0 oy
881 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (50 puan) tarafından
Hanımlar bebeğim 15 aylık kulak iltihabı ateşi üç gündür var antibiyotik kullanmamıza rağmen ve hep ateşi çıkıyor dört beş saatte bir parol şurup veriyorum anca iniyor üç gün oldu uzun sürdü sanki ateşi kulak iltihabı yaşayan var mı ateş sorunu ne zaman bitti 

4 Cevaplar

+3 oy
(418 puan) tarafından

4 saatte bir aynı ilaç verilmez

4 saatte bir diğer ilaçla dönüşümlü verilir
Parol ve calpol her ikiside parasetamoldur dönüşümlü verilmez
Dolven veya calpol
Yahut
Dolven veya parol
Vermelisiniz.
Ama dolvenin 2 adet şurubu var
Kendi yaş gurubuna göre olanı verilmeli.
Geçmiş olsun
(11,093 puan) tarafından
Bazı doktorlar da kesinlikle çok karşı dönüşümlü verilmesine. Kafa karıştırıyorlar
(418 puan) tarafından
Karşı olunduğunu ilk defa sizden duydum.
Parasetamol 4 saatte bir verirseniz 120 mg günlük kullanılmış olunurki buda istenmeyen şeylere sebep olabilir.ama dönüşümlü kullandığınızda 60 mg düşer.
Unutmayınki her ilacın fazlası zehirdir.
(11,093 puan) tarafından
Son cümlenize katılıyorum :) ama dediğim gibi doktorlar kafa karıştırıyor benim düşüncem değil o ;)
(50 puan) tarafından
Anlaöadım canım şimfi elimde parol ve dolven var bunları dörder saat arayla dönüşümlü verebilirim değil mi
-Reklam-
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Post üste çıksın kuzum 
(50 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Bruprex diye bir şurup var bebeğim 1 yaşında çok ateşi vardı düşmüyordu eczaeneu sordum araştırdim verdim düşmeyen ateş düştü 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Dollven bir ara adı çıkmış bir şurup.. Kötü anlamda. O yüzden ben pek kullanmam. Parol da calpol ile aynı ama calpol u tercih ederim. Yılların sueubu. Bebek içn mor olan coxuk için turuncu olan.. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 223 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
27 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gammmze (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 167 göst.
0 oy
3 cevap 171 göst.

379,183 soru

11,350,490 cevap

34,818 kullanıcı

...