0 oy
690 göst.
Diğer kategorisinde (482 puan) tarafından

Arkadaşlar, gına geldi artık  hamile oldugumdan beri ona dokunma buna dokunma yuzune surme karnina surme koluna bacagina surme biktim yaa. Çalıştığım okulda bi abla var omru uzun olsun yok kinaya dokunma cocugun kinali olir yok turbenin yanindan gecerken bi yerine degme orana al basar ( sanki okul yolunda turbeden gece gece bi hal oluyoruz :D) bugun de bana cicek gelmis diyoki sakin koklama burnuna mi degdi gitti cocuk elini surdun mu eyvah allandi pullandi cocuk biseyler diyip duruyo  gul ve karanfile dokunmicakmisiz. Krizantem cicegi gelse eminim krizanteme dokunmicaktin dicekti :D en son dedimki abla bana toplu bi liste ver diye bir de her biriyle alakali mutlaka bir yakinindan gordugu bi anisi var insan delirivercek:) boyle asli olan biseyler biliyosaniz soyleyin cidden

22 Cevaplar

0 oy
(162 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bazen bende duyuyorum ama pek inanasim gelmiyor. Ama annemde de bir dogum lekesi var. Ananem anneme hamileyken ciger dogruyormus cigerli ellelerini baldirina surmus kendi surdugu yerin aynasi annemde dogum lekesi olarak cikmis. Bide annem bana hamileyken hamur yoguruyormus kizimin gamzeleri olsun diye parmagini hamura iki kez sokup cikarmis iki tarafimda da gamze var. Kendim hamileyken aynisini kizim icin bende yaptim kizimda da gamze var. Dogrulugunu inan bilmiyorum. Banada batil inanc gibi geliyor 
(482 puan) tarafından
Bu saatte hamur yogurmaya gidiyorum diyormusum :) saka bi yana  yarin okuldan sonra hamuru yoguruyorum eger bebek gamzeli olursa da seni buluyorum insallahhh aminnnnn y.ertan. valla tutarsa inte verdigim parayi sonuna kadar hakeden bi yorum olcak bakalim :D
(482 puan) tarafından
Isime gelene nasil inaniyorum hahahahah :D gamzeli erkege de kiza da bayılırım yaaa ama ne babada ne bende var
(162 puan) tarafından
Hadi insallah kiz rabbim gonlunden geceni nasip etsin insallah :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
düzenlendi
Yani olabilir yine de dikkat etmek lazım benim doğum lekeleri var bilekten koltuk altıma kadar tüm kolum annem kiraz yiyip kaşıdığını söylüyor.
(482 puan) tarafından
Haydiiii bak simdi hatirladim cilek kiraz visne karpuz da diyodu abla gerci o ne girse diyoda asli var mi ki ya kafam karisti
tarafından
Canım bu konu aslında bir muamma batıl inanç aslında ama oladabiliyor :)
0 oy
tarafından
Hahahaha tam delirmelik 
0 oy
(2,856 puan) tarafından
Hepsini bilmiyorum ama çoğu yalan ben 9 ay hep kına yaktım 

Hiç bir zararı olmadı
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Ben gülü koynuma bile soktum batıl inanç onlar
(482 puan) tarafından
Ay boyle siyledigini duysa yuregine iner kadinin :D
(3,832 puan) tarafından
Annemde çok kızmıştı sen ne yapıyorsun güllü doğacak çocuk diye sonuç maşallah ay parçası gibi
0 oy
(4,431 puan) tarafından

Bı ciğeri biliyom birde ayva ayva ye güzel olsun cociin:)

(4,431 puan) tarafından
Amin inşallah rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın evlatlarımızı
(687 puan) tarafından
Ayva ve armut ayrıca gece olmuşken hadisi hatırlatıp sevap pointi alim :) doğduğu zaman sütünü vermeden damağına hurma sürersen Tatlı dilli sakin olur ve şeker hastalığa benzer hastalığa yakalanmaz ben 1 hafta aratıp umreden gelen hurmayı buldum geceden zemzem suyunda bekletip doğduğu gibi o sezeryanlı narkozlu halle hemencecik damağına sürdüm Allah’a bin şükür kızım beni yormadı sakin akıllıydi darısı hamile olanlara insallah
tarafından
Hemen ekran görüntüsü alıyor ve gizli dosyama saklıyorum 2. Bebekde deneyeceğim bende :)))
(687 puan) tarafından
:) şüphe duyan araştırabilir  zaten hangi hadisi yapıpta yanıldık ki
tarafından
Aynen öyle canım ❤️
0 oy
(752 puan) tarafından
Benim annemde nar yemiş anlini kasimis ablamda nar tanesi gibi ben varmia anlinda bu ablaninki biraz fazla abartmış ama bazısı sanki doğru kız 
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Yalan ciğer yeme dediler hamileliğim de yedim yok dut yeme dediler yedim 5 aylık oğlum hiçte sorun yok 
0 oy
tarafından
Çileği dediler hamileyken sürekli çilek yedim hiçte dikkat etmedim hiçbir şeyi yok çok şükür oğlumun 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Buraya post açıp karnına dokunma çocugun doğar doğmaz buraya takılır sonra :D 
(482 puan) tarafından
Ya ahaha :D
0 oy
(211 puan) tarafından
Benım kıxımında bı bacağında var komple boydan boya kızarıklık nıye oldu bilmiyorum aynı senın hesap bnada derlerdi. Yapsan bi dert yapmasan ıkı dert.  Aklıma geldikçe dikkat ettim İstem dısı ama oldu yine de 
(482 puan) tarafından
Valla iste dipsiz kuyu uyguliyim aman elimi surmiyim diyosun kadin neye elimi atsam elledin mi vah tuh dokunmicaktin diyo. Ben nerden bilebilirim bu kadar seyi o yuzden actim postu :)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Başına gelmişti acaba o kadının soraydın bi 

Benim şahit olduğum bi örnek yok
(482 puan) tarafından
Anlatiyo kardesi turbenin yanindan gecmis elini yuzune surmus dua etmis de simdi yegeninin yuzu oldugu gibi kirmiziymis. Falan hepsiyle ilgili var teyzesinden halasindan komsusundan bir ornegi :)
0 oy
(1,389 puan) tarafından

Benm kayınvalidemin de her olaya inanca göre muhakkak bi hikayesi vardır dediğin gibi.. Koklamaya gelince bana göre batıl inanç ancak kızıma hamileyken çalıştığım yerin karşısında romanlar oturuyordu kapıya gül getirmişler bende alıp kokladım leke yapar dediler diye geri bıraktım şimdi kızımın aynı yerinde kırmızı leke var tesadüf müdür bilmiyorum yada inanmıyorum dedim diye bana mı denk geldi :)

(482 puan) tarafından
Eyvah :)
0 oy
tarafından
Ogluma hamileyken köfte aserdim . Bağdaş kurup yerken Bi gün bacağım bir kaşındı . Oğlumun bacağında tam bir köfte şekli var kocaman ben. Denk gelmiş olabilir belki 
(482 puan) tarafından
Eyvaaahh :)
0 oy
tarafından

Bende inanmıyorum ama denemk için ciğer doğarken ensemi kaşıdım kızımın ensesinde doğum lekesi oldu görünmeyen yer olsun dedim 
(482 puan) tarafından
Haydiiii:)
tarafından
Hahaha :))
tarafından
Annemde ciğer doğarken sağ koltuk altını kaşımış benimde şuan orda orta derece benim var doğum lekesi oluşmuş :))
(482 puan) tarafından
Senaaa yaktin bizi  :)
tarafından
Hahahahah ne diyim canım olanı dedim :))
0 oy
tarafından
Vallahi ben her şeyi yedim hiç bir şey olmadi çok şükür 
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Kız batıl inanç ya benim düğünüm pandemiye denk geldi düğün yaptığımızda 3 aylık hamileydim hamileliğim de yaza denk geldi herşeyi yedim içtim kınamı da yaktık Rabbime şükürler olsun hiçbir sorun olmadı olacağı varsa her türlü olur ay çilek yedim kıçımı kaşıdım çicek topladım karnıma dokundum inanma bacım tamam de geç :) 
(482 puan) tarafından
Oyle yapiyim valla :)
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Ay hepsi batıl ve saçma ya ben inanmıyorum böyle şeylere 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Anneannem dalak yemiş dur bakalım gercekmi olcak die kendi bacağını kasimis annemin bacağında dalak izi var :)) valla bunlar gerçek yaa sende çok dikkat et
(482 puan) tarafından
Abla bu yorumu gorse iyice gaza gelir evlerden irak :D
0 oy
(119,173 puan) tarafından
inadina herseye dokun
(482 puan) tarafından
Benim cocuk harita gibi oluyomus burdan paylasiyomusum :) tovbeler olsunn

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 265 göst.
17 Ekim 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 342 göst.
7 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Esma65 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 243 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 301 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (812 puan) tarafından soruldu

378,471 soru

11,328,539 cevap

34,785 kullanıcı

...