0 oy
394 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (619 puan) tarafından
Diyelm su geldi yada Nisan yada ne bilim açılma vs artk her ne olduysa.  Doğumdan sonrami oda gösteriliyor yoksa odamız hastaneye geldgmzde belli oluyor eşimiz odadmi bekliyor yani eşyalar vs nereye konuyor . Doğumhane kapsindami kalıyor herşey ilk gebelgm bilmyrm özeller de nasl sizin nasldi.

24 Cevaplar

0 oy
(3,127 puan) tarafından
Ah bacım sende hayırlısıyla bı dogursan meraktan dokuz doğurdun kız :) 
(619 puan) tarafından
KiZ merak etcem tabi.  Sende benimi gözetliyosn aha deli :) ama evet dogursam bi artk ahhh
(619 puan) tarafından
Kurtulursun benden dua et doguraym :)
(3,127 puan) tarafından
Yaaa kuzumm inşallah kolay geçer doğumun evet özel oda veriyorlar doğumdan önce eşin filan yerleşebilir odaya sende zaten sürekli doğumhane de olmuyorsun belirli dakikalarda alıp nst bakiyorlar
(619 puan) tarafından
Hiii anladm canmm ya dua et evt valla korkyrm ikk doğumum nasl doğum sancısı gerçeği vs bilmiyorum . Kimi Nisan kimi şu kimi adet ağrısı kimi diski hissi vs diyor ailemiz uzak bixe esimind ebenmde eşimde panik biri herşeyi öğrenip ona göre haretk etmek istyrm onu yonlendirm.
-Reklam-
0 oy
(414 puan) tarafından
Ben sezeryan dogum yaptim ilk once odam ayarlandi o sira imza islemler vs yapildi sonrasinda odayi suslettim hemsureler geldi damaryolu açtılar sedyeye aldilar sonda taktilar sonrasinda ameliayhaneye girdim zaten esim annem odada beklediler cantalar fln hep ordaydi
0 oy
tarafından

Canm yatis yapildigi gibi hemen odana geciyosn 

Esin de yaninda oda da 

Esyalarini da cantayla birlktre dolaba koymstm 

1 gece sadce yats fazlasi yk.

tarafından
Oluyor canm süslnmesini vs nasil yapmk istersn yap
Cikana dek o oda sana ait
(619 puan) tarafından
Şükür ya sevindim  süsleme vs de ayarlamistm zaten ay saol ya.
tarafından
Sağlikla kucagina al canm ya
Kactr postuna dek geliyrm
(619 puan) tarafından
İnsaAllah canm dua er valka uyuyamyrm ayaklarm ellerim göz altlarm morardı resmen uykusuzluktan .  Siz normal doğum mu yaptınız  nasldi zormuydu
tarafından
Canm benm cok uzun hikaye sezeryan gorunen dogumum
Israrla normali isteyn direten ben
Şükür 2 normal doğum yaptm
Ilkte sanci acilm vs hicbi sey yoktu sadce bebegin suyu geldi
Yumuşama bile yoktu dusun 37 haftlk ti kendi istegimle suni ile vajinal dogurdm
Zor degil sadce her sanci geldignde derin derin nefes alip verirsn yuruys yaparsn acilman daha kolay olur
*** *** sanci gelmz 5 dk sanci gelir 1 -2 dk kesilir yine ayni devam eder taki 8-10 cm olana dek
3-4 cm den sonra hizla acilma oluyo zatn
Oyle aman amn bi sanci degil
Ki ben adet sancisini hic cekmyn biriym
Suni sanci verirkn damar yolumu acinca dahi agldm ebe bile sen buna agliyosn ustlk suniyide istysn dedi
Hepsi sasrdi
Kb biraz karsk anltmm
0 oy
(1,416 puan) tarafından
Önce odaya aldılar serum falan taktılar giydirdiler öyle sonra doğumhaneye çıktık 
(619 puan) tarafından
Pilates yürüyüş vs hepsi dogumganede oldu dimi odada degl.
(1,416 puan) tarafından
Hayır canım onlar odada oluyor açılmana göre doğumhaneye alınıyorsun
(619 puan) tarafından
Ben dogumhaneye indim ebeyle konstm. Burda sana pilates yaptircam duş aldircam comeltcrm dedi bana ama
(1,416 puan) tarafından
Hastaneden hastaneye değişiyor o zaman canım
0 oy
(1,737 puan) tarafından
İlk kizima normal dogum diye gitmiştim odaya yerlestirdiler sancilari beklediler sonra suni sanci verdiler arada sanci odasina aldilar plates topunun üzerinde ziplattilar ama 2 gun emekler ziyan oldu 1 cm bile acilmadi . Sezeryana aldilar. 
(619 puan) tarafından
Ne belirtiniz olduda gittiniz hastaneye. Hadi yaa o kadar cabaya kıyamam. Sancı odası ne canm.
(1,737 puan) tarafından
41. Hafta oldu dogum başlamadi . Sanci yoktu suni sanci verdiler yani bebegimin gelesi yok gibiydi suni sanciyla baslayalim dediler.  .... Benim gittigim hastanede sanci odasi vardı icinde nst vs. Vardi hemen dogumhanenin yaninda acilmam olursa alacaklardi ama bende tık yoktu.
(619 puan) tarafından
Bide suni aldn demek ya :( suni acikma yapıyor diyolardi neden yapmama sizde ya herkesde farklı demekki korkyrm bende ya  epidraul dusnyrm oda afilma ypuyoemsu
(1,737 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim bende bilemiyorum . Acılma olmadi maalesef doktorum daha beklemek istedi ama ben dayanadim artik.  Sanci verildikce haksiz kaldim e bide aclik normal dogacak olsa enerjim kalmamisti yani
0 oy
(264 puan) tarafından
Direk odaya tabi ki
(619 puan) tarafından
Saol canm
(264 puan) tarafından
Rica canım bende habersiz gittim ama doğumdan sonra daha büyük güzel odaya aldılar ilk gittiğin odaya takılma hangisi boşsa ona alıyorlar ilk
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Doğum yaptığım gün hastane de sadece ben eşim ebe vardık istediğim gibi takıldım
(619 puan) tarafından
Oh ne güzel
(2,728 puan) tarafından
Güzel miydi bilmiyorum garip bir olaydı
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Bebim sancım ve açılmam vardı direk doğumhaneye girdim orra nts ye falan bağladılar. Oda ayarlandı annem odada bekledi eşim benim yanımdaydı zaten. 
0 oy
(4,171 puan) tarafından

Kız sen hayırlısıyla Bi doğur sende kurtul biz de kurtulalım :D<3

(619 puan) tarafından
Amin amin dua et kız hemen doguraym kurtulun :)
(4,171 puan) tarafından
İnsallah tek nefeste doğur canım ❤️
0 oy
tarafından
Hastaneye geldin odayı veriyolar daha spnra doğum hane yada amelliuathane sonra doğuruncada odana getiriyolar
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Yani ben doğumhanede direk sancı falan çektim doğurdum çıkınca odami gördüm 
0 oy
(66 puan) tarafından
Odada hazirlanip sonra dogumhaneye goturuyorlar
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Direk odaya yerlesiyorsun sancını cekiyorsun acilman tamamlanınca dogumaneye alıyorlar 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Beni direk sancı odasına aldılar canım eşim tek arabadan benim kıyafetleri ve bebeğin kıyafetleri olduğu çantayı getirdi o yanımdaydı doğum yaptıktan sonra yine sancı odasına aldılar beni orda bebeği emzirmeyi gösterdiler sonra kendi odama aldılar tek kişilik odalardi sancı odası sana ait 
0 oy
tarafından
İlk önce odaya alındık damar yolu flan açılıyor eşyalarını koyuyorsun orada sancı çektim suni sancıyi taktılar nst falan bağlandı kendi odamda açılma olmayınca sezaryene alındım doğumdan sonra yine aynı odaya getirdiler eşyalarımız odadaydi zaten
0 oy
tarafından
Benim ilk sancım vardı daha suyum gelmemişti odaya aldılar bizi suyum gelince dogumhaneye aldılar eşyalar vs odadaydi eşim doğumhane kapısında bekliyordu tabi önceden hazırladığım kıyafetleri eşime vermiştim doğum olunca kapıdan aldılar o şekilde oldu ama doğum başlarsa direkt dogumhaneye alıyorlar 
0 oy
(225 puan) tarafından
Ablamda biliyorum direk odaya almışlardı orda açılmaya bakıyorlar sürekli zaten açılma varsa dogumhaneye hemen indiriyorlar doktorunu arıyorlar dogum için bu kadar :)
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Önce oda odadsn gep götürüolar seni 
0 oy
tarafından
Benim suyum geldi, doktorumuzu aradık o hastaneye haber verdi odamız ayarlandı gittiğimiz de on kontrolden sonra odaya alındım..  Benim yanım da kardeşim ve eşim vardı ikisi de kalabildiler ama tabi bu hastaneye göre değişebilir..  Gece 11 de hastaneye giriş yaptım ertesi gün 13:40 sezeryana alındım..  Fakat bu kişinin doğum belirtisine göre değişebilir tabi.. Sağlıkla al kucagina insallah❤
0 oy
(583 puan) tarafından
Odaya alırlar açılma yoksa canım suni takarlar açılma olmadı için  açılma olmassa sezaryana alıyorlar 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 320 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Hlal (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
28 Ekim 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 440 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde yılmaz. (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.