0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Babamgilin arsası var satıyor lar(evde var 3 kardeşin evi o satılan yerde diğerleri köyde)  babamgil 9 kardeş hepsinin yeri var neyse dönüm başına 1milyom 300 bin(Evi bahçe içinde olanlar a 50 bin diğer kardeşler verecek)  e sattılar 2 dönüm hepsinin ayrı ayrı var babamgil kendilere ev yapacak (arsa var arsaya para vermiceklr 2 abim var 2 Side nişanlı onlara da kendi evlerinin üstüne yapacak+150 bin düğün ve altın için para verecek ayrı ayrı bende bir buçuk yıldır araba almak için para biriktiriyorum eşimle 80 bin TL var şu anlık 50 bin sana vereyim ( 30 binde Kredi cek arabanı al dedi) bnm 1 küçük erkek kardeşim fen lisesinde lise 4 te okuyor dersleri çok iyi ona 100 Bin lira eğitim (üniversite için verecek) en küçük kız kardeşim Anadolu lisesi (lise iki ) de okuyor ona para vermiyor lar geçen bnde dedim ki kiz kardeşim de hakkı var hepimize bişe düşüyor onun da hakkı bar dedim (abimle annem onun ne hakkı var yer babamın ister verir ister vermez dedi bnde dedim ki erkek kardeşime eğitim ücreti ayırıyorsunuz bu kız kardeşi me neden yok dedim o okuyacak mi ki dedi diğeri çok zeki ilerde iyi yerlere gelir bu bellisiz dediler neyse bişe demedim) bugün babamgil le öyle sohbet ediyoruz babam dedi ki 50 Bin sana verecem kızım dedi annemde elli Bin Yeter ona dedi babama (benden dolayı) bana da ilerde az verdi falan deme ha gibisinden konuştu  geri kalan parayı da arsa bahçe alacaklar evi kendilerinin köydeki arsasına yapacakları için çok masraf olmuyor

Bu arada bnm derdim para değil beni ilgilendirmez isterse hiç vermesin ama kız kardeşime de vermeleri lazımdı bnce siz neler düşünüyorsunuz 

9 Cevaplar

0 oy
(2,610 puan) tarafından
İki defa paylaştın canım birini sil bari
tarafından
Çok Saol cnm sonradan fark ettim şimdi sildim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben olsam 50 bini de almam kendilerin olsun 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum cnm
tarafından
Aynen canım bosver tepkimi öyle gösteririm
tarafından
Cnm bnm için sıkıntı Yok ama bnce kız kardeşim in de hakkı var hiç vermiceklr mış abimde sanane para anne babamın ister verir ister vermez dedi ama abilerim e ev yaptırıp (eşyalar da dahil)+150 Bin verip bnm bir küçük erkek kardeşime eğitim parası (lisede okuyor üniversiteye gidecek ona 100 bin verip kız kardeşime (lise 2 ye gidiyor ona para vermeyince haksızlık bnce bana da 50 Bin verecek 3 milyon a yakın paradan ama almak istemiyorum
(687 puan) tarafından
Niye almayasın bidaha nerden bulucan babanın hakkı
tarafından
Bilmiyorum eşimde kararı bana bıraktı
0 oy
(2,972 puan) tarafından

Evlatlar arası ayırım İslam’da yasaklanmıştır. Çocuklara gösterilen maddi ve manevi ilgide anne babalar olarak eşit davranılmalıdır.Allah,öpücüğe varıncaya kadar her hususta çocuklar arasında adaletli davranmanızı ister

Okur ve ya okumaz kız kardesinin de o parada hakkı var ister okusun ister yesin içsin o haktan kardese de verilmeli isterse kız erkek fark etmez anne babayı mal davası açabilir 
tarafından
Bnde öyle düşünüyorum amaa abim sen karışma anne babamizin para istediğine verir istediğine vermez dediler annemle bnde bişe diyemedim onların parası sonuçta
(2,972 puan) tarafından
Hayır hayır kesinlikle öyle birşey yok mahkemeye verebilir siniz isterseniz o sizin insanliginiza kalmış çok boyle bı evlada verip diğer evlada vermeyip mahkem kim olan var hakkınızı da kimseye yedirtmeyin emin ol ailenin içine el kızı girince çok pişman olursinuz abininizin eşleri falan olduğunda ilerde çok pişman olursunuz
tarafından
Bilmiyorum cnm napim
0 oy
tarafından
Sana da kız kardeşine de haksızlık ediyorlar tabiki. Okusun okumasın onun da hakkı. Ayrıca diğerlerine ev, düğün yapilrken sana sadce 50 diğer kıza hiç bişey yok resmen ayrımcılık yapılıyor. Daha annenin demesi lazım kızlara da ver diye ama tersine susturuyor yazık.
tarafından
Bn karışmıyor um cnm babam da annemgil gibi düşünüyor
tarafından
Hakkıni ara kimseye yedirme seninde ailen çocuğun vardır . Para herkese lazım bu devirde. Yerinde olsam susup oturmazdim sonra pişman olursun . Ama sen bilirsin .
tarafından
Tek evli çocuklu bnm bnde Kaynanam in üst katında oturuyorum araba için para lazım 50 bin yetmiyor ev için de para lazım anlican bnm de paraya ihtiyacım var ama
tarafından
Anası hakkını iste. İlerde aaa bu hakkını almadı diye sana kimse madalya takmaz sevilen evlatta olmazsın. Çevremde böyle örnekler var ondan diyourm. Hepiniz aynı ana.babanin cocugusunuz. Herkese adil davranmak zorunda.
0 oy
tarafından
500 bin... Milyon ... Milyar ... Beşyüz bin ... Minyol sen sen nerden aldın :)
tarafından
50 Bin bana cnm e milyar paradan kalan diğer hepsi yazdığım gibi
tarafından
Bn ne okudum burda der gibi yazmışsın CNm
tarafından
Haha aynen öyle balım ... Bu flash TV de bir kadın vardı  kocasına  bu sözü diyordu YouTube da var hatta beş bin milyar milyon bin :):) çok gülmüştüm onu yazdım
tarafından
Cnm bu şans bı daha elimize geçmez bu parayı bı daha bulamayiz ev arsa anılar falan gidiyor ama hayat ta pahalı
tarafından
Vallah miras işi aile işidir herkes oturup konuşmalı .... Benim babamin bir sürü arsası evi var ama ölürse biliyoru ki bize kalmayacak bağış yapacak .... O yüzden Allah'tan isterim her zman O nun mülkü çok elbet bizede birşeyler  verir ... İnsanoğlunun eli vijdansiz ne bu dünyada yedirim diyor ne giderken
0 oy
(1,154 puan) tarafından
En küçük kız kardeşine gelene kadar iyi kötü herkese buluşturuyor ne kadar adaletli baba diye düşünürken küçüğe ayrılmaması garipsedim
tarafından
Yaşı küçük ve okuyor diye ama onun da hakkı var
0 oy
tarafından
"Eşit davranmayacaksan niye 5 çocuk yaptın?'" derler adama.

İnşallah ilerde o oğullarına muhtaç kalırlar da hiç bir gelini bakmasın onlara.
tarafından
Bn karışmıyor um cnm gelinler de bakar mı bilmiyorum ama bn anneme de baabma da bakarım ne olursa olsun
0 oy
tarafından
Hepinize eşit davranması gerekiyor
tarafından
Haklısın da bnde bişe diyemiyorum
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Nerde bu arsa kız, Bağlıca damı mübarek 

O kadar parayı Allah yedirmek nasip etsin ama kesinlikle haksızlık hele oğlan kardeşinin napacak o parayı demesi ........

Bi defa oğlanlara verdiği kadar sana da vermek zorunda bunuda çok iyi biliyorlar aslında

Damat yiyecek diye düşünüyorlar,gelin yiyince bişi olmuyo dimi 
tarafından
Yok sanayi bölgesi cnm limana yakın o yüzden bu kadar pahalı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 280 göst.
20 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 520 göst.
9 Mayıs 2022 Aile kategorisinde gulistaN18 (2,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 486 göst.