+1 oy
618 göst.
Diğer kategorisinde (475 puan) tarafından
Ailem hep abimin zenginligiyle övünürdü herkese... beni onlarla kiyaslardi onlar şunu aldi..evlerinde şu var ..şu marka giyinir.. ev aldilar ikinciyide alacaklar falan diye hatta aylardir küstük annemlerle evlat ayrimi yaptilar ben onlar yuzunden psikiytri ye basladim 3 harflilerle ilgili hastaligim vardi cok zor durumdaydim ama arayip sormadilar bile hatta durumumu bildiklleri halde umursamaz gibi yaptilar... simdi o cok sevdikleri oglu nasil yaptiysa kendine trilyonluk borc yapmis aldigi ev, araba gitmis karisinin maasi kendi maasi hep borca gidiyormus ödenmese hapse girceklermis babamlar aylar sonra ilk defa evime geldi (cok sasirdim normalde gelmezler) evimi arabami satayim birazda sen altinlarini ver kapatalim borcu diyor bende benim sıkıntımda yanimda olmadiniz diye vermedim bu arada abimle 2 yıldır küsüm babamlarlada 3 aydir.. eşim yanlis yaptin ver altinlarini diyor kararsiz kaldim siz olsaniz ne yapardiniz

47 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Verirsen eğer sana yazıklar olsun sen hastalanırken arayıp sormadılar şuan bu muamele bana yapılmış gibi sinirlendim suratlarına bakmam evime bile sokmam sende aklını topla iyice düşün taşın derim canım giden zor geri gelir diyeyim 
-Reklam-
+2 oy
(48,617 puan) tarafından
esin cok iyiymis 

sen altinlarini vereceğine baban kredi ceksin seni sormamis bile abin için yüzünü egip gelmis onun icin evini arabasini satacak yazik
+1 oy
(375 puan) tarafından
Benim altınlarıma güvenip mi borç yaptılar vermezdim ben eşinde neden senden yana olmuyorsa bizde böyle bir duruma düştük benim eşim karşı çıktı basta
(475 puan) tarafından
Eşim onlar senin ailen diyor evet ailem ama cok zor durumdayiz beni yillardir aramayan abim aylardir aramayan babam işleri düsünce gelmeleri şaşırtti benimde sıkıntım var psikolojim onlar yuzunden bozuldu ama arkamda eşim disinda kimsem yoktu vermek istemiyorum ama ben vermesem babamin ev arabada gidecek bide bunun haricinde kredi cekecekmis eşim abini dusunmuyorsan babanla anneni dusun diyor
(375 puan) tarafından
Acaba sen aynı durumda  olsan evi arabayı satacaklar miydi bilemiyorum canım zor bir durum yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal  hesabı  birde  şu var yani sen altınlarını versende gene kapanmayacak sanırım trilyonluk borç diyorsun
(475 puan) tarafından
Ben o kadar zor durumlardan gectim halada geciyorum hastaneler hocalar gitmedigim yer kalmadi bu durumda yanimda olmayan sanmam benimde basima gelse aynisini yapmazdi.Aynen ben versem kapanmayacak borc kredi cekecekmis babam birde
(375 puan) tarafından
Iste böyle durumlar biraz sıkıntılı oluyor canım ama sonuçta sende el le evlisin kocanın üstüne at razı gelmiyor de birsey diyeceklerini sanmıyorum
(3,728 puan) tarafından
Sen hala rahatsızsın 3 aydan sonra halini hatrını sormaya değil de altınını almaya mı gelmişler kusura bakma da böyle anne babaya günahını verme canım senin evlatlarının hakkı ne olacak ? O altınlar gitti mi gidecek geri dönüş bekleme yani büyük konuşmak istemiyorum ama ben olsam vermezdim
0 oy
(78 puan) tarafından
Katiiii surette vermezdim azıcık senin çektiğini çeksinler bence vermemelisin
0 oy
(16 puan) tarafından
Tabikide vermezdim şahsen 
0 oy
(4,391 puan) tarafından

herşeye rağmen eşinizin tepkisi takdire şayan 

Allah şifa versin size
(475 puan) tarafından
Allah Razı olsun
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Vermem oyle anaya babaya abiye net napiyosalar yapsinlar işte etme bulma dünyası bak hakkın kalmadi
(475 puan) tarafından
Aynen ilahi adalet var derdim hep. bende vermek istemedimde eşim sana hic mi iyilikleri dokunmadi onlar ailen ver diyor tamam aile ama benim en zor zamanlarimda yanimda olmadilar
(5,240 puan) tarafından
Yani sana gelince yok abine gelince sıra arayıp soruyorlar yinede kendi ailen sen bilirsin ama ben vermezdim
0 oy
tarafından
Kesinlikle VERME yoksa ilerde çok pişman olursun  daha büyük sıkıntılar yaşarsın

Asla verme bende yaşadım buna benzer bi olay şimdi iyiki vermedim diyorum
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Eşinizi çok takdir ettim ama ben olsam bana yaptıklarından sonra vermezdim
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ayy ne iyi esin varmış. Ben de vermezdim bugünun yarını var sizin ne olacağınız bile belli değil su gunun Turkiye sin de. Hem sanmam bi daha geri gelsin o altınlar. Ustelik senin altınlarınla kapanmıyormus. Annen babana ait olsa borc ana baba hakkıdır ver derdim ama abinin ustunde hakkı oluyor mu ki? 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Eşinden Allah razı olsun kat kat fazlasını versin ona. Cok haklısın kırgın olmakta ama ayağına kadar gelmişler zor durumdalar baya demek ki bak Allah sana muhtaç etti o övünmelerine rağmen. Ben anne babam için bi kısmını verirdim 
tarafından
yorumun hepsine katiliyorum
0 oy
tarafından
Verip vermemek senin kararın ama böyle bir eşin olduğu için çok şanslısın 
0 oy
(46 puan) tarafından
Diyelim ki verdin borç kapandı durumları düzeldi canım altınların gümbürtüye gider rüyanda bile görmezsin bir daha yapmazlar sana sende üstüne soğuk su içersin.Ben asla vermezdim bana güvenerek mi borç yaptılar hadi ordan be vermiyorum rahatsız etmeyin der kovardım bu kadarda netim.Sonradan eşimle aramda bile sıkıntı çıkabilir sizde bir ev araba almak isteseniz neyle alacaksınız bir zaman sonra eşinde keşke vermeseydik diye sitem edecek verme bence 
0 oy
tarafından
Kiz ben hayatta vermem annen baban seni düşünmüş mü ki sende onlari düşüneceksin. Durumlari düzelince ya eski hallerine dönerlerse
(475 puan) tarafından
Eşimde diyor zaten o adamlar iyilikten anlamaz sana kalkip Allah Razi olsun demezler giden altinda geri gelmez ama buyukluk sende kalsin ver işlerini gorsunler diyor.. bide ceyrekleri ve bileziklerimi birazini abim ve babam dugunumde ve cocugum oldugunda vermisti
tarafından
Valla canım ben yine de vermezdim dunya hali sonucta ne olacak belli değil kiymet bilseler tüm her sey feda ama bilmiyorlar ne yazik ki
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Hayır kardes olarak bir iyiliğini sevgisini görmüş olsam değil altın canımı veririm ama bolluk içinde yaşarken yok sayıp dara düşünce hatirlayanlara çokta yardim edesim gelmez benim 
0 oy
tarafından
eşim de karismiyorsa verirdim bazen anne babalar dogru düşünür biz yanlis anlarız ya da her insanin hatasi olur en azindan bi kismini verirdim
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Ben verdim 3yildir 1 kurusu bana dönmedi esimde ailem nasıl işteyim dedi benim altınlar gümbürtüye gitti sana tavsiyem 1 tane bile verme yoksa giden geri gelmiyor sözde alcaz diyolar ama is icrada gelince devekuşu gibi kafalarını gömüyorlar 
0 oy
(812 puan) tarafından
Eşini taktir ettim  sağolsun onlar bize ne yaptılar küsmekten başka dememiş 

Altın gidince gelmiyor bidaha ablamın içi dolu bir buçuk metrelik zincirini aldılar bidaha vermediler altın gelmez canım gelirse bile taksit taksit altın Herkesin dayanağı Herkesin gözü vardır onda siz onu Bir yere bağlayın bence göz önünde olmasın

Onlar borcu bitirecekte altın yapacak verirsen unut altınları ama yinede aile işlerine karışmak haddim değil ben genel konuştum 

Allah yardım etsin ne diyim hem size hem onlara 
0 oy
tarafından
Ben olsam vermem. Kötü günümde benim yanımda olmayan insanı silerim (bu ailemde olsa) Maddi olarak yardım etmeseler bile manevi olarak sana destek olmaları bile yanında olduklarını gösterirdi ama olmamislar o yüzden boşver verme 
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Herşeye rağmen esin çok anlayışlı bana bu kadar şey çektiren aileme verrmydm bilmyorm

İlgili sorular

+1 oy
43 cevap 1,287 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 384 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 331 göst.
16 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Annelerrr (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 348 göst.
20 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde ★✿☞ƘƛƦƊЄԼЄƝ☜✿★ (443 puan) tarafından soruldu

378,993 soru

11,344,345 cevap

34,809 kullanıcı

...