0 oy
721 göst.
Aile kategorisinde (9,247 puan) tarafından
Siz yaparmısınız ... Ben yapmam 1 tane var şimdi en iyi şekilde buyutmek isterim 

5ine birden aynı ilgi sevgi verilir mi... Doğurdum saldım eşe sçdosta akrabaya büyürler bir sekılde ne bulurlarsa yerler demek mantıklımı....

Bunları diyen kuzenim.... Buarada 34 yasındayım 1 kızım var ... Ben cok mu geriden geliyorum ya:)

45 Cevaplar

0 oy
(966 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben de istiyorum o rahatlıktan ikinci çocuğu yapmak için.ama yapamam ilgisiz çocuk büyütmem.
-Reklam-
+1 oy
(1,685 puan) tarafından
5 olmaz ama 3 isterim :)
(3,162 puan) tarafından
İşte benim kafa ☺️
(1,685 puan) tarafından
Dimi canım :) çocuk dünyanın en guzel şeyi. Hepsine de ilgi gösterilir zevkle .. tamam yorucu olur belki ama çok çocuk zaten birbirinden de öğreniyor çoğu şeyi. Keşke imkanlar olsa da çok çocuk yapabilsek :)
(3,162 puan) tarafından
Aynen senin gibi düşünüyorum kuzum. ❤️
+1 oy
(7,791 puan) tarafından
Yoo bence sen haklısın. Hayat bu nolcagi belli olmuyo dul kalsan bosansan yahut sen ölsen nolcak o cocujlara var mi evin araban birikimin? 

Eskidenmis o herkes eker diker yermis simdi bi süt oldu en ucuz 10 lira. Kim bakcak bi tane olsa sahip cikan olur da 5 tane de cok.
(9,247 puan) tarafından
Ya ben daha cok cocukların sevgjsızlıkten psıkopat olacagını dusunuyorum. Hatta onlarında ilgiyle buyuyen bebeklerin karsıısına ilerde bela olacagını dusunuyorum
(7,791 puan) tarafından
Ya kimi var yeter de cevirirdehani maddiyatin yardimcin ve iyi bi esin varsa on taneye bile yetersin. Ama para pul yok evde kavga gani ev isi yemek cocuk nereye yetiscen? Tabiki çocukta ilgi ister
0 oy
tarafından
Mantıklı değil tabi hayvanmi onlar ne bulsa yiyor insan eğitilecek gelisir akillanir sonrada caddeye sokağa salar ipsiz sapsız olur çıkar işte 
(9,247 puan) tarafından
Ben sanırım ahır konustum ona ama azıcık seninkine benziyor .. i t gibi dogurup sokaga sal serseri olsun elalemin gül gıbı baktıgına bela olsun dedim
tarafından
İyi demissin
0 oy
tarafından
Ben 30 hiç bebeğim yok ben nerelere gidem
(9,247 puan) tarafından
Olur insallah en iyi zamanda hayırlısıyla
tarafından
İnşallah:(
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Cok yaaa :DDad
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Çok çocuk marifet değil bunu anlasalar.. 

İlerde çok sıkıntı olur seni seviyor beni sevmiyor ayrımcılık oluyor dyie, oyuncak, kıyafet, ve bi sürü şeylerde hepsinin farklı istekleri olması , ileride kardeşler arası düşmanlıklar miras kavgası, 

Şahsenn ben karşıyım en kötü 3 çocuk dieal hakkıyla büyütmeli hepsini 
(9,247 puan) tarafından
Birbirini küçügünü giyiyorlar ama gör cocukların suratları leş gibi ellerinde herzaman cıkolata yemek yok
(9,623 puan) tarafından
Kız 5 çocuğa kıyafet mı dayanır ablam 2 çpcuklsrına da giydirdğii kıyafetleri verdi bana temiz Allah var ama baya eskimiş
(9,247 puan) tarafından
Görmelisin hallerini.anasıda iki dirhem bi cekirdek
(9,623 puan) tarafından
Ahh işte demesi kolay
0 oy
(7,685 puan) tarafından
27 yaşındayım 1 oğlum var 30 a 5 yetismez zaten ama yapmazdım 2 en en fazla 3 yeter 
(9,247 puan) tarafından
Ewet mantıklı
0 oy
(1,877 puan) tarafından
29 yaşındayım hamileyim daha doğum yapmadım ama 1 tane düşünüyorum şimdilik. 5 çocuk hayal edemiyorum hepsine sevgiyi ilgiyi veremem yeterince.
(9,247 puan) tarafından
Allah sag salım  kurtarsın ıkınızıde
(1,877 puan) tarafından
Amin canım sağolasın
0 oy
tarafından

Ayyy çok istiyorum 10 çocuk ,<3

(9,247 puan) tarafından
Şakacı senı
tarafından
Şaka yapmadimki şaka olsaydı şaka derdim ♥️☺️
0 oy
(119,346 puan) tarafından
psikolojik olarak 5 taneye bakamam
(9,247 puan) tarafından
Zor ki ama o bakmıyorkı biri anasında bırı babannede bırı teyzede
0 oy
(11,217 puan) tarafından
33 yasinda 2 kizim var . 30 yasinda 5 cocugum olsa ben olmazdim : D
(9,247 puan) tarafından
Haha ... Allah bagıslasjn
0 oy
tarafından

Canm bende 23 yasindaym iki oğlum var 

Ins illerde iki tane daha dusunuyrm tabi 7-8 yil sonra

(9,247 puan) tarafından
Kuzenim 20mde ewlendi herhal.
tarafından
Evet benm de bi arkadas 30 olmadan 6 yla kaptcm diyo
Iki bebisi var sezeryanli bide
Bi arkadsi var onun kadar dogurcm deyip duruyo
0 oy
tarafından
Şuan 25 yaşındayım 1 tane var 30 yaşımda Allah izin verirse 1 tane daha düşünüyorum başka da düşünmüyorum 
(9,247 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Bu kadar üremenin mantığı ne ben anlamıyorum. Hayır dünya da hiç iyi bir yere de gitmiyor. Ben önceden 3 çocuk isterdim ama kızımda çok zorlanıyorum şu an 1 maksimum 2 diyorum. 2 çocuğa gösterilen ilgi ile 5 çocuk kesinlikle bir değil.  Ortalıkta büyüyen çocuklar da hem topluma zarar hem aileye, hangi devirde yaşıyoruz.
(9,247 puan) tarafından
Cocuk sevıyorlar mış
(1,623 puan) tarafından
O zaman ona buna salarım büyür demenin anlamı ne. Bakabiliyorsa helal olsun ama.gerekli ilgiyi görmeyen çocuk her zaman sorunlu oluyor
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Beceren beceriyor valla helal olsun onlara kuzenim 5. Çocuğu sezeryan valla öyle bir bakıyor ki onlara maşallah.

2.ye zor bakıyorum :D 
(9,247 puan) tarafından
Helal olsun annenin yası kac
(2,701 puan) tarafından
34 35 olması gerek
tarafından
5 çocuğunu da sezaryenle mi doğurdu
(9,247 puan) tarafından
Benim kuzenın 5. Sezeryanı olcak
(2,701 puan) tarafından
Evet doktor da suç kadının canına acıması yok 4.de bağlaması gerekirdi riskli ise 5.de bağlayacak miş sözde
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Bende isterim 4 5 çocuğum olsun ama onları büyütmek büyük sorumluluk dünya kötüye gidiyor ekonomi çöküyor hepsini seversin ama hepsine eşit davranamazsin bi yerden sonra diye düşünüyorum o da huylarindan ötürü biri sakin olur biri yaramaz biri bilmem ne senin de enerjin ona göre olur vs.
(9,247 puan) tarafından
Bende yok o enerjı yastan herhal şimdi 2. Nasıl olursa baska yok
(11,298 puan) tarafından
Kız bende 28 yaşına girdim daha 22 günlük bebeğim var enerjim kalmadı 2. Ye Allah kerim :D
(9,247 puan) tarafından
amin diyelim
0 oy
tarafından
Bizde bu sabah eşimle bu konuyu konuşuyorduk. 36 yaşında tanıdığım ikinci çocuğu istiyordu ben de o yaştan sonra çok zor olur filan dedim eşimde nesi var daha genç bence filan demişti. Şu an 28 yaşındayım ilk çocuğuma hamileyim ama ikinciyi düşünmüyorum. Benim için çocuk yapma sınırı 30 yaş. Ondan sonra psikolojik olarak sağlıklı gelmiyor bana. Zor gelir yani. Tabi herkesin düşüncesi farklı. Kendine güvenen yapıyor. Ben bu konuda kendime güvenmiyorum.
(9,247 puan) tarafından
Annem 34 te kardesımı yaptı cok zorlanıyor ben de 33 te yaptım belkı 22 23 olsam derdim cocuk cocuk ama yok enerjım
tarafından
Ben de onu düşünerek ikinciyi düşünmüyorum şu anlık. 22-23 yaşlarında herşey daha kolay  o yaşların enerjisi çok başka. Annemin arkadaşı da 38 yaşında doğum yapmıştı çocuk sağda solda büyüdü hep.
0 oy
(677 puan) tarafından
Önce kendi sağlığın önemli 5 çocuk düşündürücü bence ve en önemlisi yetebilmek 5 çocuğa eskiler yapmış 5 6 7 dahada gidiyor ama şimdi zor 31 yaşındayım 1tane kızım var Rabbim ona sağlık versin anne baba olarak onu hayırlı bir şekilde büyütmek nasiptir bitane daha olur ama ilerleyen zamanlarda Rabbim ne verirse hayırlısını versin 

Bu arada bende kendime diyorum gecmi kaldım diye :) 
(9,247 puan) tarafından
Gec ewlendkk hayata gec basladık dıyorum.guç yok bende dogurup bakmaya sanki.
(677 puan) tarafından
Erken evlenmek bana göre değildi bekledim beklediğime değdi diyorum ❤️

Bende öyle düşünüyorum 2 sene önce peş peşe yaparım büyür diyordum ama öyle olmuyormuş valla yaş ilerledikçe insan bişeyleri daha iyi anlıyor
(9,247 puan) tarafından
Coooolkkk haklısın
(677 puan) tarafından
Rabbim çocuklarımıza sağlık versin o bize yeter
0 oy
(13,143 puan) tarafından
Herkesin aklı fikri kendine.  ben kendimce doğru bildiğimi yaparım.bana göre 2 en fazla 3 zaman, ilgi,maliyet hepsi çocuk sayısına bölünüyor sevgi hariç. her çocuk kendine ait bir yer buluyor kalpte sevgi oluşuyor ona özel ama çocuk sayısı ne kadar artarsa bu imkanlar o kadar bölünüyor. ben en fazla iki çocuğu bütün bunları sağlayabilirim daha fazlasına sağlayabilene de saygı duyarım.
(9,247 puan) tarafından
Saglanmaz diye düşünüyorum cunku zaman yıpratır ınsanı yaş  enerjıyı alır gider yapanada helal
(13,143 puan) tarafından
Dünyaya bir kere geliyoruz kendimize de zaman ayırıp güzel bir hayat yaşamalıyız bence mutlu bir evde mutlu bireyler yetiştirmek önemli

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
0 oy
2 cevap 64 göst.
0 oy
2 cevap 164 göst.
0 oy
12 cevap 158 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Papatya-ya (513 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,477 cevap