0 oy
377 göst.
Aile kategorisinde (2,108 puan) tarafından
Kızlar yaklaşık 4 senelik uyuyeyim ama uzun zamandır yokum erken doğum surecim oldu 45 günlük bı kuvez sürecinden bazı problemlerden geçtik merak eden sorularıma bakabilir orda özet gecmisligim var bu kadar zorlu süreçtenmidir yoksa bizmi kaldıramıyoruz bilemiyorum ama çocuk konusunda aşırı yıprandık şuan 3 yaşında oğlum ve çok hiperaktif oğlum arkadaş ortamı istiyor çocuklarla oynamak istiyor bende bı kardeşi olsun istedim ama eşim yanaşmadı bende o gücü bulamıyorum kendimde ama oğlum için istiyorum ama ikna edemiyorum aile icerisnde de bir çok problemler yaşıyorum kaynana elti aynı havludayiz falan eltim çocuğunu benim oğlanı dövmeye proglamlamis bende gitmesini istemiyorum ama oğlum çok düşkün sürekli onları istiyor kafayı yicem 3 çocuğu var benim tek çocuğum ve zorlu sureclerden sonra doğan bir çocuk 3 sene sonunda hamile kaldım zor oldu yani ben iyilikle yaklaştım cimir ve pinti çocukları benden kek ister kurbaiye ister kirmam hemen yaparım ama oğlunu benim oğluma zarar vermeye çalıştırdığını anladığimdan beri uzak duruyorum herkese de söyledim sorunu Burda ailem yok arkadaşım yok yalnizm çok daraldim bu konular yüzünden beni biraz rahatlatin la valla kafayı yicem nasıl bir yol izlemeliyim 

27 Cevaplar

+2 oy
(3,419 puan) tarafından
İdeal iki tane şimdi bir kızım var 5 yaşına gelince bida olur yeter 
(2,108 puan) tarafından
Acele etmezdim ama oğlum kendini çok yalnız hissediyor böyle olmasaydı tek çocukla kalmayı düşünürdüm ev yok birşey yok iki göz odadaykm düzen yok geçim sıkıntısı oğlum için herşeyin en güzelini yapıyorum ama o yalnız hissediyor kendini şaşırdım valla
(3,419 puan) tarafından
Canm sen bak kendin diyorsun geçim derdi die oglun nie yalnız hissetsin onunla bil bol vakit geçir parka götür bak benim kızımın babası bile yok doğduğundan beri hep ben baktım hiç öle sıkılma derdi olmadı sürekli gezdirdim parka götürüyorum evde oynuyoruz
-Reklam-
+1 oy
(2,974 puan) tarafından
Benim bı kızım var Allah nasip ederse kızıma 2 tane daha kardeş isterim.. vakti zamanı geldiğinde 
(2,108 puan) tarafından
Bacım geçim sıkıntısı ev yok birikim yok elimde olanida oğlum en iyi şartlarda yetişsin diye harcıyorum iki göz odadayim biraz maddiyata da bakıyor maalesef sasiridm vallahi oğlum kendini yalnız hisetmeseydi tek çocukla kalmayı tercih ederdim ama hissedebiliyorum eşim ikna olmuyor
+1 oy
(563 puan) tarafından
Bi kızım var eşimde bende başka istemiyoruz.anne olmak cok güzel bişey ama kızımızı bilinçli yetiştirmek ona yetmek istiyoruz tüm enerjimi ona harcamak istiyorum ve bana yetiyor kızım zaten
(2,108 puan) tarafından
Şu hayat şartlarında kesinlikle benim için tek çocuk ideal ondaki bu yalnızlık beni itiyor ikinci çocuğa zaten eşim ikna olmuyor ama bilmiyorum ya kreşe falan götüreyim belki biraz duraksar yeter ona bende şaşırdım vallahi şuan ev yok birikim yok elimde olanida oğlum iyi şartlarda yetişsin diye harcıyorum hakkımızda hayırlısı diyelim çok teşekkür ederim
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Rabbım hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah cnm benimde 2 buçuk yaşinda bir kızım var gerçekten ćok yaramaz hep dışarı istiyor çocuk sesi duysun dişardan hep ağlıyor bende gidecem diyor bende istiyorum ama sonra kararımı değişiyorum biraz daha geçsin biraz büyüsün diye bende çok kararsizim
(2,108 puan) tarafından
Aynı senin yaşadıklarından işte bizimde sorun bı yandan yıpranmışlik var maddiyat var ona gelecek vermek var hepimzinde malumu ki hayat şartları çok zorlaştı şuan elimde olanida o iyi şartlarda yetişsin diye harcıyorum
0 oy
tarafından
Eğer insan kendisine güveniyorsa yapsın 3 5 tane.soyle ki ama oynamak için kardeş yapmak biraz tuhaf geliyor bana ,nihayetinde hamilelik süreci su bu derken çocuk zaten okul çağına gelecek,orada da zaten arkadaş edinebilir.
(2,108 puan) tarafından
Hayır canım tabikide plan üzerine çocuk yapılmaz evlat bu koşulsuz sevgi gerektirir gönlü bol insanim çocuk konusunda sadece hayat şartları koşullar zor orda takılı kalıyorum yoksa isterdim 2 çocuk kafi gelirdi
tarafından
Eğer imkanlar el veriyorsa yap gitsin:)
0 oy
tarafından

Canm hickimse insanin kendi kardesi gibi olmuyo

Benm de ilk bebegm kimse yoktu oynayck vs 

Karar kildm. Ikinciye sukur ilk aydn gebe kaldm hic korktgm gibi olmdi 

Zorlnmdm cok rahat buyutyrm ikisni 

Ki ilkte cok cok cektm

Simdi buyugu 4 yaşinda 

Kucugm 19 aylik

(2,108 puan) tarafından
Tabiki öyle ama bazı sorunlar vardı asamiyirsun maddi sorunlar geçim sıkıntısı iki göz odadayim elimde olanida oğlum iyi şartlarda yetişsin diye harcıyorum geziyoruz yiyoruz içiyoruz kendimize yetiyoruz bize kalsa tek çocuk yeter oğlum bize yeter ama onu yalnız bırakmak ta istemiyorum bı yandan
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım bu devirde bakmak zor bezi maması bir kızım var biraz büyüsün bir tane daha bakabiliriz başkasına gücüm yetmez rizkiyla gelir ama devir fazlasıyla zor 
(2,108 puan) tarafından
Kesinlikle bende iki göz odadayim geçim zor geziyoruz yiyoruz içiyoruz kendimize yetiyoruz elimde olanın son kuruşuna kadar ona iyi şartlarda yetişsin diye harcıyorum hakkımızda hayırlısı olsun inşallah canım çok sağol yorumun için
(7,376 puan) tarafından
Rica ederim canım sadece görüşümü yazdim
0 oy
(119,355 puan) tarafından
cennetin 2 meyvesinide rabbim bize nasip etti yeterli ☺️
(2,108 puan) tarafından
Bende isterdim bı kız evlat zaten iki ideal ama eşim yanaşmıyor hayat koşulları çok değişti çok zorlu sureclerden geçer olduk rabbim bağışlasın kuzum bizede hakimizda hayirili olanını nasıp.etsin
(119,355 puan) tarafından
kiz bizde 1 tana yeter diyoduk kaza oldu ama iyikide olnus yaa ❣️
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Ben 2. Pek düşünmüyorum hatta hiç düşünmüyorum
0 oy
tarafından
Zor valla canım Allah yardımcın olsun mutlu huzurlu maddiyat sıkıntısız bi yuvam olsaydı 4 tane doğururdum ama bu sartlarda bir yeter diyorum 2.yapsam ne olucak ki 2 cocukla ortada kalsam bi yerede gidemem diyorum 5 10 yıl geçsin duruma gore diyorum kimsende yokmuş aynıyım bende benimde kimsem yok oglunla zaman geçirmeye bak sen canım hemen 2.yapma bence okula gidince zaten o kadar sık olmaz okuldakılerle oynar gozu acılır inşallah sağlık olsun sıkma canını 
(2,108 puan) tarafından
Degilmi çok güzel yorumun çok teşekkür ederim dediğin gibi bende belirtim tüm yorumlarda hayat şartları artık çok zor bak tek çocukla yiyoruz içiyoruz geziyoruz kendimize yetiyoruz elimde olanida o iyi şartlarda yetişsin diye harcıyorum benim içinde 1 çocuk yeterli ama oğlum için çaresiz kalıyorum başkaları için ağlamasını istemiyorum
tarafından
Rica ederim canım bende düşünüyorum ama sonradan diyorum kardeş kardeş tamamda oğlum için kendim iyice kötü olucam kendime yeni yeni bakıyorum 2. 3. Olue hemen ama biz çökücez eşlerimizle tartısma olucak işler kalıcak yardımcı olan olsa birde para olsa neyse diyorum sabret canım okula gidince iyi olur inşallah
(2,108 puan) tarafından
Kesinlikle yalnız olmak gurbette olmak bunları yeterli kılıyor sanırım tek çocuk olsun ye iç gez şimdilik hayırlısı dedim bıraktım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
herkesin sartlari durumu imkanlari farkli. vy konuda herkes sartlari icinde karar verir
(2,108 puan) tarafından
Kesinlikle canım hayırlısı dedim bıraktım sadece doluyum konuşmak istedim birazda kararsızlık
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Valla 2 tane olsa yeter anam herşey zamya nasıl yetişip grcincz bilmm bnm Bi tane kzım. Var 1 tane de oğlum olsa yeter bnce 
(2,108 puan) tarafından
İşte maddi imkanlar neye el verirse biz anca tek çocukla geciniriz çünkü onun için herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyorum iyi şartlarda yetişsin istiyorum ikincisine gücüm yetmez ama o çocuk sevdalsii olunca bı kararsız kaldım
0 oy
tarafından
Allah kaç tane yi. Verirse  başım gözüm üstüne   sınır yok
(2,108 puan) tarafından
Anam maddiyata da bakıyor artık önümüzü göremez olduk geçim sıkıntısı herşeye yansıyor napicaz artık Allah'a kalmış hayırlısı ne ise o olsun
0 oy
tarafından
Esin neden istemiyor. Benimde oglum yalniz oldugu icin 2. Istedik suan oglum 3 yasinda kızım 8 aylik. Onunla oynamak istiyor Allah sizede nasip etsin.

Hergun hergun baska çocukların yanina goturemezsin bir tane dshs olsa iyi olur bencede
(2,108 puan) tarafından
Oda maddiyatan çekiniyor elde avucta yok bı yandan oğlum için düşünüyorum bir yandan daha iyi hayat şartlarında yetişsin diye mücadele ediyorum kendim 23 yaşındayım cok yıprandım 3 sene boyunca hastanelerde gezdim tedaviler gördüm çocuk olsun diye rabbim kendinilinden nasip etti elimizdeki imkanlara göre ya tek çocukla kalıp düzgün bir hayat sunacam yada ikinci çocuğu yapıp bazı şeyleri den kisacam ikisininde bizim hayat kosulumuz bundan ibaret valla bende şaşırdım hayirilisi olsun artık ne diyim ki
0 oy
(4,651 puan) tarafından
2.çocuğu ilki yanlız kalmasın diye yapmak bana göre değil. Ben de 2 çocuk düşünmüyorum.hem ruhen heö de maddi olarak bizi çok zorlar. Şimdiye kadar oğlum bizi hiç zorlamadı her konuda. Ama 2ciyi kaldıramayabiliriz
(2,108 puan) tarafından
Benim içinde öyle elbette biz mesela tek çocukla ona iyi şartlar altında bakmaya özen gösteriyoruz ikincisi olsa çoğu şeylerinden kısmak zorunda kalacağız benim içinde tek olsun güzel bir hayatı olsun olur ama bı yandan içim istiyor bı yandan geçim sıkıntısı oğlum arkadaş istiyor falan derken aklım karıştı benimde saldım zaten hayirilisi ne ise o olur bı kreşe falan göndereyim arkadaş ortamında aktiflessin düzelir umarım
0 oy
tarafından
bu devirde paran ve beynin kacina uygunsa o kdr olmali ama birini yaptiysan bir de kardes mantikli oluyor 
(2,108 puan) tarafından
Hayırlısı valla ya geçim zorlar şuan onu farklı şeylere yönlendirsem iyi olacak gibi kreşe falan giderse adapte olur umarım
0 oy
(1,703 puan) tarafından
2 tane olsa güzel olur 
0 oy
(1,019 puan) tarafından

Sayı olarak 3 iyidir ama cinsiyet olarak bir cinsin yalnız büyümesini istemem o yüzden 2 kız 2 erkek şeklinde 4 tane olmasi güzel olurdu:D

(2,108 puan) tarafından
İmkan varsa elbette güzel ama benim durumda insalar kendine zor yetsiyor ben elindekinin son kuruşuna kadar oglum iyi şartlarda yetişsin diye harcıyorum kafam öyle karışık ki
0 oy
tarafından
2 oğlum var bana yeter Allah olmayana nasip etsin 
0 oy
tarafından
1 kızım var 30 yaşındaym yeterde artar bile 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 307 göst.
26 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 648 göst.
5 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 357 göst.
1 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 341 göst.
17 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Zisan (1,148 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı