0 oy
92 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Kızımın ateşi sürekli yüksekti ılık bez koymama rağmen düşmuyirdu. Calpol veriyordum ateş düşürücü. Çok fazla etki etmiyordu . Dolven verdim dktor etkisi daha iyi dedi. O yarım saate kalmadan düşürdü her seferinde. Benim gibi anneler olursa bilgisi olsun die demek istedim. İçeriklerini tabiki bilmiyorum. Antibiyotik kullanmadim hiç 1 yaş alti kullanmayı düşünmüyorum. 

2 Cevaplar

0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ona rağmen çıkarsa bir calpol bir dolven ver kuzum Allah şifa versin ama antibiyotik öcü değil enfeksiyon ağırsa sarar vücudunu haberin olsun 
(1,298 puan) tarafından
Doktor karıştırma dedi. Bide o düşünceyi çıkarttılar. Küçük verme öyle birini ver sadece dedi. :) Bende colpol veriyordum. 6 saat arayla falan dolven verdim. Şimdi iyi çok şükür 3 günümuz. İlk  gün aşırı zorlandım. Calpol düşürmedi. 2 iyi dolven verdim. Bugün 3 gün ateşte. Çıkarsa veriyirum cikmazsa vermiyorum. 3 gün sıkacak siniz dişinizi dedi doktor. Antibiyotik verdi ama ben karşı olduğum için vermedim. 1 yaş altı benim için öcü guzum antibiyotik. İlerde zararı aşırı fazla.  Teşekkür ederim canım Allah razı olsun inşallah
(13,203 puan) tarafından
Allah şifa versin antibiyotik verdi ise kullanman gerekirdi atıyorum bronşit olur durduk yere hastanede yatar çocuk basit görme bu işleri
(1,298 puan) tarafından
Basit görmediğim için vermedim canım. O anlık sadece antibiyotik o hastalığı askıya alıyor etkisi geçince olduğu yerden devam ediyor. Versem 1 hafta sonra tekrarlardi.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimde oglum hasta hastaneye götürdüm dolven falan verdi cocuklar arasinda varmis hastalik ya 
(1,298 puan) tarafından
Kızıma benden geçti . Ben hastaydım mecburen bakanda bendim. Dolven verseydim keşke bende ilk gün calpol verdim düşmedi. Dolven düşürdü. Geçmiş olsun Allah şifasını versin

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 221 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 864 göst.
16 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busecik (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 167 göst.
0 oy
4 cevap 145 göst.
8 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zelihaanne (747 puan) tarafından soruldu

377,721 soru

11,305,124 cevap

34,731 kullanıcı

...