür zamanla daha fazla tutmaya başladı mesela bugün parka gittik parka gitmeden evde tuvaletini yaptı tam 3 saat oynadı eve girdik hemen tuvalete yaptı çişini hatta bazen benim işim varken bazen anne çiş diyor bazen demeden kendisi donunu kilodunu indirip yapıyor tuvalet kağıdı ile altını siliyor bir de lazımligini alıp klozete döküyor şükür size de cesaret olsun asla pes etmeyin bir kere başladıysanız devam edin emin olun bezi bırakınca daha kolay oluyo her şey darısı başınıza :D

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hade gözün aydın canım ne güzel helal olsun vallahi :D

(996 puan) tarafından
Sağol canim maşallah diyimm darısı herkesin başına :D
tarafından
Maşallah canım en korktuğum süreç vallahi ☺
-Reklam-
0 oy
(3,386 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ay bende iki gün oldu gece bağlıom çiş yaptık ama henüz kaka yapmdk bakalm darısı bize 20 aylığız
(996 puan) tarafından
Bence hiç bağlama ben de bağladığım zaman çok altına kaçırdı ama ne zaman bez yok dedim o da istemedi bezleri kendi eline verdim al fırlat bunları artık bez yok falan dedim istemedi bir daha darısı başına
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Darısı oğlumun başına.
(996 puan) tarafından
İnsallah canım
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Darısı bize insqllqh :))
(996 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Maşallah gözün aydın canım 

Bişi sorcam sizde de oldu mu diye kızım 29 aylık en son saat 12 de çişini yaptı bu saat oldu hala yapmadı ne tuvalete ne üstüne niye böyle yaptı anlamadım 
(996 puan) tarafından
Evet olabiliyor mesela bazen çiş yaptıkyan sonra su içip uyumuş olmasına rağmen sabaha kadar hiç yapmıyor zamanla saatleri üzüyor
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Kızınızın konusmasi nasıl kelimeleri var mıydı benimde oğlum konuşuyor ama henüz tam değil cesaret edemiyorum 
(996 puan) tarafından
Kelimeleri var 100u geçik kelime kullanıyor Bi kaç cumle de kuruyor ama bizim de daha tam değil konuşmasi bende konuşmuyor diye cesaret edemiyodim ama korktuğum gibi olmadı
(1,371 puan) tarafından
Çocuklarımız aynı demekki şuan her kelimeyi biliyor birkaç cümlede kuruyor ama bu kadarla sınırlı şimdilik bende o zaman doğumuma 1 ay kaldı doğumdan sonra büyük oğluma bıraktıririm bezi cesaret geldi bana :))
(996 puan) tarafından
Bence doğumdan sirna deneme en erken ne zaman olursa başla derim çünkü şimdi bebeğine bez bağladıkca oğlun da isteyebikir bu sefer ona bağlamazsan onu ayırdığını düşünebilir yaşları küçük gibi görünse de her şeyi anliyolar
0 oy
(100 puan) tarafından

maşallah maşallah çok zorlu süreç iyi başarmışsın sevindim:)

(996 puan) tarafından
Aynen beni en çok geren süreç oldu
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Gozun aydin canim bezsiz hayat cok iyi oluyo gercektende
(996 puan) tarafından
Sağol canim kesinlikle ya devamli bezi çöpe atmak bile yük geliyo insana atmasan ev kokuyo
0 oy
tarafından
İki çocuğumu alıştırmak lazım buyugu 38 aylık küçüğü 22 aylık. Büyüğü hele umudumu kestim asla tuvaletle alakali bişey duymak istemiyor yani bir yıldır uğraşıyorum yapsın diye ama yok asla öğrenmiyor ama küçüğünde umut var çişim diyor kaka diyor hadi tuvalete diyorum geliyor benle ama o da yapmıyor tuvalete yada lazimliga altına yapıyor sadece
(996 puan) tarafından
Allah kolaylık versin zor bi evre cidden
0 oy
(119,251 puan) tarafından
gozunuz aydin    
(996 puan) tarafından
Sağol canim
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Haaayde gözünüz aydin
(996 puan) tarafından
Sağol canim