0 oy
760 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Tuvalet iletişimi yapıyorum biliyorsunuz .kakalari kacirmiyorduk hep tuvalete yapıyorduk ama çişler bazen kaçıyordu .

Dün akşam saat 7 itibariyle şöyle bir şey oldu :D tuvalete tuttum 4 kez çişini  WC ye yaptı ve bezi kupkuruydu.

Şimdi uyandı bezi yine kuru ve tuvalete tuttum bayağı bı çiş yaptı ☺️❤️

Tuvalet iletişimi yapmak isteyenlere ilham olsun .Dün akşam 7 den beri bezi kuru şaşkınlık içindeyim .Yapmıyor bezine asla ☺️❤️

Cok mutluyum valla Cook .Bı masallahinizi alırız .Azmin zaferi :D

image

Bu ybb yani yikanabilir bebek bezimiz ☺️❤️

25 Cevaplar

0 oy
(1,709 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bu tuvalet iletişimine baslamamda bana öncü oldunuz gerçekten. Bebeğim 1 aylık falandı başladığımda çok şükür hiç gaz sorunu yaşamadım rahat rahat yaptı.çok çok çok faydasını gördüm teşekkür ederim ❤️
(10,091 puan) tarafından
Kiz banada anlatin 2.geliyo
tarafından
Kuzu prema ve onun anneliği var orda coook detaylı anlatiyo onu izle ☺️❤️

Ay tugbacim valla öyle :D hatırlıyorum o postu hshshdh limcler havada ucusmustu :D yazık be ben artık bez almıyorum.ybb ile devam ayda 400 TL cebimde kaliyo☺️❤️
(1,709 puan) tarafından
Darısı bana inşallah az kaldı. Senin kaslı bebişin kaç aylıktı ☺️
tarafından
13 aylık kuzu ama 10 aylik gelişimi .Prematüre bebek ☺️❤️ ben bı donem ara verdim hastaneyle uğraşıyoduk.Atak falan derken bir kaç ay ara verdik  .Onu hallettik yine basladik yazın .☺️❤️
(1,709 puan) tarafından
Maşallah. Rabbim hayırlı ömürler nasip etsin❤️
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Maşallah minik kaslı erkeğe <3

tarafından
Sağ ol hulyammmm☺️❤️
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Tebrik ederim canım keşke bnde oğlum küçükken bilseydim bunu diyorum :) maşallah size
tarafından
Olsun kuzu bir sonraki çocuğuna yaparsın ☺️❤️ Ben de tesadüfen öğrenmiştim bunu miniğim yeni doğmuştu ☺️ teşekkür ederizz
(1,246 puan) tarafından
Düşünmüyorum balım 2yi ama nasip tabi :)
0 oy
(12,498 puan) tarafından
Tebrik ederim şerifem ❤️
tarafından
Sağ ol eminemmm❤️☺️
0 oy
(770 puan) tarafından
Ne kadarlık canım çocugun
tarafından
13 aylık kuzum ☺️❤️
(770 puan) tarafından
21 aylık oglum çişi biliyor ama cesaret edip yapamıyor lazımlıga nasil alışacak bilmiyorum
tarafından
18 aydan sonra iletişim değil eğitim oluyor kuzu .Ah bu yüzden iletişim yaptım ben hep
0 oy
(15,828 puan) tarafından
Maşallah Sübhanallah kuzumaaa☺️❤️
tarafından
Yaa sağ ol canimmmmmm ☺️❤️☺️❤️
0 oy
tarafından
nasıl yapiyoruz 3 aylik oğlum 
tarafından
Kuzu WC ye tutuyoruz ve çiş yapması için .Prema ve onun anneliği var o sayfayı takip et o anlatıyor detaylı❤️☺️
0 oy
tarafından
Maşallah şerifem ya :) ne guzel bısey bılsem denedım oglumda ama artık cok gec gercı tuvalet egıtımı de zorlanmadı benı hemen alıstı ama bu daha mantıklı geliyor suan
tarafından
Canimmmm☺️❤️ ya erken öğrenmesi çok işime geldi benim ya .Maşallah yakışıklı oglusuna hemen öğrenmiş masallahhh ❤️☺️
tarafından
3 gun surdu ogrenmesı kuzu yatarken yaptırdım ılk gun cısını uyudu gece asla kaldıramadım hala da kalkmaz ogrenelı 1.5 sene oldu anası kılıklı bı uyuyor sabaha kadar cıs mıs asla uyanmaz oyle seylere :D
Senın kuzuya maşallah asıl ne guzel ogrenmıs alısmıs :)
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Kac aylik bebegin
tarafından
13 şu an ☺️❤️
0 oy
(48,785 puan) tarafından
niye israrlq nazar etmeye calisiyorsunuz ☺️aferin kuzumw
tarafından
Hehe ikbalim ya var ya heyecandan napcagini bilemedim :D elim ayağıma dolasti .Aileme arkadaşıma dedim .Şimdi de buraya ☺️❤️
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Biz çişte değil de kakada hâla sorun yaşiyoruz. 19 aylik benim oğlan çişini ne zaman gotürsem yapiyo ama kakaya gelince yapmiyo gidiyo bezine yapiyo. 

En son pazartesi günü kakasini antreye yapti bende bez bağladim biraktim tuvalet iletişimini. 

Bu postu görünce tekrar mi başlasam dedim
tarafından
18 aydan sonra iletişim olmuyo kuzu .eğitim oluyor .Eğitim de çocukları çok korkutuyor maalesef .19 aylık olmuş artık biraz tutar .
0 oy
(11,426 puan) tarafından
Hele kaka büyük rahatlık dimi hem popo kızarmıyor hem her yere bulasmiyor 
(11,426 puan) tarafından
Maşallah canım ne güzel bende lazimlik aldım kakayi yakalayabiliyoruz ama çiş her zaman değil  :) 7 aylık suan
tarafından
Böyle devam et biz 13 ayligiz ara vermemize ragmen öğrendik ☺️❤️ bir kaç ay sonra çişleri de yakalarsinuz .Ybb al istersen o da öğrenmelerini kolaylastiriyo
(11,426 puan) tarafından
Bi ara çok araştırdım onun da çeşitleri var galiba dimi
tarafından
Kuzu benimki çok güzel ☺️ içinde kocaman iç bezi var . 5 tane iç bezi aldım sadece ben.Artik bez almiyorum
(11,426 puan) tarafından
Kz bede söyledim eşime şu deterja aynı masraf dedi tabi daha dogamisti olmadı bi daha soyliyim bakım ne dicek zaten ortalama 5 6 bez gidiyor günlük
0 oy
(613 puan) tarafından

Benim arkadaşım da yapıyordu çok da başarılı gidiyordu o da ybb kullanıyordu ama kızı kendini biraz bildikten sonra yapmamaya istememeye başladı inşaallah sizinki öyle olmaz<3

tarafından
Yok kuzu ☺️❤️ bizimki öyle olmaz .Bundan eminim.insan evladını tanır .O bazen tutuyodur bazen tutmuyodur .Sürekli tutarsan bebek severek yapar .18 aya gelinceye kadar böyle olur
18 aya gelince de anlatmak lazım ☺️❤️
(613 puan) tarafından
Çok güzel bı sey ilk kızımda bilmiyordum ama bunda yapacağım bende inşaallah:)
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Maşallah pasama❤️❤️
tarafından
Sağ ol kuzummm☺️❤️
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Maşallah paşaya ☺️

Ben 2.5 yaşında anca ogretebildim oğluma bilmiyordum bebekken iletişim ile öğretildiğini şuan bez çok pahalı bence her annenin bunu öğrenip uygulaması lazım benim ikinci olursa mutlaka deniycem
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Ben ilk post attığında hatırlıyorum, epey linç yemiştin :) benim oğlumda maşallah 19 aylıkken bezi bıraktı :) 3 yaşında şimdi duyan herkes beni cani ilan ediyordu :) halbuki çocuk bezden rahatsız oluyordu bende öncülük edip bıraktırdım. Ama gerçekten doğru iletişim çok önemli. Canım oğlum asla kaçırmadı, hiç yatağına yapmadı. Ne ben ne oğlum bu tuvalet eğitimi sürecinde zorlanmadık. 2. Gün eğitimi bitmişti :) 

tarafından
Hahshsh hatirliyosun demi :D herkes saçma sapan konuşmuştu.nasil ogrencek ogrenemez demisti ☺️❤️ valla en güzeli canım en guzeliiii❤️☺️ çok rahatım valla cidden .Sana da helal olsun .beze bağlamaya ne gerek var bı bebeği bırakmak istiyorsa zaten aferin çocuğuna ve sana ne güzel birsktirmissin erkenden .Ne kadar erken o kadar iyi ❤️
(2,211 puan) tarafından
Çocuklarla iletişim çok önemli, sen zaten evladını tanıyorsun. İnan meme bırakmada ben ağlarım diye:) 27 aylıkken bıraktırdım oda sadece 2 gün sürdü:) bi yemek yedirme mevzusunu başaramadım:) herşey ona göre kötü kokuyor :)
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ne güzel maşallah size ❣️

Buraya yazdın ya kesın yapar kjghkkk
0 oy
tarafından
Kız nazar olur valla.masallah gerçekten 
0 oy
tarafından
Kac aylık canim bebegn bn ugrasmm ya ugrasanda tebrik ediyorum 
tarafından
Sonrasında da halıdan kaka temizlersin Ayşem :D sonrası daha uğraştırıcı emin ol .
tarafından
Buyusnde temizlrz artık sjsjs
0 oy
(2,537 puan) tarafından

Nasıl yapıyoruz bu iletişimi. Ben de istiyorum eğitim vermeyi 16 aylık yeni. Nasıl hareket etmem lazım yardımcı olur musunuz <3

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 118 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
0 oy
7 cevap 144 göst.
19 Haziran 2022 Aile kategorisinde Meryem 04 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 260 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Deniz Ege (580 puan) tarafından soruldu