0 oy
847 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Lütfen soruma dalgayla cevap vermeyin herkesin ekonomik gücü kadar oluyordur eminim ama yine de merak ediyorum malum herşey uçtu 

60 Cevaplar

+2 oy
tarafından
kurbandan kurbana annem verirse pissirrim yoksa hiç olmaz evde malum herşey pahali
-Reklam-
0 oy
tarafından
Etçil bir kocam olduğu için haftada bir kaç kere muhakkak 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Çok çok nadiren. Eşim et sevmez 
tarafından
Ya ben bebek emziriyrm benimde eşim çok sevmiyor ama ben bebek için arada yemek istiyorum sütüm bazen yetmiyor acaba ondan mı diyorum
(3,491 puan) tarafından
Sanmam. Ben de nerdeyse hiç yemiyorum ama sütle bi sorunum yok
(1,946 puan) tarafından
Bi olay vardı zenginle fakir ayni zamanda doğu yaparlar ve zengin et yerken fakir makarna yer.ama ikisine de sut yapar yedikleri .bol bol masaj yap göğüslerine sıcak suyla rezene cayi bol sut yapar
0 oy
(9,010 puan) tarafından
Eşim et sever haftada bir mutlaka et tavuk kıymalı yemek pişer
0 oy
(565 puan) tarafından
Eşim her fun istiyor et olmazsa bıle kokareç yaptırır 
(3,457 puan) tarafından
Sen mi yapıyorsun kokoreci
(565 puan) tarafından
Evet canım napım
(3,457 puan) tarafından
Ya banada anlatirmisin hazır alıyorum bende
(565 puan) tarafından
Once kaynatılıyor ıyıce temıxlensın dıye sonra kucuk kucuk dogranılır baharatlanıp kızaryolıyor bzım burda yöresel yemek gıbı  bısey oldu
(3,457 puan) tarafından
Hm sisde yapmıyorsun yani anladm canm tşk deniyim bende
0 oy
tarafından
Eşimde bende cok severiz eşim zaten çok yemek seçen biri o yüzden haftada 4 5 gun et tavuk oluyor
tarafından
Benimde eşim çok yemek seçiyor onunda seçtiği şey et ve tavuk :D hep sebze :)
tarafından
Ah keşke yese sebze yok baci sebze adına bir patates birde yeşil fasulye yer fasulyeyi xe her zaman yemez
0 oy
tarafından
Eşim etçi olduğu için her günde yapsam yok demez vallahi canım ama haftada bir ya da iki gün yaparız tavuk köfte kırmızı et falan 
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Eşim her yemeğe istiyor her yemek olmasa bile 2 günde bir 
0 oy
(331 puan) tarafından
Genelde kurban etimiz olur buzlukta ama eşimde bende tavukcuyuz 2 3 gün üst üste tavuğun farklı farklı yemekleri pişer bizde ama genelde kanat kızartma bizde daha çok yenir 
0 oy
(1,752 puan) tarafından

Bn sevmiyorum fazla ama eşim çok sever bn tavuk çok severim olduğu zamn yaparız ama nadir diyelim8-)

0 oy
tarafından
K.pederim etçil. iki öğün ard arda başka yemek pişse beni aclıkdan öldürecekler der. Ama kendisi 8aydır yurt dışında. Gelince 1-2ay kalır.

K.validemde eskiden çok etçildi. Ben diyet yaptım et yemedim, eşimede doktor diyet yapması lazım dedi.  hep başka yemekler hazırlaya hazırlaya bana benzedi. Artık eskisi kadar sık sık et pişmez. Kendiside artık fark etdi ki,et yiyince rahatsızlanıyor. Eskiden hep et yediği için dokunduğunu fark etmiyormuş.

Oo yüzden keçi eti pişirir pişirincede.Haftada 1-2 ,en fazla 3 pişer artık. Birde mesela çorba yaparız içine az et atarız, makarna yaparız üzerine kıymalı sous yaparız. Böyle azaltdık.
tarafından
Genelde erkekler sever bende seviyorum ama eşim et ve tavuk yemiyor mesela et ve tavuğun değdiği yemeği yemez sinir olurm sofrada. Et yer ama hiç yağ olmayacak ve kıyma olacak tavuk ağzına bile sürmez bende bebek emzriyrm canım bazen istiyor ben kendime yapıyorum ama o yemeyince bazen bir kac haftayı buluyor sütüm de sanki eskisi kadar hızlı değil acaba çok fazla et yemiuorjm ondan mı diye düşündüm
tarafından
Sen pişir ye. Eşinde anlayış göstersin. Yabancı değil ki konuş
0 oy
(13,048 puan) tarafından

Hafta da 2 ve 3 kez wsim etçil :ermm:

0 oy
(1,313 puan) tarafından
Çok şükür biz etçil değiliz buna şükür edeceğim aklıma gelmezdi ne kırmizi ne beyaz et ayda 2 3 defa falan oda kızım için 
0 oy
tarafından
Eşim bu işi yapıyor büyük baş hay.van alıp satıyor kesim yaptırıyor ondan etten midemiz bulandı haftada 3-4 defa et yemeği istiyor ona yapıyorum kendime de sebze yapıyorum valla
0 oy
(2,614 puan) tarafından
Kocam ve ailesi etsiz bişe yemezler patates yemeği bile olsa içinde kesin et olacak önceden yemek bittikçe et yemeği yapardım kayinvalidemde yemek yolladı mi etli yemek yollardi ama baktım bu böyle olmayacak hergun et et yemekten bıkkınlık geldi dur dedim kahvaltıyla devamke akşam da kahvaltı yapacagiz
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Valla canm hemen hemen her gün et pişer eşim eti çok sever dolma yapsam et kat makarna yapsam kıyma kat der kırmızı et olmasa bile ya tavuk ya balık oluyo
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Haftafa en az 4 kez ama sadece kirmizi et degil bi gun kofte bi gun balik bigun tavuk seklinde 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Biz sebze düşkünüyüz kurbanda bile doğru düzgün ayırmayız ayda en fazla 3 kere falan kıyma tavuk yaparım o da misafir gelirse ama kıza yapmaya başladım ona artık hep öyle pişiririm muhtemelen 
0 oy
(917 puan) tarafından
Kocam çok et sever,o yüzden haftada 4 kez et pişer evde canim
0 oy
tarafından
Eşim kasap hemen hemen her gün et yeniyor. Yani sulu yemek olarak arada yaparım ama antrikot, kokoreç, biftek vs falan getirir kendisi yapar oğlanla yerler 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 109 göst.
2 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde linaaras (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 240 göst.
6 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Emine S (16,017 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 210 göst.
13 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 202 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,401 soru

11,389,786 cevap

34,896 kullanıcı

...