0 oy
532 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
19 haftalık hamileyim 4 lü tarama testim yüksek çıktı amniyosentez yaptırmadım çünkü anneler hisseder benim bebeğim iyi oludcak 20 haftada detaylı ultrasona girecem şimdiden dua edin annemi babamı kaybettim canım okadar yanmadı kendimi çocuklarımla avuttum doktor hastalıklısa aldır uğraşma dedi 2 sağlıklı oğlum var Allah bana bu duyguyu tekrar dan nasip etti kıyamadım bebeğime down sendromlu bebek veya sağlıklı bebek seçmek annenin elinde olan birşey değil umarım test hatalı çıkıp o doktor söylediklerinden hutanır❤️

15 Cevaplar

0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ense kalınlığı ve burun kemiği nasıl? 
(20 puan) tarafından
Ultrason da herşey normaldi 12 haftalık ken 2 li tarama yaptı ultrason da normal dedi 16 haftada da normal dedi tek 4 lü tarama testini geçemedim
(1,730 puan) tarafından
Canım ben sadece 1li tarama ense kalınlığı ve burun kemiği testi yaptı doktorum hepsi normal dedi 4lu yaptırmadım 3lude yaptırmadım gerek duymadı galiba doktorum şimdi 20 haftalık gebeyim 2 hafta sonra gidecem
(20 puan) tarafından
Ben 1 haftasonra gidecem 20 haftalık olduğum da canım
(13,203 puan) tarafından
Hepimiz engelli adayıyız da hamile bile değildim bir vaka ile karşılaştım ondan sonra asla cesaret edemedim tüm taramaları yaptırdım nifty testi yaptırdık 2020 nin başında 2500 TL verdik çok şükür rabbim sağlıklı evlat nasip etti sana da etsin ama sadece otizm olsa iyi diyorum
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Detaylı ultrason iyi çıkar cnm inşallah dua edelim üzülme her şeyda vardır bir hayır 
(20 puan) tarafından
12 haftada 2 li tarama yaptı ultrason da herşey normaldi 16 yaptık yine normal di tek 4 lü tarama testini geçemedim
(4,651 puan) tarafından
Anladım kuzu. Dur bakalım dedipim gibi dua edelim. Ayrıntılıya gir bakalım hayırlısı ile.
0 oy
(810 puan) tarafından
Testlere cok guvenme canm ne gelırse Allahtan yanılma payı yuksrk oluyo banada dovm sendromlu aldr yada yurt dısına sıvı tollayalm malıyetlı bi işlem vs neler dedıler hıcbırını kabul etmedım ne gelırse Allahtan dedık sukur sapasaglam geldı sıkma canını bol dua et Rabbım şifa versın uzul e hıc bence aldrmayıda düşünme ya saglıklı olrsa gunahına gırmıs olcaksın ömur boyu bu vıcdanla yaşayamazsın 
(20 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapıdcam dua etmekten başka çarem yok
(810 puan) tarafından
Oyle yap annesı hıc korkma ınsanların işi gücü para olmş ben malsefek kı özele gittim bıız oyle korkuttular ben kabul etmedım ne gelırse Allahtan hıcbı teste de girmiyorum diyiınce yarm saat sonra telrar cagarıp kusura bakmayın ense kalınlıgı aslında rakam 1 miş ama biz alt çizgisini 2 gördük gibi sacmalık bahane sundular hemde özel hastanede paramızla rezıl oluyoruz bayagı olay cıkarmştım ya sızı dınleyip aşdrmaya kalksaydm bu ne rahatlık dedım sende cok fırsat verme
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Ben hep şöyle dusunuyorum ; karnımdaki diyelim kesinleşti hasta doğacak ve ben aldiriyorum hasta diye. E sonra Allah elimdeki sağlıklı çocuğumuda alırsa benden o zaman ne yaparim. Herşey bizler için can almak veya yaşamasına karar vermek bizlerin haddine değil. Verende alanda Allah'tır herşeyin zamanını o bilir. 
(20 puan) tarafından
Aynen doktor aldır istersen dedi hastalıklı çocukla uğraşma dedi gözüm den yaşlar düştü sanki hasta olan çocukların anneleri kötü gözle bakılıyor gibi
0 oy
tarafından
İçini ferah tut canım bu testler de çok yanılma oluyor.  Benim ilk bebegimde kese büyümüyor bebek yapışacak alicaz dediler 12 hastalıktı aldırmadım kızım 2 yaşına girecek ve çok sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi çok şükür aldirsam dusune Allah esirgesin . Ki imtihanın öyleyse eğer Rabbim öyle verir ne yapalım sağlıklı olunca evlat da olmayınca değil mi 
(20 puan) tarafından
Aynen canım Allah herşeyin hayırlısını versin
0 oy
(3,120 puan) tarafından
İnşallah sağ salim alırsın kucağına bana da hamileyken bir sürü kötü şey söylediler çok şükür dünya tatlısı bir oğlum var sakın sıkma canını eğer gerçekten öyleyse de Rabbimin bir bildiği vardır sürekli dua et 
(20 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım detaylı ultrasona girdin mi orda herşey belli oluyor mu
(3,120 puan) tarafından
Evet canım orda kalbinde parlaklık çıktı down sendromlu olabilir dedi doktor hamilelik zehir gibi geçti benim
0 oy
(6 puan) tarafından
Ayni korkuları bende yaşadım canım 4lu taramada 165.1 çıkmıştı çok yüksek bi risk dedi doktor nifty önerdi çok pahali bi testti yaptırmadım detaylı ultrason günü gelene kadar sürekli araştırdım ağladım günlerim zehir oldu detaylıda gayet sağlıklı olduğunu söylediler suanda 20 aylik oglum var cok sukur :) inşallah sende de birsey yoktur ama tarama testleri bence cok yanıltıyor.
(20 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım down sendromu bence genetik benim düşünceme göre 2 sağlıklı çocuktan sonra şok oldum
(6 puan) tarafından
Diyorum ya o testler yanıltıyor bence hic uzme kendini allahin izniyle birsey cikmicaktir :) zaten olsa burun kemiginden ve ense kalınlığından da  belli olurdu en önemlisi onlar
(20 puan) tarafından
Canım sen detaylı ultrasona gittin mi orda herşey belli olurmu
(6 puan) tarafından
Gittim canım prof yapiyo zaten bebegin herseyine detaylica bakiyo parmaklarına kadar down sendromun diger onemli belirtiside kalpte bağırsakta parlaklik görülmesi ama cok şükür herseyi temiz cikti yarim saate yakın suruyo baya bakiyo yani kac haftaliksin suan 21 de falan yaptirmistim ben öyle hatırlıyorum sanki
(20 puan) tarafından
Ben 19 haftalık hamileyim canım
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Bence test hatalı yada değil. Sonuçta bu senin evlâdın sağlıksız olsa bile doktora ne? Buda RABBIMIN BU Dünyada  seni sınaması. 
(20 puan) tarafından
Doktor artık hastaklı çocukla kimse uğraşmıyor dedi yüzüme karşı suni sancıyla normal doğur çocuğu ölü olarak dedi
0 oy
tarafından
Rabbim kimseyi evladı ile imtihan etmesin içinde de seni beni hepimizi canim
0 oy
tarafından
O ne biçim bir doktor da hastslikliysa uğraşma aldır diyebiliyor canım sakın moralini bozma o tarama testlerinin yanılma payı çok yüksek benim de ilk hamileligimde yaptırdığım testlerde oğlumun beyninde sıvı olduğunu söylediler dünya başıma yıkıldı sanki hamileliğim boyunca hiç aldırmayı düşünmedim ama hayatım da zehir olmuştu çok şükür Rabbime bebeğim sağlıklı doğdu şu an 12 yaşında, yaşadığım bu kötü tecrübeden dolayı diğer hamileliklerimde hiç bir testi yaptırmadım hatta 3. Hamileligimde doktorum ilk trimester günü geldiğinde bana sordu bir problem olursa bebeğini aldiracakmisin dedi bende hayır hocam Rabbim ne verirse kabulüm dedim doktorum da bana o zaman bu testleri yapmayalım çünkü %100 doğruluğu yok dedi sen de inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini canım 
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Biseyi yoktur inşallah benm de 37 haftada 31 haftalık la uyumlu gösterdi ultrasonda 1 aydan fazla gerileme vardı yok engelli dogcak gerizekalı dogcak yok sakat olur flan birsuru şey söylediler ama gel gör ki benden akıllı  3 yaşına gircek sapasaglam çocuğum Allah'a şükür ler olsun ki yani testlere pek güvenme ya ben hiç birini yaptırmadım renkliylyms taramayms flan 
0 oy
(7,317 puan) tarafından
benım teyzemın 3 cocuğada oyle dedıler ama suan maşallah cok sağlıklı ve oyle bıseysi yok 
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Rabbim hayırlı ve sağlıklı bir şekilde nasip etsin inşaAllah. Bizede down sendromu dediler hiç takmadım bile kafaya şükür hiç bir şeyi yok dünyaya geldi bir sorun olmadı 
0 oy
tarafından
Canım Rabbım kimseyi evladiyla sınamasın çok zor. Evet testler yanlış olabiliyor.  Benim komşum vardı kadın hamileyim bütün bu testleri olumsuz çıktı ladin ağlaya ağlaya var ya hamileliği zehir oldu. Anaammm cocuk bi doğdu maşallah sapasağlam. Yani olan kadına oldu hamilelik zehir oldu ona. Şimdi büyüdü kocaman oğlan oldu çok ta akıllı maşallah.

Ben 3 çocuk doğurdum ucundede  bu bana ders oldu ve tarama makama yaptırmadım  çünkü kötü bisey çıksa da aldıracak miydim düşünmüyordum bile Allah tan gelene razı oldum ve yapt8rmadim.hamdolsun ufu de birbirinden tatlı. öyle olan evlatlarımızın annelerine de Rabbım sabır versin. Rabbım kimseyi evladiyla sınamasın. 
0 oy
tarafından
Allah ım sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin canım  ben olsam ben de öyle yapardım ilk kızım da bana da öyle dedi hatta aldırmıyorum diye nerdeyse  beni dövecekti  hasta bebek diyom niye doğurmaya  inat ediyon çok mu meraklısın hasta bebekle uğraşmaya. Filan demiş ti  şuan. Hiç bir sıkıntısı yok çok şükür. Dovn sendromlu vs de değil...  28 aylık kızım... Çok şükür   

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 264 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Semabulut (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 392 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Semabulut (4 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 364 göst.
0 oy
34 cevap 886 göst.
7 Kasım 2020 Aile kategorisinde Meleknazz (120 puan) tarafından soruldu