0 oy
848 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Lütfen soruma dalgayla cevap vermeyin herkesin ekonomik gücü kadar oluyordur eminim ama yine de merak ediyorum malum herşey uçtu 

60 Cevaplar

0 oy
tarafından
Etçi bir aile olduğumuz için haftanın en az 4 günü oluyor
-Reklam-
0 oy
(44,763 puan) tarafından
Tavuk iki gune bir pişer bizde eşim aşırı  etçi tavukçu tavuk yoksa pek doymaz öle diyim her gün yap et tavuk yer et de iki haftada bir yaparım 
0 oy
(119,610 puan) tarafından
bir vejeteryan esine sorma bunu ☺️
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Haftada iki kere yiyoruz çok şükür diğer günler çorba, zeytinyağlı, makarna falan idare ediyoruz.
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Yemekleri genelde etle yada kıymayla yapıyorum mesel ayda 1 kilo et alıyorum onu 4 e bölüp yemeklere katıyorum 
0 oy
tarafından

Kurbanda kayın validem geitirir maştada almaya çalışırız canım artık tavuk değil kıyma alacaz et yerim daha iyi :D

0 oy
(2,323 puan) tarafından
Kurbanda verilenleri porsiyon yaparım atarım buzluğa, annem kaynanam ablam konu komşu verince çok oluyor benim. O yüzden baya yiyoruz, ayda 4 5 kez yaparim en az. Kızıma da kuzu eti alıyorum oda yiyor sürekli.
0 oy
(4,281 puan) tarafından
Et yemegi degil de yemeklere az bisey kiyma katarim ya da kusbasi , kattigim kiyma 150-200 gr olur genelde, yani 1 kilo kiymadan 5-6 cesit yemek yapiyorum, bi de kemik suyu kaynatir yemeklere katarim, onun disinda bi kez tavuk, bi kez kofte ya da et piser haftada
0 oy
(913 puan) tarafından
Haftada yarım kilo alırım ya kıyma ya saf et. Eşim çok sever. Yarım kiloyu 2 sefer yapıyorum. Ama tavuk etim hep olur
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kurban bile zor kesiyor millet kurbanda gelirse pişiyor gelmiyorsa yemiyoz napalim kız artık ekmeği zor alacaz 
0 oy
tarafından
Valla bana geçen sene kurbandan kaynanamda annemde baya et kıyma verdiler 3er poşet et 3 posat kıyma vardı birazda pay geldi 2 3 kişiden daha onları bitiremedim yeni evliydim eşim vardiyalı calisiyodu bi de hamileydim eşim gece girince kaynanamlarda kaldım hamileyim diye kayinbabam sürekli et balık aldı evde sebze yiynce nefes aliyo gibi oluyodum resmen bi yandan hamilelik tiksindim valla Allah affetsin 
0 oy
(868 puan) tarafından
Haftada 3 kırmızı et 2 de tavuk 2 gün de sebze
0 oy
tarafından
Haftada 1 kere pişiririm bazende 2 haftada 1 
0 oy
(410 puan) tarafından
Biz migrosun uzman kasap kiyma ve etini aliyrz bolup buzluga koyuyirum her yemege koyuyorum oyle 
0 oy
tarafından
2_3 ayda bir. Annemgil kurban kesince veriyorlar. Bende saklıyorum. Bana verdikleri payı. Annem kendine kalandan çokça banada veriyor. İşte diğer kurbana kadar getirmeye çalışıyorum. Parayla almiyoruz .3 senelik evliyim ilk evlendigimiz sene birkaç kez kıyma almıştık. Şimdi ztn kıyma flnda yemiyoruz arada işte annemgilin verdiği eti kuşbaşı olarak pişiriyorum çok sukur
0 oy
tarafından
Kurban da kynnm verr 3.5 kılo o 
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Valla canım senelik kaynanam kavurma yapıyor yoluyor sadece onu yemeklere katıyorum ayrı hiç almıyorum et 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canımız ne zaman isterse pişirim canım.
0 oy
tarafından
Önceden bütün yemekler etli olurdu ıspanak pırasa falan hariç ama şuan çok pahalı 2 aya yakın hiç atmadım  bu ara haftada 2 veya 3 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 111 göst.
2 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde linaaras (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 240 göst.
6 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Emine S (16,138 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 210 göst.
13 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde My Rose (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 203 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,804 soru

11,430,459 cevap

34,990 kullanıcı

...