0 oy
966 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar merhaba, hayırlı akşamlar..

Ben evlenelim 6 yıl oldu. Eşim nişanlı iken farklı bir semtten ev aldı aile apartmanın da oturmak istemedi. Çok zorluk çektik ödemelerde ama şimdi çok şükür her şey geride kaldı hafiflettik borçları. Neyse biz hiç tatile gitmedik bir kere Karadeniz turu yaptık sadece evlendik evleneli o kadar hiç böyle Antalya bilmem ne tarafları gitmedim çok isterdim eşin ile gitmek şuan dada uçtu fiyatlar hiç gidemiyoruz bu sene memlekete gittim ailenin yanına o kadar. Neyse az önce kuzenim ile konuştuk onlarda borçlu bizim gibi ev aldılar aynı sene evlenmiştik onlar yeni aldı evlerini haftaya tatile gidicez falan dedi eşinin iş yeri götürüyormuş Muğlaya iş yeri karşılıyor çok imrendim gerçekten kıskandım galiba ve kendimi kötü hissediyorum keşke bizde gidebilseydik falan diyorum içimden neden böyleyim kötü birimi yiö ben ya

30 Cevaplar

+1 oy
(37 puan) tarafından
Ya olabilir bir anlık duyguyla kiskanmis yada imrenmis olabilirsin. Eğer tatile o gitmesinde ben gidiyim diye dusunduysen kıskanmus olursun. Ama öyle değil. İmrendin sadece. 

Sizinde gideceğiniz günler gelir....♥️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ya okumadım ama herkes herkesi kıskanıyor baya çok gördüm. Kıskanmak yerine dua et Allah arttırsın de emin olun Allah size dhaa çok verir kıskanmak ne ya .
(10,411 puan) tarafından
Kız okumadan ne diye yorum yapiyon
tarafından
Ya kıskanmak değil bunun ki öyle demesin işte kıskanmak bambaşka birşey
(10,411 puan) tarafından
Dimi itiraf ey benim yorumumu okudun ahahaha
tarafından
HHahahahhaah
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canım yaa bu kıskanmak devilki tatile gitmek seninde hakkın insaallah  en kuza zamanda gidersin bu arada bende hiç tatile gitmedim yaa
(10,411 puan) tarafından
Hahaha hiç güleceğim yoktu sözüm ona tatildeyim 2 aydır tövbe gün yüzü girmedim daha
(228 puan) tarafından
Neden canım
(10,411 puan) tarafından
Kız istanbul dan van a geldin 1 temmuzdan beri kaynanam kayinpederimde geldi hava değişimi olduk hep hastayiz
(228 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım
(10,411 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum
0 oy
(5,932 puan) tarafından
Kıskanmak degil canım bu imrenmek özenmek oluyor sonucta bizim de Bi nefsimiz var.

Geçen hafta eşim bana Bi arkadaşını anlattı adamı arıcaktı saat 11 Di akşam arama geç oldu ayıp olur dedim o da dedi ki yok onlar zaten bu saate gezmeye çıkıyorlar dedi nasıl yani dedim gece 11 de çıkıp 2 3 de eve geliyorlarmış vay Bee dedim ben sana desem ki bir gece sadece cıkalım yok dersin dedim adam haftada iki üç gün karısıyla gece yarısına kadar takılıyomuş karıma yazık sürekli evde duruyor bunalmasın o da insan diyormuş oyle özendim ki anlatamam sen böyle diyince benim de aklıma o geldi ister istemez özeniyor insan işte
(228 puan) tarafından
Evet insan ister istemez imreniyor, gerçekten hani keşke benimde ailem ile böyle bir fırsatım olsa keşke diye
(49 puan) tarafından
Aynı ben ben 1 sene oldu evleneli inanirmisiniz köyden eve evden köye tatil bu oda kaynanamlarin evine gidiyorum iş yapıyorum evime geliyorum aynı devam bir kez olsun dışarı cikarttigini görmedim bırak akşamı saat 10 olunca yatıyor hemen ne gündüz gezdirir ne akşam bunaldım herkese imreniyorum bazen başına kakiyorum ellerde ne koca var senin gibi değil herkes diye
(228 puan) tarafından
Benim ki parası olunca gezdirir oda sever gezmeyi ama tam gezicez tatil fiyatları arttı aşırı yüksek ben gaz versem gider borca girip ama işte bir türlü gidemiyoruz sağlık olsun bacım
(49 puan) tarafından
Ne güzel seviyormuş ama gerçekten tatil fiyatları çok uçuk sizde normal şehir geçersiniz daha iyi olur benim eşimle çok zıttiz o böyle seyleri sevmez içeri  dönük bende aksine dışa dönük eğlenmeyi dans etmeyi gezmeyi çok severim ama şu 1 yıldır yapamıyorum ne güzel senin eşin seviyor bence en iyisi insalh gidersin
(228 puan) tarafından
İnşallah canım hayırlısı artık, sizde gidersiniz inşallah
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Yani bu kiskanmak degil bence sonucta cok ıstediğin bise olduğu icin oyle  hissediyorsun canim. Yani bu baska biride olsa ayni duyguyu hissederdin.  Senin uzuntun kendn gidememen baskasinin gitmesini kiskanman değil. 
(228 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Yoo bence kötü biri olduğunla değil kuzum. Tabi ki gitöek görmek hakkın ama hayırlısı ise hakkında olması daha iyi olur sizin için. Yani Allahın bildiği bizim göremediğimiz şeyler vardır. O yüzden canını sıkma hayırlısı ne zamansa o zaman gidersiniz inşallah
(228 puan) tarafından
Çok haklısın canım inşallah
0 oy
(3,950 puan) tarafından
İstemen gayet normal bi durum canim  ama sen bunu icinde onlar gidiyor biz gidemiyoruz diye sürekli dusunursen evet kiskancliga girer ama sadece bizde gitseydik demende kiskaclik sayilmaz
(228 puan) tarafından
Bizde gidebilsek keşke diyorum hani öyle bir imkanım olsun isterdim
(3,950 puan) tarafından
Bu kıskanmak degil ki canim insaniz sonucta özeniyoruz
(228 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Ben hiç gitmedim mesela eşimi işinden dolayı evde bile göremiyorum ben napim cnm
0 oy
(341 puan) tarafından
Valla bende sitemkarim baskalariyla ayni imkana sahipken okz koca nedeniyle herseyden mahrum kalinca insan ister istemez sitem ediyo 

Bide gelip arkadaslarinin eşleri surekli story atmasi hava atmasi inan icime oturmuyor degil ayni imkana sahibiz ama iste 

Sonra bir arkadas daha vardi ben okulda ondan  başarılıydım hep ders calisarak kendi emeğimle gectim o hep kopya cekerdi 2 ortalamayi zor gorurdu 

Simdi ben issiz dibin dibindeyim kendisi torpille ise girdi acikti (basi kapali foto gonderdi ) abisi istedi o sayede girdi yetmedi sevgilisini de nisanlaninca ise sooktular yine torpille diyorum niye yalan soyleyyim kahretsn diye 

Kiskancsam kiskancim  
0 oy
tarafından
olabilir tabi ama ev almissin bu devirde onu yapamiyoruz bizler .. borcun bitince gidersin sende
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Benim geldiğim aile bizi ayiplayacak diye biz hiç tatile gitmedik. Üstelik benim maaşım var kocamın evleri dükkanı var. Sen bı de beni düşün abim tek maaş tek ev 4 çocuk Antalya'ya gitti bir hafta tatil yaptı. Diğer abim başka türlü tatil yaptı. Es sek gibi elallem ne der diye beni evde oturttu anca sistik birbirimizi sisirdik. Ben kimseye imrenmedim ama hep istedim olmayınca Allah belasını versin böyle işin diye bıraktım şuan zerre hevesim yok bunlara bulaştığım o günün ağzına edim ben.
(341 puan) tarafından
Maasin varmis ben olsam ayarlardim bi yer postunuzu okuyunca dayanamadim yazmak istedim
Gelen gelir gelmeyenin akli keserse çocuğumla kafa dinlerdim
(4,040 puan) tarafından
Valla öyle zor bir aile ki o zmanlar herşeye sabrettim ne de olsa düzen değişecek diye evet değişti ama sabrettiklerim beni yıpratmis. Hep evliliğim bozulmasın diye yaptım şimdi ise bozulmasi umrumda değil
(341 puan) tarafından
Rabbim sizi birbirinize isindirsin kalplerinizi birbirine baglasin
Zor esle imtihan olmak size tavsiyem cok fazla tolerans vermekte.yaramiyor bu erkeklere
(4,040 puan) tarafından
Evet geç anladım ve tolerans olduğunu bilmiyordum normal zannediyordum kendi ailem de öyle. O yüzden ne olduğunu anlamadan sinirlerim iyice yıpranmış. Amin inşallah ne diyelim sagolasin
0 oy
(736 puan) tarafından
Ya canim imrenmek tabii ki de olur kimseye imrenmiyorum diyen yalan söyler seninki imrenmek. Ama bazi kişiler var mesela geçen bi kadın da bu tarz bir post açtı bu kadinin çok çocuğu varmış , tanıdığı birisinin bir tane çocuğu varmış. kadin diyoki insallah ikizlerin olur sende ben gibi gecinemezsin falan diye içimden böyle söyledim diyor resmen baskasinin da durumu kendi gibi kötü olsun istiyor bu asıl kötülük ve hasetlik 
0 oy
(250 puan) tarafından
Ah yavrum ah biz evde alamadık hicbisey de yapamadık tatile de gidemedik siz en azından ev almışsınız ben balayına bile gitmedim düşün kocam olacak ayı hep yok yok der yokluktan yakınır hep amaan bizimki kıskançlık değil insan yaşayamadigi hevesleri özenir imrenir bende de oluyo 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Senin değişikliğe ihtiyacın var 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bence bu hissettiğiniz gayet normal ve insani. Ben gitmiyorum onlar da gitmesin diye düşünürseniz o zaman kötü kalpli olursunuz bence
0 oy
tarafından
Kendini uzmekten başka bişe yapmazsin kendini kimseyle kiyaslama
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bacım sen yine kuzenine İmrenmişsin ben kocama imreniyorum paso geziyor arkadaşlarıyla memlekete geldiğinde. Benim cocuklar küçük geçen laf ettim laf mı işittiriyorsun diyor yok dedim olanı söylüyorum ama gerçekten içimde biseyler eziliyor keşke anlasa diyecem de anlayış olsa 12 senedir ederdi.
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Canım bunun kötülükle alakası yok hepimiz bir şeylere imreniyoruz herkes bir şeylere özeniyor Rabbim inşallah gönlümüzdekileri bize de nasip eder
0 oy
(888 puan) tarafından
Gıpta etmiş olabilirsin kıskanmak degilde
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Benimde,köye gidip tatildeymiş gibi stooore atasım var 

:'( :D

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 599 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde sevgiml (0 puan) tarafından soruldu
0 oy