0 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Diğer gelinleri ile araları acayip bozuldu. Bizimle de ufaktan münakaşa oldu.. bizde oturuyorsunuz da elektriği suyu veriyoruz daha yaranamiyiruz bundan sonra kendinize kalsın her yük akillanın arabalarını da altinizdan alicam vs dedi... İnşaat yap sat yapıyorlardı böyle olunca araları da bozuldu inşaatı da bırakacaklar.. eşim inşaat mühendisi sırf onlar için devlete atanmamisti babamla kardeşimi yüz üstü bırakmıyim diye.. şimdi ama biz ortada kalır hale geldik.. eşimde annesine calisilmazsa calisilmasin cikilirsa cikilsin evden de milletin sıkıntısını bize yüklemeye kalkma dedi.. kaynanam yalvarmayı vs bekledi kendince... Bu kadar zenginliğin içinde evlatlarına dediklerine çok alındım açıkçası.... Eşim kpss calisiyim diyor ama bu süre zarfında nasıl geçim olacak bilmiyorum da.. ben çalışmaya başlayacağım öğretmenim ama özelde olacağı için alacağım ücret 5 6 bin olcak.. eşim sıkma canını bu saatten sonra öyle babamda yok annem de yok vs demeye başladı çok üzerimize geldiler çünkü.. siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz .. açıkçası ben evden çıkaracaklarıni sanmıyorum kizginliklaydi ama eşimle ikimiz de diyoruz az para olsun ağrısız baş olsun her zaman yaptıkları iyilikleri yüzümüze vuruyorlar dedi.. bidaha derlerse diyecem diyor. Keşke parayla insanlık olsa parayla olunmuyormus diyecem diyor.. 10 15 milyonun içinde eğer evlatlarını da rezil edecekelrse kiraya gittiğimde o eve birdaha adimlaeini dahi atamazlar bitti artık dedim.. evde canımız sıkıldı anca birbirimize kilitlendik eşimle resmen

11 Cevaplar

0 oy
(1,403 puan) tarafından
Baslarda zorlugunu cekerim.gene de onlarin.agiz kokusnu cekmem Allahim buyuk sozume tovbe yarabbim
-Reklam-
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Ne kadar sinirle olursa olsun bı ana baba evladına evden çıkın der mi yaa. Sizde en kısa zamanda küçük de olsa kötü de olsa kendinize bı ev bulun ak koyun kara koyun belli olmuş Allah yardımcınız olsun 
(1,011 puan) tarafından
Bende o şekilde söyledim Rabbim iyiki beni bu evde oturtmuş kim dostum kim düşmanım öğrendim dedim... Kimseye yalvarmayiz ne eşim ne ben.. inancımız sonsuz Rabbim verecek yiyeceğimiz ekmeği de herşeyi de.. eşim Allah büyük Allah'a havale et sıkma canını diyip duruyor ama kendi de sikiyor biliyorum:(
0 oy
tarafından
Zaten eşin senin sen eşinin arkandaysa kimse yuvanızj yıkmasında kendileri kaybeder anne baba evlada bunu yapmaz ya kendi yolunuzu kendiniz çizeceksiniz artık
(1,011 puan) tarafından
Bizde aynı şekil düşünüyoruz. Eşime arkasında olduğunu bilmesi için çabalıyorum biliyorda. Ben bu kapıya parası için gelmedim çünkü eşimi çok sevdiğim için geldim... Ama bı insanın annesine babasına böyle sitem duyması ne biliyim beni baya üzdü eşime üzülüyorum çünkü başka kimse inanki umrumda değil.. bunu onlarada söyledim kimse umrumda değil kimseye iyi görünmek içinde yalaklanmam ben dedim . Rabbim kimseye de muhtaç etmesin eşimde önümden eksik etmesin Allah dedim. O kadar dolmustum çünkü lafları karşısında eşimde hep arkamda durdu Allah razı olsun .. bu yüzden de iyice delirdiler bunlar galiba.. halbuki buzluk mevzuda yoktu öbür elti ortalığı karıştırdı olan herkese oldu. İyide oldu gerçi yüzlerini gorduk
0 oy
tarafından
Kendi evine cik boşver ağız kokusunu çekme 
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Bacım sen zaten o evden kurtulmak istemiyor muydun? O kadar haksızlık yapılıyor diyordun. Eşin dışarda herhangi bir işte çalışsa bile daha fazla para alır zaten. Biraz zorlanırsınız sonra toparlarsınız. 
(1,011 puan) tarafından
Evet istiyordum canım ama önümuzde işimiz gücümüz vardı adamlar resmen işi de önünden aldılar... Biz sırf onları düşündüğümüz için atanıp gitmedik ama onların bu yaptığı eşimi fazlasıyla üzdü resmen yıkıldı.. babaya anneye de guvenilmeyecekmis onu anladım diyor.. biriktirdiğim paramdan yerim yine ağız kokularını çekmem ama ne biliyim bı anne baba evlatlarina bu şekil laf der mi üslubuyla söylenmesi gerekmiyor mu ben mi yanlış düşünüyorum ince düşünüyorum bilmiyorum. Ben hiç ailemden böyle bişey görmemiştim çünkü.. eşim çok soğudu inan ki eşime üzülüyorum daha çok anne babası sonuçta bu şekil düşünmesi ben biraz safım yada galiba millet sevinir eşim sildi ailesini diye bende bı boşluğa düştüm eşime arkasında olduğumu yansitiyorum hep
(2,709 puan) tarafından
Sen haklısın zaten canım ama önceki yaptıklarına da bakılınca eşin çok bile sabretmiş zaten. Postlarını hatırlıyorum. En başında ayrımcılık yapmalarından belli zaten evet malesef bazen enneye babaya da güvenilmiyor ona göre davranmak gerekiyor.
(1,011 puan) tarafından
Kesinlikle eşimde aynısını söylüyor. 4 yıl ayrimciliik yaptılar şuan bunun vebalini ödüyorlar diyor.. çok yaptılar çünkü gerçekten de.. Eşim çok sabırlıdır ama bu sefer eşimde patladı susuyoruz diye tepemize de bu kadar binilmez dedi bunlara.. gerçekten guvenilmiyormus Rabbim bize de hayırlı bir yol göstersin inşallah. Parayla cidden insanlık olunmuyormus yaş 50 de olsa 60 da olsa
(2,709 puan) tarafından
Belki de bunda da bir hayır vardır bazı şeylere vesile olur canım yoksa nereye kadar böyle gidecekti ki. Rabbim hayırlı bir kapı açar inşallah.
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsunuz canım büyük sehırse bu dönemde çok zorluk çekersınız ıkı ucu boklu değnek 
(1,011 puan) tarafından
Konya canım.. bugün kiralık ev baktık 2+1 evler 2500 den başlıyor o da aşırı uzak ücra yerlerde.. 3 3bucuk gözden cikmasi lazim
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Eger ortalık yatısırsa mutlaka evınızı almak ıcın kenara para atın.
(1,011 puan) tarafından
Eşim böyle olacagini tahmin ediyordu sürekli ağızlarında laf sokma vardı çünkü o yüzden 4 yıldır kenara para koyuyorduk.. iyi kötü paramız birikti iyi ki de birikmiş.. önceden derdim eşime bazen kızardım da yaa niye bu kadar biriktiriyoruz da harcayalim nasıl olsa durumu iyi değil mi sizinkilerin herşeyi kenara koyuyoruz derdim( daha cahilmişim o aralar heralde ).. eşimde hep derdi kimseye güven olmaz babamda olsa güvenmiyorum yarın birgün bunlar çık der o zaman napcaz da derdi.. babasigilin huyunu biliyormuş demekki eşim. İyi ki de diyorum boş boş harcamamişim yoksa ortada kalacaktık çocuğumla filan :( gerçi babamgil sahip çıkar bize ama Rabbim kimseyi kimseye gerçekten muhtaç etmesin heleki anne babadan böyle sözler hiç bir evlat duymasın erkek evladı heleki yikiliyormuş resmen
(8,318 puan) tarafından
Aynen canım iyi yapmıssınız rabbim kolaylık versin
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Kimseye guvenmiyeceksin  bu devirde 
(1,011 puan) tarafından
Bu devirde babanın oğluna guvenmeyeceksini duymuştum da babana guvenmeyeceksini duymamıştım onu da öğrettiler sagolsunlar
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bacım sen öğretmen o mühendis deli misiniz Allah aşkına en az 10 bin maaş girer o eve. Eşin girsin Bi işe iyi kötü demeden illa bir yerden bi kapı açılır Allah büyük. Sende çalışmaya başla ne olacak gül gibi de geçinirsiniz değer mi ağız kokusu çekmeye. Sen değil miydin birde evden şikayet eden. Yanlış hatırlamıyorsam. Allah yardımcınız olsun bir yerden baslayin devamı gelir 
(1,011 puan) tarafından
İnanki evden çıkaracak işten çıkaracak diye eşim korkmuyor.. 2 yıl sıkıntı çekerim Rabbim yolumu açar diyor. Rabbime inancımız sonsuz çünkü para için insan satmaz eşimin kalbi o kadar temiz ki Rabbimin yolunda hep..  o gün karşılarına dikilecegim diyeceğim diyor parayla insanlık olmuyormuş hiç bir yardımınız olmadan da çalisiyoruz diyeceğim diyor.. biz olmasak yapamazsınız gibi ima ediyorlar bilmiyormusun. Kısmeti veren Allah ekmeğimi veren Allah ki benim.. ben sadece eşime uzuluyorum başka birşeye değil. Anne babasını silmiş gibi konuşuyor 4 yıl ayrımcılığa sustum ama bu lafları beni sildirdi kendilerinden diyor.ne biliyim ben biraz ince dusunceliyim sanırım herşey keşke üslubuyla olsaydı kimse kirilmasaydi diye.ama onlar ağzına geleni diyor yuvaları bozulur mu oğlumla huzuru gelinin bozulur mu yok
(3,259 puan) tarafından
İnsanın aklı yaşında değil başında bunlar ne insan olmayı becerebilmiş ne ana baba olmayı. Eşinin arkasında dur yıkılmaz o erkektir. 2 gün uzulur 3. Gün sana çocuğuna dayanır yoluna işine bakar. Bizde kimseden bisey gördüğümüz yok ayrımcılık da bizde gizliden var Allah herkesin ekmeğini versin. Biri bana onu yaptım bunu yaptım diye laf edecek alnını karışlarım. Hiç üzülmeyin vardır bunda da Bi hâyır deyip geçin. Hatta sevinin yolunuzu açtılar.
0 oy
(182 puan) tarafından
Olayı anlatma şekliniz çok güzel. Eşinizi suçlamadan birlikte tüm sorunları göğüslemeniz ailesini kafasına kakmamanız çok güzel. Umarım düzlüğe çıkar gönlünüze su serpilir. 
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Eşimin akrabasının başına geldi bu kayınbabası herkesi kovdu öz oğlu küçük çocuğu varken kiraya gtti adamın. Üstüne kayınbabası kendi karısını da kvdu acaip bişey insanın zoruna gider özellikle eşin duygusal anlamda çok yıpranır. Birbirinize destek olmanız çok güzel mesleğiniz varmış Vala hiç agız egmeye değmez

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 250 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 482 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 638 göst.
16 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 456 göst.