0 oy
280 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynanam maaşı var kayınbabam vefat ettiği için kurban kesecek daha kurbana 1 ay var ama kendini kısmıyor mesela market alışverişi bayağı yapıyor maaşını aldı Bugün ben de güzelce indim aşağıya Dedim ki anne bize güvenme bizden borç almak istiyor Dedim ki bize güvenme dedim biz de kurban keseceğiz Hani senin 300 400 500 en fazla eksiğin olur Tamam biz borç veririz ama 2-3 milyarlık 5-6 milyarlık yapamayız dedim veremeyiz Biz kendimiz keseceğiz bayramın 1 günü kesmeyi düşünüyoruz güzelce anlattım Yoksa bunu söylemeseydim bize güvenerek hareket ediyordu parasını çarçur ediyordu yani çarçur derken Hep boğaz alıyordu Hani insan kurban kesecekse birazcık kısacak bir tavuk alma biraz başka şeyler alma kurban keseceğim de olmaz de kısmıyor kendini

8 Cevaplar

0 oy
(154 puan) tarafından
Boğazına kisip kendini zor durumda birakiyosa kurban zaten düşmez ki imkan varsa kesilir benimde kayinvalidemler keser dana her sene ama bu sene çok zamlanmis koç kesecekler gücü neye yetiyosa
tarafından
Ama işte parasını hani sadece acil ihtiyaca alabilir bu gidiyor abur cubur tavuk falan alyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gücü yetmiyorsa kesmesin sonuçta kendi mutfağından yemesinden kısıyor 
tarafından
Kısmıyor ama kurban parasını bizden almayı hayal ediyor
tarafından
Ee o zaman kesmenin ne anlamı kaldı ki yine siz kesmiş oluyorsunuz
tarafından
Evet cok saçma
0 oy
(267 puan) tarafından
Ohoooo kaynanan sırtını size dayayacak yada gizli saklı parası var. Eğer ayarlayamazsa parayi  eşinde biter iş. Yok diyecek kalacak öyleki akıllanacak. Borç alarak kurban kesilmez zaten 
tarafından
Yok canm birikimi yok parası elinde kalmyot
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Zaten kadın dul emekli maaşınında ikramiyenin de yüzde 75ini alıyorlar. Hayat çok pahalı markete gir çık 300 TL uçuyor. Kadın ne yapsın. Olmadı kesmez
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Kurban borçla olmaz ki zaten 
0 oy
(4 puan) tarafından
Kurban başkasının parasıyla kesilmez ki. 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Zaten borçla kurban olmaz 
0 oy
tarafından
Kayınvalidene borç mu veriyorsunuz

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 567 göst.
0 oy
16 cevap 893 göst.
+1 oy