+1 oy
1,003 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Cuma akşam kaynanamgile kalmaya gittik evlerinde yok yok. Buzdolabı tıka basa dolu her şeyin en kalitelisi almışlar. Ev dolu olduğu halde bugün markete gittik yine poşet poşet doldurdular. Eşim başka şehirde 3 hafta oldu gideli yeni işe girdi.Öncesinde de çalışmıyordu. İlk maaşını haziranın sonunda alacak. Bizim ev tambakır :) param var ama mama için ayırdım eşim giderken market alışverişi yapamadı artık evde ne kaldıysa onlarla idare etmeye çalıyorum. Onların evini öyle görünce ne biliyim kıskandım ama sonra kıskandım diye kendime kızdım. Sonuçta zor günler yaşıyoruz ama yakında bitecek. Akşam geri kendi evimize geldik şaka gibi ama onların evinde magnum gördüm canım çekti diye oturdum ağladım ya :) benim asla böyle kıskanma huyum yok kim ne alırsa alsın inanın asla kıskanmazdım bu sefer bir dondurma için kendimi ağlarken buldum. Belki de eşimi  çok özledim o ağır basıyor ama bilmiyorum geldiğimden beri göz yaşım akıyor engel olamıyorum kendimi çocuk gibi hissediyorum 

30 Cevaplar

+13 oy
tarafından
Mevzu dondurma deyildir yokluk koymuş hepsi buuu 
-Reklam-
+11 oy
(2,974 puan) tarafından
Mevzu ne biliyor musun? Kaynanagilin evi öyle doluyken sana ikram etmemesi kocan yok ihtiyacın varmı dememesi 
(2,974 puan) tarafından
Boşver canım Allah herkesin kalbine göre versin onların da aynı şekilde Allah görür herşeyi
(3,354 puan) tarafından
@noname bu adam eve gelirken 3 ekmek al deyince  2 tane alıp gelen adam bide dönüp diyor ki 6 TL verdim  bunlar usulen sormadan ne anlar bacım
(4,651 puan) tarafından
Dünyaları alıp getirmiş sanki 6 tl ile batar sanki tövbe estağfurullah. Allah yardımcınız olsun canım inşallah en kısa zamanda feraha çıkarsınız
(3,354 puan) tarafından
Amin canım inşallah tüm darda olanlar birgün feraha çıkar inşallah ☺️
tarafından
Bk yesin o zman sokma evine ayy okurken sinir oldum. Bu devirde dilenciye verse kabul etmez 10 lira iki ekmeğin lafını mi ediyor. Sende yediklerin şu kadar tuttu öde de o zman. Yuzsuzz ya sinir oldumm . Allah kimseye muhtaç etmesin cimri insanlar çok değişik oluyor.
+1 oy
(4,651 puan) tarafından
Ys kuzum ys kıyamam ağlama bsk eşin işe başlamış sen de alırsın canının çektiğini. Şuan dondurma alıp getiresim geldi 
(1,343 puan) tarafından
Ayy ben de cok kotu oldum götürebilsek keşke.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sen kıskanmmaıssın ki içindekileri fözyasıyla dökmüşsün
0 oy
(854 puan) tarafından
gayet normal canim o yoklugu tek basina cektigin icin birsz zoruna gitmistir esinde yaninda olmadigi icin duygularin seni kiskanclik dedigin ama aslinda kiskanclik olmayan duyguya itmistir 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
herseyi gectimde oglunun evi dolabi bosken gelini bsyler denklestrmeye calisirken o esinin ailesi nasil bunu akil etmez.
(1,448 puan) tarafından
Evet yaaaaaa bunu düşündüm bende bazı insanlar gerçekten bencil
0 oy
tarafından
Kaynanam evi tıka basa dolu işsiz kalmış oğluna yardım etmiyorlar mı yazık cidden. Üzülme bacım inşallah en kısa zamanda düzelir hersey
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Eşinin ailesinin düşünmesi lazım aslında. Size oturmaya helir gibi, ufak sizi kırmadan üçbeş parça alsalar ne güzel olurdu
0 oy
tarafından
Canimin içi inanki geçer bu günler ben de geçtim çok şükür Rabbim sana çok versin sende başkalarına veresin abiyede sağ salim kavusasin :) 
0 oy
tarafından
Senin evinde bisey yokken kaynnan nasıl öyle tika basa dolu evde tek yiyor ki.size de versin ..
0 oy
(205 puan) tarafından
Halini anliyorum canim zor durum Allahim buyuk dua et 
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Senin evin boşken onların evi nasıl dolu oluyo yani insan bi poşet bişeyler de sana alır verir hiç mi vicdan etmediler
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Sen bu durumdayken onların bu derece imkanı parası varken nasıl destek olmuyorlar çok şaşırdım 
0 oy
tarafından
Oyyy canım benim yaa aynen beni tarif ettin rabbim hepimizin sıkıntılarını gidersin inşallah
0 oy
(48,695 puan) tarafından
aslinda az cok biliyorlardir durumunuzu onlarin almasi lazim yada gitme gelene kadar burda yiyip icelim demeleri lazim
0 oy
(119,346 puan) tarafından
insan bi sorar kizim.eksigin neyin varmi diye asil konu kiskanma degil be bacim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesinler,dizim dizim boğazında kalsın 

Ben böyle vicdansız insanlar duymadım görmedim 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Heh işte tamda anlatmak istediğim durum oğlunun evinde yokken torunun bogazindan gecmiyorken onların boğazından nasıl geçiyor bu lokmalar hayretlik bir durum buraya kayinvalidemleroj durumu çok iyi dolapları tıka basa dolu bize yardım etmiyorlar deseydin eğer mecbur değiller yardım etmeye diyen bir sürü insan çıkardı mecburlar abi bir çocuk getiriyoruz bu dünyaya elimiz o çocuğun ebediyen üstünde olacak tabi ki dara dustugunde zora düştüğünde koşacağız yardımına buna mecburuz 
0 oy
tarafından
Bnm kayinvalidem ne alsa bana der ye al gotur verym der hatta bende canim cekerse yerim sorup bana kizar niye soruyorsun ye der
0 oy
(986 puan) tarafından

Canım yokluk gerçekten çok zorr.rabbim kimseyi yoklukla sınamasn.esine ve çocuklarına sağlık sıhhat versin.komsusu açken tok yatan bizden değil demiş yaradan.evlatlarini nasıl aç bırakırlar, onların vay haline:(

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 464 göst.
4 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Zehrraa (1,462 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 599 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde sevgiml (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 812 göst.
21 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 967 göst.