0 oy
462 göst.
Aile kategorisinde (913 puan) tarafından
Kızlar ben evlenmeden önce mutfağa girmis biri degildim okul iş derken evlendim öyle adim attım ve kendi sevdigim yemekleri bi tarafa bıraktım esim ne yiyorsa onu yapıyorum mesela pirasaya bayilirim o sevmiyor diye yapmıyorum zaten yemek yapmak düşünmek sinir ediyor bide ikinci yemege uğraşmak istemiyorum benim gibi olan varmı

27 Cevaplar

0 oy
tarafından

Noktası virgülüne kadar aynı :D. Evlenince yemek yapmaya başladım . Benim eşimde yemek seçmez ama sevdiği şeyler vardır. Bende tam tersi yemek secmem

(913 puan) tarafından
:D nolacak bizim halimiz bugun uc yıl sonra taze fasülye yaptım ay bı özlemişim valla eşime de sitem ettim senin yüzünden tadını unuttum o da yedi istemeye istemeye çoğu yemegi sevmiyor maalesef
tarafından
Kız yap yesin. Yiye yiye alışır belki. Bende mesela soğan hiç sevmezdim ama eşim yiye yiye bende alıştım söğüş falan yiyorum artik
(913 puan) tarafından
Oo level atlamissin :D yavastan alisacak mecbur kuzum dedim cocuk olunca sana ayri çocuğa ayri yapamam diye bisey demedi bakalim
tarafından
Artılayayım aynısı bende de oluyor bazen yemek yapasım gelmiyor artık sıkılıyorum hadi pizza yiyelim diyorum ALLAH razı olsun alıp geliyor hemen yemek seçmiyor
-Reklam-
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Benim eşim de yemek seçiyor yememezlik yapmaz ama iştahla da yemez ben ona ayak uyduruyorum o bana idare ediyoruz 
(913 puan) tarafından
Kız ah yese valla iştahlı istahsiz farketmez Cook nadir sevmedigi bişey yaptigimda yer onda da aksam yine başka şey ister aç kaldim diye :'(
(2,610 puan) tarafından
Vallahi zor ya yemek işleri
0 oy
(732 puan) tarafından
Valla yemk konusunda yapmamak aynı zaten çalşyrm bebegm var eşm orda yiyor bende dükkanda sonra eve gelnce zaten yok oluyorz akşam da yapmıyrm bazen annemlere kaynanamlara giderz 3 yıldır evliyim toplasan 1 yıllık yemek yapmadm o derece 
(913 puan) tarafından
Seninki güzelmiş bacım yemek benim en büyük derdim hicbisey yemez bide hep farklı yemek ister benim sevgili kocam :D
0 oy
tarafından
Ben evlenmeden önce yumurta bile yapmadım evlenince kendim öğrendim 
(913 puan) tarafından
Bende annemden sordum nefis yemeklerden baktim öyle öğrendim canim
0 oy
(15,231 puan) tarafından
Ben yemek yapmayı severim. Ama eşim.kerevoz sevmiyor diye ben de yapmıyorum. Aslında yemek lazım. O yemiyorsa başka yemek yesin. Ben de pırasa pisirdigin.zaman keşke dışarda yiyip gelseydin der hep ☺️
(913 puan) tarafından
:)) yapmak lazim aslinda ya işte gücüm kalmiyor ama simdi cocuk olunca herşeyi yiyeceksin cocuga ayrı sana ayrı yapamam diyorum bişey demiyor inşallah alışır yavastan da olsa
(15,231 puan) tarafından
Alışır alışır. Ara ara yapınca sorun olmaz
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Bende evlendim düdüklü kullanmasını öğrendim daha önce yemek yapmazdım sebze yemeklerine bayılırım eşim hayatta yemez sürekli etki ağır yemekler yer mecbur sevdiği yemekleri yapıyorum bend e
(913 puan) tarafından
Bende öyle valla nişanlıyken şey derdim keşke bi hemen çorba yapacak kadar bilsem hepsi cok zor gelirdi simdide anlattigim gibi
0 oy
tarafından
Bnde tam tersi yemek yapmaya bayılırım yeterki ne yemek yapcağımı bileyim 
(913 puan) tarafından
Kız amaan valla benim hiç tarzim değil:D
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Öyle alıştırma kuzum ne pişiyosa ondan yesin valla iki güne bıkarsın 
(913 puan) tarafından
Üç sene oldu canim valla gına geldi zaten ama yemiyor yese bile cok az ve aksam başka bişey istiyor ac kaldim bida yapma diyor çocuk olduğu zaman degisecek mecbur napalim
0 oy
tarafından
Bendee oylee evlendiğimde sogan dograyamazdim :D allahtan esim yemek secmiyo ne yapsam yiyo yanikta olsa tuzluda tuzsuz da :D
(913 puan) tarafından
Kız o kadar kıymetli biseyki üç sene oldu kaç kere aglama noktasina geldim o kadar ki daralıyorum bu konuda bişey yemeyen adam cok zor
0 oy
tarafından

Canım anlıyorum seni. bende pek bilmezdim. ama böyle yaparak kendini unutuyorsun. kendine önce kendin değer ver<3

(913 puan) tarafından
Valla öyle oldu canım ben genelde hep karşıdakini düşünürüm kendi ailemde olsun eşimde olsun hep verici tarafım burdada ortaya çıkıyor iste bazen diyorum kendini de düşün olmasi gereken o
0 oy
(3,147 puan) tarafından

Okul bitince her yaz annem yemek yapmayı görsterir hatta bazen şu yemeği yapın der gelmezdi iyi veya kötü eline sağlık diyerek yerlerdi çooook şükür ki bi hamur yoğurmayı bilmiyordum evlendiğimde onuda görüntülü konuşurken öğretti ahahaha istediğin yemeği yapabiliyorum düşünüp bulunca tabi :Deşimin seçtiği yemekler var o yokken kendime yapıyorum varken ikimizinde yiyeceklerini ama ilk evlendiğimizde aşırı yemek seçerdi şimdi mecbur yiyor ikinci çeşiti yapmıyorum canı isterse bi yemesin :devil:

(913 puan) tarafından
Ahahah kız iyi yapmis annen ben bide en küçük kız oldugum icin bana sıra hiç gelmedi bana kiyamazlardi girmek istesemde kimse sokmazdi olan bana oldu :D
0 oy
(3,832 puan) tarafından
İşkembe çorbasına bayılırım ama eşim kokusunu bile sevmediği için yapamıyorum benim de yiyemedigim tek yemek bamya yemeği eşimde onu sever ama pisiremiyorum daha görünce bile midem bulanmaya başlıyor
(913 puan) tarafından
Amaan bende mesela mantara bayılırım esim nefret eder keşke aynı seyleri sevseydik :(
0 oy
tarafından
Evlenmeden önce de mutfağa giriyordum anaokulu öğretmeniyim o yüzden hep minik öğrencilerime yemek yapıyordum evlendikten sonra da mutfaktayim Allah'tan eşim hiç yemek seçmez ne yapsam afiyetle yer
(913 puan) tarafından
Önceden bilmek büyük arti bence ya ne güzel canim eşin konusunda da şanslisin
tarafından
Öyle valla sabah akşam makarna da yapsam neden yaptın demez
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Ikimizde secmiyoruz farkli bir yemek yaparsam oda yiyor sevip sevmedigini soyluyor zaten cok bariz begenmedigi birsey yok sadece bamya yemiyor 3 kere tattirdim yok alisamadim dedi onu kendime yapiyorum hamileyken canim cok cekmisti..
(913 puan) tarafından
Benimkide bamya sever bende severim sevdigi çok sınırlı sebze yemeklerinden biri :D ama çok yemek seçer
0 oy
(2,300 puan) tarafından
Kendi sevmediğim yemeği yapmam. Eşim çok yemek seçmiyor kendime göre yapıyorum bende. 2. Yemekle bende uğraşamam şahsen 
(913 puan) tarafından
Kız işte en büyük problem yemek seçmesi
0 oy
tarafından
Kocam çok şükür öyle yemek secmiyor :) evlendigimizden beri ilk kez bamya yapayım dedim (ben sevmiyorum) o da olmadı zaten :)
(913 puan) tarafından
:)) bamyayi cok severim esimde sever Allah tan
tarafından
Allah'tan :)!
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Eşim yemek secerdi. Hiç keyfine birakmadim her yemeği de yaptım hepsine de alıştı. Sen onun hatrina sevdiği yemeği yiyorsan oda senin hatrina senin sevdiğin yemeği yemeli.
(913 puan) tarafından
Yavaştan baslayacam artık canım annesi böyle alıştırmis valla sevgiliyken oyleydi annesi uc dört yemek yapardi onu begenmez baska onu begenmez baska benim basima bela :D insallah düzelir zamanla
(3,141 puan) tarafından
Benimkininde sevdiği şeyler sınırlıydı. Pırasa yemez karnıbahar yemez lahana dolması yemez ıspanak yemez taze fasulye yemez yok ya dedim geçti o günler bu evde ne pisiyorsa yiceksin 1 tabak. İstersen yedikten sonra kus beni bağlamaz ama o 1 tabak yenicek dedim hepsini alistirdim :D
(913 puan) tarafından
Ahaha iyi yapmışsın kız:))
0 oy
tarafından

Bende evlenmeden önce hiç bir şey bilmiyordum canım evlendim eşim sağolsun öğretti :D Bir de ben yemek çok seçerdim ama eşim sayesinde her şeye alıştım çok severek yiyorum 

(913 puan) tarafından
Kız benim esimde degisir inşallah :)
tarafından
Hahahaa inşallah inşallah ☺
0 oy
(3,491 puan) tarafından
:) aynısı. Hiç sevmem mutfak işi, hele hamur yoğurmak köfte vs yapmak aman aman. Neyse ki kocam yeme içmeye kafayı pek takmaz dert etmez doysun yeter. Zaman içinde kendimi geliştiriyorum, hatta bazı şeylerde ustalaştım herkes çok beğeniyor. Çeşit az olsa da idare ediyoruz. 
(913 puan) tarafından
Kız şükür benim de elim lezzetli çok beğeniler yaptığımi eşim ama yemekler konusunda çok önyargılı maalesef ki
(3,491 puan) tarafından
Benimki taze biber ağzına sürmezdi şimdi kendi öz iradesiyle alıp geliyor ve kahvaltı hazırlarken kullanıyor:) Zamanla değişebilir. Et sevmez kıyma hiç sevmez, kış sebzelerini sevmez, bazı baharatlardan tiksinir ohooğğğ hangi birini sayalım.
(913 puan) tarafından
Oyy oy valla bende küçükken yemek cok seçerdim canim annecim bana beddua mi ettiki :P
(3,491 puan) tarafından
Sanmam. Ben seçmezdim:)
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Bende evlenmeden önce okul ev arasında gidip geliyordum şimdi ise Bi gün eşime sevdiği yemekten Bi çeşit yaparım Bi de kendime sevdiğimden bir çeşit yaparım yeriz 
(913 puan) tarafından
Oh mis kız hamaratsan demek :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 123 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde zmrt_ (1,621 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 144 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Angel1992 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 208 göst.
0 oy